48 minut

7. únor 2019

Obsah dílu

Komunisté zvažují další podporu vládě — Komunisté zvažují další podporu vládě — Ministerstvo zahraničí — Komunisté a podpora vlády — Rozhovory o brexitu — Investice české armády — ČNB nechala sazby beze změny — Kontroly kvůli problematickému masu z Polska — Na střeše od Jiřího Mádla — Schůzka V4 s Angelou Merkelovou — Trestní odpovědnost zastupitelů — Ubytovaní turisté — Rodičovská nezodpovědnost — Exploze lahví na šlehačku — Sucho v Česku — Hodnocení sucha — Sníh a problémy se suchem — Málo lidí ve zdravotnictví — Méně administrativy pro lékaře — Výstrahy meteorologů — Mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu — Přemnožení zajíci v kynšperské věznici — Varování z polských Krkonoš — Srdeční podpory dobíjené bezdrátově

Části dílu

00:35
Komunisté zvažují další podporu vládě
  Komunisté zvažují, jestli budou dál podporovat vládu Andreje Babiše. Problém mají hlavně s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.
  01:11
  Komunisté zvažují další podporu vládě
   Komunisti se v toleranční smlouvě zavázali, že hlasování o nedůvěře vládě nevyvolají.
   04:25
   Ministerstvo zahraničí
    Post šéfa diplomacie byl ale problematický už od začátku současné vlády. Sociální demokraté na něj původně nominovali europoslance Miroslava Pocheho.
    05:08
    Komunisté a podpora vlády
     Rozhovor se Stanislavem Grospičem.
     07:58
     Rozhovory o brexitu
      Živý vstup Bohumila Vostala a Lukáše Dolanského.
      12:38
      Investice české armády
       Zakázky a investice v hodnotě 61 miliard korun plánuje armáda v příštích třech letech. Ještě letos by ráda uzavřela smlouvy na nákup pásových bojových vozidel pěchoty, vrtulníků a radarů.
       15:22
       ČNB nechala sazby beze změny
        Základní úroková sazba zůstává beze změny – na jednom celém a třech čtvrtinách procenta. Rozhodli o tom dnes centrální bankéři.
        16:54
        Kontroly kvůli problematickému masu z Polska
         Hovězí maso z problematických polských jatek, které veterináři zadrželi ve skladech v Praze, neobsahovalo salmonelu. Uvedla to Státní veterinární správa.
         18:32
         Na střeše od Jiřího Mádla
          Patří k vyhledávaným hercům, teď se ale podruhé představuje i jako režisér. Jiří Mádl napsal a natočil svůj druhý snímek. Jmenuje se Na střeše a ode dneška je v kinech.
          20:57
          Schůzka V4 s Angelou Merkelovou
           Živý vstup Lukáše Mathého.
           23:50
           Trestní odpovědnost zastupitelů
            Riziko zastupitelů, že by mohli být kvůli svému hlasování trestně stíháni, se snížilo. Na jednání Svazu měst a obcí to řekl ministr spravedlnosti.
            26:19
            Ubytovaní turisté
             27:06
             Rodičovská nezodpovědnost
              Muž ve vlaku si šel zakouřit na nástupiště a nechal malé dítě ve vagonu. Vrátit už se nestihl.
              27:32
              Exploze lahví na šlehačku
               Na trhu v ČR jsou tisíce nebezpečných lahví na výrobu šlehačky. Nedaří se je stáhnout.
               29:36
               Sucho v Česku
                Zima jako dobrý základ pro to, aby letošní rok už nebyl tak suchý jako loňský – a vlastně i ty předešlé. Prosinec byl srážkově nadprůměrný a leden se podle meteorologů taky povedl.
                32:51
                Hodnocení sucha
                 Měření hydrometeorologů ukazují, že tato zima je příznivější než minulá.
                 34:14
                 Sníh a problémy se suchem
                  Ani výrazná sněhová nadílka nepomohla vyřešit dlouhodobý problém nejen jižní Moravy. A tím je sucho. I když na povrchu vláha je a některé řeky krátkodobě zvýšily svůj průtok, z dlouhodobého hlediska se nevyřešilo nic.
                  36:18
                  Málo lidí ve zdravotnictví
                   Jak bojovat s nedostatkem pracovních sil ve zdravotnictví, ve velkém řešili ředitelé nemocnic a další zástupci oboru na konferenci mimo jiné i tomuto tématu věnované.
                   37:14
                   Méně administrativy pro lékaře
                    A další problém skloňovaný zdravotníky – příliš mnoho administrativy. Lékaři si na ni stěžují dlouhodobě, sami teď proto ministerstvu navrhují, které nejzbytečnější formuláře by bylo dobré vypustit.
                    39:16
                    Výstrahy meteorologů
                     Živý vstup Dušana Gavendy.
                     40:31
                     Mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu
                      V uruguayském Montevideu se poprvé schází mezinárodní kontaktní skupina pro Venezuelu. Zaštiťuje ji Evropská unie, Mexiko a Uruguay.
                      42:51
                      Přemnožení zajíci v kynšperské věznici
                       Neobvyklý problém řeší vedení kynšperské věznice. Uvnitř přísně střeženého areálu se rozmnožili zajíci. Běhají tam v zakázaných zónách a spouští výstražná čidla.
                       44:47
                       Varování z polských Krkonoš
                        Polský krkonošský národní park zveřejnil na Facebooku video natočené u Špindlerovy boudy na české straně hřebenu. Na něm děti vlezou do zasněženého přístřešku pro kola. Ten je přitom skoro úplně zapadaný sněhem a jeho střecha se může kdykoliv propadnout.
                        45:09
                        Srdeční podpory dobíjené bezdrátově
                         Revoluční systém pro lidi čekající na transplantaci srdce. Kardiochirurgové poprvé zkoušejí srdeční podpory dobíjené bezdrátově.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. únor 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         27. červen

                         Headlines — Výměna ministra školství — Opozice výběr ministra kritizuje — Kdo je Vladimír Balaš — Jednání prezidenta s premiérem — Útok na obchodní centrum v Kremenčuku — Následky útoku na obchodní centrum — Summit G7 o Ukrajině — Rusko v platební neschopnosti — Spory mezi Ruskem a Litvou — Rusko krade ukrajinské obilí — Vyhlášení termínu prezidentských voleb — 72 let od justiční vraždy Milady Horákové — Omezení prodeje nikotinových sáčků — Soud s vězeňským dozorcem — Finanční situace domácností — Havárie Pendolina v Bohumíně — Vyšetřování příčin nehody — Tragická nehoda ve Studénce v roce 2015 — Zpoždění na železnici — Dokument o jednáních Macrona s Putinem — Dodávky plynu do EU — Vyšetřování reklam na Čapím hnízdě — Zdravotní péče o uprchlíky — Pád tribuny v Kolumbii — Účinnost vakcíny Pfizer — Soud s podezřelým z vraždy úřednice — Havárie vody v Brně — Referendum o drůbežárně v Jemnici — Požár vagonu u nádraží v Plzni — Landscape festival v Praze — Jednání přemiéra s prezidentem v Lánech

                         27. 6. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         27. červen

                         Ve znakovém jazyce

                         27. 6. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         26. červen

                         Headlines — Útok na Kyjev — Ruské ostřelování Kyjeva — Boje na Ukrajině a summit G7 — Snížení daně na pohonné hmoty — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Protesty proti zákazu potratů v USA — Zdravotní péče o uprchlíky — Průměrná mzda — 40 let kapely Visací zámek — Zdanění energetických firem — Růst platů a mezd — Polákům chybí uhlí — Výstrahy před vysokými teplotami a požáry — Poslední volby do národních rad — Mrtví v klubu v JAR — Sklizeň ovocných stromů — Dražší péče o chrup — Dostupnost zubařů — V Česku chybí zubaři — Připomínky obětí komunismu — Vyšetřování útoku na Kapitol — Soudní spory se státem — Nález mumifikovaného mláděte mamuta — Vodáci na Vltavě — Opera z Brna — Knížky z bazarů — Dopravní komplikace při cestě na Slovensko — Závěr festivalu Glastonbury

                         26. 6. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         26. červen

                         Ve znakovém jazyce

                         26. 6. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         25. červen

                         Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                         25. 6. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         25. červen

                         Ve znakovém jazyce

                         25. 6. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám