44 minut

10. únor 2019

Obsah dílu

Headlines — Zvyšování některých daní — Změny v odvodech na zdravotním pojištění — Škrty ve státním rozpočtu — Projev premiéra a protesty opozice — Volební model — Problémy Poláků po brexitu — Omezení na D1 — Silničáři letos prozkoumají 126 rizikových mostů — Boje v Sýrii pokračují — Evropské dotace pro ČR — Pochod rozhněvaných matek v Rusku — Umění jako terapie pro vězně — Kauza možného ovlivňování soudců — Růst cen starších nemovitostí — Správný příklad vytvoření záchranářské uličky — Rekordní zájem o umělé oplodnění — Jizerská padesátka — Obliba skialpinismu na českých horách — Češi a nákupy ve slevách — Nakupování na internetu — Podpora malých obchodů na vesnicích — Nová pravidla pro znalce — Desítky tisíc lidí v madridských ulicích — Rok s otcovskou dovolenou — Nebezpečný vítr v Česku — Stav nouze kvůli ledním medvědům — České umělecké sklo v Izraeli

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Zvyšování některých daní
   Růst spotřební daně z cigaret minimálně o dvě koruny na krabičku, ale i vyšší zdanění tvrdého alkoholu nebo hazardu. Ministři chystají pro příští rok zvyšování některých daní - slibují si od toho ročně do rozpočtu miliardy korun.
   01:26
   Změny v odvodech na zdravotním pojištění
    Ministr zdravotnictví zároveň ČT potvrdil, že vláda od roku 2021 zvažuje kromě zrušení superhrubé mzdy taky změny ve zdravotním pojištění - bez dalších podrobností.
    04:49
    Škrty ve státním rozpočtu
     Hospodaření státu se podle ministryně financí Aleny Schillerové začíná pomalu zhoršovat.
     06:44
     Projev premiéra a protesty opozice
      Maďarský premiér Viktor Orbán slibuje další hospodářský růst i daňové úlevy. Během výročního projevu o stavu země ale také kritizoval bruselskou migrační politiku a maďarskou opozici označil za bandu proimigračních politiků.
      08:48
      Volební model
       Kdyby se teď volilo do sněmovny, vyhrálo by podle průzkumu KANTAR CZ pro Českou televizi hnutí ANO.
       09:27
       Problémy Poláků po brexitu
        Podle předsedy Svazu britského průmyslu vstoupila jeho země do kritické fáze. Pravděpodobnost, že Londýn bude muset z Unie odejít bez dohody, prý prudce vzrostla.
        11:43
        Omezení na D1
         Živý vstup Martina Donáta.
         12:54
         Silničáři letos prozkoumají 126 rizikových mostů
          Silničáři letos prozkoumají 126 rizikových mostů - do některých z nich budou vrtat otvory, aby zjistili, v jakém stavu je konstrukce.
          13:14
          Boje v Sýrii pokračují
           U hranic mezi Irákem a Sýrií pokračují tvrdé boje se zbytky teroristické organizace Islámský stát.
           14:52
           Evropské dotace pro ČR
            20 miliard eur, tolik má mít k dispozici Česká republika v novém programovacím období na dotacích z Evropské unie.
            17:28
            Pochod rozhněvaných matek v Rusku
             V sedmi ruských městech se dnes konala protestní akce nazvaná Pochod rozhněvaných matek. Policie zadržela několik lidí. V Petrohradu už večer úřady zatkly několik příznivců opozice.
             18:03
             Umění jako terapie pro vězně
              Arteterapie jako pomoc při nápravě odsouzených. Vězeňská služba vystavila na pražské Pankráci díla trestanců, která pod odborným vedením vznikla v Česku, Německu i Polsku.
              20:55
              Kauza možného ovlivňování soudců
               Soudce Josefa Baxu zatím policie kvůli možnému ovlivňování ze strany prezidenta nebo jeho kancléře nekontaktovala. Řekl to v dnešních Otázkách Václava Moravce.
               21:59
               Růst cen starších nemovitostí
                Ceny starších bytů v Česku loni meziročně stouply průměrně zhruba o třetinu - na přibližně 53 tisíc korun za metr čtvereční.
                22:22
                Správný příklad vytvoření záchranářské uličky
                 Hasiči Jihomoravského kraje chválili na svém Facebooku řidiče, kteří se v koloně na dálnici D1 postavili tak, že záchranáři mohli plynule projet až k nehodě
                 22:50
                 Rekordní zájem o umělé oplodnění
                  Loni čeští lékaři provedli 39 tisíc cyklů - nejvíc v historii země. Dál tak přibývá párů, které se obracejí na kliniky asistované reprodukce.
                  25:08
                  Jizerská padesátka
                   Bezmála čtyři tisíce osm set závodníků dnes vyrazilo v osmi vlnách na trať dvaapadesátého ročníku Jizerské padesátky.
                   25:58
                   Obliba skialpinismu na českých horách
                    Na horách v Česku rychle přibývá skialpinistů. Za posledních pět let se jejich počet nejméně zdvojnásobil.
                    27:58
                    Češi a nákupy ve slevách
                     Česko má jednu z vůbec nejhustějších sítí hyper- a supermarketů v Evropě. Je jich tu přes tisíc. A dál jich přibývá, zatímco počet malých obchodů klesá.
                     30:38
                     Nakupování na internetu
                      Zájmu lidí o nakupování na internetu se přizpůsobují i velké prodejní řetězce. Vlastní e-shop už mají tři čtvrtiny z nich.
                      31:34
                      Podpora malých obchodů na vesnicích
                       Třeba na vesnicích by většina drobných obchodů nepřežila bez podpory. Některé dotuje obec, jiné kraj. Jsou ale i místa, kde prodejny fungují bez příspěveku - díky ochotě jednotlivců.
                       34:25
                       Nová pravidla pro znalce
                        Už příští týden by mohli poslanci nahradit padesát let stará pravidla pro znalce. Jejich posudky jsou klíčové pro soudní rozhodnutí. Vláda chce proto zvýšit odměny, ale i zpřísnit sankce.
                        37:07
                        Desítky tisíc lidí v madridských ulicích
                         Demonstraci svolala španělská pravice na protest proti jednání, které vede socialistická vláda s katalánskými separatisty. Žádají odstoupení vlády a předčasné volby.
                         37:29
                         Rok s otcovskou dovolenou
                          Přes 200 milionů korun už stát vyplatil mužům, kteří nastoupili na takzvanou otcovskou dovolenou. Možnost existuje od loňského února, využilo ji víc než 43 tisíc čerstvých otců.
                          39:08
                          Nebezpečný vítr v Česku
                           Živý vstup Miroslavy Vildové.
                           40:28
                           Stav nouze kvůli ledním medvědům
                            Úřady ho vyhlásily na ruském souotroví Nová Země, které leží v Severním ledové oceánu. Šelmy se ve velkém počtu začaly stahovat do blízkosti lidí.
                            40:51
                            České umělecké sklo v Izraeli
                             Počátkem února se v Izraeli otevřela výstava českého uměleckého skla. Akce se koná v nedávno zprovozněném Českém domě v Jeruzalémě.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             11. únor 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             1. prosinec

                             Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                             1. 12. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             1. prosinec

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 12. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                             30. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                             29. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             28. listopad

                             Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                             28. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             27. listopad

                             Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                             27. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 11. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám