Nahrávám video

8. listopad 2018

Obsah dílu

Rekordně nízká nezaměstnanost — Rekordně nízká nezaměstnanost — Vývoj nezaměstnanosti od roku 2008 — Střelba v baru v Kalifornii — Střelba v baru v Kalifornii — Investice ve zdravotnictví v roce 2019 — Rozsudek v případu pádu mostu ve Vilémově — Pád mostu ve Vilémově — Asia Bibiová je venku z vězení — Kandidáti na předsedu Evropské komise — Zrekonstruovaný film Zborov — Změny v předsednictvu ČSSD — Výroční dvacetikoruny s dalšími osobnostmi — Ministr spravedlnosti USA Sessions rezignoval — Kauza úniku informací z ÚOOZ — Nafta je dražší než benzin — Otáčení mostu nad přehradou Hracholusky — Vyšší hladina Novomlýnských nádrží — Výcvik vojenských kynologů — Dluhy v Česku — Zadluženost v krajích — Stavba vlastního domu na plný úvazek — Martin Stropnický velvyslancem v Izraeli — Nová pravidla pro výdej vakcín — Přípravy oslav 100 let polské nezávislosti — Skončila rekonstrukce obchodního domu Baťa — Ceny Technologické agentury ČR — Ceny Technologické agentury ČR — Macron v neděli neuctí Pétaina — Možná vůbec nejstarší malba zvířete — Svědkové Putinovi v kinech — Zemřel Francis Lai

Části dílu

00:36
Rekordně nízká nezaměstnanost
  Práci v Česku hledá nejméně lidí od června roku 1997. Na úřadech práce jich je už jen necelých 216 tisíc. Míra nezaměstnanosti byla v říjnu 2,8 procenta.
  01:15
  Rekordně nízká nezaměstnanost
   Za rychlejší pokles nezaměstnanosti může i teplý podzim, kdy ještě stále trvají sezonní práce a firmy už navíc začínají nabírat pracovníky před Vánoci.
   03:41
   Vývoj nezaměstnanosti od roku 2008
    Jak se vyvíjela nezaměstnanost za posledních deset let. V roce 2008, tedy v roce ekonomické krize, její míra přesahovala pět procent.
    04:32
    Střelba v baru v Kalifornii
     12 mrtvých a nejméně stejný počet zraněných: výsledek řádění střelce v kalifornském baru. Mezi mrtvými je i zasahující policista.
     07:11
     Střelba v baru v Kalifornii
      Živý vstup reportéra ČT v USA Davida Miřejovského.
      08:30
      Investice ve zdravotnictví v roce 2019
       Na investice ve zdravotnictví půjde příští rok podle premiéra Andreje Babiše 6 a půl miliardy korun. Dvanáctiletý investiční plán chce vláda předložit do Vánoc.
       09:40
       Rozsudek v případu pádu mostu ve Vilémově
        Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
        11:09
        Pád mostu ve Vilémově
         Po roce a půl rozsudky v případu zřícení mostu ve Vilémově. Při nehodě v září 2014 zahynuli čtyři lidé, další dva sutiny zranily.
         12:11
         Asia Bibiová je venku z vězení
          Křesťanka Asia Bibiová je venku z pákistánského vězení. Úřady oznámily, že ji převezly na bezpečné místo. Nejspíš je v ochranné vazbě.
          12:35
          Kandidáti na předsedu Evropské komise
           Kandidátem na příštího šéfa Evropské komise za největší evropskou frakci lidovců dnes poslanci zvolili Němce Manfreda Werbera.
           15:08
           Zrekonstruovaný film Zborov
            V Národním památníku na Vítkově má teď premiéru digitálně restaurovaná verze válečného filmu Zborov. V bitvě na západě Ukrajiny se v červenci roku 1917 poprvé zformovala jednotka československých legionářů.
            16:19
            Změny v předsednictvu ČSSD
             Sociální demokraté nebudou vybírat nového statutárního místopředsedu. Na druhou nejvyšší stranickou funkci včera rezignoval Jiří Zimola.
             18:48
             Výroční dvacetikoruny s dalšími osobnostmi
              Česká mincovna začala razit další sérii výročních dvacetikorun. Například dnes ty s portrétem Karla Engliše. Na dalších dvou budou vyobrazeni Alois Rašín a první guvernér Národní banky Československé Vilém Pospíšil.
              19:26
              Ministr spravedlnosti USA Sessions rezignoval
               Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions rezignoval. Vyzval ho k tomu prezident Donald Trump. Sessionse, který patřil mezi republikány k prvním Trumpovým podporovatelům, hlava státu kritizovala už dlouho.
               22:03
               Kauza úniku informací z ÚOOZ
                Bývalí i současní elitní detektivové vypovídali před soudem v kauze úniku informací při policejní akci Vidkun.
                24:11
                Nafta je dražší než benzin
                 Nafta je v Česku poprvé od roku 2015 dražší než benzin. V průměru teď stojí 33 korun 80 haléřů.Nejdražší pohonné hmoty jsou v Praze.
                 24:40
                 Otáčení mostu nad přehradou Hracholusky
                  Na Hracholuské přehradě začala unikátní výměna první části sto sedmnáct let starého železničního mostu - provádějí ji v Česku dosud nevyzkoušeným způsobem.
                  25:10
                  Vyšší hladina Novomlýnských nádrží
                   Hladina Novomlýnských nádrží by mohla být už příští rok o 35 centimetrů vyšší. Dohodlo se na tom ministerstvo zemědělství a jihomoravský kraj.
                   27:29
                   Výcvik vojenských kynologů
                    Psovod, který nahradí v Afghánistánu zabitého českého vojáka Tomáše Procházku, je už připravený k výjezdu. Na základnu Šindánd v afghánské provincii Herát odletí v nejbližších dnech.
                    29:30
                    Dluhy v Česku
                     V Česku je nejnižší nezaměstnanost za 21 let. I tak ale zhruba čtvrtina uchazečů o práci čelí exekuci. Pětině dlužníků pak zbývají jen peníze na nejlevnější jídlo a oblečení.
                     31:52
                     Zadluženost v krajích
                      Nejvyšší průměrný dluh převyšující 33 tisíc korun mají lidé v Praze. Následuje kraj Karlovarský a Olomoucký - tam dluží nad 31 tisíc korun. Naopak nejnižší průměrnou částku - necelých 28 tisíc korun - mají půjčenou obyvatelé Ústeckého kraje.
                      32:32
                      Stavba vlastního domu na plný úvazek
                       Největší část dluhů českých domácností představují hypotéky. Nedostatek lidí na trhu práce pak zdražuje služby stavebních firem.
                       34:44
                       Martin Stropnický velvyslancem v Izraeli
                        Martin Stropnický se oficiálně ujal postu českého velvyslance v Izraeli. Bývalý ministr obrany a zahraničí předal v Jeruzalémě pověřovací listiny izraelskému prezidentovi Reuvenu Rivlinovi.
                        35:21
                        Nová pravidla pro výdej vakcín
                         Od 9. února nebudou moct lékaři pacientovi vydat očkovací látku, kterou nehradí pojišťovna. Pro takové vakcíny budou muset pacienti do lékárny.
                         37:28
                         Přípravy oslav 100 let polské nezávislosti
                          Zmatek kolem přípravy oslav 100 let polské nezávislosti. Varšavská radnice zakázala na neděli plánovaný pochod, který pravidelně organizují nacionalisti.
                          39:47
                          Skončila rekonstrukce obchodního domu Baťa
                           40:27
                           Ceny Technologické agentury ČR
                            Nejlepší projekty aplikovaného výzkumu právě v těchto chvílích oceňuje Technologická agentura České republiky.
                            40:50
                            Ceny Technologické agentury ČR
                             Nové elektronické pomůcky pro pacienty se závratěmi už teď pomáhají doktorům.
                             42:18
                             Macron v neděli neuctí Pétaina
                              Francouzský prezident Emmanuel Macron ustoupil kritice a nevzdá v neděli během vzpomínkové akce na konec 1. světové války poctu maršálu Philippu Pétainovi.
                              44:43
                              Možná vůbec nejstarší malba zvířete
                               Vědci ji našli v odlehlé jeskyni na indonéském ostrově Borneo. Metr a půl velká rudá silueta tvora podobného býku je podle nich stará nejméně 40 tisíc let.
                               45:01
                               Svědkové Putinovi v kinech
                                V kinech jsou ode dneška Svědkové Putinovi - film o počátku éry ruského prezidenta. Dokumentarista Vitalij Manskij se před dvaceti lety dostal do nitra kremelské politiky a pomocí unikátních záběrů zaznamenal první okamžiky vlády Vladimira Putina.
                                47:12
                                Zemřel Francis Lai
                                 Ve věku osmdesáti šesti let zemřel francouzský skladatel Francis Lai.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 9. listopad 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 5. prosinec

                                 Headlines — Pokles reálných mezd — Průměrná měsíční mzda: 39 858 Kč — Růst mezd — Reakce firem na pokles reálné mzdy — Ruská agrese na Ukrajině — Škody po nových útocích na Ukrajině — Částečný zákaz dovozu ruské ropy do EU — Embargo na část ruské ropy — Dovoz nafty do zemí EU — Zamítnuté odvolání střelce z Úřadu práce — Dvojí kvalita potravin — Představení Fifty s Ivanem Trojanem — Koaliční debaty o dani z příjmu — Vývoj nákazy covidu-19 — Soud s teroristy z Bruselu — Dobrovolníkem na zkoušku — Vystavení korunovačních klenotů — České korunovační klenoty — Fronty na korunovační klenoty — Socha skřeta s tváří Putina — Případ výskytu afrického moru prasat — Živnostníci a paušální daň — Mimořádná schůze sněmovny o rodičovské — Výroky Donalda Trumpa — Útok nožem v Německu — Kauza tzv. trafik pro expolitiky ODS — Vyplavení tuleni — Zabezpečení vodoměru před mrazem — Brněnský Královopolský tunel bez kolaudace deset let — Soud se studentem, který zabíjel mačetou — Obnova zámeckého kopce v Náchodě je hotová — Nadílka od Mikuláše

                                 5. 12. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 5. prosinec

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 5. 12. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 4. prosinec

                                 Headlines — Omezení pro ruskou ropu — Cenový strop na ruskou ropu — Nové sankce proti ruské ropě — Chystané daňové změny — Hledání nových příjmů rozpočtu — Změny v DPH — Cvičení ukrajinských vojáků v Libavé — Válka na Ukrajině — Obnova energetické soustavy po ruských útocích — Nehoda na trati u Jihlavy — Příprava filmu Děti z Nagana — Obchodní spory mezi EU a USA — Čínské policejní týmy v Evropě — Vysoká poptávka po alternativních způsobech topení — Vyšetřování vraždy v kostele na Frýdecko-Místecku — Bezdrátové kardiostrimulátory — Druhá adventní neděle — Televizní pohádky — Tradice Adventních kalendářů — Adventní kalendář ČT :D — Názory prezidentských kandidátů na rozpočet — Africký mor prasat — Ocházení sankcí jako trestný čin — Příprava korunovace Karla III. — Pokračující protesty v Íránu — Zátěžová zkouška lanovky — Restaurování kostnice v Kutné hoře — Ocenění Česká hlava

                                 4. 12. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 4. prosinec

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 4. 12. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 3. prosinec

                                 Headlines — Šetření energiemi — Cílem je snížit spotřebu plynu — Letošní spotřeba plynu — Češi šetří plynem — Válka na Ukrajině — Evakuace lidí z oblasti bojů — Dodávky zbraní na Ukrajinu — Diskuze o smyslu stravenkového paušálu — Tanky Leopard pro českou armádu — Migrace ve Velké Británii — Čapkův Hordubal v Národním divadle — Ostrava zpívá gospel — Omezení cen ruské ropy — Embargo na ruskou ropu v EU — Představení nového bombardéru USA — Druhý adventní víkend — Odstřel komína — Pokuta za diskriminaci ve výběrovém řízení — Názory prezidentských kandidátů na ekonomickou situaci — Anketa mezi prezidentskými kandidáty — Roste zájem o geotermální vytápění — Připomínka bitvy u Slavkova — Propadlá podlaha v penzionu — Humanitární pomoc Ukrajině — Programová konference SPD — Sporná obora pro zvěř v Litošicích — Začátek lyžařské sezony — Následky znečištění Odry — Digitální pohoda dětí — Veletrh komiksů v Paříži

                                 3. 12. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 3. prosinec

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 3. 12. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám