11. březen 2018

Obsah dílu

Jednání o vládě — Jednání o vládě — Jednání o vládě — Postoj lidí k současné vládě v demisi — Čínský prezident dostal neomezený mandát — Personální změny ve vládě — Africký mor prasat — Potravinová banka v německém Essenu — Sjezd Národní fronty — Invazní druhy rostlin a živočichů — Nová nadzvuková raketa — Čeští lvi 2017 — Sleva pro důchodce a studenty — Motorkáři na silnicích — Požár ve Chvaleticích — Zranění zdravotníci — Stavební spoření v r. 2017 — Dražba nejvzácnější čs. známky — Teplé jaro — Teplé jaro — Mše za padlé odbojáře — Vyšetřování v Salisbury — Vetovaná rezoluce OSN — Vzpomínka na bitvu u Bachmače — Další nebezpečná lávka

Části dílu

00:31
Jednání o vládě
  Hnutí ANO urychlí jednání o druhé Babišově vládě. Otálet nemíní ani jeho partneři. Sociální demokrati chtějí už příští týden mluvit o rozdělení ministerstev.
  01:19
  Jednání o vládě
   Hlavní variantou zůstává koalice ANO a ČSSD s podporou komunistů. KSČM ale svou toleranci tento týden zpochybnila - kvůli sporům kolem bývalého šéfa komise pro GIBS Zdeňka Ondráčka.
   04:21
   Jednání o vládě
    Premiér v demisi Andrej Babiš taky v Otázkách Václava Moravce řekl, že by chtěl znovu oslovit i ODS. A nabídnout jí i přímý vstup do vlády.
    05:54
    Postoj lidí k současné vládě v demisi
     Jak hodnotí politické dění sami lidé, ukazuje čerstvý průzkum CVVM.
     06:53
     Čínský prezident dostal neomezený mandát
      Jednu z nejdůležitějších ústavních změn v dějinách komunistického režimu schválil parlament. Současné hlavě státu, Si Tin-pchingovi, tím otevřel cestu k doživotní vládě.
      09:17
      Personální změny ve vládě
       Slovenská strana SMER premiéra Roberta Fica je připravena udělat personální změny ve vládě. Po jednání s koaliční stranou Most-Híd to připustil místopředseda SMERu Pellegrini.
       09:39
       Africký mor prasat
        Živý vstup Luboše Dostála.
        10:55
        Potravinová banka v německém Essenu
         Spor o to, komu má pomáhat charita - jestli si klienty může vybírat - třeba podle občanství. Potravinová banka v německém Essenu začne od konce března znovu vydávat jídlo cizincům.
         13:35
         Sjezd Národní fronty
          Marine Le Penová dál povede francouzskou krajně pravicovou Národní frontu. Jednomyslně ji potvrdili delegáti sjezdu.
          13:57
          Invazní druhy rostlin a živočichů
           Ministerstvo životního prostředí chystá novelu zákona proti invazním druhům živočichů a rostlin. Unijní seznam, ze kterého vychází, má po loňské aktualizaci 49 položek.
           16:36
           Nová nadzvuková raketa
            Rusko úspěšně otestovalo novou nadzvukovou raketu Kinžal, kterou světu nedávno představil prezident Vladimir Putin.
            16:53
            Čeští lvi 2017
             Nejlepším filmem loňského roku je Bába z ledu. Snímek Bohdana Slámy o lásce dvou otužilců získal šest Českých lvů.
             19:51
             Sleva pro důchodce a studenty
              Sleva 75 procent na jízdné ve vlacích i autobusech. Důchodci nad 65 let a studenti na ni mají mít nárok od 10. června.
              20:54
              Motorkáři na silnicích
               Teplé počasí vylákalo na silnice první motorkáře. Řada z nich se svolávala na sociálních sitích a pak společně vyrazili na projížďku.
               23:31
               Požár ve Chvaleticích
                Na padesát milionů korun se zatím vyšplhala škoda po požářu v elektrárně Chvaletice. Uvedla to mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.
                23:51
                Zranění zdravotníci
                 O jehlu, skalpel nebo třeba lidskou kost se ročně zraní v českých nemocnicích víc než tři tisíce zdravotníků.
                 26:30
                 Stavební spoření v r. 2017
                  Zájem o stavební spoření dál klesá. Loni finanční instituce uzavřely s klienty 426 a půl tisíce nových smluv.
                  26:47
                  Dražba nejvzácnější čs. známky
                   7 800 000 Kč zaplatil nový majitel v aukci za nejvzácnější čs. známku - 4korunovou s obráceným přetiskem Pošta československá 1919.
                   28:40
                   Teplé jaro
                    Česko má za sebou první skutečně jarní den. Teploty byly mnohde nadprůměrné - třeba v Praze a okolí se blížily i dvaceti stupňům.
                    31:04
                    Teplé jaro
                     Předpověď počasí s Pavlem Karasem.
                     34:13
                     Mše za padlé odbojáře
                      Josef Bílý - voják, vlastenec a hrdina odboje během druhé světové války. Byl prvním velitelem vojenské organizace Obrana národa, a proto ho nacisti v roce 1941 zavraždili.
                      36:22
                      Vyšetřování v Salisbury
                       Britští vyšetřovatelé našli stopy jedu ve dvou restauracích v Salisbury, které navštívil bývalý ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera.
                       36:48
                       Vetovaná rezoluce OSN
                        Rusko v Radě bezpečnosti podpořilo svého blízkovýchodního spojence - Írán. Vetovaná rezoluce měla odsoudit jeho dodávky raket šíitským povstalcům do Jemenu.
                        39:30
                        Vzpomínka na bitvu u Bachmače
                         Sto let od bitvy u Bachmače – šlo o první velké nasazení československých legionářů během I. světové války. Bitvou u strategického železničního uzlu na severu Ukrajiny začala jejich čtyřletá cesta po Transsibiřské magistrále.
                         40:25
                         Další nebezpečná lávka
                          Další nebezpečná lávka v Česku půjde do šrotu. Vede nad nádražím v Chebu. Uzavřená byla kvůli špatnému stavu materiálu.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          12. březen 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          31. březen

                          Headlines — Změny v důchodech — Hospodaření systému důchodového pojištění — Penzijní reforma — Stávkové výbory ve školství — Obvinění Donalda Trumpa z falšování účetnictví — Reakce na obvinění exprezidenta Trumpa — Kondice české ekonomiky — Finsko se stane 31. členem NATO — Podpora Ukrajiny — Rok od osvobození města Buča — Dodávky léků — Reklamy v totalitním Československu — Speciální zákon o civilní rozvědce — Plošné izolace kvůli covidu — Celková výše dluhů — David Svoboda skončí v Komisi sportovců — Otevření soutěsek v Hřensku — Seznam zrušených poboček pošty — Kde se ruší pobočky České pošty — Návrh na zrušení poboček v krajích — Ivo Vondrák ve školském výboru — Tchajwanská prezidentka v USA — Propuštění papeže z nemocnice — Trest za požár liberecké Severochemy — Turecko před volbami — Bouřky v Česku — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Registrace ukrajinských uprchlíků — Vladimír Kruliš nastupuje do ČNB — Provizorní tábořiště lidí bez domova — Opravova silnici mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí — Příběh pilota Garyho Powerse — Noc s Andersenem

                          31. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          31. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          31. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          30. březen

                          Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                          30. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          30. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. březen

                          Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                          29. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 3. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám