Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nehoda českého autobusu v Itálii

Italská policie vyšetřuje nehodu autobusu s českými turisty. Včera večer sjel ze silnice. Řidič havárii nepřežil a další tři desítky lidí skončily v nemocnicích.

Nehoda českého autobusu v Itálii

Nehoda se stala na severu země u obce Sarnonico v provincii Trento.

Nehoda českého autobusu v Itálii

Autobusu zřejmě selhaly brzdy. Tím jak sjížděl z horských serpentin postupně nabíral rychlost.

Nehoda českého autobusu v Itálii

Rozhovor s Vědunkou Lunardi.

Spor o minimální mzdu

Nový koaliční spor o zvýšení minimální mzdy. Ministryně práce Michaela Marksová hned po vládních prázdninách navrhne s platností od začátku ledna růst nejnižšího zaměstnaneckého příjmu o 1200 korun měsíčně.

Spor o minimální mzdu

Nižší růst minimální mzdy - a to o 800 korun měsíčně požadují zástupci velké části zaměstnavatelů. Naopak odbory chtějí růst o patnáct stovek.

Minimální mzda

Nižší růst minimální mzdy - a to o 800 korun měsíčně požadují zástupci velké části zaměstnavatelů. Naopak odbory chtějí růst o patnáct stovek.

Obvinění ze zapálení kostela v Třinci

Živý vstup Pavly Daňkové.

Válečné reparace v Polsku

Polsko znovu oživilo téma válečných reparací ze strany Německa. Vládnoucí Právo a spravedlnost tvrdí, že země po druhé světové válce kompenzace nedostala a žádá nápravu.

USA a klimatická dohoda

Washington oficiálně oznámil OSN, že chce odstoupit od pařížské dohody o klimatu. Zatím jde jen o symbolický krok.

Soukromá technoparty na Třebíčsku

Velká soukromá technoparty, které se podle pořadatelů účastní dva až tři tisíce lidí, obtěžuje některé obyvatele na Třebíčsku. U obce Meziříčko nedaleko Želetavy si stěžují na nepořádek a problémy v dopravě.

Odsouzení raketových testů Severní Koreje

Důrazné odsouzení raketových testů Severní Koreje dnes zaznělo na setkání zemí jihovýchodní Asie ve filipínské Manile. Státy tentokrát zvolily vůči Pchjongjangu ostřejší tón.

Divadlo v Turnově

Turnov vybral pro přístavbu divadla návrh architekta Josefa Pleskota, založený na skle a kovu.

Letní filmová škola v Uherském Hradišti

Živý vstup Josefa Kvasničky.

Informace o odposleších

Tisíce odposlechů ročně, z nichž mnohé nevedou k trestnímu stíhání. Policie má statistiku, kolika lidem po skončení odposlouchávání tuto skutečnost sdělí.

Bouřka v Olomouci

Video, které v týdnu natočili v Olomouci. Na záběrech je vidět silný vítr, který ze stavby ve čtvrti Povel zvedal desítky zateplovacích desek.

Stánky bez povolení

Stánky na Václavském náměstí bez smlouvy. Už před sedmi měsíci měly některé kiosky z centra Prahy zmizet. Magistrát majitelům zrušil nájemní smlouvu kvůli plánované rekonstrukci náměstí.

Dovolená prezidenta Putina

Ruský prezident Vladimir Putin si užívá dovolené pod dohledem kamer. S ministrem obrany rybařil v Tuvinské republice Ruské federace na hranicích s Mongolskem.

Vápnění lesů

80 milionů korun – to je částka, kterou ministerstvo zemědělství letos a příští rok zaplatí za vápnění lesů v Krušných horách.

Vápnění lesů v Krušných horách

80 milionů korun – to je částka, kterou ministerstvo zemědělství bude stát vápnění lesů v Krušných horách. Drceným dolomitem do konce příštího roku ošetří 9 tisíc hektarů. Teď se hnojí lesy východní části hor, konkrétně v okolí Vejprt a Cínovce.

Brno centrem Velké ceny

Kvalifikacemi začal největší motoristický svátek v Česku - velká cena Brna. Závody v jihomoravské metropoli by mělo během víkendu navštívit dohromady až 200 tisíc diváků.

Brno centrem Velké ceny

Živý vstup Jakuba Váchy.

Brno centrem Velké ceny

Předpověď meteorologů pro zítřejší závody, které začínají v 11 hodin dopoledne není příliš příznivá. Během noci bude polojasno, nad ránem se ochladí, zatáhne a začne pršet.

Brno centrem Velké ceny

Na Velkou cenu silničních motocyklů míří ročně desítky tisíc fanoušků. Ti zaplní nejen centrum města a brněnské hotely, ale hlavně okolí automotodromu a kempy.

Brno centrem Velké ceny

Velká cena se letos odehrává za významné podpory státu. Na jaře ministerstvo mládeže a tělovýchovy ještě pod vedením Kateřiny Valachové závodu přislíbilo rekordních 70 milionů.

Spotřební daň na pivo v ČR

Česko je sedmým největším výrobcem piva v Evropské unii, každý rok se v něm uvaří necelé dvě miliardy litrů. Současně má mezi evropskými státy jednu z nejnižších spotřebních daní.

Odvolání venezuelské prokurátorky

Nově zřízené Ústavodárné shromáždění ve Venezuele odvolalo generální prokurátorku. Ta dlouhodobě kritizuje vládu prezidenta Madura za nedemokratické postupy a neústavní kroky.

Průtahy v adopci a pěstounské péči

Adopce a umístění do dlouhodobé pěstounské péče se protahují. A to i u kojenců - stěžují si pěstouni i osvojitelé. Tvrdí, že by soudy měly víc využívat předběžných opatření a rozhodovat pružněji.

Jiráskův Hronov

Festival amatérského divadla, který pořadatelé označují za nejstarší přehlídku svého druhu v Evropě.

Natáčení bezpečnostních klipů

Ulice v Karlových Varech na dva týdny obsadili filmaři. Natáčeli tam deset nových klipů do bezpečnostní kampaně Ty to zvládneš!

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD