45 minut

25. listopadu 2018

Obsah dílu

Headlines — Dohoda o brexitu — Dohoda o brexitu — Dohoda o brexitu — Dohoda o brexitu — Pochybnosti kolem výběru policejního prezidenta — Miloš Zeman v Izraeli — Hospodářský růst — Přesun obří turbíny — Jez v Děčíně — Chemický útok v Sýrii — Švýcarské referendum — Národní ocenění Česká hlava — Globální pakt OSN o migraci — Požadavky na státní rozpočet — Rodina odvedle — Objížďky na trase Brno–Vídeň — Důvěra v premiéra — Péče o onkologické pacienty — Měsíc do Vánoc — Letošní Black Friday — Předvánoční půjčkou k dluhové pasti — Příležitost pro kapesní zloděje — Nominacš Vladimíra Tomšíka na post velvyslance v Číně — Francousko-italský spor o Leonarda da Vinci — V Kerčském průlivu se srazila ruská a ukrajinská loď — Asistenti jako nejdražší položka inkluze — Souhvězdí Gulag spisovatele Karla Pecky

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Dohoda o brexitu
   První rozvod v dějinách Evropské unie. Sedmadvacítka na mimořádném summitu v Bruselu schválila šestisetstránkovou dohodu o brexitu. Námitky neměla žádná z členských zemí.
   01:21
   Dohoda o brexitu
    Zbytek Evropy britskou budoucnost mimo Unii většinou tak zářivě nevidí. Přesto předseda Evropské komise Juncker považuje dohodu za nejlepší, jakou si Britové mohli dojednat.
    03:24
    Dohoda o brexitu
     Živý vstup Lukáše Dolanského a Bohumila Vostala.
     05:03
     Dohoda o brexitu
      Co dohodu čeká dál?
      07:40
      Pochybnosti kolem výběru policejního prezidenta
       Výběrová komise by v nejbližších dnech mohla pozvat k pohovorům dva uchazeče o post policejního prezidenta. Ministerstvo vnitra potvrdilo jen počet zájemců, nikoli jména.
       09:58
       Miloš Zeman v Izraeli
        Český prezident Miloš Zeman přijel na oficiální návštěvu Izraele. Z letiště zamířil hned do Jeruzaléma, kde položil věnec na hrob Theodora Herzla, zakladatele sionistického hnutí.
        10:41
        Hospodářský růst
         Podle ministerstva financí se Česko v příštím roce o další procento přiblíží ekonomické úrovni států eurozóny. Hospodářský růst by měl zemi posunout na 85 procent průměru zmíněného uskupení.
         11:03
         Přesun obří turbíny
          Mimořádný náklad do Nigérie. Bránu plzeňské Škodovky v noci opustil speciální návěs s obří turbínou. Kolos se nevešel pod dráty vysokého napětí, transportu tak museli krom policistů asistovat také energetici.
          12:55
          Jez v Děčíně
           Česko bude vyjednávat s Německem o jezu v Děčíně - rozhodla vláda. Konkrétně o tom, jak kompenzovat negativní vlivy na přírodu, které stavba bude mít. Mluví se o ní přes 20 let.
           14:51
           Chemický útok v Sýrii
            Víc než stovka obyvatel syrského města Aleppo má podle státních médií příznaky otravy chlorem. Oběti trpí dýchacími problémy a rozmazaným viděním. Úřady viní z údajného chemického útoku povstalce.
            15:13
            Švýcarské referendum
             Švýcaři v referendu skoro dvoutřetinovou většinou odmítli návrh tamní lidové strany, který měl nadřadit ústavu a domácí zákony mezinárodním smlouvám.
             17:33
             Národní ocenění Česká hlava
              Živý vstup Daniela Stacha.
              20:44
              Globální pakt OSN o migraci
               Slovensko nepodpoří globální pakt OSN o migraci. Připojí se tak k ostatním zemím V4, Rakousku, Austrálii nebo Spojeným státům.
               21:03
               Požadavky na státní rozpočet
                Změny za víc než osmdesát miliard korun. ČT sečetla návrhy na přesun peněz ve státním rozpočtu na příští rok, které podávají jednotlivé strany.
                23:52
                Rodina odvedle
                 Třicet českých rodin a třicet rodin cizinců žijících v Česku dnes hodinu po poledni společně poobědvalo. Akce s názvem "Rodina odvedle" proběhla už po patnácté.
                 24:45
                 Objížďky na trase Brno–Vídeň
                  Zákazové značky, objízdné trasy po úzkých, místních silnicích. Tak to od půlnoci vypadá kolem mostu přes Novomlýnské nádrže na jižní Moravě - na hlavním tahu do Rakouska.
                  26:27
                  Důvěra v premiéra
                   V posledním průzkumu agentury Kantar CZ většina respondentů uvedla, že nedůvěřuje premiérovi Andreji Babišovi. Vyjádřilo se tak 60 procent dotázaných.
                   26:59
                   Péče o onkologické pacienty
                    Od praktického lékaře rovnou do komplexního onkologického centra. Taková by měla být ideální cesta pacienta ihned po té, co má lékař podezření na nádor.
                    28:48
                    Měsíc do Vánoc
                     Za měsíc bude Štědrý večer a tak se města a obce pomalu zahalují do vánoční atmosféry.
                     31:41
                     Letošní Black Friday
                      Letošní Black Friday - tedy pátek a víkend, kdy obchodníci slibují předvánoční slevy právě končí - přinesl českým obchodníkům vyšší tržby o desítky procent.
                      32:02
                      Předvánoční půjčkou k dluhové pasti
                       Češi se zadlužují nejvíce před Vánocemi. Úvěry v těchto měsících rostou ve srovnání s průměrem celého roku zhruba o pětinu. Mnozí příliš nepřemýšlí nad jeho podmínkami a pouští se i do rizikových půjček.
                       34:37
                       Příležitost pro kapesní zloděje
                        V předvánočním čase každoročně stoupá počet kapesních krádeží ve velkých nákupních centrech. Na Vánoce se totiž nezaměřují jen obchodníci, ale také zloději.
                        35:36
                        Nominacš Vladimíra Tomšíka na post velvyslance v Číně
                         Šéf zahraničního výboru Senátu Pavel Fischer vyzval vládu, aby stáhla nominaci Vladimíra Tomšíka na post velvyslance v Číně. Zaznělo to v Otázkách Václava Moravce.
                         36:46
                         Francousko-italský spor o Leonarda da Vinci
                          Italové chtějí přehodnotit podmínky, za kterých zapůjčí do Francie slavná Leonardova díla.
                          38:48
                          V Kerčském průlivu se srazila ruská a ukrajinská loď
                           Obě strany se navzájem obviňují. Podle ukrajinského námořnictva plavidlo ruské pohraniční stráže do jejich remorkéru narazilo úmyslně.
                           39:12
                           Asistenti jako nejdražší položka inkluze
                            Místo tří jen jeden asistent učitele ve třídě. Novela vyhlášky o inkluzi má snížit finanční i administrativní náročnost společného vzdělávání handicapovaných a nadaných dětí.
                            41:33
                            Souhvězdí Gulag spisovatele Karla Pecky
                             Na co umírají muži a Motáky nezvěstnému - to jsou některé z knih Karla Pecky. Ve svých dílech čerpal většinou z vlastních zážitků z uvěznění v komunistických pracovních táborech.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             26. listopadu 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             15. června

                             Headlines — Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Barokní večer v Mariánské Týnici

                             15. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             15. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             15. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             14. června

                             Headlines — Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Tima Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                             14. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             14. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             14. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                             13. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             13. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                             12. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             12. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             11. června

                             Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                             11. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             11. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             11. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám