44 minut

5. listopad 2017

Obsah dílu

Politická jednání — Politická jednání — Politická jednání — Mirek Topolánek jako uchazeč o Hrad — Politická jednání — Přihlášení kandidáti na prezidenta — Krajské volby na Slovensku — Evropský zatykač na katalánské politiky — Nové záruky úvěrů od 1. 11. — Mimořádné komunální volby — Nástup Marka Dalíka do vězení — Donald Trump v Japonsku — Spokojenost v zaměstnání — Památník Tomáše Bati se opravuje — Spekulace o jménech ve vládě — 100 let od Bolševické revoluce — Zatýkání v Moskvě — Nebezpečné používání dronů — Sbírka na chytré ruce — Škody po vichřici — Kostel, který zničila vichřice — Bouře Herwart — Opravy domů po vichřici — Falešné biblické svitky — Podezření z korupce v Saudské Arábii — Oprava bazénu za 100 mil. Kč — Otevření Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka

Části dílu

00:32
Politická jednání
  Pokračují jednání o vedení sněmovny. A začíná se formovat blok proti tomu, aby hnutí ANO obsadilo post předsedy dolní komory.
  01:24
  Politická jednání
   Tento plán má podporu ODS, Starostů a třeba Piráti společné jednání o tomto tématu nevylučují. Menšinovou vládu bez důvěry totiž ani oni nechtějí.
   03:53
   Politická jednání
    Rozhovor s Alexandrou Udženija.
    05:54
    Mirek Topolánek jako uchazeč o Hrad
     Expremiér Mirek Topolánek v rozhovoru pro Českou televizi před chvílí potvrdil, že má zájem vstoupit do boje o Hrad. Podpisy sbírá v Senátu.
     07:25
     Politická jednání
      Rozhovor s Alexandrou Udženija.
      08:14
      Přihlášení kandidáti na prezidenta
       Přihlášku podpořenou podpisy na ministerstvo vnitra zatím odevzdalo sedm kandidátů.
       09:37
       Krajské volby na Slovensku
        Překvapivé výsledky krajských voleb na Slovensku. Kandidáti nejsilnější vládní strany Smer propadli a povedou jen dva regiony ze současných šesti.
        12:09
        Evropský zatykač na katalánské politiky
         Sesazený katalánský premiér Carles Puigdemont a 4 ministři jeho vlády se ráno sami vydali policii v Bruselu, kde jsou od počátku týdne.
         13:10
         Nové záruky úvěrů od 1. 11.
          Českomoravská záruční a rozvojová banka zajistí nově i úvěry pro malé a střední podniky mimo Prahu. Peníze už začala vyplácet.
          15:05
          Mimořádné komunální volby
           Obyvatelé šesti českých obcí si vybrali své nové zastupitele. V letošním posledním termínu mimořádných komunálních voleb hlasovala v průměru polovina voličů.
           15:45
           Nástup Marka Dalíka do vězení
            Živý vstup Petra Obrovského.
            17:01
            Donald Trump v Japonsku
             Význam spojenectví a schopnost americké armády ochránit demokracii a svobodu v Asii vyzdvihl Donald Trump v Japonsku.
             19:35
             Spokojenost v zaměstnání
              Zaměstnanci v Česku jsou v práci spokojenější než dříve. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Workmonitoru, který cituje server e15.
              19:53
              Památník Tomáše Bati se opravuje
               Lití skla, technologie stará stovky let, teď ožívá v Dubí na Teplicku. Speciální metodou tam odlévají a tvarují přesné repliky skleněných tabulí, které byly ve 30. letech součástí Památníku Tomáše Bati ve Zlíně.
               22:07
               Spekulace o jménech ve vládě
                Šéf Potravinářské komory Miroslav Toman odmítl komentovat spekulace, že by se v nové vládě Andreje Babiše mohl stát ministrem zemědělství, resort vedl už v Rusnokově vládě v letech 2013 až 2014.
                23:28
                100 let od Bolševické revoluce
                 Za dva dny uplyne sto let od Bolševické revoluce v Rusku. Události roku 1917, které měly zásadní vliv na celý svět po zbytek 20. století, si ale země oficiálně nepřipomíná.
                 25:36
                 Zatýkání v Moskvě
                  Víc než 260 lidí zatkla policie v centru Moskvy. Tvrdí, že kvůli narušování veřejného pořádku.
                  25:56
                  Nebezpečné používání dronů
                   Dvojnásobné množství pokut v porovnání s loňskem rozdal Úřad pro civilní letectví majitelům dronů. Na bezpilotní letadla si už také stěžují starostové měst s významnými památkami.
                   27:58
                   Sbírka na chytré ruce
                    Před čtyřmi lety přišel o obě ruce. Teď má čtrnáctiletý Jan možnost získat speciální protézy, které mu umožní třeba vzít do ruky sklenici nebo psát na počítači.
                    30:01
                    Škody po vichřici
                     Elektřina už jde - někde ale bylo ještě dnes slyšet motorové pily. Úklid pokračoval i týden poté, co se Českem prohnala vichřice Herwart. Pod padajícími stromy při ní zemřeli čtyři lidé.
                     32:26
                     Kostel, který zničila vichřice
                      Živý vstup Lucie Heyzlové.
                      33:35
                      Bouře Herwart
                       Podobně silný vítr jako minulou neděli přichází podle meteorologů jen jednou za několik let.
                       34:49
                       Opravy domů po vichřici
                        Po vichřici se zvýšila poptávka po opravách střech, nejvíc na severu Čech a Vysočině. Firmy ale musely lidi odmítat, hlavně kvůli už domluveným zakázkám.
                        36:59
                        Falešné biblické svitky
                         Světem archeologie otřásá skandál. Mnoho vědců je přesvědčeno, že ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě jsou desítky falešných biblických svitků.
                         39:36
                         Podezření z korupce v Saudské Arábii
                          V Saudské Arábii kvůli podezření z korupce skončilo ve vazbě 11 princů, 4 současní ministři a desítky bývalých.
                          39:56
                          Oprava bazénu za 100 mil. Kč
                           Živý vstup Veroniky Gecové.
                           41:00
                           Otevření Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka
                            Goethova štola pod sopkou Komorní hůrka na Chebsku se postupně otevírá pro veřejnost. Podzemní chodby vznikly před 180 lety k vědeckým účelům.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            6. listopad 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            20. září

                            Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                            20. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            20. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            19. září

                            Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                            19. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            19. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            18. září

                            Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                            18. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            18. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            17. září

                            Platy státních zaměstnanců — Zmrazení platů státních zaměstnaců — Počet státních zaměstnanců — Válka na Ukrajině — Nelegální migrace ukrajinských mužů — Novela zákoníku práce bude platit — Návrat návštěvníků do lázní — Členství Švédska v NATO — Žatec a UNESCO — Zpomalení inflace — Německá ekomika zpomaluje — Slovensko před volbami — 30 let od vydání alba In Utero — Milosti jen od prezidenta — Jednání poslaneckých výborů — Systém penzijního spoření — 30 let od rozsudku pro Pavla Minaříka — Dobré podmínky pro houbaře — Popraskaný povrch dálnic — Energie pro spotřebitele zlevňují — Poplatky za obnovitelné zdroje — Počet domácností v Česku a hlavní zdroje vytápění — Situace na Lampeduse — Společné bydlení studentů a seniorů — Most nad Orlickou přehradou — Podzimní samosběr brambor — Dny NATO v Ostravě — Vlajky EU ve Velké Británii — Provazochodci v Kladně — Opravy krnovské textilky Karnola

                            17. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            17. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            16. září

                            Spor o spotřební daň z tichého vína — Debaty o dani na tiché víno, medovinu a cider — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Komplikace při schvalování úsporného balíčku? — Vývoz obilí z Ukrajiny — Zákaz vzjezdu aut s ruskou RZ do Polska — Úspory Čechů na stáří — Mimořádné volby do zastupitelstev v 10 obcích — Vzdor íránských žen proti režimu — Vztahy Turecka a EU — Představení Doma u Hitlerů v divadle DISK — Demonstrace proti vládě — Lídři kandidátek do eurovoleb — Péče o děti v náhradní rodině — Podíl obyvatel s vysokoškolským vzděláním — Požár haly v Července na Olomoucku — Ovoce zpracované v obecní sušárně — Dny NATO — Přehlídka armádní techniky — Nedělní program přehlídky — Modernizace české armády — Vesnice roku 2023 — Ukliďme Česko — Drahé německé dřevo — Dárcovství kostní dřeně — Oktoberfest v Mnichově — Složité cestování Palestinců — Ceny Františka Filipovského za dabing — Bubenické paličky z jihočeské dílny

                            16. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            16. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 9. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám