49 minut

7. února 2019

Obsah dílu

Komunisté zvažují další podporu vládě — Komunisté zvažují další podporu vládě — Ministerstvo zahraničí — Komunisté a podpora vlády — Rozhovory o brexitu — Investice české armády — ČNB nechala sazby beze změny — Kontroly kvůli problematickému masu z Polska — Na střeše od Jiřího Mádla — Schůzka V4 s Angelou Merkelovou — Trestní odpovědnost zastupitelů — Ubytovaní turisté — Rodičovská nezodpovědnost — Exploze lahví na šlehačku — Sucho v Česku — Hodnocení sucha — Sníh a problémy se suchem — Málo lidí ve zdravotnictví — Méně administrativy pro lékaře — Výstrahy meteorologů — Mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu — Přemnožení zajíci v kynšperské věznici — Varování z polských Krkonoš — Srdeční podpory dobíjené bezdrátově

Části dílu

00:35
Komunisté zvažují další podporu vládě
  Komunisté zvažují, jestli budou dál podporovat vládu Andreje Babiše. Problém mají hlavně s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.
  01:11
  Komunisté zvažují další podporu vládě
   Komunisti se v toleranční smlouvě zavázali, že hlasování o nedůvěře vládě nevyvolají.
   04:25
   Ministerstvo zahraničí
    Post šéfa diplomacie byl ale problematický už od začátku současné vlády. Sociální demokraté na něj původně nominovali europoslance Miroslava Pocheho.
    05:08
    Komunisté a podpora vlády
     Rozhovor se Stanislavem Grospičem.
     07:58
     Rozhovory o brexitu
      Živý vstup Bohumila Vostala a Lukáše Dolanského.
      12:38
      Investice české armády
       Zakázky a investice v hodnotě 61 miliard korun plánuje armáda v příštích třech letech. Ještě letos by ráda uzavřela smlouvy na nákup pásových bojových vozidel pěchoty, vrtulníků a radarů.
       15:22
       ČNB nechala sazby beze změny
        Základní úroková sazba zůstává beze změny – na jednom celém a třech čtvrtinách procenta. Rozhodli o tom dnes centrální bankéři.
        16:54
        Kontroly kvůli problematickému masu z Polska
         Hovězí maso z problematických polských jatek, které veterináři zadrželi ve skladech v Praze, neobsahovalo salmonelu. Uvedla to Státní veterinární správa.
         18:32
         Na střeše od Jiřího Mádla
          Patří k vyhledávaným hercům, teď se ale podruhé představuje i jako režisér. Jiří Mádl napsal a natočil svůj druhý snímek. Jmenuje se Na střeše a ode dneška je v kinech.
          20:57
          Schůzka V4 s Angelou Merkelovou
           Živý vstup Lukáše Mathého.
           23:50
           Trestní odpovědnost zastupitelů
            Riziko zastupitelů, že by mohli být kvůli svému hlasování trestně stíháni, se snížilo. Na jednání Svazu měst a obcí to řekl ministr spravedlnosti.
            26:19
            Ubytovaní turisté
             27:06
             Rodičovská nezodpovědnost
              Muž ve vlaku si šel zakouřit na nástupiště a nechal malé dítě ve vagonu. Vrátit už se nestihl.
              27:32
              Exploze lahví na šlehačku
               Na trhu v ČR jsou tisíce nebezpečných lahví na výrobu šlehačky. Nedaří se je stáhnout.
               29:36
               Sucho v Česku
                Zima jako dobrý základ pro to, aby letošní rok už nebyl tak suchý jako loňský – a vlastně i ty předešlé. Prosinec byl srážkově nadprůměrný a leden se podle meteorologů taky povedl.
                32:51
                Hodnocení sucha
                 Měření hydrometeorologů ukazují, že tato zima je příznivější než minulá.
                 34:14
                 Sníh a problémy se suchem
                  Ani výrazná sněhová nadílka nepomohla vyřešit dlouhodobý problém nejen jižní Moravy. A tím je sucho. I když na povrchu vláha je a některé řeky krátkodobě zvýšily svůj průtok, z dlouhodobého hlediska se nevyřešilo nic.
                  36:18
                  Málo lidí ve zdravotnictví
                   Jak bojovat s nedostatkem pracovních sil ve zdravotnictví, ve velkém řešili ředitelé nemocnic a další zástupci oboru na konferenci mimo jiné i tomuto tématu věnované.
                   37:14
                   Méně administrativy pro lékaře
                    A další problém skloňovaný zdravotníky – příliš mnoho administrativy. Lékaři si na ni stěžují dlouhodobě, sami teď proto ministerstvu navrhují, které nejzbytečnější formuláře by bylo dobré vypustit.
                    39:16
                    Výstrahy meteorologů
                     Živý vstup Dušana Gavendy.
                     40:31
                     Mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu
                      V uruguayském Montevideu se poprvé schází mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu. Zaštiťuje ji Evropská unie, Mexiko a Uruguay.
                      42:51
                      Přemnožení zajíci v kynšperské věznici
                       Neobvyklý problém řeší vedení kynšperské věznice. Uvnitř přísně střeženého areálu se rozmnožili zajíci. Běhají tam v zakázaných zónách a spouští výstražná čidla.
                       44:47
                       Varování z polských Krkonoš
                        Polský krkonošský národní park zveřejnil na Facebooku video natočené u Špindlerovy boudy na české straně hřebenu. Na něm děti vlezou do zasněženého přístřešku pro kola. Ten je přitom skoro úplně zapadaný sněhem a jeho střecha se může kdykoliv propadnout.
                        45:09
                        Srdeční podpory dobíjené bezdrátově
                         Revoluční systém pro lidi čekající na transplantaci srdce. Kardiochirurgové poprvé zkoušejí srdeční podpory dobíjené bezdrátově.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. února 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         14. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                         13. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         12. června

                         Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                         12. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         12. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         12. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         11. června

                         Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                         11. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         11. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         11. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         10. června

                         Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                         10. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         10. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         10. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám