Nahrávám video

21. březen 2019

Obsah dílu

Summit EU v Bruselu — Summit EU v Bruselu — Summit EU v Bruselu — Spory o zrušení karenční doby — Kauza údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše — Pozadí včerejšího únosu a vypálení školního autobusu — Návrhy na ústavního soudce — Výzva k rezignaci ministra Staňka — Omezení držení zbraní na Novém Zélandu — Rekordní výroba nábytku v Česku — Čaputová podle průzkumu před druhým kolem vede — Začíná filmový festival Febiofest — Důsledky razie na antimonopolním úřadu — Nejnebezpečnější úseky na silnicích — Česká Wikipedie se na protest proti reformě autorského práva vypnula — Oprava dráhy na dostihovém závodišti v Pardubicích — První jarní den — Senioři za volantem — Češi ohroženi chudobou — Struktura nákladů na bydlení — Počet obyvatel Česka — Ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance — Potíže začínajících učitelů — Nároky na Golanské výšiny — Statečné psí srdce — Krizový scénář kvůli odstavení boeingů — Otevírání zámku ve Slavkově na Vyškovsku — Láska v exilu 1949–1950 — Zemřel Milan Píka — Aktivace genů světlem – objev českých vědců

Části dílu

00:34
Summit EU v Bruselu
  Krátký odklad brexitu – stěžejní téma summitu stále ještě osmadvacítky – v Bruselu. Velká Británie ústy premiérky Mayové žádá Unii o tři měsíce k dobru.
  01:19
  Summit EU v Bruselu
   Zástupci Unie jsou ochotni odložit brexit o dva měsíce. Podmiňují to ale tím, že britský parlament vyjednanou dohodu příští týden schválí.
   03:56
   Summit EU v Bruselu
    Živý vstup Bohumila Vostala a Lukáše Dolanského.
    07:14
    Spory o zrušení karenční doby
     Je to jedna z vládních priorit – zrušení karenční doby neboli opětovná výplata dávek i za první dny nemoci. Začít platit měla od července – teď ale hrozí, že to bude o půl roku později.
     10:04
     Kauza údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
      Kauza údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše se vrací městskému úřadu v Černošicích k novému projednání.
      10:26
      Pozadí včerejšího únosu a vypálení školního autobusu
       Itálie vyšetřuje pozadí včerejšího únosu a vypálení školního autobusu u města Crema, ze kterého jen zázrakem všichni vyvázli.
       12:45
       Návrhy na ústavního soudce
        Prezident Miloš Zeman bude přemýšlet, koho dalšího navrhne na ústavního soudce. Zeman to řekl na tiskové konferenci na závěr návštěvy Karlovarského kraje.
        13:30
        Výzva k rezignaci ministra Staňka
         Živý vstup Dušana Gavendy.
         14:55
         Omezení držení zbraní na Novém Zélandu
          Nový Zéland po útoku ve městě Christchurch zakáže všechny poloautomatické a útočné pušky.
          15:43
          Rekordní výroba nábytku v Česku
           V Česku se vyrábí stále víc nábytku. Vloni firmy pokořily další rekord – hodnota zboží přesáhla 46 miliard korun. Oproti předchozímu roku jde bezmála o čtyřprocentní růst.
           16:16
           Čaputová podle průzkumu před druhým kolem vede
            Vítězka prvního kola prezidentských voleb na Slovensku Zuzana Čaputová podle průzkumů Median SK vede před Marošem Šefčovičem poměrem 60,5 ku 39,5 procenta.
            16:49
            Začíná filmový festival Febiofest
             Nejnovější snímek Roberta Redforda, kterým herec ukončil kariéru, nebo první světová válka, tak jak ji doteď na plátně nikdo neviděl. I to nabízí letošní Febiofest.
             18:50
             Důsledky razie na antimonopolním úřadu
              Další důsledek policejní razie kolem antimonopolního úřadu. Detektivové prověřují také firmy, které zpracovávaly zakázky pro Fakultní nemocnici v Brně.
              21:25
              Nejnebezpečnější úseky na silnicích
               Vůbec nejrizikovějším místem na hlavních tazích v Česku je křižovatka u středočeského Suchdola. Vloni se tam stalo 6 nehod – s celkem 12 zraněnými. Druhým nejnebezpečnějším úsekem je křižovatka u jihočeských Předotic. Tam při dvou nehodách 4 lidé zemřeli.
               21:51
               Česká Wikipedie se na protest proti reformě autorského práva vypnula
                Česká Wikipedie je mimo provoz. Na protest proti reformě autorského práva připravované Evropskou unií. Podle ní budou on-line platformy potřebovat licenci na některý sdílený obsah. Kritici poukazují na omezení svobody internetu a vyšší náklady.
                24:27
                Oprava dráhy na dostihovém závodišti v Pardubicích
                 Téměř milion korun bude stát oprava dráhy na dostihovém závodišti v Pardubicích. Tam, kde finišují koně při Velké pardubické, stálo celou zimu kluziště.
                 26:26
                 První jarní den
                  Dnešek je prvním jarním dnem. Zhruba hodinu před půlnocí stanul střed Slunce přesně nad zemským rovníkem. Délka dne a noci byla přibližně stejně dlouhá.
                  26:52
                  Senioři za volantem
                   Starší řidiči způsobují nehody častěji – a zlom přichází po 70. roce věku. Ukazují to data České kanceláře pojistitelů – mezi 60. a 80. rokem stoupá riziko o polovinu.
                   29:25
                   Češi ohroženi chudobou
                    Příjmová chudoba ohrožuje každého desátého Čecha. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Lidí, kteří žijí pod hranicí chudoby, tak meziročně v tuzemsku loni přibylo.
                    32:23
                    Struktura nákladů na bydlení
                     Největší položkou je úhrada za užívání bytu. Následují výdaje za elektřinu, topení a teplou vodu.
                     33:07
                     Počet obyvatel Česka
                      Zvyšující se životní úroveň láká do Česka i cizince – hlavně z Ukrajiny a ze Slovenska. Zejména díky nim se tak loni zvýšil počet obyvatel skoro o 40 tisíc – na 10 milionů 650 tisíc.
                      35:56
                      Ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance
                       Ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance. Důvodem je využívání některých tuzemských nemovitostí ruskou ambasádou – ta je podle Deníku N pronajímá třetím osobám, což je v rozporu s mezivládními dohodami.
                       36:16
                       Potíže začínajících učitelů
                        Kázeň žáků, jejich hodnocení a vyplňování školních dokumentů – právě s tím mají největší problémy začínající učitelé. Většině pomohou zkušenější kolegové, někteří ale zůstávají na všechno sami a skoro čtvrtina jich pak zvažuje, že školství úplně opustí.
                        38:32
                        Nároky na Golanské výšiny
                         Americký prezident Donald Trump uvedl, že je čas, aby Washington uznal suverenitu Izraele na Golanských výšinách, které židovský stát postupně obsadil a v roce 1981 anektoval.
                         38:56
                         Statečné psí srdce
                          Němečtí ovčáci, ale i labradorský retrívr - to jsou letošní ocenění v anketě Statečné psí srdce.
                          41:14
                          Krizový scénář kvůli odstavení boeingů
                           Cestovní kanceláře připravují krizové scénáře na léto. Důvodem je odstavení téměř 4 stovek boeingů max po celém světě. Nedostatek letadel by se tak dotkl i počtu linek, se kterými odlétají turisté na dovolenou.
                           42:06
                           Otevírání zámku ve Slavkově na Vyškovsku
                            S týdenním předstihem oproti jiným památkám dnes po zimní pauze otvírá své brány zámek ve Slavkově na Vyškovsku. Teď se do jeho komnat díváme živě – dnes jsou plné herců v kostýmech měšťanů, šlechticů a šermířů.
                            42:34
                            Láska v exilu 1949–1950
                             7 desítek let čekaly na zveřejnění. Teď se dopisy a záznamy z deníků emigrantů Sylvy Šimsové a Karla Janovického dočkaly knižního vydání jako publikace Láska v exilu 1949–1950.
                             45:10
                             Zemřel Milan Píka
                              V Bratislavě včera večer zemřel český a slovenský generál a válečný veterán Milan Píka. Bylo mu 96 let. Za války sloužil u britského královského letectva.
                              45:41
                              Aktivace genů světlem – objev českých vědců
                               Vypnout vybraný gen a pak ho zase zapnout jen pomocí paprsku světla. Přesně to se podařilo českým vědcům. Nový objev popsali v prestižním časopise Chemical Science.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               22. březen 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               5. prosinec

                               Headlines — Pokles reálných mezd — Průměrná měsíční mzda: 39 858 Kč — Růst mezd — Reakce firem na pokles reálné mzdy — Ruská agrese na Ukrajině — Škody po nových útocích na Ukrajině — Částečný zákaz dovozu ruské ropy do EU — Embargo na část ruské ropy — Dovoz nafty do zemí EU — Zamítnuté odvolání střelce z Úřadu práce — Dvojí kvalita potravin — Představení Fifty s Ivanem Trojanem — Koaliční debaty o dani z příjmu — Vývoj nákazy covidu-19 — Soud s teroristy z Bruselu — Dobrovolníkem na zkoušku — Vystavení korunovačních klenotů — České korunovační klenoty — Fronty na korunovační klenoty — Socha skřeta s tváří Putina — Případ výskytu afrického moru prasat — Živnostníci a paušální daň — Mimořádná schůze sněmovny o rodičovské — Výroky Donalda Trumpa — Útok nožem v Německu — Kauza tzv. trafik pro expolitiky ODS — Vyplavení tuleni — Zabezpečení vodoměru před mrazem — Brněnský Královopolský tunel bez kolaudace deset let — Soud se studentem, který zabíjel mačetou — Obnova zámeckého kopce v Náchodě je hotová — Nadílka od Mikuláše

                               5. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               5. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               5. 12. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               4. prosinec

                               Headlines — Omezení pro ruskou ropu — Cenový strop na ruskou ropu — Nové sankce proti ruské ropě — Chystané daňové změny — Hledání nových příjmů rozpočtu — Změny v DPH — Cvičení ukrajinských vojáků v Libavé — Válka na Ukrajině — Obnova energetické soustavy po ruských útocích — Nehoda na trati u Jihlavy — Příprava filmu Děti z Nagana — Obchodní spory mezi EU a USA — Čínské policejní týmy v Evropě — Vysoká poptávka po alternativních způsobech topení — Vyšetřování vraždy v kostele na Frýdecko-Místecku — Bezdrátové kardiostrimulátory — Druhá adventní neděle — Televizní pohádky — Tradice Adventních kalendářů — Adventní kalendář ČT :D — Názory prezidentských kandidátů na rozpočet — Africký mor prasat — Ocházení sankcí jako trestný čin — Příprava korunovace Karla III. — Pokračující protesty v Íránu — Zátěžová zkouška lanovky — Restaurování kostnice v Kutné hoře — Ocenění Česká hlava

                               4. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               4. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               4. 12. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               3. prosinec

                               Headlines — Šetření energiemi — Cílem je snížit spotřebu plynu — Letošní spotřeba plynu — Češi šetří plynem — Válka na Ukrajině — Evakuace lidí z oblasti bojů — Dodávky zbraní na Ukrajinu — Diskuze o smyslu stravenkového paušálu — Tanky Leopard pro českou armádu — Migrace ve Velké Británii — Čapkův Hordubal v Národním divadle — Ostrava zpívá gospel — Omezení cen ruské ropy — Embargo na ruskou ropu v EU — Představení nového bombardéru USA — Druhý adventní víkend — Odstřel komína — Pokuta za diskriminaci ve výběrovém řízení — Názory prezidentských kandidátů na ekonomickou situaci — Anketa mezi prezidentskými kandidáty — Roste zájem o geotermální vytápění — Připomínka bitvy u Slavkova — Propadlá podlaha v penzionu — Humanitární pomoc Ukrajině — Programová konference SPD — Sporná obora pro zvěř v Litošicích — Začátek lyžařské sezony — Následky znečištění Odry — Digitální pohoda dětí — Veletrh komiksů v Paříži

                               3. 12. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               3. prosinec

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               3. 12. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám