Nahrávám video

5. listopad 2017

Obsah dílu

Politická jednání — Politická jednání — Politická jednání — Mirek Topolánek jako uchazeč o Hrad — Politická jednání — Přihlášení kandidáti na prezidenta — Krajské volby na Slovensku — Evropský zatykač na katalánské politiky — Nové záruky úvěrů od 1. 11. — Mimořádné komunální volby — Nástup Marka Dalíka do vězení — Donald Trump v Japonsku — Spokojenost v zaměstnání — Památník Tomáše Bati se opravuje — Spekulace o jménech ve vládě — 100 let od Bolševické revoluce — Zatýkání v Moskvě — Nebezpečné používání dronů — Sbírka na chytré ruce — Škody po vichřici — Kostel, který zničila vichřice — Bouře Herwart — Opravy domů po vichřici — Falešné biblické svitky — Podezření z korupce v Saudské Arábii — Oprava bazénu za 100 mil. Kč — Otevření Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka

Části dílu

00:32
Politická jednání
  Pokračují jednání o vedení sněmovny. A začíná se formovat blok proti tomu, aby hnutí ANO obsadilo post předsedy dolní komory.
  01:24
  Politická jednání
   Tento plán má podporu ODS, Starostů a třeba Piráti společné jednání o tomto tématu nevylučují. Menšinovou vládu bez důvěry totiž ani oni nechtějí.
   03:53
   Politická jednání
    Rozhovor s Alexandrou Udženija.
    05:54
    Mirek Topolánek jako uchazeč o Hrad
     Expremiér Mirek Topolánek v rozhovoru pro Českou televizi před chvílí potvrdil, že má zájem vstoupit do boje o Hrad. Podpisy sbírá v Senátu.
     07:25
     Politická jednání
      Rozhovor s Alexandrou Udženija.
      08:14
      Přihlášení kandidáti na prezidenta
       Přihlášku podpořenou podpisy na ministerstvo vnitra zatím odevzdalo sedm kandidátů.
       09:37
       Krajské volby na Slovensku
        Překvapivé výsledky krajských voleb na Slovensku. Kandidáti nejsilnější vládní strany Smer propadli a povedou jen dva regiony ze současných šesti.
        12:09
        Evropský zatykač na katalánské politiky
         Sesazený katalánský premiér Carles Puigdemont a 4 ministři jeho vlády se ráno sami vydali policii v Bruselu, kde jsou od počátku týdne.
         13:10
         Nové záruky úvěrů od 1. 11.
          Českomoravská záruční a rozvojová banka zajistí nově i úvěry pro malé a střední podniky mimo Prahu. Peníze už začala vyplácet.
          15:05
          Mimořádné komunální volby
           Obyvatelé šesti českých obcí si vybrali své nové zastupitele. V letošním posledním termínu mimořádných komunálních voleb hlasovala v průměru polovina voličů.
           15:45
           Nástup Marka Dalíka do vězení
            Živý vstup Petra Obrovského.
            17:01
            Donald Trump v Japonsku
             Význam spojenectví a schopnost americké armády ochránit demokracii a svobodu v Asii vyzdvihl Donald Trump v Japonsku.
             19:35
             Spokojenost v zaměstnání
              Zaměstnanci v Česku jsou v práci spokojenější než dříve. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Workmonitoru, který cituje server e15.
              19:53
              Památník Tomáše Bati se opravuje
               Lití skla, technologie stará stovky let, teď ožívá v Dubí na Teplicku. Speciální metodou tam odlévají a tvarují přesné repliky skleněných tabulí, které byly ve 30. letech součástí Památníku Tomáše Bati ve Zlíně.
               22:07
               Spekulace o jménech ve vládě
                Šéf Potravinářské komory Miroslav Toman odmítl komentovat spekulace, že by se v nové vládě Andreje Babiše mohl stát ministrem zemědělství, resort vedl už v Rusnokově vládě v letech 2013 až 2014.
                23:28
                100 let od Bolševické revoluce
                 Za dva dny uplyne sto let od Bolševické revoluce v Rusku. Události roku 1917, které měly zásadní vliv na celý svět po zbytek 20. století, si ale země oficiálně nepřipomíná.
                 25:36
                 Zatýkání v Moskvě
                  Víc než 260 lidí zatkla policie v centru Moskvy. Tvrdí, že kvůli narušování veřejného pořádku.
                  25:56
                  Nebezpečné používání dronů
                   Dvojnásobné množství pokut v porovnání s loňskem rozdal Úřad pro civilní letectví majitelům dronů. Na bezpilotní letadla si už také stěžují starostové měst s významnými památkami.
                   27:58
                   Sbírka na chytré ruce
                    Před čtyřmi lety přišel o obě ruce. Teď má čtrnáctiletý Jan možnost získat speciální protézy, které mu umožní třeba vzít do ruky sklenici nebo psát na počítači.
                    30:01
                    Škody po vichřici
                     Elektřina už jde - někde ale bylo ještě dnes slyšet motorové pily. Úklid pokračoval i týden poté, co se Českem prohnala vichřice Herwart. Pod padajícími stromy při ní zemřeli čtyři lidé.
                     32:26
                     Kostel, který zničila vichřice
                      Živý vstup Lucie Heyzlové.
                      33:35
                      Bouře Herwart
                       Podobně silný vítr jako minulou neděli přichází podle meteorologů jen jednou za několik let.
                       34:49
                       Opravy domů po vichřici
                        Po vichřici se zvýšila poptávka po opravách střech, nejvíc na severu Čech a Vysočině. Firmy ale musely lidi odmítat, hlavně kvůli už domluveným zakázkám.
                        36:59
                        Falešné biblické svitky
                         Světem archeologie otřásá skandál. Mnoho vědců je přesvědčeno, že ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě jsou desítky falešných biblických svitků.
                         39:36
                         Podezření z korupce v Saudské Arábii
                          V Saudské Arábii kvůli podezření z korupce skončilo ve vazbě 11 princů, 4 současní ministři a desítky bývalých.
                          39:56
                          Oprava bazénu za 100 mil. Kč
                           Živý vstup Veroniky Gecové.
                           41:00
                           Otevření Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka
                            Goethova štola pod sopkou Komorní hůrka na Chebsku se postupně otevírá pro veřejnost. Podzemní chodby vznikly před 180 lety k vědeckým účelům.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            6. listopad 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            28. září

                            Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                            28. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            28. září

                            Ve znakovém jazyce

                            28. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            27. září

                            Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                            27. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. září

                            Ve znakovém jazyce

                            27. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            26. září

                            Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                            26. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            26. září

                            Ve znakovém jazyce

                            26. 9. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám