49 minut

27. dubna 2018

Obsah dílu

Historické setkání vůdců Severní a Jižní Koreje — Kim Čong-un v centru pozornosti — Obě země chtějí uzavřít mírovou smlouvu — Historické setkání na Korejském poloostrově — Symboly historického summitu — Rozdíly mezi Koreami — Usmiřování Severní a Jižní Koreje — Do jednání s KLDR se možná vloží i USA — Sjezd odborářů v Praze — Sjezd odborářů v Praze — ČSSD rozpolcená v jednání o vládě — Kdo povede GIBS? — Cosby je vinný ze znásilnění ženy — Královské narozeniny v Nizozemsku — Spor o nejmenované profesory — Spory v pražské koalici — Hromadný vstup do registrů dárců kostní dřeně — Oznámeno jméno novorozeného britského prince — Janoušek není schopen výkonu trestu, tvrdí posudek lékařů — Pašované zboží — Zadržené padělky — Likvidace padělků — Oprava mostu v Brně — Setkání Trumpa s Merkelovou — Prudké deště v Izraeli — Zranění v případu úniku fenolu v Děčíně — Odvážný zákazník překazil loupež — Demonstrace v Bratislavě — Pomoc seniorům s očními problémy — Nová kniha Nacistická kulturní politika v Protektorátu

Části dílu

00:38
Historické setkání vůdců Severní a Jižní Koreje
  Den, který přinesl to, co se ještě před pár měsíci zdálo nemožné. Korejský poloostrov zažil obrat o 180 stupňů. Po letech výhrůžek, provokací a zbrojení přišel den plný symbolů usmíření obou Koreí a vzájemné úcty.
  02:15
  Kim Čong-un v centru pozornosti
   Severní Korea je nejuzavřenější zemí světa, její vůdce vždy halilo tajemství. Dnešek byl unikátní šancí sledovat nejmladšího pokračovatele komunistické dynastie v centru pozornosti.
   02:28
   Obě země chtějí uzavřít mírovou smlouvu
    Oba lídři slíbili, že podepíšou mírovou dohodu - země jsou stále ještě oficiálně ve válce, uzavřely jenom příměří. Severokorejský vůdce mluvil o jednom národu, který už nikdy nebude válčit. Jihokorejský prezident zmínil jaderné odzbrojení.
    05:40
    Historické setkání na Korejském poloostrově
     Živý vstup zahraniční zpravodajky Barbory Šámalové.
     07:06
     Symboly historického summitu
      Velkolepý diplomatický rituál doprovází celý korejsko-korejský summit. Gestům dobré vůle zasvětili politici celé hodiny.
      09:34
      Rozdíly mezi Koreami
       Sever je s rozlohou přes 120 tisíc kilometrů čtverečních zhruba o pětinu větší než Jih – obyvatel má ale o polovinu méně - 25 milionů.
       12:42
       Usmiřování Severní a Jižní Koreje
        Živý vstup zahraniční zpravodajky Barbory Šámalové.
        13:52
        Do jednání s KLDR se možná vloží i USA
         Podle Donalda Trumpa se vzájemné vzahy USA a KLDR vyvíjejí dobře. Je to vůbec poprvé, co mohl prezident Spojených států tuto větu pronést s reálnou vyhlídkou na mír na Korejském poloostrově.
         14:58
         Sjezd odborářů v Praze
          Zkrácení pracovní doby a zvýšení minimální mzdy - hlavní témata pro odboráře. V Praze dnes začal jejich dvoudenní sjezd.
          17:47
          Sjezd odborářů v Praze
           Rozhovor s Josefem Středulou, předsedou ČMKOS.
           19:58
           ČSSD rozpolcená v jednání o vládě
            Den před jednáním nejširšího vedení zůstává sociální demokracie rozdělená v otázce, zda pokračovat v debatách o nové vládě. ČT oslovila špičky všech krajských organizací a zjistila, že z regionů zatím jasná podpora pro tento krok nezní.
            22:16
            Kdo povede GIBS?
             Kdo dočasně povede Generální inspekci bezpečnostních sborů, rozhodne výběrové řízení – nabídku dostalo hned několik lidí. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše by to mohla řešit vláda už v pondělí, kdy skončí ve funkci dosavadní šéf Michal Murín.
             23:06
             Cosby je vinný ze znásilnění ženy
              Až třicet let může strávit ve vězení slavný americký komik Bill Cosby. Herce, který se proslavil i na českých obrazovkách, uznala porota vinným z omámení a znásilnění Andrey Constandové v roce 2004.
              23:27
              Královské narozeniny v Nizozemsku
               25:31
               Spor o nejmenované profesory
                Pražský městský soud zrušil rozhodnutí prezidenta Zemana nejmenovat fyzika Ivana Ošťádala a kunsthistorika Jiřího Fajta profesory. Postup jmenování podle instance upravuje zákon o vysokých školách. Návrh proto vrátila Hradu k dalšímu řízení.
                26:39
                Spory v pražské koalici
                 Pokračující spor v koalici na pražském magistrátu chce hnutí ANO řešit takzvaným dohodovacím řízením.
                 28:30
                 Hromadný vstup do registrů dárců kostní dřeně
                  Hromadný vstup do registru dárců kostní dřeně v Miletíně na Jičínsku. Proč právě tam - ve městě žije čtrnáctiletý Matěj Kučera, jemuž lékaři zjistili chronickou leukémii.
                  29:17
                  Oznámeno jméno novorozeného britského prince
                   Novorozený syn britského prince Williama a jeho manželky Kate se jmenuje Louis Arthur Charles.
                   29:36
                   Janoušek není schopen výkonu trestu, tvrdí posudek lékařů
                    Roman Janoušek není podle znaleckého posudku schopen nastoupit do vězení. Jak zjistila ČT - lékaři Fakultní nemocnice v Olomouci soudu sdělili, že to jeho zdravotní stav neumožňuje kvůli riziku ohrožení života.
                    31:56
                    Pašované zboží
                     Alkohol, cigarety, doutníky ale i marihuana a tablety na výrobu pervitinu - komodity, které prakticky denně objevují pracovníci Celní správy při kontrolách na silnicích. Čím dál častěji je nelegálně do Česka dovážejí organizované skupiny ale i jednotlivci.
                     34:35
                     Zadržené padělky
                      Vloni pracovníci Celní správy odhalili přes tisíc případů nelegálního převozu zboží.
                      35:24
                      Likvidace padělků
                       Padělky, které se dostanou až do obchodů, odhaluje Česká obchodní inspekce. Jen loni zajistili její inspektoři bezmála 40 tisíc kusů padělků v hodnotě originálů za téměř 84 milionů korun. Téměř všechny falzifikáty, které porušují ochranné známky, zničí.
                       37:19
                       Oprava mostu v Brně
                        Most v brněnské Černovické ulici, který vede přes frekventovaný přivaděč z Brna na Vyškov, se o víkendu úplně uzavře. Stejně tak silnice pod ním. Kvůli těžké technice, kterou dělníci použijí, není možné úsek opravit za provozu.
                        37:37
                        Setkání Trumpa s Merkelovou
                         Krátce po francouzském prezidentu Macronovi přijal v Bílém domě Donald Trump německou kancléřku. I jednání s Angelou Merkelovou se týkalo hlavně obchodu a bezpečnosti.
                         40:12
                         Prudké deště v Izraeli
                          Kvůli prudkým přívalovým dešťům se v izraelské Negevské poušti utopilo deset mladých lidí.
                          40:47
                          Zranění v případu úniku fenolu v Děčíně
                           Po čtvrtečním úniku jedovatého fenolu v Děčíně - Boleticích zůstává v nemocnici 6 ze 17 lidí. Tři se chemikálií polili - jeden muž včera odpoledne zraněním podlehl.
                           42:03
                           Odvážný zákazník překazil loupež
                            Odvážného zákazníka, který překazil loupež v obchodě v Mexiku, zachytily bezpečnostní kamery. Muž v kovbojském klobouku využil chvíle, kdy se lupič otočil. Poté se na něj vrhl, odzbrojil ho a společně s dalšími lidmi ho zpacifikovali.
                            42:26
                            Demonstrace v Bratislavě
                             V centru Bratislavy demonstrovali lidé za předčasné volby. Organizátoři je považují za jedinou možnou cestu po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
                             43:10
                             Pomoc seniorům s očními problémy
                              Každého druhého člověka nad 70 let trápí zamlžené a rozostřené vidění. Spousta z nich to připisuje stáří a nekoná. Většinou ale mají šedý zákal, který odstraní operace plně hrazená pojišťovnou.
                              45:02
                              Nová kniha Nacistická kulturní politika v Protektorátu
                               Josef Čapek, Karel Hašler nebo Vladislav Vančura. Jména českých umělců, kteří zemřeli za německé okupace. Přestože chtěli nacisté českou kulturu zlikvidovat, zpočátku uplatňovali svoji moc omezeně.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž45 minut
                               Další díl
                               28. dubna 2018

                               Přehled dílů

                               8309 dostupných
                               Stopáž51 minut

                               13. července

                               Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                               13. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž51 minut

                               13. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               13. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               12. července

                               Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                               12. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               12. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               12. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               11. července

                               Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                               11. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               11. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               11. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               10. července

                               Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                               10. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               10. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               10. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               9. července

                               Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                               9. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               9. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               9. 7. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám