44 minut

5. listopad 2017

Obsah dílu

Politická jednání — Politická jednání — Politická jednání — Mirek Topolánek jako uchazeč o Hrad — Politická jednání — Přihlášení kandidáti na prezidenta — Krajské volby na Slovensku — Evropský zatykač na katalánské politiky — Nové záruky úvěrů od 1. 11. — Mimořádné komunální volby — Nástup Marka Dalíka do vězení — Donald Trump v Japonsku — Spokojenost v zaměstnání — Památník Tomáše Bati se opravuje — Spekulace o jménech ve vládě — 100 let od Bolševické revoluce — Zatýkání v Moskvě — Nebezpečné používání dronů — Sbírka na chytré ruce — Škody po vichřici — Kostel, který zničila vichřice — Bouře Herwart — Opravy domů po vichřici — Falešné biblické svitky — Podezření z korupce v Saudské Arábii — Oprava bazénu za 100 mil. Kč — Otevření Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka

Části dílu

00:32
Politická jednání
  Pokračují jednání o vedení sněmovny. A začíná se formovat blok proti tomu, aby hnutí ANO obsadilo post předsedy dolní komory.
  01:24
  Politická jednání
   Tento plán má podporu ODS, Starostů a třeba Piráti společné jednání o tomto tématu nevylučují. Menšinovou vládu bez důvěry totiž ani oni nechtějí.
   03:53
   Politická jednání
    Rozhovor s Alexandrou Udženija.
    05:54
    Mirek Topolánek jako uchazeč o Hrad
     Expremiér Mirek Topolánek v rozhovoru pro Českou televizi před chvílí potvrdil, že má zájem vstoupit do boje o Hrad. Podpisy sbírá v Senátu.
     07:25
     Politická jednání
      Rozhovor s Alexandrou Udženija.
      08:14
      Přihlášení kandidáti na prezidenta
       Přihlášku podpořenou podpisy na ministerstvo vnitra zatím odevzdalo sedm kandidátů.
       09:37
       Krajské volby na Slovensku
        Překvapivé výsledky krajských voleb na Slovensku. Kandidáti nejsilnější vládní strany Smer propadli a povedou jen dva regiony ze současných šesti.
        12:09
        Evropský zatykač na katalánské politiky
         Sesazený katalánský premiér Carles Puigdemont a 4 ministři jeho vlády se ráno sami vydali policii v Bruselu, kde jsou od počátku týdne.
         13:10
         Nové záruky úvěrů od 1. 11.
          Českomoravská záruční a rozvojová banka zajistí nově i úvěry pro malé a střední podniky mimo Prahu. Peníze už začala vyplácet.
          15:05
          Mimořádné komunální volby
           Obyvatelé šesti českých obcí si vybrali své nové zastupitele. V letošním posledním termínu mimořádných komunálních voleb hlasovala v průměru polovina voličů.
           15:45
           Nástup Marka Dalíka do vězení
            Živý vstup Petra Obrovského.
            17:01
            Donald Trump v Japonsku
             Význam spojenectví a schopnost americké armády ochránit demokracii a svobodu v Asii vyzdvihl Donald Trump v Japonsku.
             19:35
             Spokojenost v zaměstnání
              Zaměstnanci v Česku jsou v práci spokojenější než dříve. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Workmonitoru, který cituje server e15.
              19:53
              Památník Tomáše Bati se opravuje
               Lití skla, technologie stará stovky let, teď ožívá v Dubí na Teplicku. Speciální metodou tam odlévají a tvarují přesné repliky skleněných tabulí, které byly ve 30. letech součástí Památníku Tomáše Bati ve Zlíně.
               22:07
               Spekulace o jménech ve vládě
                Šéf Potravinářské komory Miroslav Toman odmítl komentovat spekulace, že by se v nové vládě Andreje Babiše mohl stát ministrem zemědělství, resort vedl už v Rusnokově vládě v letech 2013 až 2014.
                23:28
                100 let od Bolševické revoluce
                 Za dva dny uplyne sto let od Bolševické revoluce v Rusku. Události roku 1917, které měly zásadní vliv na celý svět po zbytek 20. století, si ale země oficiálně nepřipomíná.
                 25:36
                 Zatýkání v Moskvě
                  Víc než 260 lidí zatkla policie v centru Moskvy. Tvrdí, že kvůli narušování veřejného pořádku.
                  25:56
                  Nebezpečné používání dronů
                   Dvojnásobné množství pokut v porovnání s loňskem rozdal Úřad pro civilní letectví majitelům dronů. Na bezpilotní letadla si už také stěžují starostové měst s významnými památkami.
                   27:58
                   Sbírka na chytré ruce
                    Před čtyřmi lety přišel o obě ruce. Teď má čtrnáctiletý Jan možnost získat speciální protézy, které mu umožní třeba vzít do ruky sklenici nebo psát na počítači.
                    30:01
                    Škody po vichřici
                     Elektřina už jde - někde ale bylo ještě dnes slyšet motorové pily. Úklid pokračoval i týden poté, co se Českem prohnala vichřice Herwart. Pod padajícími stromy při ní zemřeli čtyři lidé.
                     32:26
                     Kostel, který zničila vichřice
                      Živý vstup Lucie Heyzlové.
                      33:35
                      Bouře Herwart
                       Podobně silný vítr jako minulou neděli přichází podle meteorologů jen jednou za několik let.
                       34:49
                       Opravy domů po vichřici
                        Po vichřici se zvýšila poptávka po opravách střech, nejvíc na severu Čech a Vysočině. Firmy ale musely lidi odmítat, hlavně kvůli už domluveným zakázkám.
                        36:59
                        Falešné biblické svitky
                         Světem archeologie otřásá skandál. Mnoho vědců je přesvědčeno, že ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě jsou desítky falešných biblických svitků.
                         39:36
                         Podezření z korupce v Saudské Arábii
                          V Saudské Arábii kvůli podezření z korupce skončilo ve vazbě 11 princů, 4 současní ministři a desítky bývalých.
                          39:56
                          Oprava bazénu za 100 mil. Kč
                           Živý vstup Veroniky Gecové.
                           41:00
                           Otevření Goethovy štoly pod sopkou Komorní hůrka
                            Goethova štola pod sopkou Komorní hůrka na Chebsku se postupně otevírá pro veřejnost. Podzemní chodby vznikly před 180 lety k vědeckým účelům.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            6. listopad 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            8. srpen

                            Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                            8. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            8. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            8. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            7. srpen

                            Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                            7. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            7. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            7. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            6. srpen

                            Headlines — Dodávky plynu — Vývoj spotřeby zemního plynu v ČR — Boje na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Čínské manévry — Hašení požáru v Českém Švýcarsku — Požár pohledem satelitů — Tragická nehoda polského autobusu v Chorvatsku — Cesta senátora Doubravy — Následky silných bouřek — Zákaz potratů — Český sběratelský trh s uměním — Přípravy na podzimní volby — Vývoj počtu nakažených — Jediný ostrovní chrám v Česku — Ranní incident v Brandýse nad Orlicí — Tragické nehody motocyklistů — Letní dovolené — Češi a zahraniční dovolené — Dovolené v ČR i za hranicemi — Dovolená v Česku — Zátahu na Západním břehu — Zácpy ve Francii — Insolvenční řízení se Sberbank — Životická tragédie — 10 let vozítka Curiosity — Loď pro brněnskou přehradu — Vrak letounu — Výprava do Benátek — Bolevák Music Festival

                            6. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            6. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            6. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám