Události

12. březen 2018

48 minut

12. březen 2018

Obsah dílu

Rezignace ministra vnitra Kaliňáka — Slovenská vládní krize — Jednání o nové vládě — Jednání o nové vládě — Nejasnosti okolo investiční skupiny CEFC — Tragický požár domu v Oleksovicích — Velká koalice v Německu — Otrava bývalého agenta Skripala — Rekonstrukce Státní opery — Ústavní soud o hospodaření obcí — Obžaloba za kontaminaci vody v Praze — Nebezpečné hračky — Zkoumání uzavřené lávky v Kroměříži — Pět mrtvých po havárii vrtulníku v New Yorku — Dluhy českých domácností — Opravy krajských silnic — Investice do krajských silnic — Nehoda letadla v Nepálu — Soud kvůli nezdaněné reklamě za stamiliony — Týden do prezidentských voleb v Rusku — Kolaps dopravy v části Prahy — Nehoda dodávky a osmi kamionů — Výstava o Adolfu Eichmannovi — Jednání ANO — Začíná Týden mozku — Zemřel Oleg Tabakov

Části dílu

00:38
Rezignace ministra vnitra Kaliňáka
  Přesně dva týdny po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky končí ve funkci ministr vnitra Robert Kaliňák.
  03:35
  Slovenská vládní krize
   Živý vstup Lukáš Mathého, zahraničního zpravodaje ČT na Slovensku.
   05:08
   Jednání o nové vládě
    Hnutí ANO a sociální demokrati se snaží dohodnout na programu. Daně je stále rozdělují, názory na nemocenskou se naopak sbližují.
    08:32
    Jednání o nové vládě
     Rozhovor s Petrem Fialou, předsedou Občanské demokratické strany.
     10:30
     Nejasnosti okolo investiční skupiny CEFC
      Měla to být jedna z největších čínských investic v Česku. Dlouho připravovaný vstup investiční skupiny CEFC do J&T je ale v ohrožení.
      12:19
      Tragický požár domu v Oleksovicích
       Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové z Oleksovic na Znojemsku, kde zemřely tři děti při nočním požáru rodinného domku. Čtyři dospělí skončili v nemocnicích.
       13:54
       Velká koalice v Německu
        Zástupci konzervativní unie a sociální demokracie podepsali v Berlíně koaliční smlouvu - necelého půl roku po parlamentních volbách. Velkou koalici povede opět kancléřka Angela Merkelová.
        14:15
        Otrava bývalého agenta Skripala
         Živý vstup zahraničního zpravodaja Bohumila Vostala.
         16:23
         Rekonstrukce Státní opery
          Rekonstrukce Státní opery se pravděpodobně prodraží o sto milionů - rozpočet by se tak přiblížil miliardě. Vedení totiž chce - oproti původním plánům - moderní točnu.
          18:43
          Ústavní soud o hospodaření obcí
           Ústavní soud odmítl návrh na zrušení částí zákona, který má brzdit zadlužování obcí a krajů.
           21:01
           Obžaloba za kontaminaci vody v Praze
            Obžaloba dvou pracovníků Pražských vodovodů a kanalizací za téměř tři roky staré problémy v Dejvicích a Bubenči.
            21:32
            Nebezpečné hračky
             Mezi nebezpečnými výrobky v Evropě převažují hračky. Celkem takových předmětů z trhu úřady stáhly přes 2200 - pomáhá v tom evropský systém varování RAPEX. Problémy jsou stále s výrobky z Číny.
             23:26
             Zkoumání uzavřené lávky v Kroměříži
              Dva a půl měsíce od preventivního uzavření pěší lávky v Kroměříži ji dnes začali zkoumat odborníci. Lávka má podobnou konstrukci jako ta v pražské Tróji, která se na konci loňského roku zřítila.
              24:01
              Pět mrtvých po havárii vrtulníku v New Yorku
               Pět lidí zahynulo při nehodě vrtulníku, který se v neděli večer zřítil do řeky v New Yorku.
               24:21
               Dluhy českých domácností
                Dluh českých domácností na konci loňska překonal dva biliony korun. Z roku na rok se zvýšil o devět procent, zhruba 180 miliard.
                26:18
                Opravy krajských silnic
                 Stav silnic, které mají na starosti kraje, se zlepšuje, cena za to je ale podle zprávy NKÚ velmi rozdílná. Stát podle šetření neověřil efektivnost dotací na opravy silnic druhé a třetí třídy.
                 28:42
                 Investice do krajských silnic
                  Kraje do oprav silnic nižších tříd dávají každý rok řádově jednotky miliard. Tvrdí ale, že mají zdrojů málo. Státní rozpočet jim proto v předchozích letech pomáhal - v roce 2015 vyčlenil 4 miliardy a 400 milionů, pak dva roky po sobě tři miliardy.
                  33:43
                  Nehoda letadla v Nepálu
                   Nejméně 49 lidí zemřelo při nehodě letadla v Nepálu - na palubě bylo celkem 71 cestujících, včetně posádky. Stroj se zřítil v Káthmandú při přistávacím manévru a skončil v plamenech.
                   34:05
                   Soud kvůli nezdaněné reklamě za stamiliony
                    Jedním z nejrozsáhlejších případů praní špinavých peněz v Česku se začal zabývat soud v Ostravě. Nezdaněnou miliardu a sedm set milionů korun měla podle žalobce zlegalizovat tamní agentura Propag-Storm.
                    35:56
                    Týden do prezidentských voleb v Rusku
                     Poslední týden zbývá do ruských prezidentských voleb. Kandidáti si stěžují na televizní debaty - pro všechny jsou povinné. Jenom Vladimir Putin se jich neúčastní, zdůvodňuje to pracovním vytížením.
                     38:44
                     Kolaps dopravy v části Prahy
                      Živý vstup redaktorky Lenky Drmotové
                      40:15
                      Nehoda dodávky a osmi kamionů
                       40:40
                       Výstava o Adolfu Eichmannovi
                        Unikátní výstava na severu Izraele přibližuje historický proces s Adolfem Eichmannem. Autora nacistického plánu na vyvraždění veškeré židovské populace Evropy odsoudil jeruzalémský soud k trestu smrti před 57 lety.
                        43:28
                        Jednání ANO
                         Živý vstup redaktorky Izabely Niepřejové
                         45:14
                         Začíná Týden mozku
                          Vše o trendech ve výzkumu nejsložitější struktury na planetě - to je Týden mozku. Festival začal v Akademii věd na pražské Národní třídě.
                          46:16
                          Zemřel Oleg Tabakov
                           Zemřel ruský herec, režisér a pedagog Oleg Tabakov. Bylo mu osmdesát dva let. V padesátých letech spoluzakládal proslulé moskevské divadlo Sovre-menik.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           13. březen 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           21. květen

                           Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                           Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           21. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám