Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Pád ruského letadla

Havárii ruského letadla nepřežil nikdo z 71 lidí na palubě. Letoun na pravidelné lince z Moskvy do jihoruského Orsku se zřítil jen několik minut po startu.

Pád ruského letadla

Živý vstup Miroslava Karase.

Pád ruského letadla

Dnešní nehoda je v posledním desetiletí už devátým leteckým neštěstím na území Ruska. Tady jsou tři nejznámější, umírali při nich umělci, sportovní mistři světa i politické špičky.

Podpora homosexuálních párů

Nejen sestavování druhé Babišovy vlády zaměstnává v těchto dnech české politiky. Nejpočetnější poslanecký klub - hnutí ANO - se příští týden bude zabývat novým zákonem, který by párům stejného pohlaví umožnil klasické sňatky i adopci partnerových dětí.

Podpora homosexuálních párů

V současnosti mají páry stejného pohlaví k dispozici jen takzvané registrované partnerství, které ale nezaručuje stejná práva jako sňatek - hlavně ve zmíněném vztahu k potomkům.

Stříbrná medaile pro Michala Krčmáře

Česko má druhou medaili z korejské olympiády. Úspěšní byli opět biatlonisté. Tentokrát stříbro v desetikilometrovém sprintu mužů vybojoval Michal Krčmář.

Stříbrná mediale pro Michala Krčmáře

Živý vstup Martiny Talchové.

Dopravní logistika během zimních Her

Slabé zemětřesení v noci rozechvělo východ Jižní Koreje. Otřesy ale nezpůsobily žádné škody. To sportovcům v otevřeném terénu víc komplikuje život silný vítr. Pro návštěvníky Her může být zase složitá třeba doprava.

Squatteři na střeše domu Šatovka

Sedm squatterů zůstává na střeše domu Šatovka v Praze 6, jsou tam už víc než 48 hodin.

Výstava o Chartě 77

V Moskve začala výstava věnovaná Chartě 77. Ruským návštěvníkům chce přiblížit vznik, činnost i přední signatáře této občanské iniciativy.

Přípravy na podzimní volby

Sotva skončily v Česku jedny volby, už se připravují další. Do těch obecních a senátních zbývá něco málo přes půl roku.

Prezidentští kandidáti

Jaké jsou plány bývalých kandidátů na prezidenta?

Přísnější pravidla pro realitní makléře

Pravidla na trhu s nemovitostmi se změní. Ministerstvo pro místní rozvoj má připraven zákon, který upravuje práci realitních agentů.

Poplatek za ukládání odpadu na skládkách

Až na čtyřnásobek by se měl zvýšit poplatek za ukládání odpadu na skládkách - než tato možnost úplně skončí. Proti zdražení je část samospráv, nesouhlasí ani odpadové firmy.

Karneval v Riu de Janeiro

Hudba, extravagantní kostýmy, alegorické vozy - to je světoznámý karneval v Riu de Janeiro.

Agrární obchod ČR se zahraničím

Loňský schodek agrárního obchodu s cizinou byl nejvyšší za posledních šest let.

Pomoc pro pozůstalé

V Česku přibývá služeb, které pomáhají lidem, co přišli o blízkého. Právě pozůstalí často potřebují nejen podporu psychologa, ale taky radu, jak vyřídit pohřeb nebo co je potřeba nahlásit úřadům.

Sucho na jižní Moravě

Ani déšť, ani sníh nevyřešil problém, který trápí dlouhodobě jižní Moravu - sucho.

Sucho v ČR

Jak to vypadá na dalších místech Česka?

Zásoby vody

V současnosti je na tom se zásobami vody nejlépe jihozápad a severozápad Čech. V některých místech je jí tam podle místních pozorovatelů dokonce nejvíc za posledních deset let.

Izraelské nálety v Sýrii

Sobotní izraelské nálety v Sýrii v odvetě za sestřelení stíhačky zabily nejméně šest příslušníků syrské armády a jejích spojenců.

Kvalita ovzduší v Polsku

Nečistoty na severovýchod republiky přicházejí částečně ze sousedního Polska.To má podle Evropské agentury pro životní prostředí - po Bulharsku - nejhorší ovzduší z Osmadvacítky.

Další cesta žlutými trabanty

Cestovatel a dokumentarista Dan Přibáň a jeho tým dnes u pražského Rudolfina symbolicky zahájili další cestu žlutými trabanty po světě. Podpořit je přišly stovky lidí, desítky fanoušků přijely přímo ve východoněmeckém vozidle.

Přípravy na Jizerskou padesátku

Bedřichov se chystá na Jizerskou padesátku. Obec musí najednou pojmout víc než deset tisíc lidí a to jsou zároveň i jarní prázdniny.

Přehrát vše
Stopáž41 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD