44 minut

9. září 2018

Obsah dílu

Headlines — Zpožděné zákony — Vyšší náklady kvůli neschváleným zákonům — Volební den ve Švédsku — Zadržení podezřelých z vraždy Němce — Generační tandem: zkušení pracovníci zaučují mladé — Mše za Ryszarda Siwiece — Volební potenciál — Posílení dopravy v Ostravě — Tomáš Garrigue Masaryk v komiksu — Růst platů ve zdravotnictví — Velkolepé oslavy vzniku KLDR — Bourání Dvorského mostu v Karlových Varech — Sbírka na nové varhany do Chrámu sv. Víta — Havárie moldavského prezidenta — Zákaz vstupu do lesů kvůli lovu vysoké — Zpožděná modernizace D1 — Opravované úseky D1 — Demonstrace v Rusku kvůli penzím — Společný koncert předních českých kytaristů — Houby nerostou kvůli suchu — Potyčka v Kosovu — Bezplatná doprava v části Francie — Orloj před dokončením oprav

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Zpožděné zákony
   Platby handicapovaných na invalidní vozíky či berle, výše platů politiků nebo daňový balíček, který obsahuje zdanění zahřívaného tabáku. Příklady důležitých zákonů, které mají platit od začátku roku a u nichž se neví, zda je poslanci včas schválí.
   01:32
   Vyšší náklady kvůli neschváleným zákonům
    Zákon, který má zabránit vyšším nákladům pro handicapované prošel ve středu zdravotnickým výborem. Poslanci se jím budou zabývat ve 2. čtení už na schůzi, která začne v úterý.
    06:05
    Volební den ve Švédsku
     Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.
     10:13
     Zadržení podezřelých z vraždy Němce
      Kvůli vraždě 22letého Němce byli ve východoněmeckém městě Köthen zadrženi dva Afghánci. Policie a prokuratura je označují za podezřelé, motivy a přesné okolnosti se vyšetřují.
      10:40
      Generační tandem: zkušení pracovníci zaučují mladé
       Úřad práce zítra zveřejní čerstvá čísla nezaměstnanosti. Poté, co v červenci mírně vzrostla, analytici očekávají, že bude zase o něco nižší. Volných pracovních míst je už o 80 tisíc víc, než uchazečů o práci.
       12:38
       Mše za Ryszarda Siwiece
        V pražské katedrále svatého Víta se konala mše za polský a český národ. Sloužil ji biskup Václav Malý. Lidé tím uctili památku polského účetního a právníka Ryszarda Siwiece, který se 8. září roku 1968 ve Varšavě upálil na protest proti okupaci ČSSR.
        13:13
        Volební potenciál
         15:21
         Posílení dopravy v Ostravě
          Živý vstup redaktorky Lucie Botorové.
          16:19
          Tomáš Garrigue Masaryk v komiksu
           TGM – tak se jmenuje životopisný komiks o prvním československém prezidentovi. Tomáše Garrigua Masaryka neukazuje jenom jako politika, ale hlavně jako člověka.
           18:53
           Růst platů ve zdravotnictví
            Zdravotnické odbory budou příští týden znovu jednat s ministrem Adamem Vojtěchem. Jeho nabídku na průměrný pětiprocentní růst platů lékařů odmítají a hrozí protesty.
            19:54
            Velkolepé oslavy vzniku KLDR
             Vojenská přehlídka v Severní Koreji bez balistických raket. KLDR oslavila 70. výročí založení státu a vyslala signál, že má zájem o další mírová jednání. Zástupci Číny Kim Čong-un řekl, že dodržuje dohodu o denuklearizaci uzavřenou se Spojenými státy.
             22:06
             Bourání Dvorského mostu v Karlových Varech
              V Karlových Varech budou muset zbourat další most přes řeku Ohře – tentokrát ten ve čtvrti Dvory. Po kontrole to doporučili odborníci. Dvorský most ale teď slouží jako objízdná trasa pro sousední Doubský most. Ten je zavřený už od jara.
              24:04
              Sbírka na nové varhany do Chrámu sv. Víta
               Posledních 14 procent chybí národní sbírce na nové varhany pro katedrálu svatého Víta v Praze. Za tři roky, co byla sbírka vyhlášena, se podařilo vybrat téměř 65 milionů. S výběrem zbývajících peněz chtějí pomoct další chrámy v Česku.
               26:13
               Havárie moldavského prezidenta
                Teď záběry z nehody, při které do limuzíny moldavského prezidenta najelo v protisměru nákladní auto. Podle místních médií je hlava státu v pořádku, má jen pár odřenin. Vážnější zranění utrpěli prezidentova matka a jeho syn.
                26:31
                Zákaz vstupu do lesů kvůli lovu vysoké
                 Začíná sezona lovu vysoké zvěře. Myslet by na to měli cyklisté, turisté i houbaři a po setmění se lesům raději vyhýbat. Na některých místech v Krušných horách už úřady kvůli bezpečnosti vydaly zákaz vstupu.
                 28:26
                 Zpožděná modernizace D1
                  Touhle dobou už měla být hotová, ale ve skutečnosti je k tomu ještě hodně daleko. Řeč je o modernizaci dálnice D1 - právě s rokem 2018 počítaly původní plány. Jenže ve skutečnosti budou silničáři ještě aspoň tři další stavební sezony potřebovat.
                  30:48
                  Opravované úseky D1
                   V první polovině letošního roku se jezdilo po 63 kilometrech nového povrchu - to bylo asi 40 procent celé délky modernizace. Teď se postupně otvírá dalších 25,5 kilometru.
                   35:24
                   Demonstrace v Rusku kvůli penzím
                    Na výzvu opozičního předáka Alexeje Navalného protestovali lidé v Rusku proti vládnímu návrhu důchodové reformy. Lidem se nelíbí zvýšení věkové hranice pro odchod do penze.
                    36:08
                    Společný koncert předních českých kytaristů
                     Kytarová legenda Jiří Jirmal, který na tento nástroj učil generace hudebníků, dnes hraje s předními českými kytaristy.
                     36:32
                     Houby nerostou kvůli suchu
                      Houbařům by právě teď měla začínat hlavní sezona, jenže na většině míst to tak nevypadá. I tady je na vině letošní sucho. Pouze na Šumavě, kde pršelo, se houby objevily a tamní mykologové věří, že září jim ještě udělá radost.
                      38:20
                      Potyčka v Kosovu
                       Na 200 kosovských válečných veteránů zablokovalo silnici, po které měl jet při návštěvě regionu srbský prezident Aleksandar Vučič. Požadovali, aby omluvil za zločiny, které jeho země v Kosovu páchala.
                       38:44
                       Bezplatná doprava v části Francie
                        Francouzská města směřují k bezplatné veřejné dopravě. Bojovat tímto způsobem proti znečištěnému ovzduší a sociálním nerovnostem se rozhodly už dvě desítky z ních, další o tom uvažují.
                        40:40
                        Orloj před dokončením oprav
                         Rekonstrukce Staroměstského orloje se chýlí ke konci. Zbývá dosadit poslední součástky. Odborníci už stroj vyčistili, ale hlavně mu vrátili původní, předválečnou podobu. Čas bude znovu ukazovat od konce září.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž49 minut
                         Další díl
                         10. září 2018

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         22. únor

                         22. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         21. únor

                         Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                         21. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         21. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         20. únor

                         Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                         20. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         20. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         19. únor

                         Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                         19. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         19. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 2. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         18. únor

                         Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                         18. 2. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         18. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 2. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám