13. leden 2019

Obsah dílu

Dlouhodobé ošetřovné — Kdo má nárok na dlouhodobé ošetřové — Sociální plány — Varování před silným větrem — Sněhová kalamita v Alpách — Aféra kolem společnosti Huawei — Polsko zváží zákaz používání výrobků firmy Huawei pro státní úřady — Nová technika pro armádu se zpožďuje — Výběr daní — Nařčení ohledně kontaktů s Ruskem — Migrační politika po brexitu — Zahraniční cesta Andreje Babiše — Fámy o činu Jana Palacha — Krajská konference ČSSD — Závěry vyšetřování kolem exsenátora A. Nováka — Obsazování orgánů pojišťoven — Na mnoha místech Šumavy leží více než metr sněhu — Nehoda letadla společnosti Travel Service — Ochrana cti a dobré pověsti — Nebezpečná dětská obrna — Vymýcené nemoci — Návrat nebezpečných nemocí — Výbuch v centru Paříže — Spor o ceny elektřiny v Polsku — Rolba s vlekem vážně zranila lyžaře na sjezdovce v Peci pod Sněžkou — V lázních chybí personál — Domácí zabijačky prasat — Brněnské divadlo Polárka dnes slaví dvacet let — Jan Cina jako Malý princ

Části dílu

00:36
Dlouhodobé ošetřovné
  Platí jen půl roku a už teď politici diskutují o jeho smyslu. Řeč je o dlouhodobém ošetřovném. Dávka měla zajistit peníze lidem, kteří se chtějí doma postarat o těžce nemocného příbuzného.
  01:11
  Kdo má nárok na dlouhodobé ošetřové
   Na dlouhodobé ošetřovné nedosáhnou například rodiny onkologicky nemocných nebo umírajících lidí. Právě to chtějí někteří poslanci upravit.
   04:01
   Sociální plány
    V sociální oblasti vláda slibuje řadu novinek i letos – státní rozpočet mají dohromady vyjít na miliardy korun.
    04:56
    Varování před silným větrem
     Živý vstup Vlastimila Weinera.
     07:28
     Sněhová kalamita v Alpách
      Sněhová kalamita v Alpách má další oběti. Pod lavinou v Rakousku zemřeli tři němečtí turisté, čtvrtého záchranáři pořád ještě hledají.
      09:17
      Aféra kolem společnosti Huawei
       Firma Home Credit má podle premiéra Andreje Babiše po aféře kolem Huawei obavy o své podnikání v Číně. Zástupci české společnosti o tom mluvili s ministryní průmyslu Martou Novákovou.
       10:21
       Polsko zváží zákaz používání výrobků firmy Huawei pro státní úřady
        Podle šéfa úřadu pro kybernetickou bezpečnost vláda posuzuje možnost, že by podobné omezení platilo i pro veřejnost.
        10:43
        Nová technika pro armádu se zpožďuje
         Víceúčelové vrtulníky, mobilní radary nebo nové houfnice. Plánované projekty za skoro 20 miliard korun se armádě nepodařilo dokončit. I přes několikaletou přípravu dostanou vojáci tuto techniku nejdříve na konci příštího roku.
         13:11
         Výběr daní
          Lidé a firmy odvádějí státu na daních stále více peněz. Podle aktuálních dat finanční správa vloni inkasovala přes jeden bilion korun – o 67 miliard víc než rok předtím.
          14:12
          Nařčení ohledně kontaktů s Ruskem
           Donald Trump ostře odmítl dvě nová nařčení ohledně kontaktů s Ruskem. Deník Washington Post napsal, že šéf Bílého domu tají podrobnosti o pěti schůzkách s ruským protějškem Putinem.
           14:42
           Migrační politika po brexitu
            Už za 48 hodin britští poslanci rozhodnou, jestli schválí dohodu o podmínkách vystoupení z Evropské unie. Opozice vládu podpořit nechce. Podle jejího lídra by přitom odchod bez smlouvy byl katastrofou. Součástí dohody je i změna migrační politiky.
            16:52
            Zahraniční cesta Andreje Babiše
             Premiér Andrej Babiš odpoledne odletěl na týdenní cestu do Singapuru, Thajska a Indie. Návštěva má podpořit vzájemné politické a ekonomické vztahy.
             17:30
             Fámy o činu Jana Palacha
              Kolem upálení Jana Palacha vzniklo několik fám, které šířil především komunistický tisk a funkcionáři. Historici dodnes objevují nová fakta.
              20:31
              Krajská konference ČSSD
               Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec se do konce března vzdá poslaneckého mandátu. Nesouhlasí totiž s tím, že je strana ve vládě s hnutím ANO. Oznámil to dnes na krajském sjezdu sociálních demokratů v Plzni.
               21:33
               Závěry vyšetřování kolem exsenátora A. Nováka
                Končí vyšetřování jedné z nejrozsáhlejších kauz údajných dotačních podvodů v Česku. K soudu míří exsenátor Alexander Novák a další dvě desítky lidí. Podle detektivů měli manipulovat s dotacemi na severu Čech.
                23:54
                Obsazování orgánů pojišťoven
                 4 a půl milionu klientů šesti menších zdravotních pojišťoven má mít větší možnost podílet se na řízení jejich správních a dozorčích rad. Řekl to ministr zdravotnictví.
                 25:05
                 Na mnoha místech Šumavy leží více než metr sněhu
                  Tolik je ho třeba i v okolí meteorologické stanice na Churáňově, což není pro tohle místo obvyklé. Naposledy tam tolik sněhu bývalo v sedmdesátých letech.
                  26:31
                  Nehoda letadla společnosti Travel Service
                   Stroj mířící z Moskvy do Prahy sjel na moskevském letišti Šermetěvovo z runwaye. Nikomu se nic nestalo.
                   26:49
                   Ochrana cti a dobré pověsti
                    Vedení sněmovny tento týden navrhlo program lednové schůze. Na ní se mají poslanci zabývat i sociálně demokratickou novelou trestního zákoníku. Podle ní už pomluva nemá být trestným činem.
                    29:09
                    Nebezpečná dětská obrna
                     Lékařům se nedaří vymýtit dětskou obrnu. A to přesto, že už od 50. let existuje vakcína. Nicméně loni zaznamenali zdravotníci ani ne tři desítky případů, což je nejméně v historii.
                     31:38
                     Vymýcené nemoci
                      Zatím se lidstvu podařilo úplně vymýtit například pravé neštovice. Prudce nakažlivé onemocnění doprovázené typickými puchýři zabilo jen ve 20. století až půl miliardy lidí.
                      32:38
                      Návrat nebezpečných nemocí
                       Některé nemoci, které jsme už měli za minulost, se navíc znovu vracejí. A to i u nás v Česku. Typicky třeba spalničky nebo černý kašel – byť se proti nim očkuje.
                       35:03
                       Výbuch v centru Paříže
                        Záchranáři našli v troskách pekárny v centru Paříže tělo pohřešované mladé ženy. Sobotní výbuch plynu tak už má nejméně čtyři oběti včetně dvou hasičů.
                        35:24
                        Spor o ceny elektřiny v Polsku
                         Evropská komise zkoumá další polský zákon. Parlament na konci roku narychlo zmrazil ceny elektřiny pro koncové spotřebitele. Jinak hrozilo, že se výdaje domácností na proud zvýší až o třetinu. Stát bude rozdíl dotovat.
                         37:24
                         Rolba s vlekem vážně zranila lyžaře na sjezdovce v Peci pod Sněžkou
                          Záchranáři šedesátiletého muže transportovali do nemocnice v Hradci Králové.
                          37:41
                          V lázních chybí personál
                           Lázně trápí nedostatek personálu. Chybějí zdravotníci, ale i další profese, jako třeba kuchaři. Kvůli tomu musejí v sezoně lidé čekat na lázně i měsíce.
                           39:49
                           Domácí zabijačky prasat
                            Domácích zabijaček prasat ubývá. Loni jich lidé pořádali 104 tisíc – o tři tisíce méně než rok předtím.
                            40:08
                            Brněnské divadlo Polárka dnes slaví dvacet let
                             Soubor hraje hlavně pro děti a mladé publikum. Diváci si během oslav mohli prohlédnout zákulisí nebo poslechnout divadelní kapelu Polaris.
                             40:26
                             Jan Cina jako Malý princ
                              Zpěvák a herec Jan Cina se proměnil v Malého prince. Na motivy slavné knihy Exupéryho uvádí příběh pražské Studio DVA.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              14. leden 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              4. únor

                              Headlines — Spor o sjednocení DPH — Výnos DPH — Válka na Ukrajině — Výpadky proudu na Ukrajině — Další záhadný výškový balon — Škody po silném větru — Kalamita na Slovensku — Protest proti stavbě továrny Líních — Referendum o koaliční smlouvě — Zemřela Naďa Urbánková — Pravidla prezidentské volby — Inaugurace prezidenta — Změny slovenských SPZ — Nehoda v Karviné — Pomoc rodině z vyhořelého domu — Konec policejních kontrol na hranicích — Kontoly na česko-slovenských hranicích — Moderní technika v boji proti migraci — Zákaz dovozu ropných produktů z Ruska — Nepokoje mezi Palestinci a izraelskými vojáky — Perinatální paliativní péče — Index demokracie — Dluhopisy jako alternativa k půjčkám — Potopení bývalé letadlové lodi Sao Paulo — Kniha k připomínce 30 let armády ČR — Lednický zámek znovu zahájil sezonu — Nedostupné bydlení v Německu — Ceny české filmové kritiky

                              4. 2. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              4. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              4. 2. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              3. únor

                              Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                              3. 2. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              3. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              3. 2. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              2. únor

                              Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                              2. 2. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              2. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              2. 2. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám