Události

1. listopad 2018

48 minut

1. listopad 2018

Obsah dílu

Zvýšení úrokových sazeb — Zvýšení úrokových sazeb — Úroky u hypoték — Zvýšení úrokových sazeb — Vojenské cvičení Severoatlantické aliance — Sankce na 322 ukrajinských politiků a podnikatelů — Hospodaření státu — Dostavba dálnice D3 — Koalice v Brně — Dlouhodobě nezaměstnaní v ČR — Rakousko se vzpamatovává z bleskových záplav — Trest pro Adama B. Bartoše — České století v knize pro děti — Rezignace generálního ředitele Finanční správy — Nové značení piv — Záchrana z hořícího bytu — Po stopách medvěda na Valašsku — Zákazy ve městech a obcích — Obecně závazné vyhlášky — Vyhlášky a opatření obecné povahy — Povinná výměna pneumatik — Globální pakt OSN o migraci — Zneužívání žen v Severní Koreji — Černá skříňka zříceného letadla — Odvoz nebezpečného materiálu z Vratimova — Nové záběry nehody rakety Sojuz — Nejnovější technologie a rehabilitace — Český národní symfonický orchestr slaví pětadvacet let — Návraty legionářů přes USA

Části dílu

00:37
Zvýšení úrokových sazeb
  Česká národní banka dnes znovu zvýšila úrokové sazby - o čtvrt procentního bodu na procento a tři čtvrtě. Od loňského srpna je to už po sedmé, letos po páté.
  01:17
  Zvýšení úrokových sazeb
   Od základní úrokové sazby se odvíjí úročení komerčních úvěrů - tedy spotřebitelských půjček, hypoték anebo spořících účtů. Úvěry tak zkrátka vyjdou dráž, naopak spoření by mělo být teď výhodnější.
   03:25
   Úroky u hypoték
    Jak se v závislosti na krocích centrální banky vyvíjejí úroky u hypotečních úvěrů - tady můžeme vidět, že se od srpna loňského roku v podstatě kontinuálně zvyšují.
    04:17
    Zvýšení úrokových sazeb
     Rozhovor s Vladimírem Dlouhým.
     07:49
     Vojenské cvičení Severoatlantické aliance
      Rusko začalo s třídenními testy svých raketových systémů v mezinárodních vodách západně od Norska. Tam přitom právě probíhá vojenské cvičení Severoatlantické aliance, největší od konce studené války.
      10:26
      Sankce na 322 ukrajinských politiků a podnikatelů
       Moskva uvalila sankce na 322 ukrajinských politiků a podnikatelů - a 68 firem. Zmrazí jim v Rusku veškerá aktiva a zakáže vývoz kapitálu.
       10:52
       Hospodaření státu
        Vláda v prvních 10 měsících letoška hospodařila s přebytkem necelých šesti miliard korun.
        12:34
        Dostavba dálnice D3
         Řidičům se už za měsíc otevře další část dálnice D3 u Českých Budějovic. Půjde o téměř osmikilometrový úsek mezi Ševětínem a Borkem.
         13:26
         Koalice v Brně
          Živý vstup Veroniky Váchové.
          14:33
          Dlouhodobě nezaměstnaní v ČR
           Dlouhodobě nezaměstnaných v Česku ubývá - ještě před dvěma lety jich bylo přes 150 tisíc a tvořili čtyřicetiprocentní podíl ze všech lidí bez práce.
           14:50
           Rakousko se vzpamatovává z bleskových záplav
            Odříznutá vesnice, poškozené přehrady a tisíce lidí bez proudu. Rakousko se vzpamatovává z bleskových záplav, které v Korutanech a Tyrolsku zanechaly milionové škody.
            16:43
            Trest pro Adama B. Bartoše
             Dvouletá podmínka s tříletou zkušební dobou - pravomocný verdikt pro předsedu krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše.
             18:11
             České století v knize pro děti
              Vznik Československa, sportovní úspěchy, ale třeba i fenomén sídlišť - to všechno obsahuje encyklopedie pro děti České století. Jejím autorem je Petr Švec - editor pořadu České televize Události, komentáře.
              20:52
              Rezignace generálního ředitele Finanční správy
               Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček končí k sedmadvacátému prosinci ve funkci. Ministryně financí Alena Schillerová jeho rezignaci přijala. Na jeho místo bude vypsáno výběrové řízení.
               23:17
               Nové značení piv
                Pivovary budou nově značit dvě kategorie piv. Svrchně kvašená 11- a 12stupňová se budou nazývat "plná". Speciální pivo, tedy to se stupňovitostí 13 a výš, pak bude "silné".
                25:30
                Záchrana z hořícího bytu
                 Policista v Žatci ještě před příjezdem hasičů vyrazil za hlasem ženy uvězněné v ložnici hořícího bytu. Odvážný zásah lidé chválí na sociálních sítích.
                 25:52
                 Po stopách medvěda na Valašsku
                  Medvěd na Valašsku dál uniká. Našel si nové útočiště, od odchytové klece s návnadou se výrazně vzdálil, dělí ho od ní 20 až 30 kilometrů.
                  28:07
                  Zákazy ve městech a obcích
                   Na co nestačí zákon, to mohou regulovat samy obce. Proti hazardu, prostituci nebo podomnímu prodeji tak bojují vydáváním obecně závazných vyhlášek.
                   30:21
                   Obecně závazné vyhlášky
                    Teď detailnější pohled na obecně závazné vyhlášky: ministerstvo vnitra jich každý rok od obcí dostane kolem 10 tisíc k posouzení. Loni jich bylo přesně 9147.
                    33:03
                    Vyhlášky a opatření obecné povahy
                     Ne všechno mohou obce regulovat vyhláškami. Když potřebují třeba v období extrémního sucha omezit spotřebu vody - musí vydat takzvané opatření obecné povahy.
                     34:50
                     Povinná výměna pneumatik
                      1. listopad - den, kdy se mají povinně měnit pneumatiky. Řidiči ode dneška nesmějí bez zimního obutí vjet na silnici pokrytou sněhem, ledem nebo námrazou.
                      36:57
                      Globální pakt OSN o migraci
                       37:14
                       Zneužívání žen v Severní Koreji
                        Organizace na ochranu práv Human Rights Watch upozorňuje na sexuální zneužívání žen v Severní Koreji. Podle výzkumu, který provedla na základě svědectví uprchlic, jde o běžnou záležitost, která je součástí všedního života.
                        39:18
                        Černá skříňka zříceného letadla
                         Potápěčům se podařilo vylovit část černé skříňky z letounu společnosti Lion Air, který se v pondělí zřítil nedaleko indonéské Djakarty. Objevili zapisovač letových údajů, hlasový záznamník z kokpitu ale chybí.
                         39:43
                         Odvoz nebezpečného materiálu z Vratimova
                          Živý vstup Pavly Daňkové.
                          41:14
                          Nové záběry nehody rakety Sojuz
                           Ruská vesmírná agentura Roskosmos zveřejnila na Twitteru nové záběry nehody rakety Sojuz z 11. října. Na nich jsou vidět problémy při oddělování přídavných motorů.
                           41:33
                           Nejnovější technologie a rehabilitace
                            Virtuální realita, robotické systémy a speciální senzory jako pomůcky při rehabilitaci. Nejnovější technologie představují odborníci na sympoziu v Rehabilitačním ústavu Kladruby.
                            43:20
                            Český národní symfonický orchestr slaví pětadvacet let
                             V pražském Obecním domě právě teď uvádí první koncert sezony. Hudebníci tak vzpomínají na nejpodstatnější okamžiky, kterými za čtvrt století prošli.
                             44:12
                             Návraty legionářů přes USA
                              Tisíce legionářů se z Ruska vracely do nově vzniklého Československa i přes Spojené státy. Mnozí tam navázali nová přátelství s krajany, kteří už v Americe žili.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              2. listopad 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              20. květen

                              Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              20. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              18. květen

                              Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              18. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám