48 minut

4. září 2018

Obsah dílu

Komunálním politikům stoupnou platy — Měsíc do komunálních voleb — Rozhovor s Františkem Luklem — Piráti a Starostové odstartovali kampaň před komunálními a senátními volbami — Tajfun v Japonsku si vyžádal šest mrtvých — Obliba francouzského prezidenta klesá — Soud vypracoval rozsudek nad Rathem — Pronájem Alžbětiných lázní — Zemřel zakladatel radikální afghánského hnutí napojeného na Tálibán — Američtí senátoři začínají rozhodovat o novém soudci Nejvyššího soudu — Řečtí námořníci ukončili stávku — Po 29 letech se v Praze opakuje Den videa — Čerpání evropských dotací se zrychlilo — Myslivci vyměňují pachové ohradníky proti divočákům na Zlínsku — Google vznikl před 20 lety — Pytláci v Botswaně zabili několik desítek slonů — Dopad slev na jízdné — Rekordní průměrná mzda — Výše platů podle krajů — Kvůli nedostatku lidí přibývá v práci robotů — Vláda odmítla návrhy ODS na změny v daních — Spor Ester Ledecké a Svazem lyžařů o nové reprezentační smlouvě — Zájem o cisterny a mobilní čističky odpadních vod roste — Trump varoval syrskou vládu před útokem na provincii Idlíb — Kontroverzní reklamní kampaň Nike — Využití podzemí pod bývalým Stalinovým pomníkem v Praze — Drobný otvor na ISS vznikl už při výrobě — Konference o okupaci v roce 1968 v Evropském parlamentu

Části dílu

00:38
Komunálním politikům stoupnou platy
  Komunální politici, zvolení v říjnových volbách do obecních zastupitelstev, si od ledna polepší. Odměny starostů, primátorů, radních a zastupitelů budou od nového roku vyšší o 7 procent.
  01:17
  Měsíc do komunálních voleb
   Do komunálních voleb zbývá měsíc. Lidi si v nich vyberou nové zastupitele. O hlasy voličů se uchází přes 216 tisíc lidí, což je o 17 tisíc míň než před čtyřmi lety.
   05:03
   Rozhovor s Františkem Luklem
    Rozhovor s předsedou Svazu měst a obcí ČR Františkem Luklem.
    06:44
    Piráti a Starostové odstartovali kampaň před komunálními a senátními volbami
     Hlavní část kampaně před komunálními a senátními volbami dnes odstartovali Piráti a Starostové.
     08:09
     Tajfun v Japonsku si vyžádal šest mrtvých
      Šest mrtvých a 120 zraněných za sebou nechal nejsilnější tajfun v Japonsku za posledních 25 let. Úřady zrušily stovky letů, trajektů i vlakových spojů a doporučily evakuaci víc než milionu lidí. Mohutná vichřice Džebi řádila na jihozápadě země.
      10:20
      Obliba francouzského prezidenta klesá
       Francouzská vláda v rekonstrukci - prezident Emmanuel Macron vyměnil dva její členy, kteří podali demisi. Zásadní přestavbu kabinetu ale neudělal. A to i přes to, že jeho obliba u Francouzů vytrvale klesá.
       11:02
       Soud vypracoval rozsudek nad Rathem
        Krajský soud v Praze už vypracoval rozsudek v údajné korupční kauze Davida Ratha. Mimo jiné konstatuje, že se musí řídit závěrem Nejvyššího soudu, který označil za platné policejní odposlechy.
        13:26
        Pronájem Alžbětiných lázní
         O pronájmu Alžbětiných lázní v Karlových Varech město rozhodne až po volbách. Dnes to odhlasovali zastupitelé. Připravenou koncesní smlouvu se soukromou firmou vzali jen na vědomí.
         14:48
         Zemřel zakladatel radikální afghánského hnutí napojeného na Tálibán
          Džalaluddín Hakkání - zakladatel stejnojmenného radikálního afghánského hnutí - je zřejmě po smrti. Informaci zveřejnil Taliban, na který je síť čítající až 15 tisíc bojovníků napojená.
          15:14
          Američtí senátoři začínají rozhodovat o novém soudci Nejvyššího soudu
           Spojené státy čeká zásadní rozhodnutí pro budoucnost země na desítky let. Senát začíná schvalovat nového - doživotního - člena Nejvyššího soudu.
           17:40
           Řečtí námořníci ukončili stávku
            Řečtí námořníci ukončili stávku a vracejí se do práce. Podle odborů dosáhli dohody se zaměstnavateli a jejich mzdy se zvýší o dvě procenta.
            17:58
            Po 29 letech se v Praze opakuje Den videa
             Malý kout v rohu místnosti - a v něm několik obrazovek s experimentálními projekcemi. Tak vypadala první skupinová výstava videoartu u nás. V červenci 1989 se v tehdejším Parku kultury a oddechu Julia Fučíka konal Den Videa.
             20:40
             Čerpání evropských dotací se zrychlilo
              Čerpání evropských dotací se za poslední měsíc zrychlilo. Největší problém zůstává s programem ministerstva průmyslu a obchodu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
              23:36
              Myslivci vyměňují pachové ohradníky proti divočákům na Zlínsku
               Myslivci na Zlínsku mění dosluhující pachové ohradníky za nové. Odpuzovače mají omezovat pohyb divočáků a snižovat tak riziko šíření afrického moru.
               24:30
               Google vznikl před 20 lety
                Vyhledávač Google existuje už 20 let. Sergej Brin a Larry Page firmu založili 4. září 1998. Jejich algoritmus znamenal revoluci v hledání informací na internetu.
                26:13
                Pytláci v Botswaně zabili několik desítek slonů
                 Téměř devadesát slonů zabili pytláci během několika týdnů v Botswaně. Zvířata zbavená klů objevili ochránci při leteckém průzkumu.
                 26:49
                 Dopad slev na jízdné
                  O něco víc cestujících - tak zatím dopravci hodnotí dopad 75procentní slevy na jízdném pro děti, studenty a seniory. Za první tři dny ji jen u Českých drah využilo 154 tisíc lidí - to je asi třetina všech jednotlivě prodaných jízdenek.
                  29:11
                  Rekordní průměrná mzda
                   31 851 korun. To je průměrná mzda ve druhém čtvrtletí a také historicky nejvyšší průměrná výplata, kterou čeští pracovníci kdy dostávali. Meziročně výdělky rostly o 8,6 procenta.
                   31:50
                   Výše platů podle krajů
                    Tradičně nejvíc peněz si v průměru vydělají lidé v Praze - bezmála 40 tisíc. Skoro 34 tisíc je pak průměrná mzda ve středočeském kraji a o zhruba tři tisíce méně pak mají zaměstnanci v Plzeňském a Jihomoravském kraji.
                    32:52
                    Kvůli nedostatku lidí přibývá v práci robotů
                     Mzdy ale v poslední době rostou rychleji než produktivita práce. A spolu s velmi nízkou nezaměstnaností je to tak další problém, který musí firmy řešit. Čím dál častěji tak zavádějí ve výrobě robotizaci a automatizaci.
                     35:28
                     Vláda odmítla návrhy ODS na změny v daních
                      Vláda dnes odmítla návrh ODS na výrazné snížení daní z příjmů lidí na 15 procent z hrubé mzdy. Dnes platí stejnou sazbu ze základu, který obsahuje i sociální a zdravotní pojištění.
                      36:52
                      Spor Ester Ledecké a Svazem lyžařů o nové reprezentační smlouvě
                       Sporem skončí vyjednávání o podobě reprezentační smlouvy mezi Svazem lyžařů České republiky a dvojnásobnou olympijskou vítězkou Ester Ledeckou.
                       38:58
                       Zájem o cisterny a mobilní čističky odpadních vod roste
                        41:04
                        Trump varoval syrskou vládu před útokem na provincii Idlíb
                         Americký prezident Donald Trump varoval syrskou vládu a její mezinárodní spojence před útokem na provincii Idlíb. Ofenziva proti regionu, který mají v rukou povstalci a islamisti, by podle Trumpa byla obrovskou humanitární chybou.
                         42:07
                         Kontroverzní reklamní kampaň Nike
                          Kontroverzní reakce sklidila nová reklamní kampaň společnosti Nike. Její hlavní tváří se stal hráč amerického fotbalu Colin Kaepernick. Ten před dvěma roky odmítl povstat během americké hymny na protest proti policejní brutalitě vůči černochům.
                          42:42
                          Využití podzemí pod bývalým Stalinovým pomníkem v Praze
                           Praha vypíše veřejnou zakázku na využití podzemí bývalého Stalinova pomníku na Letné. Po rekonstrukci plánuje v podstavci vybudovat galerii.
                           44:53
                           Drobný otvor na ISS vznikl už při výrobě
                            Drobný otvor v plášti jednoho z modulů Mezinárodní vesmírné stanice vznikl už při výrobě - uvedla to ruská agentura Ria Novosti.
                            45:20
                            Konference o okupaci v roce 1968 v Evropském parlamentu
                             Okupace v roce 1968 jako padesátileté připomenutí hrozeb současnosti. Tak pojali čeští a slovenští europoslanci konferenci a výstavu v Evropském parlamentu.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             5. září 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             30. červen

                             Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                             30. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             30. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. červen

                             Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                             29. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             29. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             28. červen

                             Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                             28. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             28. 6. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám