48 minut

27. února 2018

Obsah dílu

Headlines — Přímá účast ve vládě — Vyjednávání o nové vládě — Vyjednávání o vládě — Pozice šéfa policejní inspekce — Spor kolem šéfa policejní inspekce — Vyšetřování vraždy slovenského novináře — Zvýšení důchodů — Růst průměrného důchodu — Přelomový verdikt nad naftovými auty — Kurdský politik na svobodě — Rozhodnutí o brněnském nádraží — Zemřel senátor Jan Hajda — Jaká bude inaugurace — Rekordní mrazy v Česku — Silný mráz i ve městech — Chladné počasí a energie — Vojenské cvičení mrazům navzdory — Vyšetřování vraždy slovenského novináře — Obavy slovenských novinářů — Možné pozadí dvojnásobné vraždy — Rozhovor se spolupracovníkem Jána Kuciaka — Nájemné vraždy — Ochrana novinářů — Trest pro jihokorejskou exprezidentku — Náměstí Borise Němcova — Nebezpečná událost na přejezdu — Ústavní soud o tzv. lovcích nehod — Premiéra road movie Tlumočník

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Přímá účast ve vládě
   Sociální demokraté tento svůj postoj dnes oznámili prezidentovi Miloši Zemanovi. Do Lán za ním jel nově zvolený předseda ČSSD Jan Hamáček a druhý muž strany Jiří Zimola.
   01:20
   Vyjednávání o nové vládě
    Nejen sociální demokraté ale o vládě s hnutím ANO vyjednávají. Tento týden se opět scházejí expertní týmy komunistů a SPD. Jak dlouho ještě bude vítěz říjnových voleb hledat druhou vládu, ale teď nikdo odhadnout nedokáže.
    04:00
    Vyjednávání o vládě
     Rozhovor s Jaroslavem Faltýnkem, předsedou poslaneckého klubu ANO.
     07:06
     Pozice šéfa policejní inspekce
      Andrej Babiš údajně chce, aby ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín rezignoval. Ten to odmítá. Řekl to mluvčí inspekce Ivo Mitáček.
      07:25
      Spor kolem šéfa policejní inspekce
       Rozhovor s Jaroslavem Faltýnkem, předsedou poslaneckého klubu ANO.
       08:24
       Vyšetřování vraždy slovenského novináře
        Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
        10:37
        Zvýšení důchodů
         Vláda v demisi dnes schválila zákon, který by všem důchodcům příští rok zvýšil penzi o 320 korun měsíčně. Spolu se standardním zvýšením důchodů tak má vzrůst příští rok penze v průměru celkem o 918 korun.
         13:21
         Růst průměrného důchodu
          Zvýšení průměrného důchodu o 918 korun měsíčně by znamenalo největší růst starobních penzí v české historii. Třeba letos stát zvýšil penze v průměru o necelých pět stovek, loni pak zhruba o tři stovky.
          14:24
          Přelomový verdikt nad naftovými auty
           V Lipsku padl rozsudek s potenciálem dramaticky ovlivnit automobilovou dopravu v Německu i za jeho hranicemi. Spolkový správní soud rozhodl, že německá města mohou v rámci boje s emisemi škodlivých oxidů dusíku zakázat vjezd dieselům.
           17:00
           Kurdský politik na svobodě
            Pražský městský soud dnes propustil na svobodu kurdského politika Sáliha Muslima. Toho česká policie zadržela v sobotu na základě mezinárodního zatykače. O jeho vydání usiluje Turecko, podle něhož jde o teroristu. Podle Kurdů jde o politický proces.
            19:29
            Rozhodnutí o brněnském nádraží
             Živý vstup redaktorky Veroniky Gecové.
             20:53
             Zemřel senátor Jan Hajda
              Zemřel Jan Hajda, senátor břeclavského obvodu z ČSSD. Bylo mu 68 let. Členem horní komory byl od roku 2006, letos mu končilo druhé funkční období.
              21:12
              Jaká bude inaugurace
               Na Pražském hradě vrcholí přípravy na inauguraci Miloše Zemana. Ta proběhne 8. března. Hotový je v tuto chvíli detailní scénář slavnostního aktu. Je už tak jasné, že hlavní body prezidentské přísahy zůstanou stejné jako před pěti lety.
               23:46
               Rekordní mrazy v Česku
                Česko má za sebou zatím nejchladnější noc letošní zimy. Rekordy zaznamenalo 15 měřicích stanic. Na Ostravsku zřejmě kvůli mrazům zemřeli v posledních dnech tři lidé bez domova.
                25:49
                Silný mráz i ve městech
                 Rekordní minimální teploty pro 27. únor dnes překonalo 11 % stanic, které měří aspoň 30 let. Nejmíň ukázal teploměr v Bedřichově -25. Ovšem pod -15 klesla teplota i ve velkých městech a dokonce i na okraji Prahy v Ruzyni.
                 27:57
                 Chladné počasí a energie
                  Chladné počasí navyšuje i spotřebu energií - u plynu je to v porovnání s loňským únorem, kdy bylo o 8 stupňů tepleji, nárůst téměř o třetinu, u elektřiny roste spotřeba s každým stupněm Celsia zhruba o 70 megawattů.
                  29:25
                  Vojenské cvičení mrazům navzdory
                   A ještě jeden pohled na mrazy - armádní. Noc na dnešek strávila při pravidelném cvičení ve výcvikových prostorech zhruba tisícovka vojáků. Natáčeli jsme v Doupově.
                   31:03
                   Vyšetřování vraždy slovenského novináře
                    Politici na Slovensku ujišťují veřejnost o tom, že dopadení vraha novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně je pro ně extrémně důležité, policie je na konkrétní detaily z vyšetřování skoupá.
                    33:28
                    Obavy slovenských novinářů
                     Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
                     34:37
                     Možné pozadí dvojnásobné vraždy
                      Server Aktuality.sk dnes zveřejnil informace z posledního článku, na kterém Ján Kuciak pracoval. Jak víme - pátral po italské mafii na Slovensku a po jejích kontaktech do vysokých pater politiky.
                      36:17
                      Rozhovor se spolupracovníkem Jána Kuciaka
                       Když se včera ráno dozvěděl o násilné smrti Jána Kuciaka, kontaktoval policii a okamžitě šel na výslech. Adam Valček je jedním z novinářů, který se zavražděným na zmíněné kauze pracoval.
                       37:20
                       Nájemné vraždy
                        Nájemná vražda je zločin ve střední Evropě výjimečný - včetně Česka. Z poslední dekády připomeňme dvě.
                        38:33
                        Ochrana novinářů
                         Vraťme se ale k novinářům - s policejní ochranou kvůli své práci mají zkušenost i ti čeští.
                         41:20
                         Trest pro jihokorejskou exprezidentku
                          Až 30 let vězení a pokutu 110 milionů dolarů navrhuje jihokorejská prokuratura pro souzenou exprezidentku Pak Kun-hje. Bývalou hlavu státu viní z korupce, zneužití pravomocí a dalších trestných činů.
                          41:42
                          Náměstí Borise Němcova
                           Washington - hlavní město Spojených států dnes oficiálně přejmenoval část ulice před ruským velvyslanectvím na náměstí Borise Němcova. Jde o první místo na světě pojmenované po předákovi ruské opozice a hlasitém kritikovi prezidenta Putina.
                           44:22
                           Nebezpečná událost na přejezdu
                            Řidič linkového autobusu ve Frýdku-Místku nerespektoval signalizaci, vjel na koleje a vzápětí ho jen těsně minul vlak. V něm sedělo přes devadesát cestujících.
                            45:02
                            Ústavní soud o tzv. lovcích nehod
                             Ústavní soud kritizuje podnikání navázané na nehody a placené z povinného ručení. Vyhověl pojišťovně ve sporu s firmou, která žádala vysoké odškodnění za opravu vozu, přestože prošel opravou levnějšími díly.
                             46:55
                             Premiéra road movie Tlumočník
                              Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              28. února 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              21. června

                              Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                              21. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              21. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              20. června

                              Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                              20. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              20. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              19. června

                              Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                              19. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              19. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              18. června

                              Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                              18. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              18. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. června

                              Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                              17. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 6. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám