44 minut

3. březen 2018

Obsah dílu

Pohřeb slovenského novináře — Rozloučení s novinářem Jánem Kuciakem — Vražda slovenského novináře — Aktuální situace na Slovensku — Mírnější zákon o střetu zájmů — Plyn pro Ukrajinu z Evropské unie — Předvolební Itálie — Znečištěný vzduch na Ostravsku — Kauza dceřiných firem Nemocnice Na Homolce — Největší série krádeží na Islandu — První památky se otevírají po zimní pauze — Ničivá bouře v USA — Hlídky na zamrzlých plochách — Naganský letenský speciál exponátem — Bezpečnost škol a školek — Ukrajinští zdravotníci v Česku — Projekt Ukrajina — Vzdělávání zahraničních zdravotníků — Rekonstrukce komunistického procesu — Omezený provoz na Libeňském mostě — Turecké nálety v Sýrii — Ruská předvolební témata — Zemřel spisovatel Ota Filip

Části dílu

00:37
Pohřeb slovenského novináře
  Vraždy, které mění celou zemi. Slovensko se loučí s dvojicí zabitých mladých lidí – investigativním novinářem Jánem Kuciakem a jeho snoubenkou Martinou Kušnírovou.
  01:33
  Rozloučení s novinářem Jánem Kuciakem
   Jána Kuciaka pochovali dnes odpoledne, jeho snoubenku Martinu Kušnírovou o den dřív. Smutečních obřadů se účastnily stovky lidí. Jenom v Bratislavě pak v pátek večer přišlo na pietní shromáždění na dvacet tisíc lidí.
   04:32
   Vražda slovenského novináře
    Investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou nachází policie ráno mrtvé. Zastřelili je v jejich domě, každého zasáhla jediná rána.
    07:03
    Aktuální situace na Slovensku
     Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
     09:55
     Mírnější zákon o střetu zájmů
      Sněmovna v týdnu podpořila zmírnění zákona o střetu zájmů u komunálních politiků. Všechny strany našly kompromis u kulatého stolu – část majetkových přiznání zastupitelů a radních tak zůstane neveřejná.
      12:46
      Plyn pro Ukrajinu z Evropské unie
       Ukrajina oznámila odvrácení energetické krize. Přerušené dodávky plynu z Ruska nahradila surovina ze zemí Evropské unie. Konflikt vznikl kvůli arbitráži ohledně poplatků za tranzit přes Ukrajinu.
       13:11
       Předvolební Itálie
        Už zítra budou Italové rozhodovat o novém parlamentu. A jedno z nejdůležitějších letošních hlasování v Unii slibuje změnu. Největší šanci na vítězství má Hnutí Pěti hvězd. Chce do vlády a s novým lídrem se snaží vystupovat méně radikálně.
        15:37
        Znečištěný vzduch na Ostravsku
         Živý vstup redaktorky Lucie Botorové.
         17:54
         Kauza dceřiných firem Nemocnice Na Homolce
          Nemocnice Na Homolce ohlásila definitivní konec dceřiných firem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch chce ale prověřit okolnosti jejich zániku. Vadí mu třeba, že likvidátorkou je trestně stíhaná insolvenční správkyně Jaroslava Dlabolová.
          20:03
          Největší série krádeží na Islandu
           Policie sečetla počítače ukradené z datových center a došla k tomu, že zmizelo šest set přístrojů, používaných hlavně k tvorbě bitcoinů a dalších virtuálních měn.
           20:28
           První památky se otevírají po zimní pauze
            Památky se po zimní přestávce začínají otevírat návštěvníkům. Jednou z prvních je hrad Svojanov v Pardubickém kraji. Karlštejn prodloužil otevírací dobu. A třeba na Hluboké se dokončují přípravy před novou sezonou.
            23:04
            Ničivá bouře v USA
             Severovýchod Spojených států zasáhla prudká zimní bouře, podobná hurikánu. Extrémně silný vítr, záplavy a vydatné sněžení si vyžádaly nejméně šest životů. Skoro dva a půl milionu domácností a firem je bez elektřiny, úřady zrušily téměř tři tisíce letů.
             24:54
             Hlídky na zamrzlých plochách
              Kvůli nebezpečí propadnutí vyslali dnes strážníci k zamrzlých rybníkům a přehradám v Brně více hlídek. Přestože několik dní silně mrzlo, je led na přehradě pořád nestabilní. Bruslily na něm ale stovky lidí.
              25:57
              Naganský letenský speciál exponátem
               Novým exponátem leteckého muzea v Kunovicích je dopravní letadlo Tu-154. Od 70. let bylo součástí vládní letky. A je to také stroj, jehož přílet zlomil tuzemské televizní rekordy.
               27:51
               Bezpečnost škol a školek
                Jsou to čtyři roky, co psychicky nemocná žena ubodala studenta ve Žďáru nad Sázavou. A teď inspekce hlásí, že drtivá většina škol, včetně těch mateřských, je proti vniknutí kohokoliv cizího zabezpečená.
                30:23
                Ukrajinští zdravotníci v Česku
                 Českým zdravotníkům se nelíbí tuzemská praxe kolem přijímání kolegů z Ukrajiny. Požadují důslednou kontrolu diplomů a vyšší požadavky na odborné znalosti.
                 33:23
                 Projekt Ukrajina
                  Přes projekt Ukrajina se do Česka dostalo 151 lékařů, 50 zubařů a jeden farmaceut. Nejvíce doktorů směřovalo do Ústeckého a Pardubického kraje a také do Prahy.
                  33:56
                  Vzdělávání zahraničních zdravotníků
                   Řada cizinců už získává vzdělání přímo v Česku – třeba na lékařské fakultě v Brně. Ze zahraničních absolventů tam jednoznačně převažují ti ze Slovenska.
                   35:56
                   Rekonstrukce komunistického procesu
                    Justiční zvůle, která ožila po 66 letech. Naštěstí jenom jako připomínka toho, co dokáže totalita. Studenti pražské právnické fakulty provedli rekonstrukci komunistického procesu s válečným hrdinou Tomášem Sedláčkem.
                    38:03
                    Omezený provoz na Libeňském mostě
                     Zhruba po měsíci se na most vrátily tramvaje i auta, prozatím v omezeném režimu. Obnovení provozu umožnily podpěry nejpostiženějších částí 90 let staré stavby a posudek statika.
                     39:40
                     Turecké nálety v Sýrii
                      Nejméně 36 provládních bojovníků zabily v syrském Afrínu nálety tureckého letectva. Informuje o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva.
                      40:00
                      Ruská předvolební témata
                       Už za dva týdny vyberou Rusové prezidenta na dalších šest let. Největší favorit, současná hlava státu Vladimir Putin, trvá na tom, že nevede kampaň.
                       42:32
                       Zemřel spisovatel Ota Filip
                        Ve věku osmdesáti sedmi let zemřel Ota Filip – spisovatel a publicista, který žil od sedmdesátých let v Německu. Patřil k představitelům exilové literatury.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž44 minut
                        Další díl
                        4. březen 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        8. červen

                        Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

                        8. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        8. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        8. 6. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        7. červen

                        Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                        7. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        7. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        7. 6. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        6. červen

                        Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                        6. 6. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        6. červen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        6. 6. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám