24. červenec 2017

Obsah dílu

Jednání o rozpočtu — Jednání ministra Pilného s ministrem Štechem — Jednání o rozpočtu minsiterstva školství — Návrh rozpočtu — Polský prezident proti soudní reformě — Zhoršení zdravotního stavu zraněné Češky — Zamítnuté změny EET — Boj proti šíření afrického moru prasat — Útok na izraelskou ambasádu v Jordánsku — Stav památek po zemětřesení na Kosu — Zakázka české armády — Za starými lokomotivami do depozitáře — Posílená bezpečnost na letištích — Obžaloba za tragický pád z jedoucího vlaku — Kauza napadení v Divoké Šárce — Sesuv buddhistické pagody — Nevyzvednuté zboží za miliardy — Opatření kvůli suchu — Zdržení na cestě k moři — Ústavní soud přiznal gayům rodičovství — Práva homosexuálních párů — Výpověď Trumpova zetě — Útok motorovou pilou ve švýcarském Schaffhausenu — Velký pokles kráděží kovů — Silnice E55 v provozu — Loupežné přepadení v centru Prahy — Poděkování za záchranu židovské dívky — Nový šéf úřadu pro kybernetickou bezpečnost — Turečtí novináři před soudem — Rozloučení s operní pěvkyní Evou Děpoltovou — Zábavná pomoc přírodě

Části dílu

00:33
Jednání o rozpočtu
  Několikaprocentní nárůst platů učitelů a pět miliard navíc pro vysoké školy. Na to chce příští rok od vlády víc peněz ze státního rozpočtu ministr školství.
  01:15
  Jednání ministra Pilného s ministrem Štechem
   Oba aktéři dnešní setkání hodnotí pozitivně, polepšit by si mohli vysoké školy i učitelé. Definitivně ale rozhodnuto zatím není a ministry čeká ještě minimálně jedna schůzka.
   04:04
   Jednání o rozpočtu minsiterstva školství
    Rozhovor s ministrem školství Stanislavem Štechem.
    06:22
    Návrh rozpočtu
     A jaké jsou základní mantinely jednání o rozpočtu? Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek 50 miliard korun. Výdaje by měly dosáhnout jednoho bilionu a tří set čtyřiceti dvou miliard korun. Zhruba osmina z této sumy půjde na platy.
     08:05
     Polský prezident proti soudní reformě
      Kontroverzní reforma polské justice narazila na nečekanou překážku. Prezident Andrzej Duda překvapivě ohlásil, že dva ze tří zákonů své bývalé strany bude vetovat.
      10:17
      Zhoršení zdravotního stavu zraněné Češky
       Zdravotní stav Češky zraněné při útoku v egyptské Hurghadě se podle ministerstva zahraničí prudce zhoršil. Ještě ráno se mluvilo o brzkém převozu pobodané ženy domů.
       10:37
       Zamítnuté změny EET
        Vláda zamítla odklad dalších fází elektronické evidence tržeb. Lidovci a starostové navrhovali, aby se jejich platnost posunula o devět měsíců. Většina ministrů ale byla proti.
        11:05
        Boj proti šíření afrického moru prasat
         Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
         14:12
         Útok na izraelskou ambasádu v Jordánsku
          Noční útok na izraelskou ambasádu v Jordánsku, při kterém zemřeli dva lidé, přerostl v diplomatickou aféru. Ammán odmítá z budovy pustit člena izraelské ochranky, který měl pachatele zastřelit.
          14:32
          Stav památek po zemětřesení na Kosu
           Zatím jen 45 budov na řeckém Kosu označily úřady za neobyvatelné. Většinou se jedná o obytné domy. Kontroly po pátečním silném zemětřesení ale ještě probíhají.
           16:13
           Zakázka české armády
            Armáda pořídí přes 140 nových obrněných vozidel za víc než devět miliard korun. Největší nákup vojenského vybavení za své funkční období schválila vláda.
            16:34
            Za starými lokomotivami do depozitáře
             Poprvé na celou letní sezonu letos Národní technické muzeum otevřelo svůj železniční depozitář v Chomutově.
             19:16
             Posílená bezpečnost na letištích
              Kamery rozeznávající obličeje i auta - to je budoucnost na českých letištích. Vláda schválila modernizaci bezpečnostních opatření, která vyjde skoro na 700 milionů korun.
              21:58
              Obžaloba za tragický pád z jedoucího vlaku
               Policie navrhla obžalovat průvodčí a vlakvedoucí kvůli loňskému tragickému pádu dvouletého dítěte z jedoucího vlaku na Olomoucku. O stíhání pro usmrcení z nedbalosti rozhodnou olomoučtí okresní žalobci během několika dní.
               22:21
               Kauza napadení v Divoké Šárce
                Jako přestupek hodnotí policie údajné napadení muslimky u pražského koupaliště Divoká Šárka. Případ z minulého týdne, u kterého došlo i na fyzické násilí, tak bude řešit městský úřad.
                24:07
                Sesuv buddhistické pagody
                 Velký zájem na sociálních sítích vyvolaly tyto záběry z Barmy. Povodním, které zemi v těchto dnech sužují, totiž padla za oběť i buddhistická pagoda.
                 24:23
                 Nevyzvednuté zboží za miliardy
                  Zákazníci, kteří nakupují v e-shopech, si podle odhadu ročně nevyzvednou zboží v hodnotě až pěti miliard korun. Firmám tak vznikají milionové ztráty za dopravu, poštovné a balné.
                  26:16
                  Opatření kvůli suchu
                   Česko bude investovat desítky miliard korun do opatření proti suchu. Vláda schválila koncepci, která počítá s výstavbou přehrad i nových vodovodů a také s dalším využíváním dešťové vody.
                   26:33
                   Zdržení na cestě k moři
                    Víkendové problémy na trasách směrem do Chorvatska nepoleví ani tento týden. V pátek a hlavně v sobotu má podle odhadů vyrazit k Jadranu až 10 milionů turistů.
                    28:54
                    Ústavní soud přiznal gayům rodičovství
                     Dva gayové – Čech a Dán, kteří jsou podle kalifornského práva rodiči dítěte odnošeného náhradní matkou, dnes uspěli u Ústavního soudu v Brně.
                     31:42
                     Práva homosexuálních párů
                      Jaká práva mají homosexuální páry v Česku - už jedenáct let se můžou na matrice registrovat. Oficiálně potvrzeným rodičem může být ale vždy pouze jeden z páru.
                      34:46
                      Výpověď Trumpova zetě
                       Zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner jasně odmítl, že by udržoval nevhodné kontakty s Rusy před loňskými prezidentskými volbami.
                       36:58
                       Útok motorovou pilou ve švýcarském Schaffhausenu
                        Pět lidí zranil útočník motorovou pilou ve švýcarském Schaffhausenu. Pachatel je stále na útěku, policie přesto vyloučila teroristický čin.
                        37:15
                        Velký pokles kráděží kovů
                         Díky vyhlášce přikazující sběrnám vykupovat kovy pouze bezhotovostně výrazně ubylo krádeží kovů. A to o více než 70 procent. Ministr životního prostředí Richard Brabec o tom dnes informoval vládu.
                         39:16
                         Silnice E55 v provozu
                          Mezinárodní silnice E55 je opět v provozu. Kvůli přeložce elektrického vedení na stavbě dálnice D3 byla od osmi hodin pro auta uzavřena. Objízdná trasa vedla po silnici třetí třídy přes Vitín, Ševětín a Chotýčany.
                          39:46
                          Loupežné přepadení v centru Prahy
                           Dva zranění po přepadení v obchodu se zbraněmi v centru Prahy. Záchranáři převezli do nemocnic prodavače a také podezřelého. Opletalovu ulici policisté na několik hodin částečně uzavřeli.
                           40:05
                           Poděkování za záchranu židovské dívky
                            Izraelský velvyslanec Daniel Meron dnes přijel na Vysočinu poděkovat za záchranu židovské dívky. Ve Žďáru nad Sázavou se sešel s 92letou Jaroslavou Doležalovou, která na sklonku války ve svém domě tajně ukrývala pětiletou Židovku Jarmilu Wilhelmovou.
                            42:16
                            Nový šéf úřadu pro kybernetickou bezpečnost
                             Vznikající Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost povede Dušan Navrátil. Nominaci někdejšího šéfa Národního bezpečnostního úřadu schválila vláda.
                             42:30
                             Turečtí novináři před soudem
                              V Turecku začal soud s novináři z opozičního deníku Džum-hurijet, který dlouhodobě kritizuje autoritářský režim prezidenta Erdogana. Obžaloba redaktory viní z podpory teroristických organizací.
                              44:26
                              Rozloučení s operní pěvkyní Evou Děpoltovou
                               Národní divadlo i veřejnost se naposledy rozloučily s operní pěvkyní Evou Děpoltovou. Významná sopranistka a dlouholetá sólistka první scény zemřela předminulý týden v jednasedmdesáti letech.
                               45:07
                               Zábavná pomoc přírodě
                                Vzácným rostlinám a živočichům v pískovnách pomáhá lidské dupání. Biologové sem proto turisty lákají na schránky ukryté v zemi. Spojení takzvaného geocachingu a ochrany přírody je originální metodou.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž48 minut
                                Další díl
                                25. červenec 2017

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                29. květen

                                Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                                29. 5. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. květen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 5. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                28. květen

                                Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                                28. 5. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                28. květen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                28. 5. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                27. květen

                                Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                                27. 5. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                27. květen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 5. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám