48 minut

15. leden 2018

Obsah dílu

Volební kampaně prezidentských kandidátů — Zúčtování 1. kola prezidentských voleb — Sjezd německé sociální demokracie — Ruská zahraniční politika — Nová pravidla u plateb — Varování před smogem — Výstraha před silným větrem — Trump rasista? — Cena Trilobit pro dokument Mečiar — Zítřejší jednání sněmovny — Obchvat Havlíčkova Brodu — Otevření kauzy lékaře Bartáka — Omezení v povinném očkování — Soud v případu lobbisty Janouška — Svědkyně nehody autobusu u Horoměřic — Vyšetřování tragické nehody autobusu — Výstava korunovačních klenotů — Historie korunovačních klenotů — Aktivistka Diašová zpátky na Ukrajině — Přesun brněnského vlakového nádraží — Změna volebních pravidel? — Slovenština ve veřejnoprávních médiích — Evropský boj proti dezinformacím — Boj s ropnou skvrnou ve Východočínském moři — Místní referenda v obcích

Části dílu

00:41
Volební kampaně prezidentských kandidátů
  Oba finalisté volby prezidenta republiky – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – dnes se svými týmy probírali definitivní volební strategii před 2. kolem prezidentské volby.
  04:10
  Zúčtování 1. kola prezidentských voleb
   Miloš Zeman podle Jiřího Ovčáčka kampaň nevede. Například za plakáty v ulicích tak stojí organizace přátel Miloše Zemana. Na nepeněžitých bezúplatných plněních současná hlava státu vykázala dary za téměř 17 milionů korun.
   05:57
   Sjezd německé sociální demokracie
    Martin Schulz – šéf německé sociální demokracie. Právě tenhle týden napoví leccos o jeho politické budoucnosti. Během něj bude přesvědčovat spolustraníky, aby na nedělním sjezdu hlasovali pro zahájení koaličních jednání s unií kancléřky Merkelové.
    08:02
    Ruská zahraniční politika
     Šéf ruské diplomacie obvinil Spojené státy, že destabilizují svět. Washingtonu přičítá rostoucí napětí na Korejském poloostrově. Moskva také odmítla podpořit snahu Spojených států o revizi jaderné dohody s Íránem.
     08:34
     Nová pravidla u plateb
      Od soboty funguje nový zákon o platebním styku. Reguluje úhrady prostřednictvím mobilních nebo internetových aplikací, zakazuje poplatky při použití karty a nově upravuje také pravidla blokace peněz například při rezervaci ubytování.
      10:24
      Varování před smogem
       Živý vstup Lucie Botorové.
       12:48
       Výstraha před silným větrem
        Živý vstup Lucie Botorové.
        13:47
        Trump rasista?
         Spojené státy se přou, jestli je prezident Trump rasista. Demokratičtí zákonodárci tvrdí, že během jednání o imigračním systému vulgárně mluvil o karibských a afrických zemích.
         16:00
         Cena Trilobit pro dokument Mečiar
          Dokument Mečiar je podle poroty Českého filmového a televizního svazu nejlepším titulem loňského roku – natočila ho režisérka Tereza Nvotová.
          17:29
          Zítřejší jednání sněmovny
           Druhý pokus o první vyslovení důvěry vládě. Sněmovnu zítra čeká hlasování o menšinovém kabinetu Andreje Babiše, poslance z mandátového a imunitního výboru také o vydání premiéra a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
           19:54
           Obchvat Havlíčkova Brodu
            Po čtvrt století se Havlíčkův Brod zřejmě dočká obchvatu. Stát vyvlastnil poslední z pozemků, který stál v cestě. Ředitelství silnici a dálnic požádalo o stavební povolení.
            21:41
            Otevření kauzy lékaře Bartáka
             Liberecká pobočka krajského soudu bude muset znovu otevřít kauzu lékaře Jaroslava Bartáka. Za plánování 3 vražd a vydírání dostal 8 let vězení. Nejvyšší instance ale tento verdikt dvou nižších soudů zrušila.
             22:05
             Omezení v povinném očkování
              Omezení v povinném očkování – od ledna už si rodiče nemůžou vybrat, kterou ze dvou hexavakcín potomkovi dají. A to kritizují praktici v ordinacích.
              24:03
              Soud v případu lobbisty Janouška
               Nejvyšší soud odblokoval další rozhodování o případu lobbisty Romana Janouška. Ten žádá o upuštění od zbytku trestu za sražení ženy v opilosti. A výsledek: verdikt by měl nakonec vynést Městský soud v Praze.
               25:36
               Svědkyně nehody autobusu u Horoměřic
                V souvislosti s páteční nehodou linkového autobusu u Horoměřic už středočeští policisté vyslechli desítky lidí. Vyšetřovatelé přesto žádají o pomoc i další svědky.
                26:14
                Vyšetřování tragické nehody autobusu
                 Většina ze zraněných už je v domácím ošetřování. V pražských nemocnicích stále zůstává 15 cestujících. Z motolské nemocnice dnes lékaři propustili dvě děti, další čtyři jsou stále hospitalizované.
                 28:17
                 Výstava korunovačních klenotů
                  Sedm držitelů klíčů dnes odemklo Korunovační komnatu ve svatovítské katedrále, kde jsou uloženy české korunovační klenoty. Ty budou od zítřka na týden do 23. ledna vystaveny ve Vladislavském sále Pražského hradu.
                  34:52
                  Historie korunovačních klenotů
                   Nejvzácnějším artefaktem z celého pokladu je pochopitelně koruna. Je také mnohem starší než žezlo a jablko. Ty vyrobili až zhruba o dvě století později.
                   37:24
                   Aktivistka Diašová zpátky na Ukrajině
                    Aktivistka Anželina Diašová podle svých slov opustila Česko a je zpátky na Ukrajině. V pátek se ve volební místnosti polonahá snažila vrhnout na prezidenta Zemana. Soud ji v neděli večer potrestal tříměsíčním vězením a roční podmínkou.
                    37:49
                    Přesun brněnského vlakového nádraží
                     Živý vstup Michala Cagaly.
                     39:56
                     Změna volebních pravidel?
                      Kvůli problémům při sčítání hlasů v minulých volbách zvažuje ministerstvo vnitra změnu zákona. Na Trutnovsku totiž bylo možné s voličským průkazem neoprávněně hlasovat pro kandidáty do Senátu.
                      41:52
                      Slovenština ve veřejnoprávních médiích
                       Víc slovenštiny v českých veřejnoprávních médiích si přeje šéf sněmovny Radek Vondráček. Řekl to v Bratislavě na své první oficiální návštěvě. Zdejší děti podle něj – na rozdíl od slovenských – přestávají řeči sousedů rozumět.
                       42:52
                       Evropský boj proti dezinformacím
                        Evropská komise se chystá do boje proti dezinformacím. Falešných zpráv v médiích a na internetu podle Bruselu přibývá a je potřeba jednotná strategie napříč členskými státy.
                        45:02
                        Boj s ropnou skvrnou ve Východočínském moři
                         Čínské lodě bojují s obří ropnou skvrnou ve Východočínském moři o velikosti 120 kilometrů čtverečních. Může mít devastující ekologické následky. Specialisté se ji teď snaží rozpustit chemikáliemi.
                         45:27
                         Místní referenda v obcích
                          V osmi obcích a městech se souběžně s prvním kolem prezidentských voleb konala i místní referenda. Rozhodovala o železniční spojce, silničním obchvatu nebo Vřídelní kolonádě v Karlových Varech.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          16. leden 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          24. září

                          Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                          24. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          24. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          23. září

                          Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                          23. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          23. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          22. září

                          Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                          22. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                          21. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 9. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                          20. 9. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. září

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 9. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám