48 minut

1. listopad 2018

Obsah dílu

Zvýšení úrokových sazeb — Zvýšení úrokových sazeb — Úroky u hypoték — Zvýšení úrokových sazeb — Vojenské cvičení Severoatlantické aliance — Sankce na 322 ukrajinských politiků a podnikatelů — Hospodaření státu — Dostavba dálnice D3 — Koalice v Brně — Dlouhodobě nezaměstnaní v ČR — Rakousko se vzpamatovává z bleskových záplav — Trest pro Adama B. Bartoše — České století v knize pro děti — Rezignace generálního ředitele Finanční správy — Nové značení piv — Záchrana z hořícího bytu — Po stopách medvěda na Valašsku — Zákazy ve městech a obcích — Obecně závazné vyhlášky — Vyhlášky a opatření obecné povahy — Povinná výměna pneumatik — Globální pakt OSN o migraci — Zneužívání žen v Severní Koreji — Černá skříňka zříceného letadla — Odvoz nebezpečného materiálu z Vratimova — Nové záběry nehody rakety Sojuz — Nejnovější technologie a rehabilitace — Český národní symfonický orchestr slaví pětadvacet let — Návraty legionářů přes USA

Části dílu

00:37
Zvýšení úrokových sazeb
  Česká národní banka dnes znovu zvýšila úrokové sazby - o čtvrt procentního bodu na procento a tři čtvrtě. Od loňského srpna je to už po sedmé, letos po páté.
  01:17
  Zvýšení úrokových sazeb
   Od základní úrokové sazby se odvíjí úročení komerčních úvěrů - tedy spotřebitelských půjček, hypoték anebo spořících účtů. Úvěry tak zkrátka vyjdou dráž, naopak spoření by mělo být teď výhodnější.
   03:25
   Úroky u hypoték
    Jak se v závislosti na krocích centrální banky vyvíjejí úroky u hypotečních úvěrů - tady můžeme vidět, že se od srpna loňského roku v podstatě kontinuálně zvyšují.
    04:17
    Zvýšení úrokových sazeb
     Rozhovor s Vladimírem Dlouhým.
     07:49
     Vojenské cvičení Severoatlantické aliance
      Rusko začalo s třídenními testy svých raketových systémů v mezinárodních vodách západně od Norska. Tam přitom právě probíhá vojenské cvičení Severoatlantické aliance, největší od konce studené války.
      10:26
      Sankce na 322 ukrajinských politiků a podnikatelů
       Moskva uvalila sankce na 322 ukrajinských politiků a podnikatelů - a 68 firem. Zmrazí jim v Rusku veškerá aktiva a zakáže vývoz kapitálu.
       10:52
       Hospodaření státu
        Vláda v prvních 10 měsících letoška hospodařila s přebytkem necelých šesti miliard korun.
        12:34
        Dostavba dálnice D3
         Řidičům se už za měsíc otevře další část dálnice D3 u Českých Budějovic. Půjde o téměř osmikilometrový úsek mezi Ševětínem a Borkem.
         13:26
         Koalice v Brně
          Živý vstup Veroniky Váchové.
          14:33
          Dlouhodobě nezaměstnaní v ČR
           Dlouhodobě nezaměstnaných v Česku ubývá - ještě před dvěma lety jich bylo přes 150 tisíc a tvořili čtyřicetiprocentní podíl ze všech lidí bez práce.
           14:50
           Rakousko se vzpamatovává z bleskových záplav
            Odříznutá vesnice, poškozené přehrady a tisíce lidí bez proudu. Rakousko se vzpamatovává z bleskových záplav, které v Korutanech a Tyrolsku zanechaly milionové škody.
            16:43
            Trest pro Adama B. Bartoše
             Dvouletá podmínka s tříletou zkušební dobou - pravomocný verdikt pro předsedu krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše.
             18:11
             České století v knize pro děti
              Vznik Československa, sportovní úspěchy, ale třeba i fenomén sídlišť - to všechno obsahuje encyklopedie pro děti České století. Jejím autorem je Petr Švec - editor pořadu České televize Události, komentáře.
              20:52
              Rezignace generálního ředitele Finanční správy
               Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček končí k sedmadvacátému prosinci ve funkci. Ministryně financí Alena Schillerová jeho rezignaci přijala. Na jeho místo bude vypsáno výběrové řízení.
               23:17
               Nové značení piv
                Pivovary budou nově značit dvě kategorie piv. Svrchně kvašená 11- a 12stupňová se budou nazývat "plná". Speciální pivo, tedy to se stupňovitostí 13 a výš, pak bude "silné".
                25:30
                Záchrana z hořícího bytu
                 Policista v Žatci ještě před příjezdem hasičů vyrazil za hlasem ženy uvězněné v ložnici hořícího bytu. Odvážný zásah lidé chválí na sociálních sítích.
                 25:52
                 Po stopách medvěda na Valašsku
                  Medvěd na Valašsku dál uniká. Našel si nové útočiště, od odchytové klece s návnadou se výrazně vzdálil, dělí ho od ní 20 až 30 kilometrů.
                  28:07
                  Zákazy ve městech a obcích
                   Na co nestačí zákon, to mohou regulovat samy obce. Proti hazardu, prostituci nebo podomnímu prodeji tak bojují vydáváním obecně závazných vyhlášek.
                   30:21
                   Obecně závazné vyhlášky
                    Teď detailnější pohled na obecně závazné vyhlášky: ministerstvo vnitra jich každý rok od obcí dostane kolem 10 tisíc k posouzení. Loni jich bylo přesně 9147.
                    33:03
                    Vyhlášky a opatření obecné povahy
                     Ne všechno mohou obce regulovat vyhláškami. Když potřebují třeba v období extrémního sucha omezit spotřebu vody - musí vydat takzvané opatření obecné povahy.
                     34:50
                     Povinná výměna pneumatik
                      1. listopad - den, kdy se mají povinně měnit pneumatiky. Řidiči ode dneška nesmějí bez zimního obutí vjet na silnici pokrytou sněhem, ledem nebo námrazou.
                      36:57
                      Globální pakt OSN o migraci
                       37:14
                       Zneužívání žen v Severní Koreji
                        Organizace na ochranu práv Human Rights Watch upozorňuje na sexuální zneužívání žen v Severní Koreji. Podle výzkumu, který provedla na základě svědectví uprchlic, jde o běžnou záležitost, která je součástí všedního života.
                        39:18
                        Černá skříňka zříceného letadla
                         Potápěčům se podařilo vylovit část černé skříňky z letounu společnosti Lion Air, který se v pondělí zřítil nedaleko indonéské Djakarty. Objevili zapisovač letových údajů, hlasový záznamník z kokpitu ale chybí.
                         39:43
                         Odvoz nebezpečného materiálu z Vratimova
                          Živý vstup Pavly Daňkové.
                          41:14
                          Nové záběry nehody rakety Sojuz
                           Ruská vesmírná agentura Roskosmos zveřejnila na Twitteru nové záběry nehody rakety Sojuz z 11. října. Na nich jsou vidět problémy při oddělování přídavných motorů.
                           41:33
                           Nejnovější technologie a rehabilitace
                            Virtuální realita, robotické systémy a speciální senzory jako pomůcky při rehabilitaci. Nejnovější technologie představují odborníci na sympoziu v Rehabilitačním ústavu Kladruby.
                            43:20
                            Český národní symfonický orchestr slaví pětadvacet let
                             V pražském Obecním domě právě teď uvádí první koncert sezony. Hudebníci tak vzpomínají na nejpodstatnější okamžiky, kterými za čtvrt století prošli.
                             44:12
                             Návraty legionářů přes USA
                              Tisíce legionářů se z Ruska vracely do nově vzniklého Československa i přes Spojené státy. Mnozí tam navázali nová přátelství s krajany, kteří už v Americe žili.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              2. listopad 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              28. září

                              Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                              28. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              28. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              28. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              27. září

                              Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                              27. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              26. září

                              Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                              26. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              26. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              25. září

                              Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                              25. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              25. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                              24. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 9. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám