48 minut

7. únor 2019

Obsah dílu

Komunisté zvažují další podporu vládě — Komunisté zvažují další podporu vládě — Ministerstvo zahraničí — Komunisté a podpora vlády — Rozhovory o brexitu — Investice české armády — ČNB nechala sazby beze změny — Kontroly kvůli problematickému masu z Polska — Na střeše od Jiřího Mádla — Schůzka V4 s Angelou Merkelovou — Trestní odpovědnost zastupitelů — Ubytovaní turisté — Rodičovská nezodpovědnost — Exploze lahví na šlehačku — Sucho v Česku — Hodnocení sucha — Sníh a problémy se suchem — Málo lidí ve zdravotnictví — Méně administrativy pro lékaře — Výstrahy meteorologů — Mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu — Přemnožení zajíci v kynšperské věznici — Varování z polských Krkonoš — Srdeční podpory dobíjené bezdrátově

Části dílu

00:35
Komunisté zvažují další podporu vládě
  Komunisté zvažují, jestli budou dál podporovat vládu Andreje Babiše. Problém mají hlavně s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.
  01:11
  Komunisté zvažují další podporu vládě
   Komunisti se v toleranční smlouvě zavázali, že hlasování o nedůvěře vládě nevyvolají.
   04:25
   Ministerstvo zahraničí
    Post šéfa diplomacie byl ale problematický už od začátku současné vlády. Sociální demokraté na něj původně nominovali europoslance Miroslava Pocheho.
    05:08
    Komunisté a podpora vlády
     Rozhovor se Stanislavem Grospičem.
     07:58
     Rozhovory o brexitu
      Živý vstup Bohumila Vostala a Lukáše Dolanského.
      12:38
      Investice české armády
       Zakázky a investice v hodnotě 61 miliard korun plánuje armáda v příštích třech letech. Ještě letos by ráda uzavřela smlouvy na nákup pásových bojových vozidel pěchoty, vrtulníků a radarů.
       15:22
       ČNB nechala sazby beze změny
        Základní úroková sazba zůstává beze změny – na jednom celém a třech čtvrtinách procenta. Rozhodli o tom dnes centrální bankéři.
        16:54
        Kontroly kvůli problematickému masu z Polska
         Hovězí maso z problematických polských jatek, které veterináři zadrželi ve skladech v Praze, neobsahovalo salmonelu. Uvedla to Státní veterinární správa.
         18:32
         Na střeše od Jiřího Mádla
          Patří k vyhledávaným hercům, teď se ale podruhé představuje i jako režisér. Jiří Mádl napsal a natočil svůj druhý snímek. Jmenuje se Na střeše a ode dneška je v kinech.
          20:57
          Schůzka V4 s Angelou Merkelovou
           Živý vstup Lukáše Mathého.
           23:50
           Trestní odpovědnost zastupitelů
            Riziko zastupitelů, že by mohli být kvůli svému hlasování trestně stíháni, se snížilo. Na jednání Svazu měst a obcí to řekl ministr spravedlnosti.
            26:19
            Ubytovaní turisté
             27:06
             Rodičovská nezodpovědnost
              Muž ve vlaku si šel zakouřit na nástupiště a nechal malé dítě ve vagonu. Vrátit už se nestihl.
              27:32
              Exploze lahví na šlehačku
               Na trhu v ČR jsou tisíce nebezpečných lahví na výrobu šlehačky. Nedaří se je stáhnout.
               29:36
               Sucho v Česku
                Zima jako dobrý základ pro to, aby letošní rok už nebyl tak suchý jako loňský – a vlastně i ty předešlé. Prosinec byl srážkově nadprůměrný a leden se podle meteorologů taky povedl.
                32:51
                Hodnocení sucha
                 Měření hydrometeorologů ukazují, že tato zima je příznivější než minulá.
                 34:14
                 Sníh a problémy se suchem
                  Ani výrazná sněhová nadílka nepomohla vyřešit dlouhodobý problém nejen jižní Moravy. A tím je sucho. I když na povrchu vláha je a některé řeky krátkodobě zvýšily svůj průtok, z dlouhodobého hlediska se nevyřešilo nic.
                  36:18
                  Málo lidí ve zdravotnictví
                   Jak bojovat s nedostatkem pracovních sil ve zdravotnictví, ve velkém řešili ředitelé nemocnic a další zástupci oboru na konferenci mimo jiné i tomuto tématu věnované.
                   37:14
                   Méně administrativy pro lékaře
                    A další problém skloňovaný zdravotníky – příliš mnoho administrativy. Lékaři si na ni stěžují dlouhodobě, sami teď proto ministerstvu navrhují, které nejzbytečnější formuláře by bylo dobré vypustit.
                    39:16
                    Výstrahy meteorologů
                     Živý vstup Dušana Gavendy.
                     40:31
                     Mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu
                      V uruguayském Montevideu se poprvé schází mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu. Zaštiťuje ji Evropská unie, Mexiko a Uruguay.
                      42:51
                      Přemnožení zajíci v kynšperské věznici
                       Neobvyklý problém řeší vedení kynšperské věznice. Uvnitř přísně střeženého areálu se rozmnožili zajíci. Běhají tam v zakázaných zónách a spouští výstražná čidla.
                       44:47
                       Varování z polských Krkonoš
                        Polský krkonošský národní park zveřejnil na Facebooku video natočené u Špindlerovy boudy na české straně hřebenu. Na něm děti vlezou do zasněženého přístřešku pro kola. Ten je přitom skoro úplně zapadaný sněhem a jeho střecha se může kdykoliv propadnout.
                        45:09
                        Srdeční podpory dobíjené bezdrátově
                         Revoluční systém pro lidi čekající na transplantaci srdce. Kardiochirurgové poprvé zkoušejí srdeční podpory dobíjené bezdrátově.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. únor 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         6. červen

                         Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                         6. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         6. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         6. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         5. červen

                         Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                         5. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         5. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         5. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         4. červen

                         Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                         4. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         4. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         4. 6. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám