13. leden 2019

Obsah dílu

Dlouhodobé ošetřovné — Kdo má nárok na dlouhodobé ošetřové — Sociální plány — Varování před silným větrem — Sněhová kalamita v Alpách — Aféra kolem společnosti Huawei — Polsko zváží zákaz používání výrobků firmy Huawei pro státní úřady — Nová technika pro armádu se zpožďuje — Výběr daní — Nařčení ohledně kontaktů s Ruskem — Migrační politika po brexitu — Zahraniční cesta Andreje Babiše — Fámy o činu Jana Palacha — Krajská konference ČSSD — Závěry vyšetřování kolem exsenátora A. Nováka — Obsazování orgánů pojišťoven — Na mnoha místech Šumavy leží více než metr sněhu — Nehoda letadla společnosti Travel Service — Ochrana cti a dobré pověsti — Nebezpečná dětská obrna — Vymýcené nemoci — Návrat nebezpečných nemocí — Výbuch v centru Paříže — Spor o ceny elektřiny v Polsku — Rolba s vlekem vážně zranila lyžaře na sjezdovce v Peci pod Sněžkou — V lázních chybí personál — Domácí zabijačky prasat — Brněnské divadlo Polárka dnes slaví dvacet let — Jan Cina jako Malý princ

Části dílu

00:36
Dlouhodobé ošetřovné
  Platí jen půl roku a už teď politici diskutují o jeho smyslu. Řeč je o dlouhodobém ošetřovném. Dávka měla zajistit peníze lidem, kteří se chtějí doma postarat o těžce nemocného příbuzného.
  01:11
  Kdo má nárok na dlouhodobé ošetřové
   Na dlouhodobé ošetřovné nedosáhnou například rodiny onkologicky nemocných nebo umírajících lidí. Právě to chtějí někteří poslanci upravit.
   04:01
   Sociální plány
    V sociální oblasti vláda slibuje řadu novinek i letos – státní rozpočet mají dohromady vyjít na miliardy korun.
    04:56
    Varování před silným větrem
     Živý vstup Vlastimila Weinera.
     07:28
     Sněhová kalamita v Alpách
      Sněhová kalamita v Alpách má další oběti. Pod lavinou v Rakousku zemřeli tři němečtí turisté, čtvrtého záchranáři pořád ještě hledají.
      09:17
      Aféra kolem společnosti Huawei
       Firma Home Credit má podle premiéra Andreje Babiše po aféře kolem Huawei obavy o své podnikání v Číně. Zástupci české společnosti o tom mluvili s ministryní průmyslu Martou Novákovou.
       10:21
       Polsko zváží zákaz používání výrobků firmy Huawei pro státní úřady
        Podle šéfa úřadu pro kybernetickou bezpečnost vláda posuzuje možnost, že by podobné omezení platilo i pro veřejnost.
        10:43
        Nová technika pro armádu se zpožďuje
         Víceúčelové vrtulníky, mobilní radary nebo nové houfnice. Plánované projekty za skoro 20 miliard korun se armádě nepodařilo dokončit. I přes několikaletou přípravu dostanou vojáci tuto techniku nejdříve na konci příštího roku.
         13:11
         Výběr daní
          Lidé a firmy odvádějí státu na daních stále více peněz. Podle aktuálních dat finanční správa vloni inkasovala přes jeden bilion korun – o 67 miliard víc než rok předtím.
          14:12
          Nařčení ohledně kontaktů s Ruskem
           Donald Trump ostře odmítl dvě nová nařčení ohledně kontaktů s Ruskem. Deník Washington Post napsal, že šéf Bílého domu tají podrobnosti o pěti schůzkách s ruským protějškem Putinem.
           14:42
           Migrační politika po brexitu
            Už za 48 hodin britští poslanci rozhodnou, jestli schválí dohodu o podmínkách vystoupení z Evropské unie. Opozice vládu podpořit nechce. Podle jejího lídra by přitom odchod bez smlouvy byl katastrofou. Součástí dohody je i změna migrační politiky.
            16:52
            Zahraniční cesta Andreje Babiše
             Premiér Andrej Babiš odpoledne odletěl na týdenní cestu do Singapuru, Thajska a Indie. Návštěva má podpořit vzájemné politické a ekonomické vztahy.
             17:30
             Fámy o činu Jana Palacha
              Kolem upálení Jana Palacha vzniklo několik fám, které šířil především komunistický tisk a funkcionáři. Historici dodnes objevují nová fakta.
              20:31
              Krajská konference ČSSD
               Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec se do konce března vzdá poslaneckého mandátu. Nesouhlasí totiž s tím, že je strana ve vládě s hnutím ANO. Oznámil to dnes na krajském sjezdu sociálních demokratů v Plzni.
               21:33
               Závěry vyšetřování kolem exsenátora A. Nováka
                Končí vyšetřování jedné z nejrozsáhlejších kauz údajných dotačních podvodů v Česku. K soudu míří exsenátor Alexander Novák a další dvě desítky lidí. Podle detektivů měli manipulovat s dotacemi na severu Čech.
                23:54
                Obsazování orgánů pojišťoven
                 4 a půl milionu klientů šesti menších zdravotních pojišťoven má mít větší možnost podílet se na řízení jejich správních a dozorčích rad. Řekl to ministr zdravotnictví.
                 25:05
                 Na mnoha místech Šumavy leží více než metr sněhu
                  Tolik je ho třeba i v okolí meteorologické stanice na Churáňově, což není pro tohle místo obvyklé. Naposledy tam tolik sněhu bývalo v sedmdesátých letech.
                  26:31
                  Nehoda letadla společnosti Travel Service
                   Stroj mířící z Moskvy do Prahy sjel na moskevském letišti Šermetěvovo z runwaye. Nikomu se nic nestalo.
                   26:49
                   Ochrana cti a dobré pověsti
                    Vedení sněmovny tento týden navrhlo program lednové schůze. Na ní se mají poslanci zabývat i sociálně demokratickou novelou trestního zákoníku. Podle ní už pomluva nemá být trestným činem.
                    29:09
                    Nebezpečná dětská obrna
                     Lékařům se nedaří vymýtit dětskou obrnu. A to přesto, že už od 50. let existuje vakcína. Nicméně loni zaznamenali zdravotníci ani ne tři desítky případů, což je nejméně v historii.
                     31:38
                     Vymýcené nemoci
                      Zatím se lidstvu podařilo úplně vymýtit například pravé neštovice. Prudce nakažlivé onemocnění doprovázené typickými puchýři zabilo jen ve 20. století až půl miliardy lidí.
                      32:38
                      Návrat nebezpečných nemocí
                       Některé nemoci, které jsme už měli za minulost, se navíc znovu vracejí. A to i u nás v Česku. Typicky třeba spalničky nebo černý kašel – byť se proti nim očkuje.
                       35:03
                       Výbuch v centru Paříže
                        Záchranáři našli v troskách pekárny v centru Paříže tělo pohřešované mladé ženy. Sobotní výbuch plynu tak už má nejméně čtyři oběti včetně dvou hasičů.
                        35:24
                        Spor o ceny elektřiny v Polsku
                         Evropská komise zkoumá další polský zákon. Parlament na konci roku narychlo zmrazil ceny elektřiny pro koncové spotřebitele. Jinak hrozilo, že se výdaje domácností na proud zvýší až o třetinu. Stát bude rozdíl dotovat.
                         37:24
                         Rolba s vlekem vážně zranila lyžaře na sjezdovce v Peci pod Sněžkou
                          Záchranáři šedesátiletého muže transportovali do nemocnice v Hradci Králové.
                          37:41
                          V lázních chybí personál
                           Lázně trápí nedostatek personálu. Chybějí zdravotníci, ale i další profese, jako třeba kuchaři. Kvůli tomu musejí v sezoně lidé čekat na lázně i měsíce.
                           39:49
                           Domácí zabijačky prasat
                            Domácích zabijaček prasat ubývá. Loni jich lidé pořádali 104 tisíc – o tři tisíce méně než rok předtím.
                            40:08
                            Brněnské divadlo Polárka dnes slaví dvacet let
                             Soubor hraje hlavně pro děti a mladé publikum. Diváci si během oslav mohli prohlédnout zákulisí nebo poslechnout divadelní kapelu Polaris.
                             40:26
                             Jan Cina jako Malý princ
                              Zpěvák a herec Jan Cina se proměnil v Malého prince. Na motivy slavné knihy Exupéryho uvádí příběh pražské Studio DVA.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              14. leden 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              2. červen

                              Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                              2. 6. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              2. červen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              2. 6. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              1. červen

                              Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                              1. 6. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              1. červen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              1. 6. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              31. květen

                              Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                              31. 5. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              31. květen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              31. 5. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám