24. březen 2019

Obsah dílu

Klíčové rozhodnutí pro české zdravotnictví se odkládá — Peníze pro české zdravotnictví — Zdravotní pojištění — 20 let od leteckých úderů NATO na Jugoslávii — Neúspěch jednání o dohodě o brexitu — Schůzka Zeman–Šefčovič — Kompenzace za sucho — Památku obětí střelby ve městě Christchurch — Referendum o celostátní stávce učitelů — Den horské služby — Nehoda na motokrosu — Šest lvů pro Všechno bude — Povinné očkování v Česku — Problémy kvůli odstaveným boeingů — Demolice jedné z největších bytových budov — Platnost povolení k odběru podzemní vody — Počet telefonních budek v ČR — Demolice nadjezdu na dálnici D10 — Návrat vlků do české přírody — Škody způsobené vlky — Vlci v ČR — Problémy s vlky v Německu — Problémy výletní lodi u břehů Norska — Zemřel Rafi Ejtan — Dopravní problémy v Ostravě — Oběti cyklony Idai — První volby v Thajsku po převratu — V Lipsku skončil knižní veletrh

Části dílu

00:34
Klíčové rozhodnutí pro české zdravotnictví se odkládá
  Za šest milionů lidí platí pojištění stát. O tom, jak se bude částka zvyšovat, se mělo jednat zítra na tripartitě. Kvůli sporům ministerstev financí a zdravotnictví ale premiér bod stáhl.
  01:16
  Peníze pro české zdravotnictví
   Že Česko dává na zdravotnictví málo peněz, upozorňuje i zpráva OECD. Vláda chce proto využít také spotřební daně. Podle premiéra mají růst hlavně u cigaret.
   04:40
   Zdravotní pojištění
    České zdravotnictví na veřejném pojištění stojí. Vloni systém nakonec skončil 14,5 miliardy korun v plusu.
    05:23
    20 let od leteckých úderů NATO na Jugoslávii
     Před dvaceti lety – 24. března 1999 – zahájila Severoatlantická aliance letecké údery na Jugoslávii. Důvodem byl konflikt v Kosovu mezi většinovými Albánci a menšinovými Srby.
     08:04
     Neúspěch jednání o dohodě o brexitu
      Premiérka Theresa Mayová čelí podle některých britských médií vzpouře uvnitř vlastního kabinetu. Jedenáct ministrů má žádat její konec a jmenování dočasného šéfa vlády.
      08:24
      Schůzka Zeman–Šefčovič
       Živý vstup Kláry Bazalové
       10:06
       Kompenzace za sucho
        Zemědělci požádali o víc než dvě miliardy korun za škody způsobené loňským suchem. V první fázi posílali žádosti na krmné plodiny, třeba kukuřici.
        12:14
        Památku obětí střelby ve městě Christchurch
         K pochodům proti rasismu se na Novém Zélandu přidaly tisíce lidí. Uctili tak památku obětí střelby ve městě Christchurch. Minulý týden tam údajný pravicový extremista zabil přes 50 muslimů.
         12:37
         Referendum o celostátní stávce učitelů
          Polští učitelé rozhodují v referendu pořádaném odbory, jestli se jejich školy v dubnu připojí k celostátní stávce. Žádají větší navýšení platů, než slibuje vláda.
          14:51
          Den horské služby
           Živý vstup Erika Knajfla
           16:46
           Nehoda na motokrosu
            Čtyři zranění po nehodě na zahájení motokrosové sezony v Merklíně u Plzně. Jedenačtyřicetiletý jezdec vyletěl při kvalifikační jízdě z tratě do diváků.
            17:15
            Šest lvů pro Všechno bude
             Snímek Všechno bude je podle České filmové a televizní akademie nejlepším filmem loňského roku. Získal šest lvů. Druhým nejúspěšnějším titulem je Hastrman.
             20:01
             Povinné očkování v Česku
              Vláda zítra projedná zákon o náhradě za případnou újmu způsobenou povinným očkováním.
              21:40
              Problémy kvůli odstaveným boeingů
               Cestovní kanceláře zkoumají, jaké problémy jim v létě může způsobit zákaz boeingů typu MAX. Nedostatek volných letadel může lidem změnit termín plánované dovolené. Zájezdů typů last minute bude letos odhadem o 50 tisíc méně.
               23:39
               Demolice jedné z největších bytových budov
                Pouhých 10 sekund trvala demolice jedné z největších bytových budov v německém Duisburgu. Takzvaný bílý obr se sesunul k zemi za pomoci 290 kilogramů výbušnin.
                24:00
                Platnost povolení k odběru podzemní vody
                 Odběratelé podzemní vody ze studní by si měli zkontrolovat platnost povolení odběru. Majitel golfového hřiště v Hradci Králové kvůli prošlému dokladu zaplatil pokutu 150 000 Kč.
                 25:58
                 Počet telefonních budek v ČR
                  V Česku ubývá telefonních budek. Aktuálně je jich po celé zemi zhruba 5 tisíc.
                  26:16
                  Demolice nadjezdu na dálnici D10
                   Až na 18 hodin se protáhla noční uzavírka dálnice D10 u Prahy. Dělníci tam bourali starý nadjezd, který už by v havarijním stavu. Na dálnici se možná znovu vrátí za dva týdny, aby dodělali zbytek. Objízdné trasy byly často ucpané.
                   28:28
                   Návrat vlků do české přírody
                    Návrat vlků do české přírody. Podle odhadů se jich v tuzemsku usadilo už víc než padesát. Smečky přibývají a rozšiřují svá teritoria. To se líbí ochráncům přírody.
                    29:05
                    Škody způsobené vlky
                     Od té chvíle našli myslivci jenom v lesích kolem Machova na Náchodsku přes šedesát zabitých zvířat. Byla mezi nimi i zhruba polovina unikátního stáda muflonů.
                     31:23
                     Vlci v ČR
                      Přesný počet vlků, kteří české území obývají, samozřejmě nikdo nezná. Ochránci přírody jich dosud odhadovali mezi třiceti až padesáti.
                      32:43
                      Problémy s vlky v Německu
                       Přes 5 tisíc domácích zvířat napadli v Německu v minulých letech vlci. Šelmy se vrátily do volné přírody u našich sousedů na přelomu tisíciletí.
                       35:07
                       Problémy výletní lodi u břehů Norska
                        Odvrácené neštěstí u břehů Norska: bouře přivedla do úzkých luxusní loď s čtrnácti sty lidmi na palubě. Po dvou dnech a dramatické evakuaci se plavidlo podařilo dostat do přístavu.
                        36:49
                        Zemřel Rafi Ejtan
                         Agentovi izraelské tajné služby Mossad bylo 92 let. V roce 1960 se podílet na únosu nacisty Adolfa Eichmanna z Argentiny do Izraele.
                         37:09
                         Dopravní problémy v Ostravě
                          Živý vstup Lucie Křížkové
                          38:24
                          Oběti cyklony Idai
                           Na víc než 760 už stoupl počet obětí cyklony Idai, která minulý týden zasáhla pobřeží východní Afriky. Nejhůře postižené je město Beira v Mosambiku.
                           38:48
                           První volby v Thajsku po převratu
                            Poprvé od převratu před pěti lety směli Thajci volit. Zemí zmítá politická nestabilita a soupeření mezi stoupenci vojenské junty a příznivci sesazeného premiéra Thaksina.
                            41:12
                            V Lipsku skončil knižní veletrh
                             V Lipsku skončil knižní veletrh, kde bylo Česko hlavním hostem. Zaznamenala to i německá média. Příspěvky o českých spisovatelích se objevily v hlavním zpravodajství ZDF i ARD.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             25. březen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             4. únor

                             Headlines — Spor o sjednocení DPH — Výnos DPH — Válka na Ukrajině — Výpadky proudu na Ukrajině — Další záhadný výškový balon — Škody po silném větru — Kalamita na Slovensku — Protest proti stavbě továrny Líních — Referendum o koaliční smlouvě — Zemřela Naďa Urbánková — Pravidla prezidentské volby — Inaugurace prezidenta — Změny slovenských SPZ — Nehoda v Karviné — Pomoc rodině z vyhořelého domu — Konec policejních kontrol na hranicích — Kontoly na česko-slovenských hranicích — Moderní technika v boji proti migraci — Zákaz dovozu ropných produktů z Ruska — Nepokoje mezi Palestinci a izraelskými vojáky — Perinatální paliativní péče — Index demokracie — Dluhopisy jako alternativa k půjčkám — Potopení bývalé letadlové lodi Sao Paulo — Kniha k připomínce 30 let armády ČR — Lednický zámek znovu zahájil sezonu — Nedostupné bydlení v Německu — Ceny české filmové kritiky

                             4. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             4. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             4. 2. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             3. únor

                             Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                             3. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             3. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             3. 2. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             2. únor

                             Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                             2. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             2. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             2. 2. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám