Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Čtvrtina z veřejných funkcionářů nepodala majetkové přiznání

Zhruba čtvrtina ze čtyřiceti tisíc veřejných funkcionářů nepodala oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů - uvedlo ministerstvo spravedlnosti.

Majetkové přiznání politiků

V tomto týdnu uplynula lhůta, do které měli informace o majetku, se kterým začínají vykonávat mandát nebo v něm pokračují, zveřejnit poslanci.

Centrální registr oznámení

Už do konce listopadu museli údaje do registru nahrát a tím zpřístupnit veřejnosti třeba členové minulé vlády.

Kritika majetkových přiznání

Rozhovor s Františkem Luklem, předsedou Svazu měst a obcí a starostou Kyjova.

Vyšetřováí terorismu v Německu

Německé úřady letos vyšetřovaly pětkrát více případů spojených s terorismem než loni. Podle spolkové prokuratury zahájily 1200 takových procesů.

Ničivá tropická bouře nad Filipínami

Více než stovku obětí a desítky pohřešovaných má podle odhadů na svědomí tropická bouře Tembin, která se v noci na dnešek přehnala nad Filipínami.

Růst platů ve školství

Učitelům by mohly od příštího školního roku znovu vzrůst základní platy o 15 procent, dalším pracovníkům ve školství pak o desetinu.

Nová pravidla pro očkování?

Místo očkování proti chřipce hned v ordinaci nejdřív cesta do lékárny pro vakcínu a pak zpátky k lékaři. Taková je představa některých praktiků.

Předvánoční dopravní spička

Živý vstup redakora Martina Laštůvky.

Bude chybět post ministra pro lidská práva?

Bez ministra pro lidská práva - zeštíhlení kabinetu kritizují některé neziskové organizace i dřívější členové vlády na tomto postu. Podle nich tím kabinet dává najevo, že ho problematika nezajímá.

Soud v případě útoku v Melbourne

Australský soud obvinil muže, který ve čtvrtek úmyslně najel do lidí na rušné tříde v Melbourne. Viní ho z osmnácti pokusů o vraždu a ohrožení jedné další osoby.

Narušené příměří na Ukrajině

Ozbrojené střety na východní Ukrajině se v posledních dnech vyostřily na nejhorší úroveň za poslední měsíce. Přitom právě od půlnoci už má platit dohodnuté příměří.

Rybova mše na nádraží i Kampě

"Hej, mistře" v různých variantách - už tradičně se před Štědrým dnem scházejí lidé, aby společně zazpívali Českou mši vánoční.

Radnice vyjednala levnější volání

Nové Město na Moravě dokázalo jako první v Česku v soutěži získat levné telefonování pro své obyvatele. Ti mohou od nového roku za minutu hovoru platit i méně než 1 korunu.

Vánoční koleda na letišti v Melbourne

Překvapení pro cestující na letišti v australském Melbourne. I tady se projevila předvánoční dopravní špička a jedna ze zaměstnankyň aerolinek Virgin se rozhodla, že dlouhé čekání pasažérům aspoň trochu zpříjemní.

Požár domu na Trutnovsku

Čtyřiadvacet lidí muselo ve tři ráno opustit své byty kvůli požáru domu v Úpici na Trutnovsku. Během zásahu se dva hasiči lehce zranili, nikomu z obyvatel se nic nestalo.

Efektní start kosmické rakety

Jasně viditelná světelná stopa po startu kosmické rakety. Tuto zajímavou podívanou měli včera večer na noční obloze obyvatelé Jižní Karolíny a části Arizony ve Spojených státech.

Starobní důchody

Dál se prodlužuje doba, po kterou lidé pobírají penzi. Ženy jsou v důchodu v průměru přes 27 a půl roku, u mužů je to něco přes 19 let. Aktuální čísla nabídla správa sociálního zabezpečení.

Lékaři na svazích

Několik tisíc korun – na tolik může vyjít lyžaře i drobnější zranění na českých horách. V řadě středisek třeba v Krkonoších totiž fungují jenom privátní ambulance, které nemají smlouvy s pojišťovnami. Až do letoška to tak bylo třeba i ve Špindlerově Mlýně

Začínají vánoční svátky

Je třiadvacátý prosinec, začínají svátky. Na náměstích se zpívají koledy a rozlévá polévka, v obchodech vrcholí nákupy.

Přípravy na půlnoční mše

Teď duchovní rozměr vánoc - po celé republice dokončují faráři přípravy na zítřejší půlnoční mše. Dveře kostelů se ale mnohde otevřou už odpoledne.

Půlnoční mše v Česku

Půlnoční mše budou na stovkách míst. Například v brněnské diecézi v 50 kostelích. Ta největší a nejnavštěvovanější se odehrává v Katedrále svatých Petra a Pavla.

Přeplněná obchodní centra

Živý vstup redaktora Petra Kozlíčka.

Štědrý den na ČT1

Vánoční svátky budou v televizi patřit tradičně pohádkám. Například jen na programu ČT1 jich je na zítřek připraveno hned devět.

Povánoční akce

Ještě doplním, že kdo bych chtěl během vánočních svátků vyrazit ven - je tu několik možností. Třeba v Praze bude v rámci týdne sportu zdarma zpřístupněna bez placení řada sportovišť.

Nehoda tramají v Praze

Jeden z řidičů dvou tramvají, které se dnes srazily v pražských Strašnicích, měl pozitivní test na drogy. Uvedla to policie. Nehoda se stala V ulici v Olšinách krátce před polednem.

Pomalé odstraňování billboardů

Tři a půl měsíce jsou nelegální - a za tu dobu se ze tří tisíc odstranilo jenom okolo padesáti. Řeč je o reklamních poutačích okolo českých dálnic.

Obvinění vlády premiéra Morawieckého

Předsedkyně polského Nejvyššího soudu v otevřeném dopise obvinila vládu premiéra Morawieckého z pokusu o převrat v justici. Kabinet by podle ní měl vládnout na základě vůle všech, a ne jen pro své stoupence.

Olympijská pochodeň cestuje Jižní Koreou

Olympijská pochodeň cestuje Jižní Koreou a míří do Pchjongčchangu - dějiště nadcházejících zimních her. Začínají 9. února.

Přívoz mezi břehy Vltavy

Na Vltavu ráno poprvé vyplul přívoz, který v pražské Troji dočasně nahradí zřícenou lávku. Pro cestující je zdarma. Provizorní lávka by tam mohla stát do 4 měsíců.

Osvětlená trať v Orlických horách

Živý vstup redaktora Přemysla Šrámka.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD