Nahrávám video

24. únor 2019

Obsah dílu

Headlines — Hospodaření Česka — Hospodaření Česka — Jak přesně se letos tedy rozpočet vyvíjí — Násilné střety na hranicích Venezuely — Papež o sexuálním zneužívání — Vzpomínka na Jana Zajíce — Platební karty v Česku — O brexitové dohodě britský parlament příští týden hlasovat nebude — Senátoři o zdanění církevních restitucí — První summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států — Ceny americké filmové akademie — Poplatky za předčasnou výměnu operátora — Proměny pražského veřejného prostoru — Stav nouze v letadle na trase Praha–Soul — Nehoda na lanovce v Karlově pod Pradědem — Požár dřevěného srubu na Pardubicku — Nemocnice a tzv. traumaplány — Nákladní letoun Boeing 767 se zřítil do zátoky východně od Houstonu — V lesích kvůli tuhé zimě hladoví vysoká zvěř — Nové značky kvůli jízdě v protisměru — Počet nahlášených aut v protisměru — Měsíc do podání daňového přiznání — Referendum na Kubě — Vzdělávací program pražské zoo v Kamerunu — Aukce dokumentu z dob Jana Husa — Poslední díl seriálu Most! — Ceny Rytíř a Dáma české kultury

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Hospodaření Česka
   Vláda letos nejspíš nebude hospodařit s přebytkovým ani vyrovnaným rozpočtem. Už se tak nebude opakovat loňský vývoj, kdy stát skončil v plusu navzdory plánovanému deficitu.
   01:27
   Hospodaření Česka
    Vláda věří, že pro letošek plánovaný schodek 40 miliard udrží. Důvodů rozpočtového propadu je několik: nižší čerpání evropských fondů nebo pomalejší ekonomika, a tedy horší výběr DPH i dalších daní.
    05:05
    Jak přesně se letos tedy rozpočet vyvíjí
     Daňové příjmy klesly. DPH vynesla do poloviny února 32 miliard korun – o miliardu míň než před rokem.
     05:48
     Násilné střety na hranicích Venezuely
      Nejméně dva mrtví a stovky zraněných zůstali po násilných střetech na hranicích Venezuely s Kolumbií a Brazílií. Jednotky věrné úřadujícímu prezidentovi Nicolási Madurovi zablokovaly hraniční přechody.
      08:05
      Papež o sexuálním zneužívání
       Duchovní zneužívající děti označil papež za nástroj satana. Na závěr čtyřdenního summitu ve Vatikánu František řekl, že katolická církev bude takovým činům čelit a oběti ochrání.
       08:53
       Vzpomínka na Jana Zajíce
        Živý vstup Pavla Habrama.
        10:23
        Platební karty v Česku
         Obchod v Česku pokořil další rekord. Počet transakcí platebními kartami loni překonal hranici jedné miliardy.
         10:51
         O brexitové dohodě britský parlament příští týden hlasovat nebude
          Uvedla to premiérka Theresa Mayová s tím, že poslanci rozhodnou do 12. března. Opozice odklad kritizovala.
          11:11
          Senátoři o zdanění církevních restitucí
           Zdanění církevních restitucí bude nejspíš řešit Ústavní soud. Podání k němu chystají poslanci i senátoři.
           13:18
           První summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států
            Historicky první summit mezi Evropskou unií a Ligou arabských států – za účasti českého premiéra. V egyptském Šarm aš-Šajchu začala dvoudenní schůzka.
            14:01
            Ceny americké filmové akademie
             Živý vstup Davida Miřejovského.
             16:32
             Poplatky za předčasnou výměnu operátora
              Maximální poplatek za předčasnou výměnu mobilního operátora má klesnout. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodli místopředsedové tří nejsilnějších sněmovních klubů.
              18:16
              Proměny pražského veřejného prostoru
               Staroměstská tržnice a pražská náplavka. Dva příklady veřejného prostoru v hlavním městě. Oba se teď změní. Tržnice se má opravit a více nalákat veřejnost.
               20:29
               Stav nouze v letadle na trase Praha–Soul
                Nepříjemnost pro cestující letu Českých aerolinií z Prahy do korejského Soulu. Kvůli potížím s palivovou nádrží musel pilot vyhlásit stav nouze.
                20:53
                Nehoda na lanovce v Karlově pod Pradědem
                 Policisté a drážní inspektoři vyšetřují nehodu, při které se včera v Karlově pod Pradědem zranil 49letý lyžař. Z lanovky s ním zhruba ze tří metrů spadla sedačka.
                 23:01
                 Požár dřevěného srubu na Pardubicku
                  Hořelo v jednom z oblíbených východočeských výletních míst. Pod Kunětickou horou na Pardubicku dopoledne vzplál dřevěný srub. Stavba je součástí ranče, kde chovají koně.
                  23:17
                  Nemocnice a tzv. traumaplány
                   Jak jsou nemocnice připravené na nápor pacientů při hromadném neštěstí? Takzvaný traumaplán připravuje každé zdravotnické zařízení zvlášť. Zdokonalují ho i cvičením.
                   25:37
                   Nákladní letoun Boeing 767 se zřítil do zátoky východně od Houstonu
                    Nehodu zřejmě nepřežil nikdo ze tří lidí na palubě. Příčinu tragédie vyšetřují úřady.
                    25:58
                    V lesích kvůli tuhé zimě hladoví vysoká zvěř
                     Celá stáda se proto stahují do obor, kde je lesníci krmí. Extrémní situace je na vrcholcích Krušných hor, kde chodí ke krmelcům desetkrát víc jelenů a srn než v minulých letech.
                     28:04
                     Nové značky kvůli jízdě v protisměru
                      Nové značky na sedm nejrizikovějších dálničních nájezdů – plán ministerstva dopravy, jak zabránit situacím, kdy auto vjede do protisměru.
                      30:42
                      Počet nahlášených aut v protisměru
                       Případů, kdy policii někdo nahlásí auto v protisměru na dálnici – obvykle to je telefonát na tísňovou linku nebo automatické upozornění z mýtných bran – je v posledních letech zhruba stejně.
                       34:22
                       Měsíc do podání daňového přiznání
                        Měsíc zbývá lidem pro podání přiznání daně z příjmu. Všichni poplatníci, kteří nevyužívají služeb poradce, ho musí odevzdat do 1. dubna.
                        36:22
                        Referendum na Kubě
                         Kubánci v referendu rozhodují o nové ústavě. Má nahradit tu stávající z roku 1976. Největší změny se chystají v ekonomické sféře. Dokument totiž zakotvuje právo na soukromé podnikání.
                         36:50
                         Vzdělávací program pražské zoo v Kamerunu
                          Výchova k trvale udržitelnému zemědělství nebo nové vydání gorilích pohádek – pražská zoo rozšířila v Kamerunu svůj vzdělávací projekt Toulavý autobus.
                          39:23
                          Aukce dokumentu z dob Jana Husa
                           Aukce vzácné listiny z roku 1414 – koupil ji soukromý majitel za 7 milionů a dvě stě tisíc. Písemnost se týká Jana z Jesenice, který byl přítelem a obhájcem Jana Husa. Odebírá mu doktorát kanonického práva a vyhlašuje nad ním ztíženou klatbu.
                           39:47
                           Poslední díl seriálu Most!
                            Už zítra uvede Česká televize poslední díl seriálu Most! Část diváků ho bude sledovat spolu s tvůrci přímo v restauraci Severka, ve které se hrdinové seriálu scházejí.
                            40:39
                            Ceny Rytíř a Dáma české kultury
                             Mezinárodní projekt proti totalitě – Mene Tekel dnes večer udělí ceny Rytíř a Dáma české kultury. Mezi laureáty jsou třeba dirigent Libor Pešek nebo spisovatelka a pamětnice holocaustu Erika Bezdíčková.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             25. únor 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             1. prosinec

                             Headlines — Spotřebitelské půjčky — Rizikové zadlužování — Zkušenosti s půjčkami — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Jednání OBSE v Lodži — Státní rozpočet — Nový dopravce v části Ústeckého kraje — Obvinění Jaroslava Haščáka — Opatření proti covidu v Číně — Prodej Jindřišské věže — Sankční zákon v Senátu — Dopisové bomby ve Španělsku — Obvinění z rasismu u britského dvora — Žádost o nový proces s Petrem Kramným — Přídavky na děti — Vorařství na seznamu UNESCO — Noclehárny pro lidi bez domova — Předpověď počasí na další dny — Výstava korunovačních klenotů — Ceny pohonných hmot klesají — Průměrné ceny PHM — Důvody k poklesu cen — Jednání Macrona s Bidenem — Podpora výroby čipů v EU — Rozhovor s Danuší Nerudovou — Nový projekt Politické procesy — Stavba větrných elektráren na Sokolovsku — Prasečí mor na severu Čech — Čeští úředníci v EU — Vyšetřování požáru roubenky — Vyšetřování bývalého vedení Juventusu Turín — Katarské investice ve Francii — Připomínka Štěpána Hovorky – oběti komunitického režimu — Výběr děl pro České lvy — Film o sexuálním obtěžování

                             1. 12. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             1. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 12. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Třetí čtení státního rozpočtu — Schvalování rozpočtu na příští rok — Parametry státního rozpočtu — Státu bude příští rok chybět 295 mld. — Válka na Ukrajině — Opravy energetické soustavy na Ukrajině — Vyšetřování válečných zločinů — Nahrazování dodávek ropy z Ruska — Požár roubenky na Českolipsku — Trh s hypotékami — Výstava rolí Libuše Šafránkové — Protesty v Číně — Spor o evropské peníze pro Maďarsko — Zemřel epidemiolog Radim Šrám — Tendr na dostavbu JE Dukovany — Stížnosti neúspěšných zájemců o prezidentskou kandidaturu — Zrychlení vlakových spojů — Nájmy zdražují — Bydlení v panelových domech — Průměrná výše nájmů — Startovací byty pro mladé — Obvinění kvůli požáru hal v Mladé Boleslavi — Debaty o stavbě gigafactory na Plzeňsku — Rozhovor s Petrem Pavlem — Požár v Českém Těšíně — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Klinické testy léku na Alzheimerovu chorobu — Soud s útočníky na americký Kapitol — Obavy z klimatických změn ve Francii — Zemřel Ťiang Ce-Min — Končí platnost pandemického zákona — Koncert České filharmonie — Bývalý šéf Lesů ČR je nevinný — Manželství osob stejného pohlaví v USA — Pomoc hoteliérům v Českém Švýcarsku

                             30. 11. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 11. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Headlines — Novela služebního zákona — Poslanci přehlasovali prezidentovo veto — Změny ve služebním zákoně — Válka na Ukrajině — Situace v Charkově — Zelenská jednala v Londýně — Pomoc s energiemi velkým firmám — Konference malých a středních podniků — Napjatá situace v Číně — Knižní zamyšlení nad lidskými právy — Ústavní soud o kauze kolem Jany Nagyové — Propad životní úrovně v ČR — Zahraniční mise české armády — Vyšetřování vraždy v pražských Čakovicích — Zadržování vody v krajině — Rezignace správní rady Juventusu Turín — Peníze ve světovém fotbale — Kariéra Pavla Nedvěda — Konec stíhání Fica a Kaliňáka — Nový šéf Lesů ČR — Pojištění uměleckých děl — Jednání o růstu minimální mzdy — Rozhovor s kandidátem na prezidenta Tomášem Zimou — Odstavení českých skleníků kvůli drahým energiím — Virtuální realita v medicíně — Napětí před zápasem USA – Írán — Sériová výroba letadel L-39NG — Klimatické hodiny na Letné — Zrod počítačových her před 50 lety

                             29. 11. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 11. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám