1 minuta

1. března 2019

Část: Jan Hamáček obhájil post předsedy ČSSD

Obsah dílu

Jan Hamáček obhájil post předsedy ČSSD — Delegáti ČSSD zvolili i nové místopředsedy strany — Obměněné vedení ČSSD — Jediným kandidátem na předsedu strany byl Jan Hamáček — Na sjezdu ČSSD promluvil také prezident Zeman — Plány staronového předsedy Hamáčka — Kauza zadržení finanční ředitelky Huawei v Kanadě — Reakce na summit USA a KLDR — Přísnější tresty pro obžalované v kauze zneužití Vojenského zpravodajství — Daňová reforma — Začala stavba části dálnice D3 — Kytice v Národním divadle — Premiéry v Národním divadle — Německý přístup k migrantům — Obvinění hasiče kvůli nehodě cisterny — Ruská nákladní loď narazila do mostu — Závadné kuřecí maso z Polska — Kauza zneužití Vojenského zpravodajství začala v roce 2013 — Zásah policie na Úřadu vlády v červnu 2013 vedl k pádu vlády Petra Nečase — Současnost aktérů tehdejší kauzy — Pákistán propustil indického pilota — Kalifornské Malibu a následky listopadových požárů — Státní rozpočet skončil v únoru ve schodku — Problémy s kontrolou rezidentního parkování v Brně — Stavba kostela v Turecku po sto letech — Chřipka v Česku ustupuje — Opravy Národního muzea ve finále — Urychlení návratu handicapovaných do práce — Pokračuje sjezd ČSSD v Hradci Králové

Části dílu

00:36
Jan Hamáček obhájil post předsedy ČSSD
Jan Hamáček obhájil post předsedy ČSSD
    Jan Hamáček zůstává v čele sociální demokracie – na sjezdu v Hradci Králové ho do nejvyšší stranické funkce zvolilo 433 z 504 přítomných delegátů. Hamáček nakonec neměl žádného protikandidáta.
    01:20
    Delegáti ČSSD zvolili i nové místopředsedy strany
    Delegáti ČSSD zvolili i nové místopředsedy strany
      Ve svém nominačním projevu Hamáček mimo jiné řekl, že ČSSD může odejít z vlády v případě příklonu ANO k pravici.
      04:53
      Obměněné vedení ČSSD
      Obměněné vedení ČSSD
        Nejvyšší vedení už si tedy, jak zaznělo, sociální demokraté zvolili. Post předsedy obhájil Jan Hamáček, mění se naopak pozice statutárního místopředsedy – dvojkou ve straně je nově Roman Onderka.
        05:55
        Jediným kandidátem na předsedu strany byl Jan Hamáček
        Jediným kandidátem na předsedu strany byl Jan Hamáček
          Rozhovor s nově zvoleným předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.
          06:52
          Na sjezdu ČSSD promluvil také prezident Zeman
          Na sjezdu ČSSD promluvil také prezident Zeman
            Když Miloš Zeman ve svém projevu hodnotil ČSSD, řekl, že sociální demokraté mají řadu schopných komunálních politiků, a jmenoval některé konkrétní, kteří ve volbách uspěli.
            07:22
            Plány staronového předsedy Hamáčka
            Plány staronového předsedy Hamáčka
              Rozhovor s nově zvoleným předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.
              09:23
              Kauza zadržení finanční ředitelky Huawei v Kanadě
              Kauza zadržení finanční ředitelky Huawei v Kanadě
                Kanada musí do dnešní půlnoci rozhodnout, jestli zahájí proces o vydání finanční ředitelky firmy Huawei do Spojených států.
                09:47
                Reakce na summit USA a KLDR
                Reakce na summit USA a KLDR
                  Donald Trump po návratu z Vietnamu zopakoval slova uznání na adresu Kim Čong-una. Americkému prezidentovi je vytýkají rodiče studenta, který zemřel krátce po návratu ze severokorejského vězení.
                  12:22
                  Přísnější tresty pro obžalované v kauze zneužití Vojenského zpravodajství
                  Přísnější tresty pro obžalované v kauze zneužití Vojenského zpravodajství
                    Po téměř šesti letech od zásahu na Úřadu vlády padly první pravomocné tresty. Jana Nečasová, dříve Nagyová, dostala od soudu nejpřísnější možnou podmínku.
                    13:04
                    Daňová reforma
                    Daňová reforma
                      Živnostníci mají podle ministerstva financí platit vyšší odvody. Počítá s tím velká daňová reforma, kterou připravila ministryně Alena Schillerová. Zjistila to Česká televize.
                      15:48
                      Začala stavba části dálnice D3
                      Začala stavba části dálnice D3
                        Živý vstup redaktora Martina Donáta.
                        17:12
                        Kytice v Národním divadle
                        Kytice v Národním divadle
                          Magické mýty o lásce i hororové pověsti, to vše ukrývá Erbenova Kytice. A ani po dvou stoletích od vydání této knihy se nic nezměnilo na tom, že stále patří mezi nejpopulárnější českou klasiku. Nově to teď dokazuje Národní divadlo.
                          19:38
                          Premiéry v Národním divadle
                          Premiéry v Národním divadle
                            V nadcházející sezoně uvede Národní divadlo celkem dvacet premiér. Jen činohra, kterou na další tři roky povede Daniel Špinar, jich představí sedm. Mezi nimi bude třeba Dostojevského Idiot. Soubor nově posílí herečka Zuzana Stivínová.
                            20:40
                            Německý přístup k migrantům
                            Německý přístup k migrantům
                              Přísnější imigrační politiku chce v Německu prosadit nové vedení CDU. Nejsilnější německá strana, z jejíhož čela odešla v prosinci Angela Merkelová, navrhuje například kratší azylové řízení.
                              22:52
                              Obvinění hasiče kvůli nehodě cisterny
                              Obvinění hasiče kvůli nehodě cisterny
                                Policie obvinila hasiče, který vloni v létě cestou k zásahu nezvládl řízení cisterny. Vozidlo se převrátilo, on sám se těžce zranil a jeho kolega na místě spolujezdce zemřel.
                                24:49
                                Ruská nákladní loď narazila do mostu
                                Ruská nákladní loď narazila do mostu
                                  Teď video z jihokorejského Pusanu – hojně sdílené na internetu. Ruská nákladní loď nezvládla manévr a namířila si to přímo do konstrukce dálničního mostu.
                                  25:17
                                  Závadné kuřecí maso z Polska
                                  Závadné kuřecí maso z Polska
                                    Polského kuřecího masa, ve kterém inspektoři včera našli bakterie salmonely, bylo přes čtyři a půl tuny. Kromě Ústeckého kraje se dostalo i do Olomouckého, Královéhradeckého nebo Zlínského regionu.
                                    28:00
                                    Kauza zneužití Vojenského zpravodajství začala v roce 2013
                                    Kauza zneužití Vojenského zpravodajství začala v roce 2013
                                      Pro přísnější trest se vyslovil odvolací soud s Janou Nečasovou – dříve Nagyovou – a třemi zpravodajci. Klade jim za vinu zneužití tajných služeb k soukromým účelům.
                                      31:06
                                      Zásah policie na Úřadu vlády v červnu 2013 vedl k pádu vlády Petra Nečase
                                      Zásah policie na Úřadu vlády v červnu 2013 vedl k pádu vlády Petra Nečase
                                        Policejní zásah na Úřadu vlády před necelými šesti lety vedl k pádu vlády a předčasným volbám.
                                        32:26
                                        Současnost aktérů tehdejší kauzy
                                        Současnost aktérů tehdejší kauzy
                                          Od razie, která vedla k pádu Nečasova kabinetu, letos uběhne šest let a za tu dobu se posunuly životy i všech zúčastněných. Detektivů a žalobců, zaměstnanců Úřadu vlády, poslanců i vrcholných představitelů Vojenského zpravodajství.
                                          35:13
                                          Pákistán propustil indického pilota
                                          Pákistán propustil indického pilota
                                            Pilot indické stíhačky sestřelené nad pákistánským územím je zpátky ve vlasti. Pákistán muže propustil, aby podle premiéra Chána uklidnil vyostřenou situaci mezi jadernými mocnostmi.
                                            36:00
                                            Kalifornské Malibu a následky listopadových požárů
                                            Kalifornské Malibu a následky listopadových požárů
                                              Kalifornské Malibu se pomalu vzpamatovává z ničivého listopadového požáru. Podařilo se plně obnovit dodávky energií. Část majitelů pozemků chce začít znovu stavět. Svrchní část půdy je ale mnohdy kontaminovaná.
                                              38:14
                                              Státní rozpočet skončil v únoru ve schodku
                                              Státní rozpočet skončil v únoru ve schodku
                                                Státní rozpočet byl na konci února ve schodku necelých dvacet miliard. To je nejhorší výsledek za posledních 8 let. Pro srovnání – loni byl ve stejnou dobu v přebytku téměř 26 miliard.
                                                38:54
                                                Problémy s kontrolou rezidentního parkování v Brně
                                                Problémy s kontrolou rezidentního parkování v Brně
                                                  V Brně pořád nefunguje automatická kontrola rezidentního parkování. Město chtělo ode dneška vybírat pokuty, podle radního pro dopravu se ale vyskytla další chyba.
                                                  40:29
                                                  Stavba kostela v Turecku po sto letech
                                                  Stavba kostela v Turecku po sto letech
                                                    V Turecku se chystá výstavba unikátní budovy – nového kostela. Poprvé od vzniku Turecké republiky v roce 1923 si místní křesťané mohou postavit plnohodnotný svatostánek. Povolení získala Syrská pravoslavná církev.
                                                    42:44
                                                    Chřipka v Česku ustupuje
                                                    Chřipka v Česku ustupuje
                                                      Chřipka v Česku ustupuje. Za poslední týden se počet nemocných snížil zhruba o 10 procent.
                                                      43:03
                                                      Opravy Národního muzea ve finále
                                                      Opravy Národního muzea ve finále
                                                        Po měsíční přestávce se znovu otevřelo Národní muzeum – tentokrát včetně bezbariérového vstupu. Návštěvníci tak mohli poprvé po sedmi letech vejít do zastřešených dvoran a do kopule stavby.
                                                        44:31
                                                        Urychlení návratu handicapovaných do práce
                                                        Urychlení návratu handicapovaných do práce
                                                          46:59
                                                          Pokračuje sjezd ČSSD v Hradci Králové
                                                          Pokračuje sjezd ČSSD v Hradci Králové
                                                            Živý vstup redaktora Vladimíra Keblůška.
                                                            Přehrát celé video
                                                            Události - 2. března 2019
                                                            Stopáž44 minut
                                                            Další díl
                                                            2. března 2019

                                                            Přehled dílů

                                                            9241 přehratelných
                                                            Události - 24. října
                                                            Stopáž52 minut

                                                            24. října

                                                            Headlines — Jednání budoucí vlády o programu — Postoje vznikající koalice k diplomacii — Debata o resortu kultury — Zavěry summitu EU — Koalice ochotných — Rekordní výběr mýta — Podmínky pro rozvoj startupů — Škody po větru — Víkendové sněžení na horách — Ruské útoky na Ukrajině — Trest pro recidivistu za pokus o vraždu — Festival dokumentárních filmů — Ministři o Dukovanech — Blahořečení dvou duchovních — Sázkové podvody v NBA a pokerová mafie — Radnice — Pobyty o podzimních prázdninách — Vězení pro mladistvého za vraždy v supermarketu — Kriminalita dětí a mladistvých — Snížení hranice trestní odpovědnosti — Obchody mezi USA a Čínou — Trump přerušil jednání s Kanadou — Otravy z promrzlých hub — Horácká aréna — Opatření v bohnické léčebně po útěku pacienta — Exhumace ostatků politických vezňů — Narozeniny v Huse na provázku — Záchrana škeblí

                                                            Poslední vysílání 24. 10. 2025 na ČT1
                                                            Události - 24. října
                                                            Stopáž52 minut

                                                            24. října

                                                            Znakový jazyk a skryté titulky

                                                            Poslední vysílání 24. 10. 2025 na ČT24
                                                            Události - 23. října
                                                            Stopáž55 minut

                                                            23. října

                                                            Headlines — Jednání o programu nové vlády — Spory kvůli životnímu prostředí — Jednání o prioritách resortu spravedlnosti — Politika pro podporu dostupného bydlení — Další program jednání — Nové americké sankce proti Rusku — Dopad nových sankcí na ruskou ekonomiku — Ceny pohonných hmot — Muž utekl z bohnické léčebny — Demonstrace v Maďarsku — Vánoční program ČT — Pátrání po lupičích z Louvru — Drahé obědy v restauracích — Kritizované stavební úpravy v Bílém domě — Dopadení výrobců drog v Ústeckém kraji — Předpověď počasí na další dny — Inspekce dopravy funguje čtvrt roku — Výsledky kontrol inspekce dopravy — Nebezpečné křížení dálnic D1 a D2 — Průčelí budovy Národního muzea — Armáda vyřadila vrtulníky Mi-8 — Nový americký velvyslanec v ČR — Deportace do Afghánistánu — Loučení s Danou Drábovou — Setkání krále Karla s papežem — Nový rektor ČZÚ — Případ pohřešovaných Rakušanů — Záchrana jedle bělokoré v Krkonoších — Narušení vzdušného prostoru NATO — Využití biometanu v energetice — Do Pásma Gazy dál nesmí novináři — Následky požáru haly v Nehvizdech u Prahy — Nový nástroj v léčbě srdeční arytmie

                                                            Poslední vysílání 23. 10. 2025 na ČT1
                                                            Události - 23. října
                                                            Stopáž55 minut

                                                            23. října

                                                            Znakový jazyk a skryté titulky

                                                            Poslední vysílání 23. 10. 2025 na ČT24
                                                            Události - 22. října
                                                            Stopáž55 minut

                                                            22. října

                                                            Headlines — Jednání o programu nové vlády — Investice do dálnic — Rozdíly v dopravních prioritách — Růst platů bezpečnostních složek — Ruský útok na Ukrajinu — Ostřelování chemického komplexu — Emisní povolenky ETS 2 — Ceny bytů v Praze — Šperky ukradené v Louvru mají hodnotu přes dvě miliardy — Zvíře Milady Těšitelové — ÚS o úhradové vyhlášce — Podmínka pro učitelku za popírání ruských zločinů — Likvidace dronů nad kritickou infrastrukturou — Nové národní kulturní památky — Ceny zlata a stříbra prudce klesají — Policie vyprostila auto z lipenské přehrady — Potíže v pekárnách — Vývoj spotřeby pečiva — Výdaje za pečivo — Požár haly v Nehvizdech — Vývoz papoušků z Česka — Sacharovova cena — Netanjahu jednal s Vancem — Vrácení peněz za znečištěné pozemky — Demonstrace v Brně proti Petru Macinkovi — Osvědčení pro Martu Kubišovou — Nový rektor ČVUT — Případy výdutě břišní aorty — Katolická církev v Polsku ztrácí věřící — NSS ověří součet preferenčních hlasů SPD — Nebezpečný most nad Židovou strouhou — Obnova Vrbětic — Pátrání po uprchlém vězňovi — Obnova vyhořelého kostela sv. Michaela

                                                            Poslední vysílání 22. 10. 2025 na ČT1
                                                            Události - 22. října
                                                            Stopáž55 minut

                                                            22. října

                                                            Znakový jazyk a skryté titulky

                                                            Poslední vysílání 22. 10. 2025 na ČT24
                                                            Události - 21. října
                                                            Stopáž54 minut

                                                            21. října

                                                            Headlines — Vyjednávání o programu — Nový ministerský post pro sport — Shody na programu — Debaty o programu — Plány pro zemědělství — Změny v systému povolenek — Emisní systémy v EU — Ceny povolenek — Trest za atentát pro Juraje Cintulu — Příměří v Gaze — Mimořádné dodávky vakcín proti žloutence — Piráti definitivně bez vedoucích pozic ve Sněmovně — Nicolas Sarkozy nastoupil do pařížské věznice — Grand Prix Architektů — Martin Smolek novým ústavním soudcem — Odklad jednání o Ukrajině — Čas na výměnu pneumatik — Nadprůměrná úroda ovoce — Plocha ovocných sadů v ČR — Produkce zeleniny — Policie vyšetřuje chování táborových vedoucích — Sabotáže proti Polsku nebo Ukrajině — Vyšetřování loupeže v Louveru — Veronika Slámová povede Státní fond audiovize — Emise nebezpečných látek v Česku — Martin Půta zůstane v čele Libereckého kraje — Nová japonská premiérka Sanae Takaičiová — Praktiky ve výchovných ústavech — Požár bytu v Ústí nad Labem — Změny v projektu rekonstrukce nádraží v Plzni — Nelegální migrace v ČR — České experimenty na ISS

                                                            Poslední vysílání 21. 10. 2025 na ČT1
                                                            Události - 21. října
                                                            Stopáž54 minut

                                                            21. října

                                                            Znakový jazyk a skryté titulky

                                                            Poslední vysílání 21. 10. 2025 na ČT24
                                                            Události - 20. října
                                                            Stopáž55 minut

                                                            20. října

                                                            Headlines — Jednání možné budoucí koalice — Programové priority chystané koalice — Vyjednávání o vládě — Vyjednávání o programových prioritách — Po schůzce Trump–Zelenskyj — Výpadek Amazonu — Pokles nákaz respiračními nemocemi — Výhrady k podpoře zalesňování — Směřování Číny v dalších pěti letech — Žloutenka typu A v Praze — Konec dovozu ruského plynu do EU — Obnovený klid zbraní v Pásmu Gazy — Nové album Barbory Polákové — Hospodaření VZP v příštím roce — Rostoucí ceny kávy — Vedení Stačilo! — Regulace sdílených elektrokoloběžek v Praze — Incident v brněnské tramvaji — Vyšetřování krádeže v Louvru — Podezření na týrání zvířat ve Žlunicích — Provozování jatek — Tresty za týraní zvířat v Hraběticích — Kauza hejtmana Půty — Alternativní spoje kvůli opravě D10 — USA a pomoc Ukrajině — Letecké neštěstí v Hong Kongu — Ovce napadané psy — Životnost baterií do elektromobilů — Výjimečně barevný podzim — Požár vlaku — Poslední rozloučení s Ditou Krausovou — Rehabilitace skupiny disidentů — Přemnožení holubi ve městech — Národní cena za architekturu

                                                            Poslední vysílání 20. 10. 2025 na ČT1
                                                            Události - 20. října
                                                            Stopáž55 minut

                                                            20. října

                                                            Znakový jazyk a skryté titulky

                                                            Poslední vysílání 20. 10. 2025 na ČT24