44 minut

24. února 2019

Obsah dílu

Headlines — Hospodaření Česka — Hospodaření Česka — Jak přesně se letos tedy rozpočet vyvíjí — Násilné střety na hranicích Venezuely — Papež o sexuálním zneužívání — Vzpomínka na Jana Zajíce — Platební karty v Česku — O brexitové dohodě britský parlament příští týden hlasovat nebude — Senátoři o zdanění církevních restitucí — První summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států — Ceny americké filmové akademie — Poplatky za předčasnou výměnu operátora — Proměny pražského veřejného prostoru — Stav nouze v letadle na trase Praha–Soul — Nehoda na lanovce v Karlově pod Pradědem — Požár dřevěného srubu na Pardubicku — Nemocnice a tzv. traumaplány — Nákladní letoun Boeing 767 se zřítil do zátoky východně od Houstonu — V lesích kvůli tuhé zimě hladoví vysoká zvěř — Nové značky kvůli jízdě v protisměru — Počet nahlášených aut v protisměru — Měsíc do podání daňového přiznání — Referendum na Kubě — Vzdělávací program pražské zoo v Kamerunu — Aukce dokumentu z dob Jana Husa — Poslední díl seriálu Most! — Ceny Rytíř a Dáma české kultury

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Hospodaření Česka
   Vláda letos nejspíš nebude hospodařit s přebytkovým ani vyrovnaným rozpočtem. Už se tak nebude opakovat loňský vývoj, kdy stát skončil v plusu navzdory plánovanému deficitu.
   01:27
   Hospodaření Česka
    Vláda věří, že pro letošek plánovaný schodek 40 miliard udrží. Důvodů rozpočtového propadu je několik: nižší čerpání evropských fondů nebo pomalejší ekonomika, a tedy horší výběr DPH i dalších daní.
    05:05
    Jak přesně se letos tedy rozpočet vyvíjí
     Daňové příjmy klesly. DPH vynesla do poloviny února 32 miliard korun – o miliardu míň než před rokem.
     05:48
     Násilné střety na hranicích Venezuely
      Nejméně dva mrtví a stovky zraněných zůstali po násilných střetech na hranicích Venezuely s Kolumbií a Brazílií. Jednotky věrné úřadujícímu prezidentovi Nicolási Madurovi zablokovaly hraniční přechody.
      08:05
      Papež o sexuálním zneužívání
       Duchovní zneužívající děti označil papež za nástroj satana. Na závěr čtyřdenního summitu ve Vatikánu František řekl, že katolická církev bude takovým činům čelit a oběti ochrání.
       08:53
       Vzpomínka na Jana Zajíce
        Živý vstup Pavla Habrama.
        10:23
        Platební karty v Česku
         Obchod v Česku pokořil další rekord. Počet transakcí platebními kartami loni překonal hranici jedné miliardy.
         10:51
         O brexitové dohodě britský parlament příští týden hlasovat nebude
          Uvedla to premiérka Theresa Mayová s tím, že poslanci rozhodnou do 12. března. Opozice odklad kritizovala.
          11:11
          Senátoři o zdanění církevních restitucí
           Zdanění církevních restitucí bude nejspíš řešit Ústavní soud. Podání k němu chystají poslanci i senátoři.
           13:18
           První summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států
            Historicky první summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států – za účasti českého premiéra. V egyptském Šarm aš-Šajchu začala dvoudenní schůzka.
            14:01
            Ceny americké filmové akademie
             Živý vstup Davida Miřejovského.
             16:32
             Poplatky za předčasnou výměnu operátora
              Maximální poplatek za předčasnou výměnu mobilního operátora má klesnout. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodli místopředsedové tří nejsilnějších sněmovních klubů.
              18:16
              Proměny pražského veřejného prostoru
               Staroměstská tržnice a pražská náplavka. Dva příklady veřejného prostoru v hlavním městě. Oba se teď změní. Tržnice se má opravit a více nalákat veřejnost.
               20:29
               Stav nouze v letadle na trase Praha–Soul
                Nepříjemnost pro cestující letu Českých aerolinií z Prahy do korejského Soulu. Kvůli potížím s palivovou nádrží musel pilot vyhlásit stav nouze.
                20:53
                Nehoda na lanovce v Karlově pod Pradědem
                 Policisté a drážní inspektoři vyšetřují nehodu, při které se včera v Karlově pod Pradědem zranil 49letý lyžař. Z lanovky s ním zhruba ze tří metrů spadla sedačka.
                 23:01
                 Požár dřevěného srubu na Pardubicku
                  Hořelo v jednom z oblíbených východočeských výletních míst. Pod Kunětickou horou na Pardubicku dopoledne vzplál dřevěný srub. Stavba je součástí ranče, kde chovají koně.
                  23:17
                  Nemocnice a tzv. traumaplány
                   Jak jsou nemocnice připravené na nápor pacientů při hromadném neštěstí? Takzvaný traumaplán připravuje každé zdravotnické zařízení zvlášť. Zdokonalují ho i cvičením.
                   25:37
                   Nákladní letoun Boeing 767 se zřítil do zátoky východně od Houstonu
                    Nehodu zřejmě nepřežil nikdo ze tří lidí na palubě. Příčinu tragédie vyšetřují úřady.
                    25:58
                    V lesích kvůli tuhé zimě hladoví vysoká zvěř
                     Celá stáda se proto stahují do obor, kde je lesníci krmí. Extrémní situace je na vrcholcích Krušných hor, kde chodí ke krmelcům desetkrát víc jelenů a srn než v minulých letech.
                     28:04
                     Nové značky kvůli jízdě v protisměru
                      Nové značky na sedm nejrizikovějších dálničních nájezdů – plán ministerstva dopravy, jak zabránit situacím, kdy auto vjede do protisměru.
                      30:42
                      Počet nahlášených aut v protisměru
                       Případů, kdy policii někdo nahlásí auto v protisměru na dálnici – obvykle to je telefonát na tísňovou linku nebo automatické upozornění z mýtných bran – je v posledních letech zhruba stejně.
                       34:22
                       Měsíc do podání daňového přiznání
                        Měsíc zbývá lidem pro podání přiznání daně z příjmu. Všichni poplatníci, kteří nevyužívají služeb poradce, ho musí odevzdat do 1. dubna.
                        36:22
                        Referendum na Kubě
                         Kubánci v referendu rozhodují o nové ústavě. Má nahradit tu stávající z roku 1976. Největší změny se chystají v ekonomické sféře. Dokument totiž zakotvuje právo na soukromé podnikání.
                         36:50
                         Vzdělávací program pražské zoo v Kamerunu
                          Výchova k trvale udržitelnému zemědělství nebo nové vydání gorilích pohádek – pražská zoo rozšířila v Kamerunu svůj vzdělávací projekt Toulavý autobus.
                          39:23
                          Aukce dokumentu z dob Jana Husa
                           Aukce vzácné listiny z roku 1414 – koupil ji soukromý majitel za 7 milionů a dvě stě tisíc. Písemnost se týká Jana z Jesenice, který byl přítelem a obhájcem Jana Husa. Odebírá mu doktorát kanonického práva a vyhlašuje nad ním ztíženou klatbu.
                           39:47
                           Poslední díl seriálu Most!
                            Už zítra uvede Česká televize poslední díl seriálu Most! Část diváků ho bude sledovat spolu s tvůrci přímo v restauraci Severka, ve které se hrdinové seriálu scházejí.
                            40:39
                            Ceny Rytíř a Dáma české kultury
                             Mezinárodní projekt proti totalitě – Mene Tekel dnes večer udělí ceny Rytíř a Dáma české kultury. Mezi laureáty jsou třeba dirigent Libor Pešek nebo spisovatelka a pamětnice holocaustu Erika Bezdíčková.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             25. února 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž49 minut

                             22. června

                             Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                             22. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             22. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             21. června

                             Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                             21. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                             20. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. června

                             Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                             19. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             18. června

                             Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                             18. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             18. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám