44 minut

13. ledna 2019

Obsah dílu

Dlouhodobé ošetřovné — Kdo má nárok na dlouhodobé ošetřové — Sociální plány — Varování před silným větrem — Sněhová kalamita v Alpách — Aféra kolem společnosti Huawei — Polsko zváží zákaz používání výrobků firmy Huawei pro státní úřady — Nová technika pro armádu se zpožďuje — Výběr daní — Nařčení ohledně kontaktů s Ruskem — Migrační politika po brexitu — Zahraniční cesta Andreje Babiše — Fámy o činu Jana Palacha — Krajská konference ČSSD — Závěry vyšetřování kolem exsenátora A. Nováka — Obsazování orgánů pojišťoven — Na mnoha místech Šumavy leží více než metr sněhu — Nehoda letadla společnosti Travel Service — Ochrana cti a dobré pověsti — Nebezpečná dětská obrna — Vymýcené nemoci — Návrat nebezpečných nemocí — Výbuch v centru Paříže — Spor o ceny elektřiny v Polsku — Rolba s vlekem vážně zranila lyžaře na sjezdovce v Peci pod Sněžkou — V lázních chybí personál — Domácí zabijačky prasat — Brněnské divadlo Polárka dnes slaví dvacet let — Jan Cina jako Malý princ

Části dílu

00:36
Dlouhodobé ošetřovné
  Platí jen půl roku a už teď politici diskutují o jeho smyslu. Řeč je o dlouhodobém ošetřovném. Dávka měla zajistit peníze lidem, kteří se chtějí doma postarat o těžce nemocného příbuzného.
  01:11
  Kdo má nárok na dlouhodobé ošetřové
   Na dlouhodobé ošetřovné nedosáhnou například rodiny onkologicky nemocných nebo umírajících lidí. Právě to chtějí někteří poslanci upravit.
   04:01
   Sociální plány
    V sociální oblasti vláda slibuje řadu novinek i letos – státní rozpočet mají dohromady vyjít na miliardy korun.
    04:56
    Varování před silným větrem
     Živý vstup Vlastimila Weinera.
     07:28
     Sněhová kalamita v Alpách
      Sněhová kalamita v Alpách má další oběti. Pod lavinou v Rakousku zemřeli tři němečtí turisté, čtvrtého záchranáři pořád ještě hledají.
      09:17
      Aféra kolem společnosti Huawei
       Firma Home Credit má podle premiéra Andreje Babiše po aféře kolem Huawei obavy o své podnikání v Číně. Zástupci české společnosti o tom mluvili s ministryní průmyslu Martou Novákovou.
       10:21
       Polsko zváží zákaz používání výrobků firmy Huawei pro státní úřady
        Podle šéfa úřadu pro kybernetickou bezpečnost vláda posuzuje možnost, že by podobné omezení platilo i pro veřejnost.
        10:43
        Nová technika pro armádu se zpožďuje
         Víceúčelové vrtulníky, mobilní radary nebo nové houfnice. Plánované projekty za skoro 20 miliard korun se armádě nepodařilo dokončit. I přes několikaletou přípravu dostanou vojáci tuto techniku nejdříve na konci příštího roku.
         13:11
         Výběr daní
          Lidé a firmy odvádějí státu na daních stále více peněz. Podle aktuálních dat finanční správa vloni inkasovala přes jeden bilion korun – o 67 miliard víc než rok předtím.
          14:12
          Nařčení ohledně kontaktů s Ruskem
           Donald Trump ostře odmítl dvě nová nařčení ohledně kontaktů s Ruskem. Deník Washington Post napsal, že šéf Bílého domu tají podrobnosti o pěti schůzkách s ruským protějškem Putinem.
           14:42
           Migrační politika po brexitu
            Už za 48 hodin britští poslanci rozhodnou, jestli schválí dohodu o podmínkách vystoupení z Evropské unie. Opozice vládu podpořit nechce. Podle jejího lídra by přitom odchod bez smlouvy byl katastrofou. Součástí dohody je i změna migrační politiky.
            16:52
            Zahraniční cesta Andreje Babiše
             Premiér Andrej Babiš odpoledne odletěl na týdenní cestu do Singapuru, Thajska a Indie. Návštěva má podpořit vzájemné politické a ekonomické vztahy.
             17:30
             Fámy o činu Jana Palacha
              Kolem upálení Jana Palacha vzniklo několik fám, které šířil především komunistický tisk a funkcionáři. Historici dodnes objevují nová fakta.
              20:31
              Krajská konference ČSSD
               Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec se do konce března vzdá poslaneckého mandátu. Nesouhlasí totiž s tím, že je strana ve vládě s hnutím ANO. Oznámil to dnes na krajském sjezdu sociálních demokratů v Plzni.
               21:33
               Závěry vyšetřování kolem exsenátora A. Nováka
                Končí vyšetřování jedné z nejrozsáhlejších kauz údajných dotačních podvodů v Česku. K soudu míří exsenátor Alexander Novák a další dvě desítky lidí. Podle detektivů měli manipulovat s dotacemi na severu Čech.
                23:54
                Obsazování orgánů pojišťoven
                 4 a půl milionu klientů šesti menších zdravotních pojišťoven má mít větší možnost podílet se na řízení jejich správních a dozorčích rad. Řekl to ministr zdravotnictví.
                 25:05
                 Na mnoha místech Šumavy leží více než metr sněhu
                  Tolik je ho třeba i v okolí meteorologické stanice na Churáňově, což není pro tohle místo obvyklé. Naposledy tam tolik sněhu bývalo v sedmdesátých letech.
                  26:31
                  Nehoda letadla společnosti Travel Service
                   Stroj mířící z Moskvy do Prahy sjel na moskevském letišti Šermetěvovo z runwaye. Nikomu se nic nestalo.
                   26:49
                   Ochrana cti a dobré pověsti
                    Vedení sněmovny tento týden navrhlo program lednové schůze. Na ní se mají poslanci zabývat i sociálně demokratickou novelou trestního zákoníku. Podle ní už pomluva nemá být trestným činem.
                    29:09
                    Nebezpečná dětská obrna
                     Lékařům se nedaří vymýtit dětskou obrnu. A to přesto, že už od 50. let existuje vakcína. Nicméně loni zaznamenali zdravotníci ani ne tři desítky případů, což je nejméně v historii.
                     31:38
                     Vymýcené nemoci
                      Zatím se lidstvu podařilo úplně vymýtit například pravé neštovice. Prudce nakažlivé onemocnění doprovázené typickými puchýři zabilo jen ve 20. století až půl miliardy lidí.
                      32:38
                      Návrat nebezpečných nemocí
                       Některé nemoci, které jsme už měli za minulost, se navíc znovu vracejí. A to i u nás v Česku. Typicky třeba spalničky nebo černý kašel – byť se proti nim očkuje.
                       35:03
                       Výbuch v centru Paříže
                        Záchranáři našli v troskách pekárny v centru Paříže tělo pohřešované mladé ženy. Sobotní výbuch plynu tak už má nejméně čtyři oběti včetně dvou hasičů.
                        35:24
                        Spor o ceny elektřiny v Polsku
                         Evropská komise zkoumá další polský zákon. Parlament na konci roku narychlo zmrazil ceny elektřiny pro koncové spotřebitele. Jinak hrozilo, že se výdaje domácností na proud zvýší až o třetinu. Stát bude rozdíl dotovat.
                         37:24
                         Rolba s vlekem vážně zranila lyžaře na sjezdovce v Peci pod Sněžkou
                          Záchranáři šedesátiletého muže transportovali do nemocnice v Hradci Králové.
                          37:41
                          V lázních chybí personál
                           Lázně trápí nedostatek personálu. Chybějí zdravotníci, ale i další profese, jako třeba kuchaři. Kvůli tomu musejí v sezoně lidé čekat na lázně i měsíce.
                           39:49
                           Domácí zabijačky prasat
                            Domácích zabijaček prasat ubývá. Loni jich lidé pořádali 104 tisíc – o tři tisíce méně než rok předtím.
                            40:08
                            Brněnské divadlo Polárka dnes slaví dvacet let
                             Soubor hraje hlavně pro děti a mladé publikum. Diváci si během oslav mohli prohlédnout zákulisí nebo poslechnout divadelní kapelu Polaris.
                             40:26
                             Jan Cina jako Malý princ
                              Zpěvák a herec Jan Cina se proměnil v Malého prince. Na motivy slavné knihy Exupéryho uvádí příběh pražské Studio DVA.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              14. ledna 2019

                              Přehled dílů

                              8327 dostupných
                              Stopáž54 minut

                              22. července

                              Headlines — Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                              22. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              22. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              21. července

                              Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                              21. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              21. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                              20. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              19. července

                              Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                              19. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              19. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              18. července

                              Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                              18. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              18. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 7. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám