44 minut

24. února 2019

Obsah dílu

Headlines — Hospodaření Česka — Hospodaření Česka — Jak přesně se letos tedy rozpočet vyvíjí — Násilné střety na hranicích Venezuely — Papež o sexuálním zneužívání — Vzpomínka na Jana Zajíce — Platební karty v Česku — O brexitové dohodě britský parlament příští týden hlasovat nebude — Senátoři o zdanění církevních restitucí — První summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států — Ceny americké filmové akademie — Poplatky za předčasnou výměnu operátora — Proměny pražského veřejného prostoru — Stav nouze v letadle na trase Praha–Soul — Nehoda na lanovce v Karlově pod Pradědem — Požár dřevěného srubu na Pardubicku — Nemocnice a tzv. traumaplány — Nákladní letoun Boeing 767 se zřítil do zátoky východně od Houstonu — V lesích kvůli tuhé zimě hladoví vysoká zvěř — Nové značky kvůli jízdě v protisměru — Počet nahlášených aut v protisměru — Měsíc do podání daňového přiznání — Referendum na Kubě — Vzdělávací program pražské zoo v Kamerunu — Aukce dokumentu z dob Jana Husa — Poslední díl seriálu Most! — Ceny Rytíř a Dáma české kultury

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Hospodaření Česka
   Vláda letos nejspíš nebude hospodařit s přebytkovým ani vyrovnaným rozpočtem. Už se tak nebude opakovat loňský vývoj, kdy stát skončil v plusu navzdory plánovanému deficitu.
   01:27
   Hospodaření Česka
    Vláda věří, že pro letošek plánovaný schodek 40 miliard udrží. Důvodů rozpočtového propadu je několik: nižší čerpání evropských fondů nebo pomalejší ekonomika, a tedy horší výběr DPH i dalších daní.
    05:05
    Jak přesně se letos tedy rozpočet vyvíjí
     Daňové příjmy klesly. DPH vynesla do poloviny února 32 miliard korun – o miliardu míň než před rokem.
     05:48
     Násilné střety na hranicích Venezuely
      Nejméně dva mrtví a stovky zraněných zůstali po násilných střetech na hranicích Venezuely s Kolumbií a Brazílií. Jednotky věrné úřadujícímu prezidentovi Nicolási Madurovi zablokovaly hraniční přechody.
      08:05
      Papež o sexuálním zneužívání
       Duchovní zneužívající děti označil papež za nástroj satana. Na závěr čtyřdenního summitu ve Vatikánu František řekl, že katolická církev bude takovým činům čelit a oběti ochrání.
       08:53
       Vzpomínka na Jana Zajíce
        Živý vstup Pavla Habrama.
        10:23
        Platební karty v Česku
         Obchod v Česku pokořil další rekord. Počet transakcí platebními kartami loni překonal hranici jedné miliardy.
         10:51
         O brexitové dohodě britský parlament příští týden hlasovat nebude
          Uvedla to premiérka Theresa Mayová s tím, že poslanci rozhodnou do 12. března. Opozice odklad kritizovala.
          11:11
          Senátoři o zdanění církevních restitucí
           Zdanění církevních restitucí bude nejspíš řešit Ústavní soud. Podání k němu chystají poslanci i senátoři.
           13:18
           První summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států
            Historicky první summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států – za účasti českého premiéra. V egyptském Šarm aš-Šajchu začala dvoudenní schůzka.
            14:01
            Ceny americké filmové akademie
             Živý vstup Davida Miřejovského.
             16:32
             Poplatky za předčasnou výměnu operátora
              Maximální poplatek za předčasnou výměnu mobilního operátora má klesnout. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodli místopředsedové tří nejsilnějších sněmovních klubů.
              18:16
              Proměny pražského veřejného prostoru
               Staroměstská tržnice a pražská náplavka. Dva příklady veřejného prostoru v hlavním městě. Oba se teď změní. Tržnice se má opravit a více nalákat veřejnost.
               20:29
               Stav nouze v letadle na trase Praha–Soul
                Nepříjemnost pro cestující letu Českých aerolinií z Prahy do korejského Soulu. Kvůli potížím s palivovou nádrží musel pilot vyhlásit stav nouze.
                20:53
                Nehoda na lanovce v Karlově pod Pradědem
                 Policisté a drážní inspektoři vyšetřují nehodu, při které se včera v Karlově pod Pradědem zranil 49letý lyžař. Z lanovky s ním zhruba ze tří metrů spadla sedačka.
                 23:01
                 Požár dřevěného srubu na Pardubicku
                  Hořelo v jednom z oblíbených východočeských výletních míst. Pod Kunětickou horou na Pardubicku dopoledne vzplál dřevěný srub. Stavba je součástí ranče, kde chovají koně.
                  23:17
                  Nemocnice a tzv. traumaplány
                   Jak jsou nemocnice připravené na nápor pacientů při hromadném neštěstí? Takzvaný traumaplán připravuje každé zdravotnické zařízení zvlášť. Zdokonalují ho i cvičením.
                   25:37
                   Nákladní letoun Boeing 767 se zřítil do zátoky východně od Houstonu
                    Nehodu zřejmě nepřežil nikdo ze tří lidí na palubě. Příčinu tragédie vyšetřují úřady.
                    25:58
                    V lesích kvůli tuhé zimě hladoví vysoká zvěř
                     Celá stáda se proto stahují do obor, kde je lesníci krmí. Extrémní situace je na vrcholcích Krušných hor, kde chodí ke krmelcům desetkrát víc jelenů a srn než v minulých letech.
                     28:04
                     Nové značky kvůli jízdě v protisměru
                      Nové značky na sedm nejrizikovějších dálničních nájezdů – plán ministerstva dopravy, jak zabránit situacím, kdy auto vjede do protisměru.
                      30:42
                      Počet nahlášených aut v protisměru
                       Případů, kdy policii někdo nahlásí auto v protisměru na dálnici – obvykle to je telefonát na tísňovou linku nebo automatické upozornění z mýtných bran – je v posledních letech zhruba stejně.
                       34:22
                       Měsíc do podání daňového přiznání
                        Měsíc zbývá lidem pro podání přiznání daně z příjmu. Všichni poplatníci, kteří nevyužívají služeb poradce, ho musí odevzdat do 1. dubna.
                        36:22
                        Referendum na Kubě
                         Kubánci v referendu rozhodují o nové ústavě. Má nahradit tu stávající z roku 1976. Největší změny se chystají v ekonomické sféře. Dokument totiž zakotvuje právo na soukromé podnikání.
                         36:50
                         Vzdělávací program pražské zoo v Kamerunu
                          Výchova k trvale udržitelnému zemědělství nebo nové vydání gorilích pohádek – pražská zoo rozšířila v Kamerunu svůj vzdělávací projekt Toulavý autobus.
                          39:23
                          Aukce dokumentu z dob Jana Husa
                           Aukce vzácné listiny z roku 1414 – koupil ji soukromý majitel za 7 milionů a dvě stě tisíc. Písemnost se týká Jana z Jesenice, který byl přítelem a obhájcem Jana Husa. Odebírá mu doktorát kanonického práva a vyhlašuje nad ním ztíženou klatbu.
                           39:47
                           Poslední díl seriálu Most!
                            Už zítra uvede Česká televize poslední díl seriálu Most! Část diváků ho bude sledovat spolu s tvůrci přímo v restauraci Severka, ve které se hrdinové seriálu scházejí.
                            40:39
                            Ceny Rytíř a Dáma české kultury
                             Mezinárodní projekt proti totalitě – Mene Tekel dnes večer udělí ceny Rytíř a Dáma české kultury. Mezi laureáty jsou třeba dirigent Libor Pešek nebo spisovatelka a pamětnice holocaustu Erika Bezdíčková.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             25. února 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                             13. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             13. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                             12. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             12. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             11. června

                             Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                             11. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             11. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             11. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             10. června

                             Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                             10. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             10. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             10. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             9. června

                             Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                             9. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             9. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             9. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám