48 minut

5. prosinec 2017

Obsah dílu

Schvalování rozpočtu — Státní rozpočet prošel prvním čtením — Na čem je ve sněmovně většinová shoda — Diskuse o státním rozpočtu — Zatýkání Michaila Saakašviliho — Přesun amerického velvyslanectví do Jeruzaléma — Počty českých vojáků v zahraničních misích — Podpora Zdeňka Ondráčka — Rozhodnutí o účasti Ruska na zimní olympiádě — Návštěva maďarského prezidenta v Praze — Národní galerie v roce 2018 — Zlínský projekt Evy Jiřičné — Prezidentští kandidáti v Interview ČT24 — Vizitka Jiřího Drahoše — Zrušení zatykače na katalánského expremiéra — Osud severokorejského uprchlíka — Nehoda policejního passatu — Dopravní komplikace v Beskydech — Roman Janoušek je invalidní — Odstraňování trosek trojské lávky — Unikátní výměna ledvin — Transplantace ledvin — Brněnské transplantace ledvin — Ústavní stížnosti senátorů — Ekologičtější karvinská teplárna — Platnost Trumpova dekretu — Kauza Trumpova bývalého poradce — Problém s médii v Rusku — Exportní politika ČR — Práce místo vězení — Záchrana jezevčíka — Mikulášská nadílka — Vánoční cukroví

Části dílu

00:34
Schvalování rozpočtu
  Poslanci schválili v prvním čtení státní rozpočet na rok 2018. Stalo se tak v den, kdy prezident přijal demisi Sobotkovy vlády a pověřil ji řízením země, než bude jmenována vláda nová.
  01:24
  Státní rozpočet prošel prvním čtením
   Nejdůležitější zákon roku teď zamíří do sněmovních výborů, které ho budou podrobně posuzovat. Klíčové položky, jako je třeba růst důchodů zhruba o 500 korun nebo zvýšení platů ve státní sféře, se už ale měnit nebudou.
   04:01
   Na čem je ve sněmovně většinová shoda
    Některé klíčové body rozpočtu se už po dnešku měnit nebudou. Většinová shoda je ve sněmovně na víc než dvaceti miliardách určených na zvýšení platů učitelů o 15 procent a růstu platů dalších státních zaměstnanců o desetinu.
    05:17
    Diskuse o státním rozpočtu
     Rozhovor s Ivanem Pilným, ministrem financí v demisi.
     07:52
     Zatýkání Michaila Saakašviliho
      Drama v ulicích Kyjeva při zatýkání Michaila Saakašviliho. Bývalý gruzínský prezident a guvernér Oděsy před ukrajinskou policií utekl na střechu. Po zadržení ho příznivci z antonu osvobodili.
      10:00
      Přesun amerického velvyslanectví do Jeruzaléma
       Podle palestinských médií oznámil americký prezident Trump svému palestinskému protějšku Abbásovi historické rozhodnutí: poprvé od vyhlášení Izraele před 69 lety přesune americké velvyslanectví do Jeruzaléma.
       10:28
       Počty českých vojáků v zahraničních misích
        Příští rok má být v zahraničních misích skoro třikrát víc českých vojáků než letos. Místo čtyř stovek skoro jedenáct set. Takové jsou plány armády na rok 2018. Posílit mají skoro všechny velké mise.
        12:42
        Podpora Zdeňka Ondráčka
         O případné podpoře Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS se hnutí ANO rozhodne do příštího pátku. Po jednání klubu to řekl šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.
         13:23
         Rozhodnutí o účasti Ruska na zimní olympiádě
          Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
          15:21
          Návštěva maďarského prezidenta v Praze
           Miloš Zeman se domnívá, že by nová vláda měla pokračovat ve stávající zahraniční politice. Řekl to po setkání s maďarským prezidentem Jánosem Áderem.
           16:31
           Národní galerie v roce 2018
            Národní galerie v Praze představila program na příští rok. Aj Wej-wejovu instalaci ve Veletržním paláci nahradí práce německé umělkyně Kathariny Grosseové.
            16:56
            Zlínský projekt Evy Jiřičné
             Živý vstup redaktorky Barbory Žítkové.
             18:38
             Prezidentští kandidáti v Interview ČT24
              Pokračuje představování prezidentských kandidátů v Interview ČT24. Rozhovory se vysílají v abecedním pořadí podle způsobu nominace, jak ji stvrdilo ministerstvo vnitra.
              19:33
              Vizitka Jiřího Drahoše
               Jiří Drahoš se narodil 20. února 1949 v Českém Těšíně. Dětství prožil v Jablunkově ve Slezsku. V roce 1972 vystudoval fyzikální chemii na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze.
               20:25
               Zrušení zatykače na katalánského expremiéra
                Španělský nejvyšší soud zrušil evropské zatykače na katalánského expremiéra a čtyři bývalé ministry. Nechce, aby jejich obvinění ze vzpoury posuzovala zahraniční justice.
                20:44
                Osud severokorejského uprchlíka
                 Zatím poslední severokorejský uprchlík - čtyřiadvacetiletý voják, který za dramatických okolností přeběhl demilitarizovanou zónu, se zotavuje. Už chodí a mluví, i když lékaři k němu nepouštějí ani zástupce vlády, aby mu nepřitížili.
                 22:45
                 Nehoda policejního passatu
                  Policisté na Pardubicku havarovali se služebním passatem, ohrozilo je protijedoucí auto. Jeden z policistů se lehce zranil.
                  23:07
                  Dopravní komplikace v Beskydech
                   24:39
                   Roman Janoušek je invalidní
                    25:15
                    Odstraňování trosek trojské lávky
                     Začaly práce na odstraňování trosek zřícené lávky v pražské Troji. Demontáž by měla trvat zhruba 13 dní. Proč lávka spadla, se stále neví. Čtyřem zraněným, kteří jsou v nemocnici, vyplatí Praha 50 tisíc korun jako dar.
                     28:14
                     Unikátní výměna ledvin
                      Čeští a rakouští lékaři dnes provedli první mezinárodní trojvýměnu ledvin v Evropě. Tři pacienty čekající na nový orgán a tři dárce operovali během jediného dne současně v Praze a ve Vídni.
                      31:15
                      Transplantace ledvin
                       Transplantaci potřebuje rekordní počet nemocných, aktuálně jich je přes 1100. Nejvíc z nich čeká na novou ledvinu - u nás kolem pěti set pacientů.
                       32:38
                       Brněnské transplantace ledvin
                        Nové typy operací provádějí ale lékaři nejenom v hlavním městě - například transplantaci ledviny od dárce, kterému se zastavilo srdce, odstartovali i v Brně.
                        34:11
                        Ústavní stížnosti senátorů
                         Do konce roku zamíří k Ústavnímu soudu tři stížnosti. Dnes skupina senátorů oznámila důvody, proč má být zrušená povinnost místních politiků zveřejňovat majetek.
                         36:45
                         Ekologičtější karvinská teplárna
                          Nejen nad Karvinou by mohl být čistší vzduch. Tamní teplárna dokončila ekologizaci provozu - i s přípravami probíhala od roku 2011. Technologie z padesátých let se tak přizpůsobila přísnějším podmínkám.
                          38:28
                          Platnost Trumpova dekretu
                           Americký prezident Donald Trump slaví dočasné vítězství. Nejvyšší soud potvrdil platnost jeho protiimigračního nařízení, dokud o něm definitivně nerozhodnou tribunály nižší instance.
                           38:49
                           Kauza Trumpova bývalého poradce
                            Nový spor o to, zda je možné amerického prezidenta obvinit z bránění spravedlnosti. Vyvolala ho slova Trumpova právníka, podle něhož to nepřichází v úvahu.
                            41:10
                            Problém s médii v Rusku
                             Rusko zařadilo devět médií na seznam zahraničních agentů. Je mezi nimi Rádio svobodná Evropa a Hlas Ameriky. Umístění na listinu jim ztíží působení v zemi.
                             41:32
                             Exportní politika ČR
                              Z Česka se letos vyveze zboží za 4 biliony a 150 miliard korun - nejvíc v historii. I díky exportérům se ekonomice daří.
                              42:16
                              Práce místo vězení
                               Alternativních trestů je stále víc, a to i přesto, že kriminalita klesá. Od roku 2013 jejich počet stoupl zhruba o třetinu. Probační úředníci teď dohlíží na víc než 30 tisíc odsouzených.
                               43:58
                               Záchrana jezevčíka
                                Druhý den se snaží hasiči vyprostit jezevčíka, který uvázl v noře při víkendovém honu. Do bývalého kamenolomu u Bernartic na Tachovsku dnes přijel pomoct také speciální vyhledávací a vyprošťovací tým USAR.
                                44:31
                                Mikulášská nadílka
                                 Po celém Česku v odpoledních a podvečerních hodinách vyrazili do ulic Mikulášové, andělé a čerti. Mnohá města připravila na náměstích program pro děti.
                                 45:00
                                 Vánoční cukroví
                                  Necelé tři týdny zbývají do Štědrého dne. Mnohé cukrárny už přestaly přijímat objednávky na vánoční cukroví, aby uspokojily včasné zákazníky. Ti si letos budou muset připlatit.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž48 minut
                                  Další díl
                                  6. prosinec 2017

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  29. listopad

                                  Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                                  29. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  29. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  29. 11. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  28. listopad

                                  Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                                  28. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  28. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  28. 11. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  27. listopad

                                  Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                                  27. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  27. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  27. 11. 2023 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  26. listopad

                                  Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                                  26. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  26. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  26. 11. 2023 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  25. listopad

                                  Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                                  25. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  25. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  25. 11. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám