Události

8. červen 2018

48 minut

8. červen 2018

Obsah dílu

Změny u dávek na bydlení — Svaz měst a obcí se změnami nesouhlasí — Jak fungují dávky nyní — Změny u dávek na bydlení — Summit G7 v Kanadě — Putin se chce údajně setkat s Trumpem — Uzavřená vodní cesta po Labi v Nymburce — Výběr nového vedení GIBS — Nezaměstnanost v květnu klesla — Nákup mobilních radarů pro českou armádu — Podezřelý z vraždy 14leté dívky zadržen v Iráku — Andrej Babiš a evidence ve svazcích StB — Opravy D1 u Prahy — Děkanem FAMU zůstává Zdeněk Holý — Pokrok ve vyšetřování útoku na Petru Kvitovou — Rakousko uzavře sedm mešit — Žalobce navrhuje pro Dbalého desetiletý trest — Kontroly pohonných hmot u benzinek na D1 — Teplé a suché počasí nepřeje úrodě — Počasí v dubnu a květnu — Sucho v posledním tisíciletí — Trump možná pozve vůdce KLDR na návštěvu USA — Lepší testy rakoviny děložního čípku — Kázeňský trest pro státní zástupkyni — Ocenění Gratias agit — Programová konference hnutí STAN — Finále hokejového Stanley Cupu — Tři zranění po zásahu bleskem — Výročí narození Františka Palackého

Části dílu

00:34
Změny u dávek na bydlení
  Velký spor o změny v dávkách na bydlení. Ministerstvo práce chce vládě předložit novelu, která podle něj ušetří až čtvrtinu z peněz vyplácených na tyto účely.
  01:06
  Svaz měst a obcí se změnami nesouhlasí
   Proti se postavil Svaz měst a obcí i Platforma pro sociální bydlení. Víc než 40 poslanců ze 4 sněmovních stran svolává kvůli novele mimořádnou schůzi sněmovny - na příští týden.
   03:58
   Jak fungují dávky nyní
    Úřad práce vyplácí dva typy dávek, týkající se bydlení: řečí úřední "příspěvek" a "doplatek".
    04:44
    Změny u dávek na bydlení
     Rozhovor s Janem Čižinským – poslancem a starostou Prahy 7.
     07:08
     Summit G7 v Kanadě
      Největší rozkoly za poslední desítky let poznamenávají schůzku lídrů skupiny G7, která začala v Kanadě. Na 6 členů dopadají vysoká obchodní cla zavedená americkým prezidentem. Donald Trump také volá po tom, aby se summitu účastnilo i Rusko.
      09:29
      Putin se chce údajně setkat s Trumpem
       S ruským prezidentem by se Donald Trump mohl setkat už v létě. O uspořádání schůzky na neutrální půdě požádal podle deníku Wall Street Journal Vladimir Putin rakouského kancléře během úterní návštěvy Vídně.
       09:50
       Uzavřená vodní cesta po Labi v Nymburce
        Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
        12:58
        Výběr nového vedení GIBS
         Nový ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů se bude muset hledat v druhém kole výběrového řízení. Do prvního se přihlásila jen někdejší vedoucí legislativního a právního oddělení GIBS Lenka Haderková.
         13:16
         Nezaměstnanost v květnu klesla
          Nezaměstnanost v květnu opět klesla - aktuálně je na rovných třech procentech. Na nižší úrovni byla naposledy před dvaadvaceti lety.
          15:28
          Nákup mobilních radarů pro českou armádu
           V rámci NATO nelze podle bezpečnostního výboru Aliance použít systémy - například informační - z jiných než členských zemí. Týká se to i mobilních radarů, které Česko plánuje koupit za 3 a půl miliardy korun z Izraele.
           17:04
           Podezřelý z vraždy 14leté dívky zadržen v Iráku
            Alího Bašára - hlavního podezřelého ze znásilnění a vraždy čtrnáctileté dívky ve Wiesbadenu - zadržely kurdské bezpečnostní síly na severu Iráku. Informoval o tom německý ministr vnitra Seehofer.
            17:24
            Andrej Babiš a evidence ve svazcích StB
             Slovenský nejvyšší soud odmítl dovolání Andreje Babiše v kauze spolupráce s StB. Politik ho podal potom, co ústavní instance vrátila případ na úplný začátek kvůli procesním chybám.
             19:42
             Opravy D1 u Prahy
              Nejvytíženější úsek české silniční sítě čeká perné léto. Na části dálnice D1 před sjezdem na Pražský okruh se bude po 20 letech měnit asfalt.
              21:08
              Děkanem FAMU zůstává Zdeněk Holý
               Děkanem FAMU zůstává Zdeněk Holý. Rektor Jan Hančil ho neodvolá. Nevyhověl tak návrhu Akademického senátu, který Holého konec ve funkci schválil - s tím, že na fakultě nerespektuje demokratické principy a překračuje své pravomoci.
               22:53
               Pokrok ve vyšetřování útoku na Petru Kvitovou
                Nové informace k vyšetřování útoku na tenistku Petru Kvitovou. Detektivové už mají důkazy, že muž, který skončil ve vazbě, byl na místě činu. Oficiálně ale kauzu stále nekomentují.
                25:47
                Rakousko uzavře sedm mešit
                 Rakousko zavře 7 mešit. K tomu vyhostí imámy, které podezírá, že šíří radikální názory a přijímají peníze z ciziny - což je zakázané.
                 27:51
                 Žalobce navrhuje pro Dbalého desetiletý trest
                  Deset let vězení a propadnutí majetku. To jsou tresty, které navrhuje žalobce pro exředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého - měl manipulovat zakázkami a dopustit se korupce.
                  28:58
                  Kontroly pohonných hmot u benzinek na D1
                   Zákaz prodeje 23 tisíc litrů benzinu u jedné z pump. Výsledek kontrol obchodní inspekce, která v týdnu zjišťovala kvalitu paliva podél dálnic. Případ je ale spíš výjimkou - celkově se jakost u českých benzinek zlepšuje; loni neprošlo jen procento vzorků.
                   30:28
                   Teplé a suché počasí nepřeje úrodě
                    Titěrné třešně, nekvalitní květák, málo hrášku - důsledky suchého a horkého počasí, které je o 40 dní napřed proti dlouhodobému průměru.
                    33:11
                    Počasí v dubnu a květnu
                     A meteorologické příčiny teď doplní Michal Žák. Michale, jak to tedy během letošního jara vypadalo s počasím?
                     34:31
                     Sucho v posledním tisíciletí
                      Za posledních 1000 let ale bylo v Evropě i hůř. Tvrdí to mezinárodní studie, na které se podíleli také čeští vědci. Vychází ze studia letokruhů stromů. Podle nich se totiž dá dobře poznat, v jakém prostředí v minulosti rostly.
                      36:38
                      Trump možná pozve vůdce KLDR na návštěvu USA
                       Donald Trump pozve severokorejského vůdce Kim Čong-una na návštěvu Spojených států - pokud bude jejich nadcházející schůzka v Singapuru úspěšná.
                       37:00
                       Lepší testy rakoviny děložního čípku
                        Modernější testování líp odhalí přednádorové změny i rakovinu děložního čípku. Studie u dvou tisíc čtyř set českých žen prokázala, že testy na přítomnost DNA lidského papilomaviru jsou mnohem přesnější než ty v současnosti používané.
                        38:53
                        Kázeňský trest pro státní zástupkyni
                         Písemnou výtkou bude potrestaná státní zástupkyně, která umožnila propuštění Rusa Olega Gubina z vazby. Cizinec je v Česku obžalovaný z toho, že v Praze na Nový rok v opilosti srazil a usmrtil turistku.
                         39:54
                         Ocenění Gratias agit
                          Sovětští disidenti, vynikající vědci nebo organizátoři krajanských aktivit. Celkem 11 osobností a 3 organizace převzaly ocenění Gratias agit. Cenu za šíření dobrého jména České republiky v cizině uděluje od roku 1997 ministr zahraničí.
                          42:27
                          Programová konference hnutí STAN
                           Starostové a nezávislí chtějí prosadit, aby Senát odmítl uzákonění plebiscitu, který by umožnil odchod z NATO nebo Evropské unie.
                           42:44
                           Finále hokejového Stanley Cupu
                            Hokej jako nejoblíbenější sport v srdci nevadské pouště. I přes porážku ve finále NHL slaví tento zimní sport v Las Vegas nečekaný úspěch - a nejen výsledkový.
                            45:00
                            Tři zranění po zásahu bleskem
                             Tři chlapce v Třinci zranil dnes odpoledne zásah blesku. Dva z nich rozvezly sanitky do okolních nemocnic, jednoho museli záchranáři přepravit letecky do fakultní nemocnice v Ostravě.
                             45:58
                             Výročí narození Františka Palackého
                              V Hodslavicích na Novojičínsku si připomínají 220. výročí narození tamního rodáka - historika a národního buditele Františka Palackého.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              9. červen 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              16. květen

                              Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              15. květen

                              Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                              Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              15. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              14. květen

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                              Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              14. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám