48 minut

15. říjen 2018

Obsah dílu

Vyjednávání v Senátu — Vyjednávání v Senátu — Jméno nového předsedy Senátu — Vyjednávání v Senátu — Jednání o pražské koalici — Koaliční smlouva v Brně — Jednání o koalicích — Andrej Babiš o Frontexu — Prudké deště a záplavy na jihu Francie — Růst HDP — Poplatky z vydobytých nerostů — Československé legie — Město Rotterdam a vznik Československa — Osobnosti, které vyznamená prezident — Reakce na zemské volby v Bavorsku — Počet padělaných bankovek a mincí — Náhlá srdeční smrt — Medvěd na Valašsku — Jak učit vyjmenovaná slova — Nehody na železničních přejezdech — Zabezpečení přejezdu ve Studénce — Kontrolní zpráva NKÚ — Theresa Mayová o brexitu — Vzpomínka na kolegy — Prázdné studny v Luži na Chrudimsku — Incident v Kolíně nad Rýnem — Problémy s financováním projektu ČVUT — Sklizeň obilí — Pomoc bezdomovcům v Paříži — Další přírůstek královské rodiny — Daniel Barenboim hraje Beethovena

Části dílu

00:36
Vyjednávání v Senátu
  Nové složení Senátu je známé dva dny a politici už naplno jednají o jeho nové podobě. Šanci získat nejsilnější klub - a tím i pozici předsedy horní komory parlamentu - má ODS, Starostové a nezávislí i lidovci.
  01:16
  Vyjednávání v Senátu
   Z nově zvolených nezávislých senátorů se zatím o členství v klubu definitivně rozhodl jen rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek.
   04:19
   Jméno nového předsedy Senátu
    Živý vstup Kláry Bazalové.
    05:44
    Vyjednávání v Senátu
     Podle prezidenta Miloše Zemana by měl v čele Senátu být Jaroslav Kubera z ODS.
     06:02
     Jednání o pražské koalici
      Další krok k vytvoření koalice v hlavním městě - Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu zakončili první kolo vyjednávání o programu.
      08:25
      Koaliční smlouva v Brně
       Živý vstup Veroniky Váchové.
       09:33
       Jednání o koalicích
        A jak se jednání vyvíjejí v ostatních krajských městech?
        11:37
        Andrej Babiš o Frontexu
         Český premiér Andrej Babiš mírní výhrady vůči Frontexu. Ve varšavském sídle Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž ocenil její roli při navracení uprchlíků bez nároku na azyl a monitorování migrace.
         13:53
         Prudké deště a záplavy na jihu Francie
          Prudké deště a záplavy na jihu Francie si vyžádaly už 13 mrtvých. Nejkritičtější je situace v departementu Aude severně od Pyrenejí.
          14:16
          Růst HDP
           Česká ekonomika letos podle Hospodářské komory poroste o 3,6 procenta. A příští rok by mělo tempo ještě o tři desetiny zpomalit.
           15:01
           Poplatky z vydobytých nerostů
            Kolik budou těžební firmy odvádět peněz z dobývání uhlí v Česku? Teď jsou poplatky zafixované - díky memorandu, které vloni s firmami uzavřel stát. Ministerstvo průmyslu ale zvažuje ukončení dohody a zvýšení poplatků.
            17:43
            Československé legie
             Téměř sto padesát tisíc mužů bojovalo během první světové války v československých legiích. Jejich úspěchy v bitvách byly významným argumentem při jednáních o vzniku samostatné republiky.
             18:29
             Město Rotterdam a vznik Československa
              Málo známou roli ve vzniku svobodného Československa hrálo nizozemské město Rotterdam. Nizozemsko bylo za první světové války neutrálním územím.
              21:25
              Osobnosti, které vyznamená prezident
               21:47
               Reakce na zemské volby v Bavorsku
                Němečtí politici vstřebávají výsledky zemských voleb v Bavorsku. Kancléřka Merkelová mluví o dopadech nedůvěry voličů ve vládu v Berlíně. Vedení sociálních demokratů, kteří si odnesli nejhorší výsledek svých dějin, zase o nutnosti zásadních změn.
                23:51
                Počet padělaných bankovek a mincí
                 Falešných peněz ubylo. Česká národní banka zadržela za první tři čtvrtletí 1521 padělaných nebo pozměněných bankovek a mincí.
                 24:08
                 Náhlá srdeční smrt
                  Nejen nemocní a starší lidé - zástava může potkat i sportovce. Třeba před deseti dny zemřel teprve 23letý belgický cyklista. Takzvaná náhlá srdeční smrt postihne i v Česku desítky mladých ročně.
                  26:28
                  Medvěd na Valašsku
                   Trpělivost s medvědem, který na Valašsku potrhal další ovce, je u konce. Pokud bude s odchytem zvláště chráněného zvířete souhlasit ministerstvo životního prostředí, pokusí se ho ochranáři nalákat do speciální klece.
                   26:43
                   Jak učit vyjmenovaná slova
                    Některým z nich vůbec nerozumí, neznají jejich význam, přesto se je musí učit nazpaměť. Řeč je o vyjmenovaných slovech, se kterými se žáci potkávají už na prvním stupni základních škol.
                    29:08
                    Nehody na železničních přejezdech
                     Nehod na železničních přejezdech v Česku neubývá. Na zvýšení jejich bezpečnosti bylo přitom od roku 2013 až do loňska vydáno víc než dvě a půl miliardy korun.
                     31:28
                     Zabezpečení přejezdu ve Studénce
                      Politici i odborníci po nehodě ve Studénce slibovali lepší zabezpečení. Hovořilo se i o mimoúrovňovém křížení. A jak to tedy na místě vypadá dnes?
                      33:22
                      Kontrolní zpráva NKÚ
                       Podle zprávy přesáhly investice na větší bezpečnost na železničních přejezdech v letech 2013 až 2017 dvě a půl miliardy korun. Z toho téměř miliarda přišla z Evropských fondů.
                       36:14
                       Theresa Mayová o brexitu
                        Živý vstup Bohumila Vostala.
                        38:07
                        Vzpomínka na kolegy
                         Řidiči kamionů se tento týden rozhodli uctít památku svých kolegů, kteří zahynuli při dopravních nehodách. Impulsem byla ta z konce září na dálnici u Nymburka.
                         38:35
                         Prázdné studny v Luži na Chrudimsku
                          Luže na Chrudimsku hledá pitnou vodu. Asi 100 lidí v místních částech Brdy a Doly má totiž prázdné studny. Problém by mohly vyřešit nové vrty za osm milionů korun, podle místních jsou ale k ničemu.
                          40:35
                          Incident v Kolíně nad Rýnem
                           40:56
                           Problémy s financováním projektu ČVUT
                            Strojní fakulta ČVUT má problémy s financováním projektu na vybudování globálního centra pro výrobu a vývoj leteckých motorů. Fakultě chybí až 1 a půl miliardy korun, které se nepodařilo získat z evropských fondů.
                            42:23
                            Sklizeň obilí
                             Sklizeň obilovin bude letos nižší než loni. Podle dnešních dat statistiků se úroda meziročně sníží bezmála o 8 procent na 6 milionů a 900 tisíc tun. Analytici proto očekávají zdražování pečiva. Míň je i brambor a cukrovky.
                             42:41
                             Pomoc bezdomovcům v Paříži
                              Pařížská radnice ubytuje tamní bezdomovce. Přes zimu zajistí střechu nad hlavou asi 15 stovkám lidí, o stejný počet bezprizorních by se měl postarat stát.
                              44:15
                              Další přírůstek královské rodiny
                               Britská královská rodina očekává další přírůstek - vévodkyně ze Sussexu Meghan a její manžel princ Harry oznámili, že by se jejich první dítě mělo narodit na jaře příštího roku.
                               44:38
                               Daniel Barenboim hraje Beethovena
                                Živý vstup Martina Rachmana.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                16. říjen 2018

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                27. červen

                                27. 6. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                27. červen

                                Ve znakovém jazyce

                                27. 6. 2022 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                26. červen

                                Headlines — Útok na Kyjev — Ruské ostřelování Kyjeva — Boje na Ukrajině a summit G7 — Snížení daně na pohonné hmoty — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Protesty proti zákazu potratů v USA — Zdravotní péče o uprchlíky — Průměrná mzda — 40 let kapely Visací zámek — Zdanění energetických firem — Růst platů a mezd — Polákům chybí uhlí — Výstrahy před vysokými teplotami a požáry — Poslední volby do národních rad — Mrtví v klubu v JAR — Sklizeň ovocných stromů — Dražší péče o chrup — Dostupnost zubařů — V Česku chybí zubaři — Připomínky obětí komunismu — Vyšetřování útoku na Kapitol — Soudní spory se státem — Nález mumifikovaného mláděte mamuta — Vodáci na Vltavě — Opera z Brna — Knížky z bazarů — Dopravní komplikace při cestě na Slovensko — Závěr festivalu Glastonbury

                                26. 6. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                26. červen

                                Ve znakovém jazyce

                                26. 6. 2022 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                25. červen

                                Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                                25. 6. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                25. červen

                                Ve znakovém jazyce

                                25. 6. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám