50 minut

15. leden 2018

Obsah dílu

Volební kampaně prezidentských kandidátů — Zúčtování 1. kola prezidentských voleb — Sjezd německé sociální demokracie — Ruská zahraniční politika — Nová pravidla u plateb — Varování před smogem — Výstraha před silným větrem — Trump rasista? — Cena Trilobit pro dokument Mečiar — Zítřejší jednání sněmovny — Obchvat Havlíčkova Brodu — Otevření kauzy lékaře Bartáka — Omezení v povinném očkování — Soud v případu lobbisty Janouška — Svědkyně nehody autobusu u Horoměřic — Vyšetřování tragické nehody autobusu — Výstava korunovačních klenotů — Historie korunovačních klenotů — Aktivistka Diašová zpátky na Ukrajině — Přesun brněnského vlakového nádraží — Změna volebních pravidel? — Slovenština ve veřejnoprávních médiích — Evropský boj proti dezinformacím — Boj s ropnou skvrnou ve Východočínském moři — Místní referenda v obcích

Části dílu

00:41
Volební kampaně prezidentských kandidátů
  Oba finalisté volby prezidenta republiky – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – dnes se svými týmy probírali definitivní volební strategii před 2. kolem prezidentské volby.
  04:10
  Zúčtování 1. kola prezidentských voleb
   Miloš Zeman podle Jiřího Ovčáčka kampaň nevede. Například za plakáty v ulicích tak stojí organizace přátel Miloše Zemana. Na nepeněžitých bezúplatných plněních současná hlava státu vykázala dary za téměř 17 milionů korun.
   05:57
   Sjezd německé sociální demokracie
    Martin Schulz – šéf německé sociální demokracie. Právě tenhle týden napoví leccos o jeho politické budoucnosti. Během něj bude přesvědčovat spolustraníky, aby na nedělním sjezdu hlasovali pro zahájení koaličních jednání s unií kancléřky Merkelové.
    08:02
    Ruská zahraniční politika
     Šéf ruské diplomacie obvinil Spojené státy, že destabilizují svět. Washingtonu přičítá rostoucí napětí na Korejském poloostrově. Moskva také odmítla podpořit snahu Spojených států o revizi jaderné dohody s Íránem.
     08:34
     Nová pravidla u plateb
      Od soboty funguje nový zákon o platebním styku. Reguluje úhrady prostřednictvím mobilních nebo internetových aplikací, zakazuje poplatky při použití karty a nově upravuje také pravidla blokace peněz například při rezervaci ubytování.
      10:24
      Varování před smogem
       Živý vstup Lucie Botorové.
       12:48
       Výstraha před silným větrem
        Živý vstup Lucie Botorové.
        13:47
        Trump rasista?
         Spojené státy se přou, jestli je prezident Trump rasista. Demokratičtí zákonodárci tvrdí, že během jednání o imigračním systému vulgárně mluvil o karibských a afrických zemích.
         16:00
         Cena Trilobit pro dokument Mečiar
          Dokument Mečiar je podle poroty Českého filmového a televizního svazu nejlepším titulem loňského roku – natočila ho režisérka Tereza Nvotová.
          17:29
          Zítřejší jednání sněmovny
           Druhý pokus o první vyslovení důvěry vládě. Sněmovnu zítra čeká hlasování o menšinovém kabinetu Andreje Babiše, poslance z mandátového a imunitního výboru také o vydání premiéra a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
           19:54
           Obchvat Havlíčkova Brodu
            Po čtvrt století se Havlíčkův Brod zřejmě dočká obchvatu. Stát vyvlastnil poslední z pozemků, který stál v cestě. Ředitelství silnici a dálnic požádalo o stavební povolení.
            21:41
            Otevření kauzy lékaře Bartáka
             Liberecká pobočka krajského soudu bude muset znovu otevřít kauzu lékaře Jaroslava Bartáka. Za plánování 3 vražd a vydírání dostal 8 let vězení. Nejvyšší instance ale tento verdikt dvou nižších soudů zrušila.
             22:05
             Omezení v povinném očkování
              Omezení v povinném očkování – od ledna už si rodiče nemůžou vybrat, kterou ze dvou hexavakcín potomkovi dají. A to kritizují praktici v ordinacích.
              24:03
              Soud v případu lobbisty Janouška
               Nejvyšší soud odblokoval další rozhodování o případu lobbisty Romana Janouška. Ten žádá o upuštění od zbytku trestu za sražení ženy v opilosti. A výsledek: verdikt by měl nakonec vynést Městský soud v Praze.
               25:36
               Svědkyně nehody autobusu u Horoměřic
                V souvislosti s páteční nehodou linkového autobusu u Horoměřic už středočeští policisté vyslechli desítky lidí. Vyšetřovatelé přesto žádají o pomoc i další svědky.
                26:14
                Vyšetřování tragické nehody autobusu
                 Většina ze zraněných už je v domácím ošetřování. V pražských nemocnicích stále zůstává 15 cestujících. Z motolské nemocnice dnes lékaři propustili dvě děti, další čtyři jsou stále hospitalizované.
                 28:17
                 Výstava korunovačních klenotů
                  Sedm držitelů klíčů dnes odemklo Korunovační komnatu ve svatovítské katedrále, kde jsou uloženy české korunovační klenoty. Ty budou od zítřka na týden do 23. ledna vystaveny ve Vladislavském sále Pražského hradu.
                  34:52
                  Historie korunovačních klenotů
                   Nejvzácnějším artefaktem z celého pokladu je pochopitelně koruna. Je také mnohem starší než žezlo a jablko. Ty vyrobili až zhruba o dvě století později.
                   37:24
                   Aktivistka Diašová zpátky na Ukrajině
                    Aktivistka Anželina Diašová podle svých slov opustila Česko a je zpátky na Ukrajině. V pátek se ve volební místnosti polonahá snažila vrhnout na prezidenta Zemana. Soud ji v neděli večer potrestal tříměsíčním vězením a roční podmínkou.
                    37:49
                    Přesun brněnského vlakového nádraží
                     Živý vstup Michala Cagaly.
                     39:56
                     Změna volebních pravidel?
                      Kvůli problémům při sčítání hlasů v minulých volbách zvažuje ministerstvo vnitra změnu zákona. Na Trutnovsku totiž bylo možné s voličským průkazem neoprávněně hlasovat pro kandidáty do Senátu.
                      41:52
                      Slovenština ve veřejnoprávních médiích
                       Víc slovenštiny v českých veřejnoprávních médiích si přeje šéf sněmovny Radek Vondráček. Řekl to v Bratislavě na své první oficiální návštěvě. Zdejší děti podle něj – na rozdíl od slovenských – přestávají řeči sousedů rozumět.
                       42:52
                       Evropský boj proti dezinformacím
                        Evropská komise se chystá do boje proti dezinformacím. Falešných zpráv v médiích a na internetu podle Bruselu přibývá a je potřeba jednotná strategie napříč členskými státy.
                        45:02
                        Boj s ropnou skvrnou ve Východočínském moři
                         Čínské lodě bojují s obří ropnou skvrnou ve Východočínském moři o velikosti 120 kilometrů čtverečních. Může mít devastující ekologické následky. Specialisté se ji teď snaží rozpustit chemikáliemi.
                         45:27
                         Místní referenda v obcích
                          V osmi obcích a městech se souběžně s prvním kolem prezidentských voleb konala i místní referenda. Rozhodovala o železniční spojce, silničním obchvatu nebo Vřídelní kolonádě v Karlových Varech.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          16. leden 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          2. březen

                          Headlines — Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                          2. 3. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 3. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          1. březen

                          Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                          1. 3. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          1. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 3. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                          29. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          29. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                          28. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          28. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          27. únor

                          Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                          27. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám