Události

6. červen 2018

48 minut

6. červen 2018

Obsah dílu

Andrej Babiš podruhé premiérem — Babiš chce požádat o důvěru v půlce července — Programové priority vznikající vlády — Kdo bude v nové vládě — Reakce EU na americká cla — Hlasování o důvěře nové italské vládě — Přebytek zahraničního obchodu — Tresty v kauze tunelování Čepra — Výroční zpráva OLAF — Fotbalisté Argentiny zrušili přátelský zápas v Izraeli — Přechod na DVB-T2 — Otáčivé hlediště v Českém Krumlově — Andrej Babiš chce žalovat Slovensko ve Štrasburku — Tresty za smrt dítěte na železnici — Požár skládky na Vyškovsku — Nová vyhláška o vysazování lesů — Otrava jídlem v Hradci Králové — Rizikové potraviny — Důvěra v ústavní instituce — Požár hotelu v centru Londýna — Detaily z chystaného summitu Trumpa s Kim Čong-unem — Levnější volání do zahraničí — Kontrola ČOI na D1 — Nový vodojem, který nestačí — Další skandál společnosti Facebook kvůli osobním údajům — Voják v USA ujížděl s ukradeným obrněným vozem — Festival Ignis Brunensis startuje v Brně — Pat a Mat znovu ve filmu

Části dílu

00:31
Andrej Babiš podruhé premiérem
  Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne znovu jmenoval Andreje Babiše premiérem. 228 dnů od sněmovních voleb tak šéf hnutí ANO dostal druhou šanci na sestavení kabinetu, který by získal důvěru sněmovny.
  01:38
  Babiš chce požádat o důvěru v půlce července
   Menšinová vláda ANO s ČSSD podpořená komunisty by si mohla o důvěru ve sněmovně říct v polovině července. Už včera Andrej Babiš mluvil konkrétně o středě 11. V tuto chvíli se čeká hlavně na to, jak dopadne referendum v ČSSD.
   07:11
   Programové priority vznikající vlády
    Plánovaná jména ministrů by měla být představena příští na jednání výboru hnutí ANO - na konci týdne by pak měly být známy výsledky referenda ČSSD a sejde se i nejužší vedení komunistů.
    10:29
    Kdo bude v nové vládě
     Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš ani dnes oficiálně nezveřejnil seznam ministrů, se kterými počítá do své druhé vlády. Chce je říct nejdřív prezidentovi.
     14:06
     Reakce EU na americká cla
      Evropská unie reaguje na americká cla uvalená na dovoz hliníku a oceli. Nové tarify na některé zboží z USA mají platit od prvního července. O sporech bude jednat nadcházející summit skupiny G7 v Kanadě.
      16:09
      Hlasování o důvěře nové italské vládě
       Hlasování o důvěře italské vládě se nečekaně protahuje, přestože má koalice protisystémových stran ve sněmovně jasnou většinu.
       16:29
       Přebytek zahraničního obchodu
        Přebytek zahraničního obchodu v dubnu stoupl o bezmála čtyři miliardy na 15,8 miliardy korun.
        18:18
        Tresty v kauze tunelování Čepra
         Pražský vrchní soud potvrdil bývalému obchodnímu řediteli Čepra Martinu Pechanovi pět let vězení za pokus o vytunelování podniku. Spolu s Radovanem Krejčířem vytvořili fiktivní pohledávky vůči Čepru za zhruba tři miliardy korun.
         18:42
         Výroční zpráva OLAF
          Designovaný premiér Andrej Babiš trvá na svých pochybnostech ohledně nezávislosti Evropského úřadu pro boj proti podvodům, známým pod zkratkou OLAF.
          20:50
          Fotbalisté Argentiny zrušili přátelský zápas v Izraeli
           Argentinská fotbalová reprezentace zrušila svou účast na přátelském zápasu proti Izraeli v Jeruzalémě. Důvodem byla protestní kampaň ze strany vedení palestinské kopané i hromadné výhrůžky největší argentinské hvězdě Lionelu Messimu.
           21:31
           Přechod na DVB-T2
            Všechny programy na jednom místě a ve vysokém rozlišení - i to přináší nový vysílací standard DVB-T2. Dostupný je už teď, úplně přecházet se bude nejspíš od listopadu 2019.
            22:29
            Otáčivé hlediště v Českém Krumlově
             Dnes večer odstartuje další divadelní sezona na otáčivém hledišti v Českém Krumlově - a to premiérou Draculy. Letos tady umělci předvedou osm titulů. Budoucnost točny je ale stále nejistá: tu stávající tady nechce UNESCO ani památkáři.
             25:00
             Andrej Babiš chce žalovat Slovensko ve Štrasburku
              Designovaný premiér Andrej Babiš chce žalovat Slovensko u Evropského soudu pro lidská práva. A to kvůli rozsudku o jeho údajné spolupráci s komunistickou Státní bezpečností.
              25:23
              Tresty za smrt dítěte na železnici
               Podmíněné tresty pro vlakvedoucí a průvodčí za nehodu, při které zemřela malá dívka. Před dvěma roky nedaleko Olomouce vypadla ze dveří jedoucího rychlíku.
               26:58
               Požár skládky na Vyškovsku
                Přes sto hasičů zasahovalo celou noc při požáru skládky u Kozlan na Vyškovsku. Zasáhl plochu asi 80 krát 80 metrů.
                27:22
                Nová vyhláška o vysazování lesů
                 Spor o podobu českých lesů v budoucnosti. Ministerstvo zemědělství připravuje vyhlášku, jak se budou nové porosty vysazovat. I tam, kde už podlehly suchu a kůrovci, počítá zase hlavně se smrky.
                 29:33
                 Otrava jídlem v Hradci Králové
                  Lidé, kterým se udělalo špatně poté, co navštívili bistro v Hradci Králové, jsou už propuštěni z nemocnice. Protože postižených bylo 57, zdravotníci mluví o mimořádném případu.
                  32:24
                  Rizikové potraviny
                   Všeobecně platí, že největší nebezpečí jde právě z masa. Hlavně málo tepelně zpracovaného, nebo špatně a dlouho skladovaného.
                   36:04
                   Důvěra v ústavní instituce
                    Důvěra obyvatel v ústavní instituce se během května mírně zvýšila, ukazují poslední data CVVM.
                    36:27
                    Požár hotelu v centru Londýna
                     Rozsáhlý požár vypukl v luxusním hotelu Mandarin Oriental v centru Londýna, z jeho střechy se valí mohutný kouř - na místě zasahuje víc než stovka hasičů.
                     36:52
                     Detaily z chystaného summitu Trumpa s Kim Čong-unem
                      Bílý dům zveřejnil místo summitu Donalda Trumpa s Kim Čong-unem v Singapuru. Sejdou se v luxusním hotelu na ostrově Sentosa. Bydlet bude každý jinde. To byla jedna z podmínek při výběru lokalit, aby nevznikal dojem, že jeden je hostitel a druhý návštěvník
                      39:38
                      Levnější volání do zahraničí
                       Konec drahého volání z Česka do ostatních států EU. Evropský parlament a rada chtějí zastropovat ceny volání i posílání sms zpráv.
                       41:18
                       Kontrola ČOI na D1
                        Česká obchodní inspekce dnes kontrolovala restaurace a čerpací stanice na dálnicích.
                        41:49
                        Nový vodojem, který nestačí
                         Zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů po celé léto, mají obyvatelé Knapovce, místní části Ústí nad Orlicí.
                         43:25
                         Další skandál společnosti Facebook kvůli osobním údajům
                          Další skandál firmy Facebook. Její vedení přiznalo, že předávalo osobní údaje uživatelů zhruba šedesáti výrobcům mobilních telefonů.
                          45:25
                          Voják v USA ujížděl s ukradeným obrněným vozem
                           Nezvyklou podívanou zažili včera večer obyvatelé Richmondu v americké Virginii. Voják z nedaleké základny ukradl obrněný vůz a dvě hodiny s ním ujížděl před policií.
                           45:47
                           Festival Ignis Brunensis startuje v Brně
                            První soutěžní ohňostroj dnes odpálí pyrotechnici nad brněnskou přehradu. Show začne v půl jedenácté večer. O vítězství v letošním ročníku přehlídky Ignis Brunensis se ucházejí jen tři země, Česko mezi nimi chybí.
                            46:56
                            Pat a Mat znovu ve filmu
                             Pat a Mat znovu v akci - večerníček o dvou nešikovných kutilech už podruhé jako celovečerní film. V devíti nových příbězích diváci poprvé po více než čtyřiceti letech uslyší animované postavičky mluvit.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             7. červen 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             27. květen

                             Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                             27. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             27. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                             26. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             26. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             25. květen

                             Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                             25. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             25. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             25. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám