49 minut

30. ledna 2019

Obsah dílu

Nová důchodová komise má řešit změnu penzijního systému — Koalice se už na částečných změnách penzí shodla — Důchodové komise českých vlád — Priority nové důchodové komise — Evropská unie neplánuje mimořádný summit kvůli brexitu — Brusel proti novým jednáním o brexitu — Schůzka ústavních činitelů k zahraniční politice — Venezuelský prezident je připraven jednat s opozicí — Němečtí neonacisté jezdili trénovat do Česka — Vzácný nález ostatků převora Libraria — Společnost Huawei žádá zrušení zakázky pro Generální finanční ředitelství — Státní nákupy historických památek — Prezident podepsal zrušení karenční doby — Komplikace se stavbou D11 — Zákon o registru smluv je podle ústavních soudců v pořádku — Fronty na pamětní dvacetikoruny — Část senátorů chystá ústavní žalobu na prezidenta — Omezený provoz na letištích kvůli sněžení — Extrémní mrazy v části Spojených států — 35 let srdečních transplantací — Moderní metody výměny srdce — Jak funguje srdce — Transplantace srdce v číslech — Život s umělým srdcem — Úřednická čtvrť v Praze — Iráčani chtěli útočit v Německu — Konec skládkování v Česku se odkládá — Česká podpora libyjského postupu proti nelegální migraci — Daňový balíček — 100 let od války o Těšínsko — Manželské etudy s novými příběhy - nový dokument ČT — Finanční problémy e-shopu s oblečením — Čeští lékaři pomůžou v Jordánsku

Části dílu

00:34
Nová důchodová komise má řešit změnu penzijního systému
  Podobu penzí bude řešit nová komise - konkrétně rozdíl mezi důchody žen a mužů, dřívější odchod z práce pro lidi v náročných profesích a taky nové příjmy systému.
  01:18
  Koalice se už na částečných změnách penzí shodla
   Vládní koalice se už předběžně shodla jak na vyšších penzích současné důchodkyně, tak i na dřívějších penzích pro fyzicky náročná povolání. Klíčovou otázku – jak zajistit důstojné důchody i po roce 2035.
   04:26
   Důchodové komise českých vlád
    O reformě důchodového systému mluví politici i ekonomové od devadesátých let. Na větších změnách se ale zatím neshodli. A nepomohly ani speciální penzijní komise.
    05:08
    Priority nové důchodové komise
     Hostem Událostí je Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity a šéfka nové důchodové komise.
     07:25
     Evropská unie neplánuje mimořádný summit kvůli brexitu
      Žádný mimořádný summit o změnách brexitové dohody Evropská unie podle irského premiéra neplánuje.
      09:57
      Brusel proti novým jednáním o brexitu
       Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
       11:18
       Schůzka ústavních činitelů k zahraniční politice
        Dvacáté výročí vstupu Česka do NATO připomene dvanáctého března velká slavnost na Hradě. Zúčastní se jí prezidenti V4 a ministři zahraničí z dalších zemí.
        13:18
        Venezuelský prezident je připraven jednat s opozicí
         Venezuelský prezident Nicolás Maduro je připraven vyjednávat s pomocí mezinárodních prostředníků s opozicí. Je i pro vyhlášení předčasných parlamentních voleb.
         13:45
         Němečtí neonacisté jezdili trénovat do Česka
          Výlety německých neonacistů do Česka. Příslušníci krajně pravicové scény trénovali na českých střelnicích, oznámila německá vláda.
          16:10
          Vzácný nález ostatků převora Libraria
           Archeologové objevili v klášterním kostele v Českých Budějovicích dřevěnou schránu, ve které jsou s velkou pravděpodobností uloženy ostatky Jindřicha Libraria.
           16:45
           Společnost Huawei žádá zrušení zakázky pro Generální finanční ředitelství
            Společnost Huawei bude po ministerstvu financí požadovat zrušení veřejné zakázky na vybudování portálu Moje daně pro Generální finanční ředitelství.
            17:08
            Státní nákupy historických památek
             Ministerstvo kultury vrátilo Národní galerii žádost o pětašedesát milionů korun na výkup středověké malby - žádá posudky k ceně obrazu. Ten pochází z dílny Mistra vyšebrodského oltáře.
             19:38
             Prezident podepsal zrušení karenční doby
              Zaměstnanci budou od července dostávat peníze i za první tři dny nemoci. Prezident Miloš Zeman podepsal zákon schválený parlamentem. Podpis připojil i pod insolvenční novelu, která zmírňuje podmínky oddlužení.
              19:58
              Komplikace se stavbou D11
               Ve sporu o stavbu dálnice D11 nastal nečekaný obrat. Ředitelství silnic a dálnic se se společností Eurovia dohodlo, že vytvoří dodatek ke smlouvě. Obě strany ji přitom původně vypověděly.
               21:57
               Zákon o registru smluv je podle ústavních soudců v pořádku
                Zákon o registru smluv platí dál. Ústavní soud zamítl návrh třiceti senátorů, kteří se domáhali jeho úplného zrušení nebo škrtnutí některých pasáží.
                22:41
                Fronty na pamětní dvacetikoruny
                 Další série pamětních dvacetikorun je ode dneška k dostání na pobočkách České národní banky. A lidé na ně opět stáli v dlouhých frontách už od rána. Na dvacetikorunách jsou vyobrazeni hlavní finančníci uplynulých sto let.
                 24:42
                 Část senátorů chystá ústavní žalobu na prezidenta
                  Senátorský "Klub pro liberální demokracii - Senátor 21" připraví text žaloby na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení ústavy.
                  25:29
                  Omezený provoz na letištích kvůli sněžení
                   Hustá chumelenice dnes zkomplikovala dopravu na letištích ve Francii a Velké Británii. Provoz se zastavil v Liverpoolu a Manchesteru – tyhle záběry sdíleli na sociálních sítích cestující, kteří během kalamity uvízli na palubě nebo v odletové hale.
                   25:49
                   Extrémní mrazy v části Spojených států
                    Ve Spojených státech udeřily extrémní mrazy. Teploty na mnoha místech - především středozápadě země - klesají nejníž za desítky let. Například v hustě obydlené oblasti u Velkých jezer naměřili minus třicet stupňů Celsia.
                    28:08
                    35 let srdečních transplantací
                     31. 1. to bude na den přesně třicet pět let, co v tehdejším Československu proběhla první úspěšná transplantace srdce. Provedl ji tým zdravotníků v pražském IKEMu.
                     28:55
                     Moderní metody výměny srdce
                      Od té doby chirurgové v Praze a Brně vyměnili srdce v osmnácti stech případech.
                      31:47
                      Jak funguje srdce
                       Srdce je ve své podstatě důmyslné čerpadlo, které rozvádí krev do celého těla. To lidské váží zhruba 300 gramů - srdce mužů je asi o 50 gramů těžší než srdce žen.
                       33:14
                       Transplantace srdce v číslech
                        Nejvíc transplantací srdce bylo v roce 2014. Za poslední tři roky jejich počet neklesl pod 70. Letos už lékaři vyměnili srdce v šesti případech. Největší zkušenosti s tím má pražský IKEM.
                        34:03
                        Život s umělým srdcem
                         Dobu, než se najde vhodný dárce, pacienti ve vážném stavu přečkávají s mechanickou srdeční podporou – nebo se zcela umělým srdcem. Nejmodernější řešení v současnosti představuje tzv. biokompatibilní srdce.
                         36:54
                         Úřednická čtvrť v Praze
                          Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
                          38:47
                          Iráčani chtěli útočit v Německu
                           Německá policie zatkla na severu země tři Iráčany - mladí muži se chystali vyrobit výbušninu ze zábavní pyrotechniky. Podle ministra vnitra zatím není jasné, jestli byli napojení na nějakou teroristickou organizaci.
                           39:09
                           Konec skládkování v Česku se odkládá
                            Konec skládkování se nejspíš odkládá. Původně měl nastat už v roce 2024 - podle ministerstva životního prostředí by to ale mohlo být až v roce 2030.
                            41:19
                            Česká podpora libyjského postupu proti nelegální migraci
                             Česko podpořilo šéfa libyjské vlády Faíze Sarrádže v dalším boji proti nelegální migraci. Kabinet sídlící v Tripolisu uznává OSN a i podle premiéra Andreje Babiše hraje důležitou roli v řešení uprchlické krize.
                             41:57
                             Daňový balíček
                              Senátoři vrací daňový balíček zpět do sněmovny. Horní komora doporučuje už teď snížit sazbu DPH na vybrané služby a točené pivo. Vláda s tím přitom počítala až v rámci novely o elektronické evidenci tržeb.
                              43:16
                              100 let od války o Těšínsko
                               Před 100 lety – 30. ledna 1919 – skončila sedmidenní válka o Těšínsko mezi Čechoslováky a Poláky. Pro Československo to byl první válečný střet od ustavení nového státu.
                               45:13
                               Manželské etudy s novými příběhy - nový dokument ČT
                                Manželské etudy s novými příběhy, pohled do zákulisí hasičské stanice nebo portrét jednoho z nejdéle pracujících psychiatrů na světě Radkina Honzáka - jen pár příkladů z letošních premiérových dokumentů České televize.
                                45:45
                                Finanční problémy e-shopu s oblečením
                                 E-shop s oblečením Zoot.cz požádal soud o ochranu před věřiteli a hledá nového investora.
                                 46:03
                                 Čeští lékaři pomůžou v Jordánsku
                                  Do Jordánska dnes odletěl lékařský tým z pražské nemocnice Na Bulovce. V rámci humanitárního programu Medevac tam bude ošetřovat nemajetné místní obyvatele a především pacienty z řad syrských uprchlíků.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž47 minut
                                  Další díl
                                  31. ledna 2019

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž49 minut

                                  22. června

                                  Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                                  22. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž49 minut

                                  22. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  21. června

                                  Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                                  21. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  21. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  20. června

                                  Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                                  20. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  20. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  19. června

                                  Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                                  19. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  19. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  19. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  18. června

                                  Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                                  18. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  18. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  18. 6. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám