48 minut

8. srpen 2018

Obsah dílu

Uctění padlých vojáků — Návrat pozůstatků vojáků — Let s pozůstatky — Smuteční konvoj — Pochybnosti kolem výpovědi Kaliňáka — Německo-španělská dohoda o migraci — Vzrostla míra nezaměstnanosti — Vratimovské kaly — Zemřel Stanislav Hubička — Cenzura medvídka Pú — Most u Remagenu — Schůzka s předsedy nejvyšších soudů — 10 let od nehody ve Studénce — Ohnivé „tornádo“ — First response — Pieta k zabitým vojákům — Patrik Štěpánek — Kamil Beneš — Martin Marcin — Ti, kteří doprovodili vojáky na poslední cestu — Volby v Ohiu — Výročí v Amiens — Výhody lesů v horku — Izraelský národní zákon — Kolektor pod mostem

Části dílu

00:45
Uctění padlých vojáků
  Česká republika uctila památku tří padlých vojáků v Afghánistánu. Jejich pozůstatky dopravil odpoledne vládní speciál do Prahy.
  02:05
  Návrat pozůstatků vojáků
   Živý vstup Michala Kubala
   06:02
   Let s pozůstatky
    Letadlo s pozůstatky českých vojáků a doprovodem odstartovalo ze základny v Bagrámu v 9:45. Šlo o státní let, a tak mělo vyřízené snadnější přelety přes Írán, Turecko, Černé moře, Rumunsko, Maďarsko a Slovensko.
    09:23
    Smuteční konvoj
     Živý vstup Pavly Daňkové
     10:34
     Pochybnosti kolem výpovědi Kaliňáka
      Slovenská opozice zpochybňuje vyšetření na detektoru lži, kterým prošel exministr vnitra Robert Kaliňák. Ten tak chtěl dokázat, že nevěděl o únosu vietnamského podnikatele.
      13:00
      Německo-španělská dohoda o migraci
       Berlín a Madrid se dohodly na vracení migrantů. Od soboty se bude týkat lidí zadržených na německé hranici, kteří se před tím registrovali právě ve Španělsku.
       13:18
       Vzrostla míra nezaměstnanosti
        Lidí evidovaných na úřadech práce v červenci oproti předchozímu měsíci přibylo. Aktuálně je míra nezaměstnanosti 3,1 %.
        15:42
        Vratimovské kaly
         Živý vstup Pavly Daňkové
         16:59
         Zemřel Stanislav Hubička
          V osmaosmdesáti letech zemřel architekt Stanislav Hubička - jeden z autorů Nuselského mostu v Praze.
          17:25
          Cenzura medvídka Pú
           Tchajwan si dobírá Peking kvůli medvídkovi Pú. Důvodem je zákaz nového Disneyho filmu Kryštúfek Robin. Tamní cenzura ho blokuje, protože někteří uživatelé internetu přirovnávali kresleného hrdinu k prezidentovi.
           19:31
           Most u Remagenu
            Natáčení amerického válečného filmu zneužité sovětskou propagandou ke zdůvodnění okupace Československa. I to je jeden z příběhů srpna 1968. V Davli u Prahy tehdy američtí producenti točili film Most u Remagenu.
            22:57
            Schůzka s předsedy nejvyšších soudů
             Nový ministr spravedlnosti Jan Kněžínek se dnes v Brně poprvé od svého jmenování setkal s předsedy nejvyšších soudů - Pavlem Šámalem a Josefem Baxou.
             23:49
             10 let od nehody ve Studénce
              Před deseti lety se odehrála jedna z nejtragičtějších železničních nehod v českých dějinách. 8. srpna 2008 narazil rychlík ve Studénce do zřícené mostní konstrukce.
              26:14
              Ohnivé „tornádo“
               Angličtí hasiči zachytili neobvyklý jev při požáru plastových palet u továrny v Albert Village.
               26:40
               First response
                Rychlejší pomoc pro pacienty se zástavou oběhu - záchranáři spolupracují s takzvanými first respondery - tedy lidmi, kteří jsou nejblíž místu kolapsu a zároveň jsou odborně proškolení v první pomoci.
                29:10
                Pieta k zabitým vojákům
                 Rakve zahalené českou vlajkou a poslední dotyky kolegů, poslední sbohem mužům, kteří s nimi sloužili vlasti tisíce kilometrů daleko.
                 30:51
                 Patrik Štěpánek
                  Patrik Štěpánek by za měsíc oslavil 25. narozeniny. U armády sloužil třetím rokem - mise se účastnil poprvé.
                  32:46
                  Kamil Beneš
                   28letý Kamil Beneš – byl v armádě pět let. Mise, na které ho sebevražedný útočník zabil při hlídce v okolí afghánského Bagrámu, byla i pro něj první v kariéře.
                   34:44
                   Martin Marcin
                    36letý Martin Marcin byl nejstarší a taky nejzkušenější voják z trojice padlých. V armádě byl od roku 2003, na misi byl už popáté – dvakrát v Kosovu a třikrát právě v Afghánistánu.
                    36:48
                    Ti, kteří doprovodili vojáky na poslední cestu
                     Dnešní den byl nejen o emocích, ale i o přípravách. Štáb ČT během dne natáčel s kaplanem Jaroslav Knichalem, který na letišti v Ruzyni přednesl smuteční projev a taky s piloty z Čáslavi. Ti letěli s armádním speciálem jako čestný doprovod.
                     39:04
                     Volby v Ohiu
                      Doplňovací volby do americké Sněmovny reprezentantů ve státě Ohio se změnily v napínavý souboj - a důležitý test sil před podzimními volbami do Kongresu.
                      41:11
                      Výročí v Amiens
                       Francouzský Amiens si připomněl jeden z rozhodujících okamžiků první světové války. Přesně před 100 lety u něj začala stodenní ofenziva, která vedla k prolomení německých linií a předznamenala vítězství spojenců v celém konfliktu.
                       41:42
                       Výhody lesů v horku
                        Extrémní horko zažívá Česko už druhý týden. Dnes odpoledne teploty znovu přesáhly i 35 stupňů ve stínu.
                        43:49
                        Izraelský národní zákon
                         Živý vstup Davida Borka
                         45:19
                         Kolektor pod mostem
                          Stavba kolektoru na inženýrské sítě pod Hlávkovým mostem se chýlí ke konci. Chodby jsou až 38 metrů pod zemí. Bez přeložení kabelů by nebylo možné most opravit.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          9. srpen 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          26. červen

                          Headlines — Útok na Kyjev — Ruské ostřelování Kyjeva — Boje na Ukrajině a summit G7 — Snížení daně na pohonné hmoty — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Protesty proti zákazu potratů v USA — Zdravotní péče o uprchlíky — Průměrná mzda — 40 let kapely Visací zámek — Zdanění energetických firem — Růst platů a mezd — Polákům chybí uhlí — Výstrahy před vysokými teplotami a požáry — Poslední volby do národních rad — Mrtví v klubu v JAR — Sklizeň ovocných stromů — Dražší péče o chrup — Dostupnost zubařů — V Česku chybí zubaři — Připomínky obětí komunismu — Vyšetřování útoku na Kapitol — Soudní spory se státem — Nález mumifikovaného mláděte mamuta — Vodáci na Vltavě — Opera z Brna — Knížky z bazarů — Dopravní komplikace při cestě na Slovensko — Závěr festivalu Glastonbury

                          26. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          26. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 6. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          25. červen

                          Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                          25. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          25. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 6. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. červen

                          Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                          24. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          24. 6. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám