15. září 2018

Obsah dílu

Ničivé bouře ve světě — Supertajfun Mangkhut — Škody po hurikánu Florence — Škody po hurikánu Florence — Spor o přijímání sirotků — Doplatky na léky pro hendikepované — Uzavírky na D1 — Čeští vojáci v Afghánistánu — Vyšetřování kauzy Beretta — Ukliďme Česko — Obří cvičení ruské armády — Oratorium Svatá Ludmila v Rudolfinu — Dávky pomoci v hmotné nouzi — Dny NATO — Když navigace v autě škodí — Dárcovství kostní dřeně — Náborový příspěvek pro nové policisty — Kde chybějí policisté — Financování školství — 10 let od pádu Lehman Brothers — Vesnice roku — Berlínské pátrání po stopách českých uprchlíků — Ocenění za dabing — Český vynález pro chytré oblečení — Obecní sušárna ovoce

Části dílu

00:35
Ničivé bouře ve světě
  V jediný den udeřily dvě ničivé bouře na opačných koncích planety. Nejsilnější tropická cyklóna letošního roku se přehnala přes Filipíny. Podle úřadů za sebou nechala nejméně 12 mrtvých. Velké škody napáchal i hurikán Florence na východě Spojených států.
  01:27
  Supertajfun Mangkhut
   Filipínské úřady sčítají škody po supertajfunu Mangkhut, který se přehnal přes severovýchod ostrova Luzon. Potvrdily nejméně dva mrtvé. Bouře po nárazu mírně zeslábla a blíží se k jižní Číně.
   04:41
   Škody po hurikánu Florence
    Hurikán Florence zeslábl na tropickou bouři. Přívalovými dešti a silným větrem ale dál trápí východní pobřeží Spojených států. Kvůli živlům zemřelo nejméně 5 lidí. Většinu z nich zabily padající stromy.
    06:50
    Škody po hurikánu Florence
     Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
     08:18
     Spor o přijímání sirotků
      Spor předsedů koaličních stran o přijetí syrských sirotků. Premiér Andrej Babiš odmítl přijmout padesát dětí, které ve válce v Sýrii přišly o rodiče. S návrhem, aby jim Česko poskytlo útočitě už dříve přišla europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová.
      09:02
      Doplatky na léky pro hendikepované
       Invalidní důchodci by mohli mít nižší doplatky na léky. Poslanci se jim totiž chystají snížit roční limit, nad který pojišťovny vrací lidem zaplacené doplatky na léky z dnešních 5000 na 500 korun měsíčně.
       11:37
       Uzavírky na D1
        Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
        13:07
        Čeští vojáci v Afghánistánu
         Čeští vojáci v Afghánistánu, kteří hlídají největší koaliční základnu Bagrám, už nebudou při patrolách chodit v první linii. Americké a české velení mise změnilo strategii. A to kvůli srpnovému sebevražedném útoku, při němž atentátník zabil tři Čechy.
         13:39
         Vyšetřování kauzy Beretta
          Vyšetřování kauzy Beretta – dva roky po obvinění žalobkyně Dagmar Máchové se objevují další podezření z úniků z policejních spisů. Detektivové se podle informací ČT zaměřují zejména na informace o chystaných akcích protikorupční policie.
          15:57
          Ukliďme Česko
           Češi se znovu připojili k celosvětovému úklidovému dni; lidé čistí ulice a sbírají odpadky v přírodě. Dobrovolníci v zemi organizují tři tisíce akcí a očekávají rekordní účast; na jaře se zapojilo 113 tisíc lidí a odklidili skoro 1900 tun odpadu.
           17:22
           Obří cvičení ruské armády
            Na dálném východě končí největší ruské manévry od dob studené války. Moskva ukázala sílu – na cvičení nasadila skoro třetinu své armády. Operací se zúčastnilo na 300 tisíc mužů a žen ve zbrani. Kromě Rusů také jednotky z Číny a Mongolska.
            18:04
            Oratorium Svatá Ludmila v Rudolfinu
             Oratorium Svatá Ludmila rozezní Rudolfinum, Palachovo náměstí i televizní obrazovky. Dnešní večer bude totiž patřit jednomu z vrcholů letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha.
             20:30
             Dávky pomoci v hmotné nouzi
              21:28
              Dny NATO
               Téměř sto tisíc lidí přišlo na mošnovské letiště v Ostravě, kde se konají Dny NATO. Největší show svého druhu v Evropě přichystala šedesát ukázek na nebi i na zemi; účastní se jí vojáci, záchranáři i bezpečnostní jednotky z dvaceti zemí.
               23:42
               Když navigace v autě škodí
                Řidiči spoléhají čím dál častěji na navigaci místo značek a mapy. Silničáři považují tenhle trend za nebezpečný. Ročně řeší desítky případů, kdy se kvůli němu dostanou auta do nesnází – nejčastěji zřejmě v Krkonoších a Krušných horách.
                25:40
                Dárcovství kostní dřeně
                 Do registrů dárců kostní dřeně se letos zapsal rekordní počet lidí, aktuálně jich je v Česku přes 110 tisíc. Přesto je to jen zlomek populace, který nestačí. Lékaři na to upozorňují právě dnes, kdy celý svět slaví den dárců.
                 27:56
                 Náborový příspěvek pro nové policisty
                  Více než 25 milionů korun – tolik peněz dostali noví policisté jako náborový příspěvek. Nárok má každý, kdo ke sboru nastoupil letos. Peníze dostane po půlroční zkušební době – a u policie pak musí zůstat minimálně 6 let.
                  31:12
                  Kde chybějí policisté
                   I v rámci krajů jsou ale místa, kde policisté citelně chybí. Například kolem průmyslových zón, kde skokově přibyly tisíce lidí, aniž by tu měli hlášený trvalý pobyt. Policejní vedení to řeší výpomocí z jiných okresů .
                   33:23
                   Financování školství
                    Financování regionálního školství – jedno z témat jednání prezidenta Miloše Zemana, jeho expertního týmu a ministra školství Roberta Plagy. Společně řešili taky vysoké školy nebo inkluzi – ta by podle expertů měla být omezena.
                    33:51
                    10 let od pádu Lehman Brothers
                     Před deseti lety zkrachovala jedna z největších investičních bank ve Spojených státech amerických – Lehman Brothers. Její pád, způsobený problémy hypotečního trhu, byl největším bankrotem v dějinách země a předznamenal začátek celosvětové finanční krize.
                     35:50
                     Vesnice roku
                      Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
                      37:22
                      Berlínské pátrání po stopách českých uprchlíků
                       Vědci z Humboldtovy univerzity s pomocí moderních technologií poprvé zkoumají historické dokumenty a odhalují vývoj komunity založené českými protestanty z 18. století.
                       39:47
                       Ocenění za dabing
                        V Přelouči se rozdávají Ceny Františka Filipovského za nejlepší dabing. Mezi ženami zvítězila Ivana Vaňková za roli Mary Poppins ve stejnojmenném muzikálu, mezi muži uspěl Lumír Olšovský coby kominík z téhož snímku.
                        40:27
                        Český vynález pro chytré oblečení
                         Nebývale odolná vodivá nit, která umožňuje vyšívat elektroniku přímo do oblečení. Inovace vědců ze Západočeské univerzity a podniku VÚB v Ústí nad Orlicí. Nová nit může výrazně zlevnit výrobu tzv. chytrého textilu.
                         42:07
                         Obecní sušárna ovoce
                          Zavařit, vylisovat, vypálit. Kvůli letošní enormní úrodě lidé řeší, co s ovocem. Třeba ve Zlínském kraji existuje ale taky řada obecních sušíren. Třeba v Rudimově suší už třetí týden.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          16. září 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          29. květen

                          Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                          29. 5. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. květen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 5. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          28. květen

                          Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                          28. 5. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          28. květen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 5. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          27. květen

                          Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                          27. 5. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          27. květen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 5. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám