25. srpen 2017

Obsah dílu

Doplatky pacientů za léky — Doplatky pacientů za léky — Doplatky pacientů za léky — Doplatky pacientů za léky — Spory Francie a Polska — Texas se připravuje na hurikán Harvey — Kompenzace pro zemědělce — 25 let od rozdělení ČSFR — Vyjednávání o rozpočtu MMR — Severokorejští špioni na Ukrajině — Protesty učitelů — Do muzea s mobilní aplikací pro neslyšící — Vzpomínka na Ryszarda Siwiece — Vojenské lesy osvobozené od daní — Livkidace slepic kvůli salmonele — Návrh na obžalobu úředníků MPO — Severní cesta bez ledoborce — Rozšíření parkovacích zón v Praze — 25 let od rozdělení ČSFR — 25 let od rozdělení ČSFR — 25 let od rozdělení ČSFR — 25 let od rozdělení ČSFR — Vězení pro dědice firmy Samsung — Rychlejší spojení Praha–Drážďany — Terapeut a specialista tradiční čínské medicíny — Město lidem - lidé městu — Osudy Leninových soch

Části dílu

00:31
Doplatky pacientů za léky
  Doplatky za léky jádrem sporu. Česká lékárnická komora chce, aby částka, kterou pacienti dodávají ze svého, byla ve všech prodejnách stejná.
  01:08
  Doplatky pacientů za léky
   Komora lékárníků prosazuje změnu dlouhodobě. Její zástupci teď doufají, že uspějí po volbách - v nově uspořádané Poslanecké sněmovně.
   03:33
   Doplatky pacientů za léky
    Česká televize dnes zkusila zmapovat rozdílné doplatky na léky v praxi.
    04:35
    Doplatky pacientů za léky
     Rozhovor s Leošem Hegerem.
     07:03
     Spory Francie a Polska
      Ostrá slova si vyměnily Paříž a Varšava. Francouzský prezident Macron se nechal slyšet, že Polsko se v Evropě dostává do čím dál větší izolace.
      09:44
      Texas se připravuje na hurikán Harvey
       Možná nejsilnější bouři na území Spojených států za posledních 12 let. Živel se teď nachází na druhém stupni z pěti a sílí.
       10:06
       Kompenzace pro zemědělce
        Až 4 miliardy korun budou zemědělci zřejmě požadovat jako náhradu za sucho. Po žních sčítají škody spojené s nedostatkem vláhy hlavně na Moravě - došli k číslu 12 miliard.
        12:00
        25 let od rozdělení ČSFR
         Živý vstup Jakuba Železného.
         12:49
         Vyjednávání o rozpočtu MMR
          Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová neuspěla při opětovném vyjednávání o rozpočtu pro svůj resort na příští rok.
          13:54
          Severokorejští špioni na Ukrajině
           Unikátní pohled do světa severokorejské špionáže. Televize CNN získala od ukrajinské tajné služby záznam, na kterém si dvojice mužů fotí údajné podklady pro výrobu raket.
           15:48
           Protesty učitelů
            Školské odbory znovu debatovaly o tom, jak budou protestovat proti nízkým platům. Tentokrát s učiteli a zástupci jednotlivých typů škol.
            16:30
            Do muzea s mobilní aplikací pro neslyšící
             Mobilní aplikaci pro hluchoněmé připravilo nově Národní muzeum. Neslyšícím má poskytnout stejné množství informací o stálých sbírkách, jako má běžný návštěvník.
             19:04
             Vzpomínka na Ryszarda Siwiece
              Sebeupálení Poláka Ryszarda Siwiece si připomněli lidi v Praze. V září 1968 jím protestoval proti srpnové okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
              19:42
              Vojenské lesy osvobozené od daní
               Vojenské lesy neplatí daně nově vzniklým obcím na okrajích bývalých vojenských prostorů. Lesy jsou stále vedené jako důležité pro obranu státu a jsou od daní osvobozené.
               21:44
               Livkidace slepic kvůli salmonele
                Veterináři ukončili v Pohořelicích likvidaci pětašedesáti tisíc slepic kvůli salmonele. Lidi také vraceli vajíčka, která mohla bakterii obsahovat - buď přímo na farmě, nebo v prodejnách Lidl.
                22:12
                Návrh na obžalobu úředníků MPO
                 Policie navrhla obžalovat tři úředníky ministerstva průmyslu a obchodu kvůli kauze čerpání dotací v programu Podnikání a inovace.
                 23:58
                 Severní cesta bez ledoborce
                  Moderní ruský tanker zdolal severní mořskou cestu poprvé v historii bez doprovodu ledoborce. Trasu z Norska do Jižní Koreje urazil zhruba o třetinu rychleji, než kdyby se vydal přes Suezský průplav.
                  24:12
                  Rozšíření parkovacích zón v Praze
                   Praha od zítřka rozšiřuje parkovací zóny. Placená stání přibudou v páté, šesté a osmé městské části - celkem 5 tisíc.
                   26:23
                   25 let od rozdělení ČSFR
                    Rozdělení federace, podepsané před čtvrt stoletím, se dotklo i hospodářství obou zemí. Podle ekonomů mělo Česko mnohem lepší startovací pozici.
                    30:17
                    25 let od rozdělení ČSFR
                     Hlavní role při dělení Československa hráli Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Oba se pak také na moho let stali rozhodujícími politickými hráči v obou republikách.
                     34:20
                     25 let od rozdělení ČSFR
                      Rozvod se Slovenskem provázely změny státní hranice. Rozhraničovací komise ji zkrátily o 30 kilometrů na současných 252 kilometrů, oba státy si vzájemně vyměnily 452 hektarů území.
                      36:29
                      25 let od rozdělení ČSFR
                       Rozdělení Československa sice znamenalo vytvoření hranice mezi oběma státy, vztahy Čechů a Slováků ale zůstávají stále velmi těsné a přátelské.
                       40:11
                       Vězení pro dědice firmy Samsung
                        Přelomový rozsudek vynesl soud v Jižní Koreji. Na 5 let posílá za korupci do vězení dědice Samsungu, který je páteří ekonomiky a nejvlivnější firmou v zemi.
                        42:20
                        Rychlejší spojení Praha–Drážďany
                         Výstavba trati, která zrychlí cestu z Prahy do Drážďan - lepší spojení Česka se západní Evropou - na efektivnější modernizaci železnice se dohodl ministr dopravy Dan Ťok s německým kolegou Alexandrem Dobrindtem.
                         43:19
                         Terapeut a specialista tradiční čínské medicíny
                          44:56
                          Město lidem - lidé městu
                           V Českých Budějovicích začal pouliční festival. Historické centrum pokryl živý trávník a do zítřka zaplnili umělci.
                           45:20
                           Osudy Leninových soch
                            5500 Leninových soch. Přesně tolik jich po rozpadu Sovětského svazu zůstalo na území Ukrajiny.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            26. srpen 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            30. březen

                            Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                            30. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            30. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            30. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            29. březen

                            Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                            29. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            29. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            29. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            28. březen

                            Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                            28. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            28. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            28. 3. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám