49 minut

16. březen 2018

Obsah dílu

CEFC — CEFC — Protesty na Slovensku — Protesty v ČR — Jevgeňij Nikulin nemá nárok na azyl — Obvinění soudce Ivana Elischera — Počasí v ČR — Severokorejský ministr zahraničí navštívil překvapivě Švédsko — Případ Skripal — ČEZ a Karlovarský festival — Jednání o vládě — Neštěstí v Miami — Situace ve Vítkovicích — Výrobek se salmonelou — Chřipka — Modernizace dálnice D1 — Opravy dálnic — Opravy v Praze — Protiteroristické zábrany — Opravy v dalších městech — Platy státních zaměstnanců v Rusku — Osvobození Juraje Thoma — Zákeřná nemoc kostí — Neuvěřitelné záběry z Gruzie — Nizozemská vláda zruší poradní referendum — Exodus v Sýrii — Albatros kupuje Vyšehrad — Protektorát Čechy a Morava

Části dílu

00:29
CEFC
  Pražský hrad dnes potvrdil, že kancléř hlavy státu Vratislav Mynář a ekonomický poradce Martin Nejedlý letěli do Číny ověřit informace o zadržení šéfa CEFC Jie Ťien-minga, který taky Miloši Zemanovi radí.
  03:46
  CEFC
   Jie Ťien-ming založil CEFC v roce 2002. Z jakých poměrů podnikatel vzešel, není jasné. Média spekulují o tom, že pochází z vlivné armádní rodiny.
   06:03
   Protesty na Slovensku
    Desetitisíce lidí vyšly ve slovenských městech znovu do ulic. Demise premiéra Fica a obměna vlády na půdorysu současné trojkoalice jim nestačí.
    09:08
    Protesty v ČR
     Kromě slovenských měst se ale protestuje taky v Česku. Živé záběry z akce na pražském Václavském náměstí s názvem Za slušné Slovensko, za slušné Česko můžete právě teď sledovat.
     09:26
     Jevgeňij Nikulin nemá nárok na azyl
      Rus Jevgeňij Nikulin nemá nárok na azyl v Česku. Soud zamítl jeho žalobu na ministerstvo vnitra, které žádost o mezinárodní ochranu zamítlo.
      11:49
      Obvinění soudce Ivana Elischera
       Jako mimořádně závažná označil obvinění soudce Ivana Elischera předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš.
       12:35
       Počasí v ČR
        Živý vstup Václava Svobody.
        13:57
        Severokorejský ministr zahraničí navštívil překvapivě Švédsko
         Jednání v zemi by mohlo položit základ historickému setkání vůdce KLDR a prezidenta Spojených států. Donald Trump minulý týden nabídku k rozhovorům od Kim Čong-una přijal.
         14:22
         Případ Skripal
          Britský ministr zahraničí Boris Johnson se zatím nejostřeji vyjádřil na adresu Ruska. Útok nervovým plynem podle něj s nejvyšší pravděpodobností nařídil přímo prezident Vladimir Putin.
          16:14
          ČEZ a Karlovarský festival
           ČEZ už dál nebude podporovat Karlovarský filmový festival - generálním partnerem byl šestnáct let. Energetická skupina ve zdůvodnění odkazuje na vývoj hospodářských výsledků.
           18:46
           Jednání o vládě
            Užší vedení komunistů dnes doporučilo podpořit vznik druhé vlády Andreje Babiše.
            21:12
            Neštěstí v Miami
             Počet obětí čtvrtečního neštěstí v Miami vystoupal na šest. Devět lidí je v nemocnicích, jeden z nich v kritickém stavu.
             23:27
             Situace ve Vítkovicích
              Skoro 650 lidí z Vítkovických strojíren přijde o práci. Společnost na sebe u městského soudu v Praze podala návrh na insolvenci.
              24:54
              Výrobek se salmonelou
               Řetězec Lidl stahuje z prodeje výrobek se salmonelou. Bakterií způsobující onemocnění střev.
               25:09
               Chřipka
                Lidí s chřipkou ubývá, epidemie ale dál pokračuje. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat hygieniků, podle kterých nemoc aktuálně trápí 1693 lidí ze sta tisíc, před týdnem to bylo o 230 víc.
                27:31
                Modernizace dálnice D1
                 Modernizace dálnice D1 skončí až v roce 2021 - o rok později, než dosud silničáři slibovali. Dnes poprvé to potvrdil ministr dopravy v demisi Dan Ťok.
                 30:31
                 Opravy dálnic
                  Kromě D1 jsou ale v plánu i opravy dalších tras.
                  31:41
                  Opravy v Praze
                   Od kolapsu po částečné zklidnění - to je v kostce první týden oprav na jedné z hlavních ulic Prahy.
                   35:08
                   Protiteroristické zábrany
                    Pražský magistrát nechal na Václavké náměstí opět umístit protiteroristické zábrany. Mají zvýšit bezpečnost na velikonočních trzích, které tam začnou zítra.
                    35:09
                    Opravy v dalších městech
                     Začátek stavební sezony mění nejenom Prahu - velké opravy se rozjíždějí i v dalších velkých městech.
                     36:13
                     Platy státních zaměstnanců v Rusku
                      Ruský prezident Vladimir Putin slíbil, že zvýší platy státních zaměstnanců. Chystá také změny ve zdravotnictví a školství. Dva dny před volbami to oznámil v Petrohradu.
                      38:34
                      Osvobození Juraje Thoma
                       Bývalého českobudějovického primátora Juraje Thomu znovu osvobodil Odvolací soud. Thoma čelil obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby.
                       38:57
                       Zákeřná nemoc kostí
                        41:17
                        Neuvěřitelné záběry z Gruzie
                         V lyžařském areálu na východě země se rozbila lanovka.
                         41:44
                         Nizozemská vláda zruší poradní referendum
                          Zákon platil necelé tři roky. Podle kabinetu se tato forma přímé demokracie neosvědčila.
                          44:05
                          Exodus v Sýrii
                           V Sýrii probíhá největší jednorázový exodus za sedm let občanské války.
                           44:32
                           Albatros kupuje Vyšehrad
                            Skupina Albatros Media koupila nejstarší české nakladatelství Vyšehrad. Jednička na českém trhu s knihami si od toho slibuje posílení své pozice v literatuře faktu a pro dospělé.
                            45:05
                            Protektorát Čechy a Morava
                             Terezínský památník prosí o cokoli z doby před devětasedmdesáti lety. 16. března 1939 vyhlásil Adolf Hitler protektorát Čechy a Morava - začalo tak jedno z nejtemnějších období české historie.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž46 minut
                             Další díl
                             17. březen 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             26. únor

                             Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                             26. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž51 minut

                             25. únor

                             Headlines — Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                             25. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž51 minut

                             25. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             24. únor

                             Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                             24. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             24. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. únor

                             Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíci — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                             23. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             22. únor

                             Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Požár ve Valencii — Virtuální vesmírná stanice

                             22. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 2. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám