12. březen 2018

Obsah dílu

Rezignace ministra vnitra Kaliňáka — Slovenská vládní krize — Jednání o nové vládě — Jednání o nové vládě — Nejasnosti okolo investiční skupiny CEFC — Tragický požár domu v Oleksovicích — Velká koalice v Německu — Otrava bývalého agenta Skripala — Rekonstrukce Státní opery — Ústavní soud o hospodaření obcí — Obžaloba za kontaminaci vody v Praze — Nebezpečné hračky — Zkoumání uzavřené lávky v Kroměříži — Pět mrtvých po havárii vrtulníku v New Yorku — Dluhy českých domácností — Opravy krajských silnic — Investice do krajských silnic — Nehoda letadla v Nepálu — Soud kvůli nezdaněné reklamě za stamiliony — Týden do prezidentských voleb v Rusku — Kolaps dopravy v části Prahy — Nehoda dodávky a osmi kamionů — Výstava o Adolfu Eichmannovi — Jednání ANO — Začíná Týden mozku — Zemřel Oleg Tabakov

Části dílu

00:38
Rezignace ministra vnitra Kaliňáka
  Přesně dva týdny po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky končí ve funkci ministr vnitra Robert Kaliňák.
  03:35
  Slovenská vládní krize
   Živý vstup Lukáš Mathého, zahraničního zpravodaje ČT na Slovensku.
   05:08
   Jednání o nové vládě
    Hnutí ANO a sociální demokrati se snaží dohodnout na programu. Daně je stále rozdělují, názory na nemocenskou se naopak sbližují.
    08:32
    Jednání o nové vládě
     Rozhovor s Petrem Fialou, předsedou Občanské demokratické strany.
     10:30
     Nejasnosti okolo investiční skupiny CEFC
      Měla to být jedna z největších čínských investic v Česku. Dlouho připravovaný vstup investiční skupiny CEFC do J&T je ale v ohrožení.
      12:19
      Tragický požár domu v Oleksovicích
       Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové z Oleksovic na Znojemsku, kde zemřely tři děti při nočním požáru rodinného domku. Čtyři dospělí skončili v nemocnicích.
       13:54
       Velká koalice v Německu
        Zástupci konzervativní unie a sociální demokracie podepsali v Berlíně koaliční smlouvu - necelého půl roku po parlamentních volbách. Velkou koalici povede opět kancléřka Angela Merkelová.
        14:15
        Otrava bývalého agenta Skripala
         Živý vstup zahraničního zpravodaja Bohumila Vostala.
         16:23
         Rekonstrukce Státní opery
          Rekonstrukce Státní opery se pravděpodobně prodraží o sto milionů - rozpočet by se tak přiblížil miliardě. Vedení totiž chce - oproti původním plánům - moderní točnu.
          18:43
          Ústavní soud o hospodaření obcí
           Ústavní soud odmítl návrh na zrušení částí zákona, který má brzdit zadlužování obcí a krajů.
           21:01
           Obžaloba za kontaminaci vody v Praze
            Obžaloba dvou pracovníků Pražských vodovodů a kanalizací za téměř tři roky staré problémy v Dejvicích a Bubenči.
            21:32
            Nebezpečné hračky
             Mezi nebezpečnými výrobky v Evropě převažují hračky. Celkem takových předmětů z trhu úřady stáhly přes 2200 - pomáhá v tom evropský systém varování RAPEX. Problémy jsou stále s výrobky z Číny.
             23:26
             Zkoumání uzavřené lávky v Kroměříži
              Dva a půl měsíce od preventivního uzavření pěší lávky v Kroměříži ji dnes začali zkoumat odborníci. Lávka má podobnou konstrukci jako ta v pražské Tróji, která se na konci loňského roku zřítila.
              24:01
              Pět mrtvých po havárii vrtulníku v New Yorku
               Pět lidí zahynulo při nehodě vrtulníku, který se v neděli večer zřítil do řeky v New Yorku.
               24:21
               Dluhy českých domácností
                Dluh českých domácností na konci loňska překonal dva biliony korun. Z roku na rok se zvýšil o devět procent, zhruba 180 miliard.
                26:18
                Opravy krajských silnic
                 Stav silnic, které mají na starosti kraje, se zlepšuje, cena za to je ale podle zprávy NKÚ velmi rozdílná. Stát podle šetření neověřil efektivnost dotací na opravy silnic druhé a třetí třídy.
                 28:42
                 Investice do krajských silnic
                  Kraje do oprav silnic nižších tříd dávají každý rok řádově jednotky miliard. Tvrdí ale, že mají zdrojů málo. Státní rozpočet jim proto v předchozích letech pomáhal - v roce 2015 vyčlenil 4 miliardy a 400 milionů, pak dva roky po sobě tři miliardy.
                  33:43
                  Nehoda letadla v Nepálu
                   Nejméně 49 lidí zemřelo při nehodě letadla v Nepálu - na palubě bylo celkem 71 cestujících, včetně posádky. Stroj se zřítil v Káthmandú při přistávacím manévru a skončil v plamenech.
                   34:05
                   Soud kvůli nezdaněné reklamě za stamiliony
                    Jedním z nejrozsáhlejších případů praní špinavých peněz v Česku se začal zabývat soud v Ostravě. Nezdaněnou miliardu a sedm set milionů korun měla podle žalobce zlegalizovat tamní agentura Propag-Storm.
                    35:56
                    Týden do prezidentských voleb v Rusku
                     Poslední týden zbývá do ruských prezidentských voleb. Kandidáti si stěžují na televizní debaty - pro všechny jsou povinné. Jenom Vladimir Putin se jich neúčastní, zdůvodňuje to pracovním vytížením.
                     38:44
                     Kolaps dopravy v části Prahy
                      Živý vstup redaktorky Lenky Drmotové
                      40:15
                      Nehoda dodávky a osmi kamionů
                       40:40
                       Výstava o Adolfu Eichmannovi
                        Unikátní výstava na severu Izraele přibližuje historický proces s Adolfem Eichmannem. Autora nacistického plánu na vyvraždění veškeré židovské populace Evropy odsoudil jeruzalémský soud k trestu smrti před 57 lety.
                        43:28
                        Jednání ANO
                         Živý vstup redaktorky Izabely Niepřejové
                         45:14
                         Začíná Týden mozku
                          Vše o trendech ve výzkumu nejsložitější struktury na planetě - to je Týden mozku. Festival začal v Akademii věd na pražské Národní třídě.
                          46:16
                          Zemřel Oleg Tabakov
                           Zemřel ruský herec, režisér a pedagog Oleg Tabakov. Bylo mu osmdesát dva let. V padesátých letech spoluzakládal proslulé moskevské divadlo Sovre-menik.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           13. březen 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           26. březen

                           Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                           26. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           26. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           25. březen

                           Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                           25. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           25. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 3. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. březen

                           Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                           24. 3. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. březen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 3. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám