Události

7. únor 2019

48 minut

7. únor 2019

Obsah dílu

Komunisté zvažují další podporu vládě — Komunisté zvažují další podporu vládě — Ministerstvo zahraničí — Komunisté a podpora vlády — Rozhovory o brexitu — Investice české armády — ČNB nechala sazby beze změny — Kontroly kvůli problematickému masu z Polska — Na střeše od Jiřího Mádla — Schůzka V4 s Angelou Merkelovou — Trestní odpovědnost zastupitelů — Ubytovaní turisté — Rodičovská nezodpovědnost — Exploze lahví na šlehačku — Sucho v Česku — Hodnocení sucha — Sníh a problémy se suchem — Málo lidí ve zdravotnictví — Méně administrativy pro lékaře — Výstrahy meteorologů — Mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu — Přemnožení zajíci v kynšperské věznici — Varování z polských Krkonoš — Srdeční podpory dobíjené bezdrátově

Části dílu

00:35
Komunisté zvažují další podporu vládě
  Komunisté zvažují, jestli budou dál podporovat vládu Andreje Babiše. Problém mají hlavně s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.
  01:11
  Komunisté zvažují další podporu vládě
   Komunisti se v toleranční smlouvě zavázali, že hlasování o nedůvěře vládě nevyvolají.
   04:25
   Ministerstvo zahraničí
    Post šéfa diplomacie byl ale problematický už od začátku současné vlády. Sociální demokraté na něj původně nominovali europoslance Miroslava Pocheho.
    05:08
    Komunisté a podpora vlády
     Rozhovor se Stanislavem Grospičem.
     07:58
     Rozhovory o brexitu
      Živý vstup Bohumila Vostala a Lukáše Dolanského.
      12:38
      Investice české armády
       Zakázky a investice v hodnotě 61 miliard korun plánuje armáda v příštích třech letech. Ještě letos by ráda uzavřela smlouvy na nákup pásových bojových vozidel pěchoty, vrtulníků a radarů.
       15:22
       ČNB nechala sazby beze změny
        Základní úroková sazba zůstává beze změny – na jednom celém a třech čtvrtinách procenta. Rozhodli o tom dnes centrální bankéři.
        16:54
        Kontroly kvůli problematickému masu z Polska
         Hovězí maso z problematických polských jatek, které veterináři zadrželi ve skladech v Praze, neobsahovalo salmonelu. Uvedla to Státní veterinární správa.
         18:32
         Na střeše od Jiřího Mádla
          Patří k vyhledávaným hercům, teď se ale podruhé představuje i jako režisér. Jiří Mádl napsal a natočil svůj druhý snímek. Jmenuje se Na střeše a ode dneška je v kinech.
          20:57
          Schůzka V4 s Angelou Merkelovou
           Živý vstup Lukáše Mathého.
           23:50
           Trestní odpovědnost zastupitelů
            Riziko zastupitelů, že by mohli být kvůli svému hlasování trestně stíháni, se snížilo. Na jednání Svazu měst a obcí to řekl ministr spravedlnosti.
            26:19
            Ubytovaní turisté
             27:06
             Rodičovská nezodpovědnost
              Muž ve vlaku si šel zakouřit na nástupiště a nechal malé dítě ve vagonu. Vrátit už se nestihl.
              27:32
              Exploze lahví na šlehačku
               Na trhu v ČR jsou tisíce nebezpečných lahví na výrobu šlehačky. Nedaří se je stáhnout.
               29:36
               Sucho v Česku
                Zima jako dobrý základ pro to, aby letošní rok už nebyl tak suchý jako loňský – a vlastně i ty předešlé. Prosinec byl srážkově nadprůměrný a leden se podle meteorologů taky povedl.
                32:51
                Hodnocení sucha
                 Měření hydrometeorologů ukazují, že tato zima je příznivější než minulá.
                 34:14
                 Sníh a problémy se suchem
                  Ani výrazná sněhová nadílka nepomohla vyřešit dlouhodobý problém nejen jižní Moravy. A tím je sucho. I když na povrchu vláha je a některé řeky krátkodobě zvýšily svůj průtok, z dlouhodobého hlediska se nevyřešilo nic.
                  36:18
                  Málo lidí ve zdravotnictví
                   Jak bojovat s nedostatkem pracovních sil ve zdravotnictví, ve velkém řešili ředitelé nemocnic a další zástupci oboru na konferenci mimo jiné i tomuto tématu věnované.
                   37:14
                   Méně administrativy pro lékaře
                    A další problém skloňovaný zdravotníky – příliš mnoho administrativy. Lékaři si na ni stěžují dlouhodobě, sami teď proto ministerstvu navrhují, které nejzbytečnější formuláře by bylo dobré vypustit.
                    39:16
                    Výstrahy meteorologů
                     Živý vstup Dušana Gavendy.
                     40:31
                     Mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu
                      V uruguayském Montevideu se poprvé schází mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu. Zaštiťuje ji Evropská unie, Mexiko a Uruguay.
                      42:51
                      Přemnožení zajíci v kynšperské věznici
                       Neobvyklý problém řeší vedení kynšperské věznice. Uvnitř přísně střeženého areálu se rozmnožili zajíci. Běhají tam v zakázaných zónách a spouští výstražná čidla.
                       44:47
                       Varování z polských Krkonoš
                        Polský krkonošský národní park zveřejnil na Facebooku video natočené u Špindlerovy boudy na české straně hřebenu. Na něm děti vlezou do zasněženého přístřešku pro kola. Ten je přitom skoro úplně zapadaný sněhem a jeho střecha se může kdykoliv propadnout.
                        45:09
                        Srdeční podpory dobíjené bezdrátově
                         Revoluční systém pro lidi čekající na transplantaci srdce. Kardiochirurgové poprvé zkoušejí srdeční podpory dobíjené bezdrátově.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. únor 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         26. květen

                         Headlines — Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                         26. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         26. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         26. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         25. květen

                         Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                         25. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         25. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         25. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                         24. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         24. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám