Nahrávám video

24. červenec 2017

Obsah dílu

Jednání o rozpočtu — Jednání ministra Pilného s ministrem Štechem — Jednání o rozpočtu minsiterstva školství — Návrh rozpočtu — Polský prezident proti soudní reformě — Zhoršení zdravotního stavu zraněné Češky — Zamítnuté změny EET — Boj proti šíření afrického moru prasat — Útok na izraelskou ambasádu v Jordánsku — Stav památek po zemětřesení na Kosu — Zakázka české armády — Za starými lokomotivami do depozitáře — Posílená bezpečnost na letištích — Obžaloba za tragický pád z jedoucího vlaku — Kauza napadení v Divoké Šárce — Sesuv buddhistické pagody — Nevyzvednuté zboží za miliardy — Opatření kvůli suchu — Zdržení na cestě k moři — Ústavní soud přiznal gayům rodičovství — Práva homosexuálních párů — Výpověď Trumpova zetě — Útok motorovou pilou ve švýcarském Schaffhausenu — Velký pokles kráděží kovů — Silnice E55 v provozu — Loupežné přepadení v centru Prahy — Poděkování za záchranu židovské dívky — Nový šéf úřadu pro kybernetickou bezpečnost — Turečtí novináři před soudem — Rozloučení s operní pěvkyní Evou Děpoltovou — Zábavná pomoc přírodě

Části dílu

00:33
Jednání o rozpočtu
  Několikaprocentní nárůst platů učitelů a pět miliard navíc pro vysoké školy. Na to chce příští rok od vlády víc peněz ze státního rozpočtu ministr školství.
  01:15
  Jednání ministra Pilného s ministrem Štechem
   Oba aktéři dnešní setkání hodnotí pozitivně, polepšit by si mohli vysoké školy i učitelé. Definitivně ale rozhodnuto zatím není a ministry čeká ještě minimálně jedna schůzka.
   04:04
   Jednání o rozpočtu minsiterstva školství
    Rozhovor s ministrem školství Stanislavem Štechem.
    06:22
    Návrh rozpočtu
     A jaké jsou základní mantinely jednání o rozpočtu? Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek 50 miliard korun. Výdaje by měly dosáhnout jednoho bilionu a tří set čtyřiceti dvou miliard korun. Zhruba osmina z této sumy půjde na platy.
     08:05
     Polský prezident proti soudní reformě
      Kontroverzní reforma polské justice narazila na nečekanou překážku. Prezident Andrzej Duda překvapivě ohlásil, že dva ze tří zákonů své bývalé strany bude vetovat.
      10:17
      Zhoršení zdravotního stavu zraněné Češky
       Zdravotní stav Češky zraněné při útoku v egyptské Hurghadě se podle ministerstva zahraničí prudce zhoršil. Ještě ráno se mluvilo o brzkém převozu pobodané ženy domů.
       10:37
       Zamítnuté změny EET
        Vláda zamítla odklad dalších fází elektronické evidence tržeb. Lidovci a starostové navrhovali, aby se jejich platnost posunula o devět měsíců. Většina ministrů ale byla proti.
        11:05
        Boj proti šíření afrického moru prasat
         Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
         14:12
         Útok na izraelskou ambasádu v Jordánsku
          Noční útok na izraelskou ambasádu v Jordánsku, při kterém zemřeli dva lidé, přerostl v diplomatickou aféru. Ammán odmítá z budovy pustit člena izraelské ochranky, který měl pachatele zastřelit.
          14:32
          Stav památek po zemětřesení na Kosu
           Zatím jen 45 budov na řeckém Kosu označily úřady za neobyvatelné. Většinou se jedná o obytné domy. Kontroly po pátečním silném zemětřesení ale ještě probíhají.
           16:13
           Zakázka české armády
            Armáda pořídí přes 140 nových obrněných vozidel za víc než devět miliard korun. Největší nákup vojenského vybavení za své funkční období schválila vláda.
            16:34
            Za starými lokomotivami do depozitáře
             Poprvé na celou letní sezonu letos Národní technické muzeum otevřelo svůj železniční depozitář v Chomutově.
             19:16
             Posílená bezpečnost na letištích
              Kamery rozeznávající obličeje i auta - to je budoucnost na českých letištích. Vláda schválila modernizaci bezpečnostních opatření, která vyjde skoro na 700 milionů korun.
              21:58
              Obžaloba za tragický pád z jedoucího vlaku
               Policie navrhla obžalovat průvodčí a vlakvedoucí kvůli loňskému tragickému pádu dvouletého dítěte z jedoucího vlaku na Olomoucku. O stíhání pro usmrcení z nedbalosti rozhodnou olomoučtí okresní žalobci během několika dní.
               22:21
               Kauza napadení v Divoké Šárce
                Jako přestupek hodnotí policie údajné napadení muslimky u pražského koupaliště Divoká Šárka. Případ z minulého týdne, u kterého došlo i na fyzické násilí, tak bude řešit městský úřad.
                24:07
                Sesuv buddhistické pagody
                 Velký zájem na sociálních sítích vyvolaly tyto záběry z Barmy. Povodním, které zemi v těchto dnech sužují, totiž padla za oběť i buddhistická pagoda.
                 24:23
                 Nevyzvednuté zboží za miliardy
                  Zákazníci, kteří nakupují v e-shopech, si podle odhadu ročně nevyzvednou zboží v hodnotě až pěti miliard korun. Firmám tak vznikají milionové ztráty za dopravu, poštovné a balné.
                  26:16
                  Opatření kvůli suchu
                   Česko bude investovat desítky miliard korun do opatření proti suchu. Vláda schválila koncepci, která počítá s výstavbou přehrad i nových vodovodů a také s dalším využíváním dešťové vody.
                   26:33
                   Zdržení na cestě k moři
                    Víkendové problémy na trasách směrem do Chorvatska nepoleví ani tento týden. V pátek a hlavně v sobotu má podle odhadů vyrazit k Jadranu až 10 milionů turistů.
                    28:54
                    Ústavní soud přiznal gayům rodičovství
                     Dva gayové – Čech a Dán, kteří jsou podle kalifornského práva rodiči dítěte odnošeného náhradní matkou, dnes uspěli u Ústavního soudu v Brně.
                     31:42
                     Práva homosexuálních párů
                      Jaká práva mají homosexuální páry v Česku - už jedenáct let se můžou na matrice registrovat. Oficiálně potvrzeným rodičem může být ale vždy pouze jeden z páru.
                      34:46
                      Výpověď Trumpova zetě
                       Zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner jasně odmítl, že by udržoval nevhodné kontakty s Rusy před loňskými prezidentskými volbami.
                       36:58
                       Útok motorovou pilou ve švýcarském Schaffhausenu
                        Pět lidí zranil útočník motorovou pilou ve švýcarském Schaffhausenu. Pachatel je stále na útěku, policie přesto vyloučila teroristický čin.
                        37:15
                        Velký pokles kráděží kovů
                         Díky vyhlášce přikazující sběrnám vykupovat kovy pouze bezhotovostně výrazně ubylo krádeží kovů. A to o více než 70 procent. Ministr životního prostředí Richard Brabec o tom dnes informoval vládu.
                         39:16
                         Silnice E55 v provozu
                          Mezinárodní silnice E55 je opět v provozu. Kvůli přeložce elektrického vedení na stavbě dálnice D3 byla od osmi hodin pro auta uzavřena. Objízdná trasa vedla po silnici třetí třídy přes Vitín, Ševětín a Chotýčany.
                          39:46
                          Loupežné přepadení v centru Prahy
                           Dva zranění po přepadení v obchodu se zbraněmi v centru Prahy. Záchranáři převezli do nemocnic prodavače a také podezřelého. Opletalovu ulici policisté na několik hodin částečně uzavřeli.
                           40:05
                           Poděkování za záchranu židovské dívky
                            Izraelský velvyslanec Daniel Meron dnes přijel na Vysočinu poděkovat za záchranu židovské dívky. Ve Žďáru nad Sázavou se sešel s 92letou Jaroslavou Doležalovou, která na sklonku války ve svém domě tajně ukrývala pětiletou Židovku Jarmilu Wilhelmovou.
                            42:16
                            Nový šéf úřadu pro kybernetickou bezpečnost
                             Vznikající Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost povede Dušan Navrátil. Nominaci někdejšího šéfa Národního bezpečnostního úřadu schválila vláda.
                             42:30
                             Turečtí novináři před soudem
                              V Turecku začal soud s novináři z opozičního deníku Džum-hurijet, který dlouhodobě kritizuje autoritářský režim prezidenta Erdogana. Obžaloba redaktory viní z podpory teroristických organizací.
                              44:26
                              Rozloučení s operní pěvkyní Evou Děpoltovou
                               Národní divadlo i veřejnost se naposledy rozloučily s operní pěvkyní Evou Děpoltovou. Významná sopranistka a dlouholetá sólistka první scény zemřela předminulý týden v jednasedmdesáti letech.
                               45:07
                               Zábavná pomoc přírodě
                                Vzácným rostlinám a živočichům v pískovnách pomáhá lidské dupání. Biologové sem proto turisty lákají na schránky ukryté v zemi. Spojení takzvaného geocachingu a ochrany přírody je originální metodou.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                25. červenec 2017

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                6. říjen

                                Headlines — Summit Evropského politického společenství v Praze — Česko hostí státníky z evropského kontinentu — Nová platforma pro evropské politiky — Hlavní témata summitu — Bezpečnostní opatření v Praze — Summit objektivem fotografů — Dopravní omezení v Praze — Večerní dění na summitu — Do Prahy dorazily stovky novinářů z Evropy — Summit jako mimořádná přležitost pro planespottery — Summit pokračuje druhým dnem v pátek — Jednání o zdanění mimořádných zisků — Rusko ostřelovalo Záporoží — Boje na Ukrajině — Poškození plynovodů Nord Stream — Nový šéf rozvědky — Tržby maloobchodu klesly — Návrh obžaloby psychiatra Cimického — Střelec zavraždil dvě desítky dětí v Thajsku — Ceny pohonných hmot — Nobelova cena za literaturu — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Nová kampaň na podporu očkování — V řeckých vodách utonuli migranti — Americký prezident navštívil Floridu — Kauza brněnských bytů — Bezpečnostní situace na Západním břehu — Konkurz na banku Sberbank — Zákaz elektrických kol a koloběžek v Ostravě — Povolební jednání v Chomutově — Unikátní fotografie z terezínského ghetta

                                6. 10. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                6. říjen

                                Ve znakovém jazyce

                                6. 10. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                5. říjen

                                Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                                5. 10. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                5. říjen

                                Ve znakovém jazyce

                                5. 10. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                4. říjen

                                Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                                4. 10. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                4. říjen

                                Ve znakovém jazyce

                                4. 10. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám