44 minut

5. listopadu 2017

Obsah dílu

Politická jednání — Politická jednání — Politická jednání — Mirek Topolánek jako uchazeč o Hrad — Politická jednání — Přihlášení kandidáti na prezidenta — Krajské volby na Slovensku — Evropský zatykač na katalánské politiky — Nové záruky úvěrů od 1. 11. — Mimořádné komunální volby — Nástup Marka Dalíka do vězení — Donald Trump v Japonsku — Spokojenost v zaměstnání — Památník Tomáše Bati se opravuje — Spekulace o jménech ve vládě — 100 let od Bolševické revoluce — Zatýkání v Moskvě — Nebezpečné používání dronů — Sbírka na chytré ruce — Škody po vichřici — Kostel, který zničila vichřice — Bouře Herwart — Opravy domů po vichřici — Falešné biblické svitky — Podezření z korupce v Saudské Arábii — Oprava bazénu za 100 mil. Kč — Otevření Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka

Části dílu

00:32
Politická jednání
  Pokračují jednání o vedení sněmovny. A začíná se formovat blok proti tomu, aby hnutí ANO obsadilo post předsedy dolní komory.
  01:24
  Politická jednání
   Tento plán má podporu ODS, Starostů a třeba Piráti společné jednání o tomto tématu nevylučují. Menšinovou vládu bez důvěry totiž ani oni nechtějí.
   03:53
   Politická jednání
    Rozhovor s Alexandrou Udženija.
    05:54
    Mirek Topolánek jako uchazeč o Hrad
     Expremiér Mirek Topolánek v rozhovoru pro Českou televizi před chvílí potvrdil, že má zájem vstoupit do boje o Hrad. Podpisy sbírá v Senátu.
     07:25
     Politická jednání
      Rozhovor s Alexandrou Udženija.
      08:14
      Přihlášení kandidáti na prezidenta
       Přihlášku podpořenou podpisy na ministerstvo vnitra zatím odevzdalo sedm kandidátů.
       09:37
       Krajské volby na Slovensku
        Překvapivé výsledky krajských voleb na Slovensku. Kandidáti nejsilnější vládní strany Smer propadli a povedou jen dva regiony ze současných šesti.
        12:09
        Evropský zatykač na katalánské politiky
         Sesazený katalánský premiér Carles Puigdemont a 4 ministři jeho vlády se ráno sami vydali policii v Bruselu, kde jsou od počátku týdne.
         13:10
         Nové záruky úvěrů od 1. 11.
          Českomoravská záruční a rozvojová banka zajistí nově i úvěry pro malé a střední podniky mimo Prahu. Peníze už začala vyplácet.
          15:05
          Mimořádné komunální volby
           Obyvatelé šesti českých obcí si vybrali své nové zastupitele. V letošním posledním termínu mimořádných komunálních voleb hlasovala v průměru polovina voličů.
           15:45
           Nástup Marka Dalíka do vězení
            Živý vstup Petra Obrovského.
            17:01
            Donald Trump v Japonsku
             Význam spojenectví a schopnost americké armády ochránit demokracii a svobodu v Asii vyzdvihl Donald Trump v Japonsku.
             19:35
             Spokojenost v zaměstnání
              Zaměstnanci v Česku jsou v práci spokojenější než dříve. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Workmonitoru, který cituje server e15.
              19:53
              Památník Tomáše Bati se opravuje
               Lití skla, technologie stará stovky let, teď ožívá v Dubí na Teplicku. Speciální metodou tam odlévají a tvarují přesné repliky skleněných tabulí, které byly ve 30. letech součástí Památníku Tomáše Bati ve Zlíně.
               22:07
               Spekulace o jménech ve vládě
                Šéf Potravinářské komory Miroslav Toman odmítl komentovat spekulace, že by se v nové vládě Andreje Babiše mohl stát ministrem zemědělství, resort vedl už v Rusnokově vládě v letech 2013 až 2014.
                23:28
                100 let od Bolševické revoluce
                 Za dva dny uplyne sto let od Bolševické revoluce v Rusku. Události roku 1917, které měly zásadní vliv na celý svět po zbytek 20. století, si ale země oficiálně nepřipomíná.
                 25:36
                 Zatýkání v Moskvě
                  Víc než 260 lidí zatkla policie v centru Moskvy. Tvrdí, že kvůli narušování veřejného pořádku.
                  25:56
                  Nebezpečné používání dronů
                   Dvojnásobné množství pokut v porovnání s loňskem rozdal Úřad pro civilní letectví majitelům dronů. Na bezpilotní letadla si už také stěžují starostové měst s významnými památkami.
                   27:58
                   Sbírka na chytré ruce
                    Před čtyřmi lety přišel o obě ruce. Teď má čtrnáctiletý Jan možnost získat speciální protézy, které mu umožní třeba vzít do ruky sklenici nebo psát na počítači.
                    30:01
                    Škody po vichřici
                     Elektřina už jde - někde ale bylo ještě dnes slyšet motorové pily. Úklid pokračoval i týden poté, co se Českem prohnala vichřice Herwart. Pod padajícími stromy při ní zemřeli čtyři lidé.
                     32:26
                     Kostel, který zničila vichřice
                      Živý vstup Lucie Heyzlové.
                      33:35
                      Bouře Herwart
                       Podobně silný vítr jako minulou neděli přichází podle meteorologů jen jednou za několik let.
                       34:49
                       Opravy domů po vichřici
                        Po vichřici se zvýšila poptávka po opravách střech, nejvíc na severu Čech a Vysočině. Firmy ale musely lidi odmítat, hlavně kvůli už domluveným zakázkám.
                        36:59
                        Falešné biblické svitky
                         Světem archeologie otřásá skandál. Mnoho vědců je přesvědčeno, že ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě jsou desítky falešných biblických svitků.
                         39:36
                         Podezření z korupce v Saudské Arábii
                          V Saudské Arábii kvůli podezření z korupce skončilo ve vazbě 11 princů, 4 současní ministři a desítky bývalých.
                          39:56
                          Oprava bazénu za 100 mil. Kč
                           Živý vstup Veroniky Gecové.
                           41:00
                           Otevření Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka
                            Goethova štola pod sopkou Komorní hůrka na Chebsku se postupně otevírá pro veřejnost. Podzemní chodby vznikly před 180 lety k vědeckým účelům.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            6. listopadu 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            16. dubna

                            Headlines — Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                            16. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            16. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            15. dubna

                            Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                            15. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            15. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            14. dubna

                            Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                            14. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            14. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            13. dubna

                            Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                            13. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            13. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            13. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            12. dubna

                            Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                            12. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            12. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            12. 4. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám