48 minut

15. říjen 2018

Obsah dílu

Vyjednávání v Senátu — Vyjednávání v Senátu — Jméno nového předsedy Senátu — Vyjednávání v Senátu — Jednání o pražské koalici — Koaliční smlouva v Brně — Jednání o koalicích — Andrej Babiš o Frontexu — Prudké deště a záplavy na jihu Francie — Růst HDP — Poplatky z vydobytých nerostů — Československé legie — Město Rotterdam a vznik Československa — Osobnosti, které vyznamená prezident — Reakce na zemské volby v Bavorsku — Počet padělaných bankovek a mincí — Náhlá srdeční smrt — Medvěd na Valašsku — Jak učit vyjmenovaná slova — Nehody na železničních přejezdech — Zabezpečení přejezdu ve Studénce — Kontrolní zpráva NKÚ — Theresa Mayová o brexitu — Vzpomínka na kolegy — Prázdné studny v Luži na Chrudimsku — Incident v Kolíně nad Rýnem — Problémy s financováním projektu ČVUT — Sklizeň obilí — Pomoc bezdomovcům v Paříži — Další přírůstek královské rodiny — Daniel Barenboim hraje Beethovena

Části dílu

00:36
Vyjednávání v Senátu
  Nové složení Senátu je známé dva dny a politici už naplno jednají o jeho nové podobě. Šanci získat nejsilnější klub - a tím i pozici předsedy horní komory parlamentu - má ODS, Starostové a nezávislí i lidovci.
  01:16
  Vyjednávání v Senátu
   Z nově zvolených nezávislých senátorů se zatím o členství v klubu definitivně rozhodl jen rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek.
   04:19
   Jméno nového předsedy Senátu
    Živý vstup Kláry Bazalové.
    05:44
    Vyjednávání v Senátu
     Podle prezidenta Miloše Zemana by měl v čele Senátu být Jaroslav Kubera z ODS.
     06:02
     Jednání o pražské koalici
      Další krok k vytvoření koalice v hlavním městě - Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu zakončili první kolo vyjednávání o programu.
      08:25
      Koaliční smlouva v Brně
       Živý vstup Veroniky Váchové.
       09:33
       Jednání o koalicích
        A jak se jednání vyvíjejí v ostatních krajských městech?
        11:37
        Andrej Babiš o Frontexu
         Český premiér Andrej Babiš mírní výhrady vůči Frontexu. Ve varšavském sídle Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž ocenil její roli při navracení uprchlíků bez nároku na azyl a monitorování migrace.
         13:53
         Prudké deště a záplavy na jihu Francie
          Prudké deště a záplavy na jihu Francie si vyžádaly už 13 mrtvých. Nejkritičtější je situace v departementu Aude severně od Pyrenejí.
          14:16
          Růst HDP
           Česká ekonomika letos podle Hospodářské komory poroste o 3,6 procenta. A příští rok by mělo tempo ještě o tři desetiny zpomalit.
           15:01
           Poplatky z vydobytých nerostů
            Kolik budou těžební firmy odvádět peněz z dobývání uhlí v Česku? Teď jsou poplatky zafixované - díky memorandu, které vloni s firmami uzavřel stát. Ministerstvo průmyslu ale zvažuje ukončení dohody a zvýšení poplatků.
            17:43
            Československé legie
             Téměř sto padesát tisíc mužů bojovalo během první světové války v československých legiích. Jejich úspěchy v bitvách byly významným argumentem při jednáních o vzniku samostatné republiky.
             18:29
             Město Rotterdam a vznik Československa
              Málo známou roli ve vzniku svobodného Československa hrálo nizozemské město Rotterdam. Nizozemsko bylo za první světové války neutrálním územím.
              21:25
              Osobnosti, které vyznamená prezident
               21:47
               Reakce na zemské volby v Bavorsku
                Němečtí politici vstřebávají výsledky zemských voleb v Bavorsku. Kancléřka Merkelová mluví o dopadech nedůvěry voličů ve vládu v Berlíně. Vedení sociálních demokratů, kteří si odnesli nejhorší výsledek svých dějin, zase o nutnosti zásadních změn.
                23:51
                Počet padělaných bankovek a mincí
                 Falešných peněz ubylo. Česká národní banka zadržela za první tři čtvrtletí 1521 padělaných nebo pozměněných bankovek a mincí.
                 24:08
                 Náhlá srdeční smrt
                  Nejen nemocní a starší lidé - zástava může potkat i sportovce. Třeba před deseti dny zemřel teprve 23letý belgický cyklista. Takzvaná náhlá srdeční smrt postihne i v Česku desítky mladých ročně.
                  26:28
                  Medvěd na Valašsku
                   Trpělivost s medvědem, který na Valašsku potrhal další ovce, je u konce. Pokud bude s odchytem zvláště chráněného zvířete souhlasit ministerstvo životního prostředí, pokusí se ho ochranáři nalákat do speciální klece.
                   26:43
                   Jak učit vyjmenovaná slova
                    Některým z nich vůbec nerozumí, neznají jejich význam, přesto se je musí učit nazpaměť. Řeč je o vyjmenovaných slovech, se kterými se žáci potkávají už na prvním stupni základních škol.
                    29:08
                    Nehody na železničních přejezdech
                     Nehod na železničních přejezdech v Česku neubývá. Na zvýšení jejich bezpečnosti bylo přitom od roku 2013 až do loňska vydáno víc než dvě a půl miliardy korun.
                     31:28
                     Zabezpečení přejezdu ve Studénce
                      Politici i odborníci po nehodě ve Studénce slibovali lepší zabezpečení. Hovořilo se i o mimoúrovňovém křížení. A jak to tedy na místě vypadá dnes?
                      33:22
                      Kontrolní zpráva NKÚ
                       Podle zprávy přesáhly investice na větší bezpečnost na železničních přejezdech v letech 2013 až 2017 dvě a půl miliardy korun. Z toho téměř miliarda přišla z Evropských fondů.
                       36:14
                       Theresa Mayová o brexitu
                        Živý vstup Bohumila Vostala.
                        38:07
                        Vzpomínka na kolegy
                         Řidiči kamionů se tento týden rozhodli uctít památku svých kolegů, kteří zahynuli při dopravních nehodách. Impulsem byla ta z konce září na dálnici u Nymburka.
                         38:35
                         Prázdné studny v Luži na Chrudimsku
                          Luže na Chrudimsku hledá pitnou vodu. Asi 100 lidí v místních částech Brdy a Doly má totiž prázdné studny. Problém by mohly vyřešit nové vrty za osm milionů korun, podle místních jsou ale k ničemu.
                          40:35
                          Incident v Kolíně nad Rýnem
                           40:56
                           Problémy s financováním projektu ČVUT
                            Strojní fakulta ČVUT má problémy s financováním projektu na vybudování globálního centra pro výrobu a vývoj leteckých motorů. Fakultě chybí až 1 a půl miliardy korun, které se nepodařilo získat z evropských fondů.
                            42:23
                            Sklizeň obilí
                             Sklizeň obilovin bude letos nižší než loni. Podle dnešních dat statistiků se úroda meziročně sníží bezmála o 8 procent na 6 milionů a 900 tisíc tun. Analytici proto očekávají zdražování pečiva. Míň je i brambor a cukrovky.
                             42:41
                             Pomoc bezdomovcům v Paříži
                              Pařížská radnice ubytuje tamní bezdomovce. Přes zimu zajistí střechu nad hlavou asi 15 stovkám lidí, o stejný počet bezprizorních by se měl postarat stát.
                              44:15
                              Další přírůstek královské rodiny
                               Britská královská rodina očekává další přírůstek - vévodkyně ze Sussexu Meghan a její manžel princ Harry oznámili, že by se jejich první dítě mělo narodit na jaře příštího roku.
                               44:38
                               Daniel Barenboim hraje Beethovena
                                Živý vstup Martina Rachmana.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                16. říjen 2018

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                18. srpen

                                Headlines — Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci — Pomoc s platbami za bydlení — Růst spotřebitelských cen v červenci — Ničivé útoky v Charkově — Návrat k vyučování uprostřed války — Spolupráce v obraně — Ochrana národních parků před požáry — Miloš Zeman v ÚVN — Okolnosti domovní prohlídky — Snížení DPH z plynu v Německu — Stopy Járy Cimrmana — Spory o ministra vnitra — Vývoj počtu nakažených — Přistání paraglidistů na stromech — Pošťáci na kolech — Vyschlé studny i potoky — Sucho a horko v Česku — Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu — Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Pieta v Hodoníně — Perný rok pro vinaře — Oběti bouře na Korsice — Změny ve fungování Správy železnic — Nová léčba pro pacienty s leukémii — Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín — Skandál finské premiérky — Čínské zájmy na Blízkém východě — Věstonická Venuše k vidění v Brně — Speciální prázdninový kemp — Polární záře nad Českem

                                18. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                18. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                18. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. srpen

                                Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                                17. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                17. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                16. srpen

                                Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                                16. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                16. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                16. 8. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám