5. červenec 2018

Obsah dílu

Headlines — Další otrava novičokem v Británii — Londýn žádá o vysvětlení Moskvu — Kauza Skripalových — Reakce Ruska na další obvinění — Ministři sepisují požadavy k novému rozpočtu — Lídři německé koalice jednají o migraci — Nedostatek pohotovostních lékáren — O těchto svátcích zůstaly obchody otevřeny — Směrnice o autorském právu Evropským parlamentem neprošla — Jaromír Hanzlík převezme ve Varech cenu za přínos českému filmu — Evropský soud pro lidská práva zamítl stížnost v případu Čecha zabitého v Londýně — Česká strana rozsudek respektuje, ale lituje ho — Nejteplejší den roku — Horké a suché počasí zvyšuje riziko požárů — Likvidace požáru na Ústecku — Čeští turisté uvízli kvůli poruše letadla na Krétě — Pouť na Velehradě — Příchod věrozvěstů si připomínali i na dalších místech — Živý pohled na poutní místo na Velehradě — Potomci Velkomoravanů — Jeskyně v Thajsku — Čtyři muži z deseti umírají v Rusku před dosažením 65 let — Výbuchy v mexické továrně — Vrcholí všesokolský slet — Soud s bývalým izraelským ministrem — Rolling Stones si přišlo poslechnout 50 tisíc lidí

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Další otrava novičokem v Británii
   Příběh, který Británie už jednou zažila. Dvojice s podezřením na předávkování, ve skutečnosti otrávená neznámou látkou.
   01:31
   Londýn žádá o vysvětlení Moskvu
    Britské úřady žádají Rusko o vysvětlení. Londýn označil Moskvu za viníka už březnového útoku.
    03:46
    Kauza Skripalových
     Pojďme se teď podívat na březnovou kauzu, která otřásla globální politikou a ostře proti sobě postavila světové velmoci. Případ otravy někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala.
     05:12
     Reakce Ruska na další obvinění
      Živý vstup zahraničního zpravodaje ČT v Rusku Miroslava Karase.
      07:05
      Ministři sepisují požadavy k novému rozpočtu
       Ministerstva mají poslední týdny na to, aby zkusila získat víc peněz pro příští rok. Obzvlášť v resortech, které obsadili noví šéfové, se teď počítá. Jde o miliardy. Jak budou ministři úspěšní, ukáže srpen, kdy musejí skončit debaty s resortem financí.
       10:08
       Lídři německé koalice jednají o migraci
        Lídři německé koalice právě jednají o plánu na vracení migrantů z německo-rakouských hranic. Dohoda unie CDU a CSU, která odvrátila hlubší politickou krizi, zatím narážela na výhrady třetí vládní strany - sociálních demokratů.
        13:31
        Nedostatek pohotovostních lékáren
         V Česku je jen patnáct lékáren s nepřetržitou pohotovostní službou; šest z nich je v Praze. Podle lékárenské komory se nedostatek projevuje zejména ve chvílích, kdy - jako teď - na státní svátky navazuje víkend.
         15:44
         O těchto svátcích zůstaly obchody otevřeny
          Ani jeden z aktuálních svátků - tedy Den věrozvěstů a připomínka upálení Jana Husa - nepatří k těm, kdy větší obchody ze zákona zavírají.
          16:07
          Směrnice o autorském právu Evropským parlamentem neprošla
           V Evropském parlamentu neprošla sporná směrnice o autorských právech na internetu. Její návrh zaručoval vydavatelům a interpretům spravedlivý podíl, když jejich díla využívali internetoví giganti.
           16:27
           Jaromír Hanzlík převezme ve Varech cenu za přínos českému filmu
            Karlovy Vary přivítaly Jaromíra Hanzlíka. V sobotu převezme cenu prezidenta festivalu za přínos českému filmu.
            19:48
            Evropský soud pro lidská práva zamítl stížnost v případu Čecha zabitého v Londýně
             Padla poslední šance na změnu rozsudku v případu Čecha ubitého v Londýně. Evropský soud pro lidská práva zamítl stížnost, kterou podala na Británii sestra zabitého Zdeňka Makara.
             20:36
             Česká strana rozsudek respektuje, ale lituje ho
              České ministerstvo zahraničí rozhodnutí soudu lituje, ale respektuje ho. Rodina i stát podle něj už vyčerpaly možnosti, jak případ přezkoumat. Štrasburský rozsudek je konečný.
              22:44
              Nejteplejší den roku
               Dnes máme za sebou zatím nejteplejší den od začátku roku a s detaily je tu znovu Taťána Míková
               25:39
               Horké a suché počasí zvyšuje riziko požárů
                Horké a suché počasí posledních dnů zvyšuje riziko požárů. Čerstvá výstraha platí pro Ústecký kraj, kde mají ostatně hasiči už od včerejška těžkou práci podél trati mezi Lovosicemi a Ústím.
                26:12
                Likvidace požáru na Ústecku
                 Menší ohniska velkého požáru kolem železničního koridoru do Německa během dne profesionálové i dobrovolníci stále hasili - i teď zůstávají v úzkém kaňonu u Litochovic.
                 28:40
                 Čeští turisté uvízli kvůli poruše letadla na Krétě
                  Stovky českých turistů strávily noc na letištích v Pardubicích a řeckém Heraklionu. Za velké zpoždění jejich spojů můžou technické problémy letadel, uvedla společnost Travel Service.
                  31:36
                  Pouť na Velehradě
                   Svátek má celé Česko, hlavní oslavy se ale odehrály na Moravě. Až 50 tisíc lidí navštívilo během včerejška a dneška poutní místo Velehrad.
                   33:35
                   Příchod věrozvěstů si připomínali i na dalších místech
                    Příchod věrozvěstů si lidé připomínali i na dalších místech po celé zemi. Zhruba deset tisíc návštěvníků se vypravilo na pouť na horu Radhošť v Beskydech.
                    34:30
                    Živý pohled na poutní místo na Velehradě
                     Ještě jednou míříme do centra cyrilometodějských oslav. Na Velehradě sice už duchovní program pro poutníky skončil, špičky katolické církve ale zůstávají na zasedání České biskupské konference.
                     35:41
                     Potomci Velkomoravanů
                      Být přímým potomkem Velkomoravanů z 9. století. Ač to zní jako fikce, 13 současníků má s nimi nebo jejich pokračovateli - pohřbenými v 9. až 12. století v Sadech u Uherského Hradiště - podobnou DNA.
                      38:16
                      Jeskyně v Thajsku
                       Další komplikace při záchraně malých fotbalistů z thajské jeskyně - do oblasti mají za dva dny dorazit prudké monzunové deště, které by úkryt skupiny mohly zatopit. Většina dětí neumí plavat.
                       38:42
                       Čtyři muži z deseti umírají v Rusku před dosažením 65 let
                        Čtyři muži z deseti umírají v Rusku před dosažením 65 let. Ti všichni by se po chystané důchodové reformě penze ani nedožili.
                        40:43
                        Výbuchy v mexické továrně
                         41:09
                         Vrcholí všesokolský slet
                          Šestnáctý všesokolský slet vrcholí. V devět večer slavnostně zahájí program hromadných cvičení - další následují v pátek.
                          43:09
                          Soud s bývalým izraelským ministrem
                           Soud s bývalým izraelským ministrem Gonenem Segevem, obviněným ze špionáže pro Írán, začal v Jeruzalémě.
                           43:52
                           Rolling Stones si přišlo poslechnout 50 tisíc lidí
                            Padesát tisíc lidí sledovalo v noci na letňanském letišti dvouhodinovou show britských legend Rolling Stones.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            6. červenec 2018

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            22. březen

                            Headlines — Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                            22. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. březen

                            Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                            21. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            20. březen

                            Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                            20. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            20. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 3. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám