48 minut

30. května 2018

Obsah dílu

Proplácení neschopnosti — Náhrada za dlužné alimenty — Neúplné rodiny — Náhrada za dlužné alimenty — Zinscenovaná vražda novináře Arkadije Babčenka — Útok v Lutychu — Trest pro soudkyni Mašínovou — Prestižní pozice v NATO — Nová platba státu České poště — Ministři o rozpočtu — Změny na slovenském policejním prezidiu — Dluhy obyvatel ČR — Spory o odvolání děkana FAMU — Zpoždění zprávy o extremismu — 3 měsíce tzv. otcovské dovolené — Policejní zásah v Ostravě-Porubě — Procházka s dítětem a třemi promilemi alkoholu v krvi — Suchá půda i vyschlé studně — Podnikání v důchodovém věku — Motivace pracujících — Silná bouře v Praze — Přesuny amerických vojáků — Záplavy po přívalových deštích v Německu — Vyklizení největšího uprchlického tábora v Paříži — Svěření dětí do péče — Bezpečnost na českých vodách — Oprava stadionu v Drnovicích — Děti s revmatickým onemocněním — Napětí na Blízkém východě — Oprava Jakobínky

Části dílu

00:34
Proplácení neschopnosti
  Politici o něm mluví už roky - obnovené proplácení prvních tří dnů pracovní neschopnosti. Dnes tomuto návrhu ČSSD dali poslanci šanci a schválili ho v prvním čtení.
  01:13
  Náhrada za dlužné alimenty
   A nejen to. Poslanci dnes pustili do druhého čtení také další návrh, o který vedly ANO a ČSSD spory v minulé Sobotkově vládě.
   04:01
   Neúplné rodiny
    Neúplných rodin v Česku přibývá. Vloni se rozvedlo bezmála 26 tisíc párů. O 800 víc než rok předtím.
    05:28
    Náhrada za dlužné alimenty
     Rozhovor s Radkou Maxovou.
     07:18
     Zinscenovaná vražda novináře Arkadije Babčenka
      Novinář Arkadij Babčenko je živý. Svou vraždu, kterou včera ohlásila média, ve spolupráci s ukrajinskými úřady jenom předstíral.
      09:33
      Útok v Lutychu
       Belgičan, který včera zavraždil v centru Lutychu tři lidi, zabíjel už předchozí noc. První obětí se stal jeho bývalý spoluvězeň, kterého ubil.
       10:01
       Trest pro soudkyni Mašínovou
        Živý vstup Jakuba Váchy.
        11:28
        Prestižní pozice v NATO
         Další Čech ve vysoké funkci v rámci Severoatlantické aliance. Vedle předsedy Vojenského výboru Petra Pavla získá prestižní pozici v NATO i generál Zoltán Bubeník.
         13:34
         Nová platba státu České poště
          Česká pošta letos dostane ze státního rozpočtu dalších 200 milionů korun. V příštích dvou letech pak po 300 milionech.
          15:37
          Ministři o rozpočtu
           Ministři se měli v podvečer už podruhé sejít ve Strakově akademii - tentokrát kvůli návrhu státního rozpočtu na příští rok. Na místo se teď díváme v přímém přenosu.
           16:04
           Změny na slovenském policejním prezidiu
            Novým slovenským policejním prezidentem bude Milan Lučanský, dosavadní šéf inspekce na ministerstvu vnitra. Vystřídá Tibora Gašpara, který z funkce odešel po tlaku veřejnosti.
            18:32
            Dluhy obyvatel ČR
             Obyvatelé Česka si půjčují stále víc. Podle registrů dosáhly jejich dluhy ke konci prvního čtvrtletí dvou bilionů a 180 miliard korun.
             18:49
             Spory o odvolání děkana FAMU
              Odvolání děkana FAMU Zdeňka Holého vyvolává dál bouřlivé reakce. Některé filmové osobnosti upozorňují na dlouholetý úpadek dříve světově slavné školy.
              22:00
              Zpoždění zprávy o extremismu
               Výroční zpráva ministerstva vnitra o extremismu vyjde se zpožděním. Uvedl to server Aktuálně.cz. Podle něj je zhruba stránka a půl věnovaná hnutí Svoboda a přímá demokracie.
               23:24
               3 měsíce tzv. otcovské dovolené
                Za první čtvrtrok vyplatil stát za otcovskou dovolenou 46 milionů korun, řeklo si o ni 9234 mužů.
                23:47
                Policejní zásah v Ostravě-Porubě
                 Zhruba padesát lidí museli dnes evakuovat policisté v Ostravě-Porubě. V rodinném domě se tam totiž zabarikádoval muž, který hrozil odpálením bomby. Útočník nakonec skončil s prostřelenou nohou v nemocnici.
                 25:56
                 Procházka s dítětem a třemi promilemi alkoholu v krvi
                  Znojemští strážníci vyjeli k silně opilému páru, který posedával s kočárkem v parku. Po dechové zkoušce matka dítěte nadýchala bezmála tři promile alkohoholu v krvi.
                  26:19
                  Suchá půda i vyschlé studně
                   Přestože na některých místech v posledních dnech vydatně pršelo, suché půdě to příliš nepomohlo a ani se nestačily zaplnit studně. Třeba v Mnichovicích u Prahy jsou lidé pořád závislí na dovozu vody.
                   28:13
                   Podnikání v důchodovém věku
                    Důchodců podnikatelů je poprvé v historii více než těch pod 36 let. Každá pátá osoba samostatně výdělečně činná je tak starší 61 let. Dohromady je jich už skoro dvě stě tisíc.
                    31:05
                    Motivace pracujících
                     Již zmiňovaný průzkum ukázal i nejčastější důvody, proč se lidé nad 55 let snaží být stále ekonomicky aktivní.
                     33:42
                     Silná bouře v Praze
                      34:09
                      Přesuny amerických vojáků
                       První část amerických vojáků opouští Česko. Přesunují se do Pobaltí na velké cvičení Saber Strike. Druhá část konvojů bude následovat zítra - celkem se přesouvá tisícovka amerických vojáků.
                       36:40
                       Záplavy po přívalových deštích v Německu
                        Nejvíc škod způsobila voda v Cáchách a ve Wuppertalu. Odtud jsou i tyto záběry. Podle meteorologů tam napršelo až sto litrů na čtvereční metr.
                        37:04
                        Vyklizení největšího uprchlického tábora v Paříži
                         Francouzští policisté ráno vyklidili největší pařížský uprchlický tábor. Kolem půldruhého tisíce běženců se na severu města tísnilo v kritických hygienických podmínkách.
                         39:03
                         Svěření dětí do péče
                          Konflikty o svěření dětí do péče jsou vyhrocenější a přibývá jich. Informovala o tom dnes ombudsmanka Anna Šabatová.
                          39:46
                          Bezpečnost na českých vodách
                           Zvýšit bezpečnost na řekách a vodních plochách v Česku. To je cílem pokračující spolupráce policie a Státní plavební správy.
                           42:04
                           Oprava stadionu v Drnovicích
                            Kdysi slavný fotbalový stadion v Drnovicích na Vyškovsku se začíná opravovat. Obec ho získala do svého vlastnictví. Tamní klub v letech 1993 až 2001 hrál nejvyšší fotbalovou ligu.
                            42:25
                            Děti s revmatickým onemocněním
                             Několik tisíc dětí v Česku trpí revmatickými onemocněními. Protože jde o vzácné choroby, do specializovaného centra se často dostanou se zpožděním.
                             44:19
                             Napětí na Blízkém východě
                              Během necelých 24 hodin dopadlo na izraelské území přes sto raket a granátů odpálených z Gazy.
                              45:07
                              Oprava Jakobínky
                               Jedinečný způsob obnovy věže Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou. Odborníci opravují památku z 16. století za pomoci repliky středověkého jeřábu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž49 minut
                               Další díl
                               31. května 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               20. dubna

                               Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                               20. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               20. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 4. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. dubna

                               Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                               19. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 4. 2024 na ČT24
                               Stopáž56 minut

                               18. dubna

                               Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                               18. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž56 minut

                               18. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 4. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               17. dubna

                               Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                               17. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 4. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               16. dubna

                               Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                               16. 4. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               16. dubna

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               16. 4. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám