Nahrávám video

31. leden 2018

Část: Nové národní kulturní památky

Obsah dílu

Spor kvůli lithiu — Vládní spor kvůli lithiu — Těžba lithia v Česku — Zdroje energie v Česku — Budoucnost JE Dukovany — Trumpova zpráva o stavu Unie — Zadržený švýcarský akademik — Jmenování nových soudců — Výměna ročních dálničních známek — Katalánská krize — Nové národní kulturní památky — Do kin vstupuje Prezident Blaník — Jednání o nové vládě — Nezaměstnanost v Evropské unii — Zranění v běžkářské stopě — Nový památník v Plzni — Návrat Jaromíra Jágra do Česka — Větší zabezpečení bankovek — Nebezpečná divoká prasata — Dvojí kvalita potravin v Evropě — Stejné potraviny, jiné složení — Nejčastější triky výrobců potravin — Spor o Lidový dům — Budoucnost Libeňského mostu — Nehoda na autobusové zastávce — Slovenská vědkyně a pobyt na Marsu — Srážka vlaku s popelářským vozem — Případ napadené seniorky — Zdravotnický asistent, nebo zdravotní sestra? — Pololetní vysvědčení — Koncert ke 100 letům Československa — Magicky rudý úplněk

Části dílu

00:36
Spor kvůli lithiu
  Lithium u severočeského Cínovce by měl těžit stát - oznámil po jednání kabinetu premiér v demisi Andrej Babiš. Dodal, že memorandum mezi státem a australskou společností European Metals Holdings považuje za neplatné.
  01:20
  Vládní spor kvůli lithiu
   Sám ministr Hüner se dnes nechtěl ke způsobu zneplatnění memoranda ani ke státní těžbě lithia vyjadřovat. Už minulý týden ale připustil, že právo na průzkum ložiska i na případné přednostní dobývání má firma Geomet vlastněná australským investorem.
   04:09
   Těžba lithia v Česku
    Rozhovor s Radimem Fialou, předsedou hospodářského výboru sněmovny a místopředsedou hnutí SPD.
    05:33
    Zdroje energie v Česku
     Přibližně polovinu energie teď v Česku produkují uhelné elektrárny. Postupně by je měly nahradit jaderné a obnovitelné zdroje.
     06:13
     Budoucnost JE Dukovany
      Rozhovor s Radimem Fialou, předsedou hospodářského výboru sněmovny a místopředsedou hnutí SPD
      08:47
      Trumpova zpráva o stavu Unie
       Prezident Trump přednesl své první poselství o stavu Unie. V 80 minutách pochválil ekonomiku, slíbil posílení bezpečnosti a vyzýval k jednotě. Mluvil přitom k politicky rozdělenému Kongresu.
       11:37
       Zadržený švýcarský akademik
        Francouzská policie vzala do vazby respektovaného švýcarského akademika Tárika Ramadana - jednoho z největších odborníků na islám. Dvě ženy ho obvinily ze znásilnění. Profesor Oxfordské univerzity nařčení odmítá.
        12:03
        Jmenování nových soudců
         Poprvé od sobotního volebního vítězství se Miloš Zeman objevil na veřejnosti - na Pražském hradě jmenoval 25 nových soudců. Ti posílí instance, kde se řízení nejvíc protahují nebo nahradí končící kolegy.
         13:00
         Výměna ročních dálničních známek
          Živý vstup redaktora Marka Vrláka.
          14:19
          Katalánská krize
           Puigdemont popřel, že by vzdal své snahy vést nezávislé Katalánsko. Jeho SMS zprávy o tom, že je "po všem", dnes přinesla španělská média. Někdejší premiér regionu přiznal, že na chvíli zapochyboval, bojovat o znovuzvolení hodlá ale dál.
           15:19
           Nové národní kulturní památky
            19 poutních míst a kostelů rozšíří seznam národních kulturních památek, schválila to vláda v demisi. Nejvíc staveb je barokních. Třeba na Bílé Hoře v Praze jejich podobu ovlivnil architekt Jan Blažej Santini.
            17:02
            Do kin vstupuje Prezident Blaník
             Filmová satira o zmařené cestě fiktivního lobbisty Antonína Blaníka na Hrad. Živě sledujeme záběry z pražské Lucerny, kde se koná slavnostní premiéra. Za účasti tvůrců i některých politiků.
             20:04
             Jednání o nové vládě
              Hnutí ANO pokračuje ve vyjednávání o nové vládě. Programovou shodu hledá teď především s KSČM a SPD. Pokud se průsečíky najdou, mohly by právě tyto politické síly kabinet tolerovat.
              22:28
              Nezaměstnanost v Evropské unii
               Lidí bez práce je v Evropské unii nejmíň od října 2008. Nezaměstnanost osmadvacítky zůstala v prosinci na 7,3 procenta.
               22:43
               Zranění v běžkářské stopě
                Čím dál menší ohleduplnost v čím dál rušnější běžecké stopě - někteří horští záchranáři mluví o přibývajících konfliktech mezi vyznavači klasického stylu a bruslení. Policie stále šetří i případ z Jizerských hor.
                24:49
                Nový památník v Plzni
                 V Plzni-Doubravce vznikne nový pomník. Městský obvod nechal z Ralska přivézt leteckou pumu, která se tam dostala po druhé světové válce. Dílo připomene 17. duben 1945 a nálety na Škodovy závody.
                 25:29
                 Návrat Jaromíra Jágra do Česka
                  Jaromír Jágr se vrátil z NHL do Česka. Podepsal smlouvu se svým kladenským klubem. Pozornosti fanoušků se zatím vyhýbá. Na Facebook umístil fotku z letadla a vysvětlení s tím, že veřejně vystoupí zítra.
                  25:56
                  Větší zabezpečení bankovek
                   Česká národní banka dá během roku do oběhu nový vzor stokorun a dvoustovek - s lepšími bezpečnostními prvky. Nejnižší bankovky jsou podle instituce technicky zastaralé.
                   27:41
                   Nebezpečná divoká prasata
                    Bezpečnostní agentura doprovází do školy děti v Bukovanech na Sokolovsku - kvůli přemnoženým divočákům. Je jich tolik, že se starosta obává o bezpečnost místních.
                    29:41
                    Dvojí kvalita potravin v Evropě
                     Dvojí kvalita potravin - zákazníci si na ni stěžují už dlouho, později se přidali i politici z dotčených zemí a teď tento společný tlak zřejmě nese šanci na hmatatelný výsledek.
                     30:58
                     Stejné potraviny, jiné složení
                      Dotčené výrobce jsme i tentokrát žádali o vysvětlení rozdílné receptury - Ferrero nereagovalo, společnost Igló nemá v Česku zastoupení. Většinou ale argumentují podobně, jako teď firma Coca-Cola.
                      32:32
                      Nejčastější triky výrobců potravin
                       Nakupování jako hledání rovnováhy mezi tím, co ještě zákazník unese, aby obchodník co nejvíc vydělal. I tak definují marketingoví odborníci současný obchod s potravinami.
                       35:24
                       Spor o Lidový dům
                        ČSSD nemusí platit 17 milionů korun notáři Václavu Halbichovi. Ten jí s dalšími dvěma právníky pomohl získat Lidový dům.
                        36:13
                        Budoucnost Libeňského mostu
                         Živý vstup redaktora Martina Šnajdra.
                         37:58
                         Nehoda na autobusové zastávce
                          Dva lehce zranění zůstali po nehodě v Rosicích na Brněnsku. Uvolněný přívěs nákladního vozu tam krátce před sedmou ráno najel do autobusové zastávky.
                          38:27
                          Slovenská vědkyně a pobyt na Marsu
                           V polovině února začne na Havaji další mise NASA simulující pobyt na Marsu. Z tisíce uchazečů do ní Američani vybrali pět vědců včetně slovenské astrobioložky Michaely Musilové.
                           40:20
                           Srážka vlaku s popelářským vozem
                            Nejméně jeden člověk zemřel, když vlak s delegací republikánských kongresmanů havaroval ve Virginii. Střetl se s popelářským vozem, který vjel na koleje. Právě z jeho posádky pochází jediná oběť.
                            40:45
                            Případ napadené seniorky
                             Policie nebude stíhat seniorku za to, že loni v září zabila zloděje, který se dobýval do jejího domu. Vyšetřovatelé případ odložili s tím, že žena jednala v mezích nutné obrany.
                             41:17
                             Zdravotnický asistent, nebo zdravotní sestra?
                              Už letos chtěly střední zdravotnické školy nabídnout nový obor - praktická sestra. Od září měl nahradit stávajícího zdravotnického asistenta. Výstižnější název ale ředitelé zatím nemůžou použít.
                              43:24
                              Pololetní vysvědčení
                               Školy rozdaly pololetní vysvědčení. To vůbec první v životě dostalo víc než 108 tisíc dětí. Některým ostravským prvňákům ho v planetáriu předal robot.
                               44:09
                               Koncert ke 100 letům Československa
                                Koncertem zahájili Češi a Slováci v Paříži vzpomínkové akce k 100. výročí vzniku samostatného Československa. Ve Francii bude podobných oslav řada - od začátku patřila mezi nejbližší spojence nového státu.
                                46:14
                                Magicky rudý úplněk
                                 Noční obloha nabídla části světa výjimečnou podívanou. V Austrálii, Asii nebo v Kanadě lidi sledovali neobvyklé zatmění měsíce. Úplněk byl velký a načervenalý.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 1. únor 2018

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 3. říjen

                                 Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                                 3. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 3. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 3. 10. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 2. říjen

                                 Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                                 2. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 2. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 2. 10. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 1. říjen

                                 Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                                 1. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 1. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 1. 10. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám