44 minut

25. listopad 2018

Obsah dílu

Headlines — Dohoda o brexitu — Dohoda o brexitu — Dohoda o brexitu — Dohoda o brexitu — Pochybnosti kolem výběru policejního prezidenta — Miloš Zeman v Izraeli — Hospodářský růst — Přesun obří turbíny — Jez v Děčíně — Chemický útok v Sýrii — Švýcarské referendum — Národní ocenění Česká hlava — Globální pakt OSN o migraci — Požadavky na státní rozpočet — Rodina odvedle — Objížďky na trase Brno–Vídeň — Důvěra v premiéra — Péče o onkologické pacienty — Měsíc do Vánoc — Letošní Black Friday — Předvánoční půjčkou k dluhové pasti — Příležitost pro kapesní zloděje — Nominacš Vladimíra Tomšíka na post velvyslance v Číně — Francousko-italský spor o Leonarda da Vinci — V Kerčském průlivu se srazila ruská a ukrajinská loď — Asistenti jako nejdražší položka inkluze — Souhvězdí Gulag spisovatele Karla Pecky

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Dohoda o brexitu
   První rozvod v dějinách Evropské unie. Sedmadvacítka na mimořádném summitu v Bruselu schválila šestisetstránkovou dohodu o brexitu. Námitky neměla žádná z členských zemí.
   01:21
   Dohoda o brexitu
    Zbytek Evropy britskou budoucnost mimo Unii většinou tak zářivě nevidí. Přesto předseda Evropské komise Juncker považuje dohodu za nejlepší, jakou si Britové mohli dojednat.
    03:24
    Dohoda o brexitu
     Živý vstup Lukáše Dolanského a Bohumila Vostala.
     05:03
     Dohoda o brexitu
      Co dohodu čeká dál?
      07:40
      Pochybnosti kolem výběru policejního prezidenta
       Výběrová komise by v nejbližších dnech mohla pozvat k pohovorům dva uchazeče o post policejního prezidenta. Ministerstvo vnitra potvrdilo jen počet zájemců, nikoli jména.
       09:58
       Miloš Zeman v Izraeli
        Český prezident Miloš Zeman přijel na oficiální návštěvu Izraele. Z letiště zamířil hned do Jeruzaléma, kde položil věnec na hrob Theodora Herzla, zakladatele sionistického hnutí.
        10:41
        Hospodářský růst
         Podle ministerstva financí se Česko v příštím roce o další procento přiblíží ekonomické úrovni států eurozóny. Hospodářský růst by měl zemi posunout na 85 procent průměru zmíněného uskupení.
         11:03
         Přesun obří turbíny
          Mimořádný náklad do Nigérie. Bránu plzeňské Škodovky v noci opustil speciální návěs s obří turbínou. Kolos se nevešel pod dráty vysokého napětí, transportu tak museli krom policistů asistovat také energetici.
          12:55
          Jez v Děčíně
           Česko bude vyjednávat s Německem o jezu v Děčíně - rozhodla vláda. Konkrétně o tom, jak kompenzovat negativní vlivy na přírodu, které stavba bude mít. Mluví se o ní přes 20 let.
           14:51
           Chemický útok v Sýrii
            Víc než stovka obyvatel syrského města Aleppo má podle státních médií příznaky otravy chlorem. Oběti trpí dýchacími problémy a rozmazaným viděním. Úřady viní z údajného chemického útoku povstalce.
            15:13
            Švýcarské referendum
             Švýcaři v referendu skoro dvoutřetinovou většinou odmítli návrh tamní lidové strany, který měl nadřadit ústavu a domácí zákony mezinárodním smlouvám.
             17:33
             Národní ocenění Česká hlava
              Živý vstup Daniela Stacha.
              20:44
              Globální pakt OSN o migraci
               Slovensko nepodpoří globální pakt OSN o migraci. Připojí se tak k ostatním zemím V4, Rakousku, Austrálii nebo Spojeným státům.
               21:03
               Požadavky na státní rozpočet
                Změny za víc než osmdesát miliard korun. ČT sečetla návrhy na přesun peněz ve státním rozpočtu na příští rok, které podávají jednotlivé strany.
                23:52
                Rodina odvedle
                 Třicet českých rodin a třicet rodin cizinců žijících v Česku dnes hodinu po poledni společně poobědvalo. Akce s názvem "Rodina odvedle" proběhla už po patnácté.
                 24:45
                 Objížďky na trase Brno–Vídeň
                  Zákazové značky, objízdné trasy po úzkých, místních silnicích. Tak to od půlnoci vypadá kolem mostu přes Novomlýnské nádrže na jižní Moravě - na hlavním tahu do Rakouska.
                  26:27
                  Důvěra v premiéra
                   V posledním průzkumu agentury Kantar CZ většina respondentů uvedla, že nedůvěřuje premiérovi Andreji Babišovi. Vyjádřilo se tak 60 procent dotázaných.
                   26:59
                   Péče o onkologické pacienty
                    Od praktického lékaře rovnou do komplexního onkologického centra. Taková by měla být ideální cesta pacienta ihned po té, co má lékař podezření na nádor.
                    28:48
                    Měsíc do Vánoc
                     Za měsíc bude Štědrý večer a tak se města a obce pomalu zahalují do vánoční atmosféry.
                     31:41
                     Letošní Black Friday
                      Letošní Black Friday - tedy pátek a víkend, kdy obchodníci slibují předvánoční slevy právě končí - přinesl českým obchodníkům vyšší tržby o desítky procent.
                      32:02
                      Předvánoční půjčkou k dluhové pasti
                       Češi se zadlužují nejvíce před Vánocemi. Úvěry v těchto měsících rostou ve srovnání s průměrem celého roku zhruba o pětinu. Mnozí příliš nepřemýšlí nad jeho podmínkami a pouští se i do rizikových půjček.
                       34:37
                       Příležitost pro kapesní zloděje
                        V předvánočním čase každoročně stoupá počet kapesních krádeží ve velkých nákupních centrech. Na Vánoce se totiž nezaměřují jen obchodníci, ale také zloději.
                        35:36
                        Nominacš Vladimíra Tomšíka na post velvyslance v Číně
                         Šéf zahraničního výboru Senátu Pavel Fischer vyzval vládu, aby stáhla nominaci Vladimíra Tomšíka na post velvyslance v Číně. Zaznělo to v Otázkách Václava Moravce.
                         36:46
                         Francousko-italský spor o Leonarda da Vinci
                          Italové chtějí přehodnotit podmínky, za kterých zapůjčí do Francie slavná Leonardova díla.
                          38:48
                          V Kerčském průlivu se srazila ruská a ukrajinská loď
                           Obě strany se navzájem obviňují. Podle ukrajinského námořnictva plavidlo ruské pohraniční stráže do jejich remorkéru narazilo úmyslně.
                           39:12
                           Asistenti jako nejdražší položka inkluze
                            Místo tří jen jeden asistent učitele ve třídě. Novela vyhlášky o inkluzi má snížit finanční i administrativní náročnost společného vzdělávání handicapovaných a nadaných dětí.
                            41:33
                            Souhvězdí Gulag spisovatele Karla Pecky
                             Na co umírají muži a Motáky nezvěstnému - to jsou některé z knih Karla Pecky. Ve svých dílech čerpal většinou z vlastních zážitků z uvěznění v komunistických pracovních táborech.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. listopad 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             15. srpen

                             15. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             15. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             15. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             14. srpen

                             Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                             14. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             14. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             14. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             13. srpen

                             Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                             13. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             13. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             13. 8. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám