Události

10. duben 2018

48 minut

10. duben 2018

Obsah dílu

Poslanci ANO stojí za Babišem — Jednání Babiše s prezidentem — Jednání o nové vládě — Jednání premiéra v demisi s prezidentem — Vyšetřování údajného chemického útoku v Sýrii — Majitele Facebooku Zuckerberga vyslechnou kongresmani — Nezaměstnanost klesla — Nezaměstnanost na Jesenicku — Skripalová opustila nemocnici — Vyšetřování střelby izraelských vojáků na Palestince — Stávka na německých letištích — Nový lék na rakovinu — EU pozastavila Česku jeden dotační program — Zákon o střetu zájmů — Hospodaření OKD — Střelba na policisty v Domažlicích — Uhynulý vorvaň — Začala motorkářská sezona — Ekonomická situace českých domácností — Zvyky v nakupování — Nový pomník obětem smolenského neštěstí — Opravy komunikací v Praze — Bývalý šéf Poldi Stehlík je vinen — Vyšetřování právníka Donalda Trumpa — Samostatnost Tabarnie — Mat Collishaw vystavuje v Rudolfinu — Brněnské předzahrádky — Den Parkinsonovy choroby

Části dílu

00:39
Poslanci ANO stojí za Babišem
  Andrej Babiš zůstává i po dnešku jediným kandidátem hnutí ANO na premiéra nové české vlády. Po zasedání poslaneckého klubu to oznámil jeho předseda Jaroslav Faltýnek.
  01:18
  Jednání Babiše s prezidentem
   Andrej Babiš prezidenta právě teď informuje o krachu jednání s ČSSD i možných alternativách dalšího vyjednávání o nové vládě.
   04:23
   Jednání o nové vládě
    Rozhovor s Jaroslavem Faltýnkem (ANO), předsedou poslaneckého klubu ANO.
    07:11
    Jednání premiéra v demisi s prezidentem
     A ještě živý pohled na místo, kde se koná další důležitá schůzka – zámek v Lánech. O politické situaci tam v tuto chvíli jedná prezident republiky s premiérem v demisi a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem.
     08:41
     Vyšetřování údajného chemického útoku v Sýrii
      Sobotní útok v syrské Dúmě vyšetří odborníci z Organizace pro zákaz chemických zbraní. Jejich nasazení požadovaly Sýrie a Rusko, které použití bojových látek popírají.
      09:58
      Majitele Facebooku Zuckerberga vyslechnou kongresmani
       Nejmocnějšího muže virtuálního světa čeká zhruba za hodinu zásadní slyšení v americkém Kongresu. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg bude vypovídat před senátním výborem, jak jeho společnost nakládá s osobními údaji.
       12:04
       Nezaměstnanost klesla
        Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 3,5 procenta z únorových 3,7 pct. Úřady práce registrovaly 263 tisíc uchazečů o místo, nejméně od roku 1997.
        13:10
        Nezaměstnanost na Jesenicku
         Živý vstup redaktora Jana Pirkla.
         15:50
         Skripalová opustila nemocnici
          Julija Skripalová opustila po pěti týdnech nemocnici. Dceru bývalého dvojitého agenta policie podle britských médií odvezla na bezpečné utajené místo.
          16:39
          Vyšetřování střelby izraelských vojáků na Palestince
           Izraelská armáda vyšetřuje střelbu na zjevně neozbrojeného Palestince. Video, které si natočili sami vojáci, se šíří sociálními sítěmi.
           18:50
           Stávka na německých letištích
            Německá letiště kvůli stávce zrušila stovky letů. Největší evropský dopravce Lufthansa jich odvolal přes 800 – jen na mnichovském letišti 240.
            19:14
            Nový lék na rakovinu
             Myši díky ní přežily rakovinu a Američané do ní teď investují asi 800 milionů korun. Částka dává českým vědcům šanci na slibné látce dál pracovat i testovat ji na lidech.
             21:54
             EU pozastavila Česku jeden dotační program
              Evropská komise pozastavila třetí největší operační program, ze kterého Česko čerpá unijní peníze. Celkem je v něm 114 miliard korun určených na Podnikání a inovace.
              22:33
              Zákon o střetu zájmů
               Poslanci budou příští týden rozhodovat o zmírnění zákona o střetu zájmů.
               24:44
               Hospodaření OKD
                Těžební společnost OKD, která je od minulého týdne znovu v majetku státu, dosáhla loni zisku zhruba tři a půl miliardy.
                24:59
                Střelba na policisty v Domažlicích
                 Psychiatrický pacient postřelil dopoledne v azylovém domě v Domažlicích dva policisty, pak obrátil zbraň proti sobě.
                 26:37
                 Uhynulý vorvaň
                  Další důkaz zhoršující se čistoty světových oceánů. Vědci zveřejnili výsledky pitvy mladého vorvaně, kterého našli mrtvého na konci února na pobřeží Španělska.
                  27:08
                  Začala motorkářská sezona
                   Na českých silnicích zahynuli za posledních šest dní už čtyři motorkáři. K poslední smrtelné nehodě vyjížděli záchranáři včera na dálnici D7.
                   29:26
                   Ekonomická situace českých domácností
                    Ekonomická situace českých domácností se zlepšuje. Klesl dokonce i počet lidí ohrožených materiálním nedostatkem – podle Českého statistického úřadu se loni snížil ze zhruba půl milionu na 390 tisíc.
                    32:27
                    Zvyky v nakupování
                     Češi mění i zvyklosti v nakupování – připlácejí si za kvalitnější zboží. Naopak prodej akčního zboží klesá druhý rok v řadě. I tak ale podíl nákupů ve slevách u domácností činí skoro polovinu a pro řadu lidí jsou promo akce tím hlavním, co kupují.
                     34:49
                     Nový pomník obětem smolenského neštěstí
                      Obří akce uzavřela centrum Varšavy. Poláci tam odhalili pomník obětem smolenské letecké katastrofy.
                      36:51
                      Opravy komunikací v Praze
                       Živý vstup redaktorka Jana Beránka.
                       38:13
                       Bývalý šéf Poldi Stehlík je vinen
                        Bývalý šéf Poldi Kladno Vladimír Stehlík je vinen – díky amnestii ale potrestán nebude. Z 22 let starého obvinění z údajných machinací s majetkem Poldi se ztrátami přes 200 milionů zbyl v rozsudku jen jediný bod – nezákonné založení firmy Poldi Steel.
                        39:38
                        Vyšetřování právníka Donalda Trumpa
                         Americký prezident Donald Trump ostře odsoudil FBI za razii v kanceláři a hotelovém pokoji jeho osobního právníka.
                         40:20
                         Samostatnost Tabarnie
                          Na mapu Evropy se snaží dostat nová země. Jmenuje se Tabarnie a zahrnuje dvě klíčová katalánská města Tarragonu a Barcelonu.
                          42:14
                          Mat Collishaw vystavuje v Rudolfinu
                           Tragédie v Beslanu, brexit, ale i díla starých mistrů. Témata, která zpracovává výtvarník Mat Collishaw na nové výstavě v Galerii Rudolfinum.
                           42:58
                           Brněnské předzahrádky
                            U restaurací se začínají objevovat letní zahrádky. S teplejším počasím začíná jejich sezona. Třeba v historickém centru Brna se letos hospodští musí nově řídit závaznou směrnicí památkářů.
                            44:52
                            Den Parkinsonovy choroby
                             Místo tří pět center. Neurologové volají po rozšíření pracovišť specializovaných na Parkinsonovu nemoc. Jednají s ministerstvem zdravotnictví – chtějí také zlepšit dostupnost léčby. Zvýšit povědomí o možnostech léčby má Světový den Parkinsonovy choroby.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             11. duben 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             27. květen

                             Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                             27. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             27. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                             26. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             26. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             25. květen

                             Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                             25. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             25. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             25. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám