48 minut

12. července 2017

Obsah dílu

Rekordně nízká nezaměstnanost — Rekordně nízká nezaměstnanost — Rekordně nízká nezaměstnanost — Rekordně nízká nezaměstnanost — Schůzky Donalda Trumpa ml. — Návrh trestů ve sledované kauze vraždy opozičního předáka — Kariérní řád učitelů — Vládní návrh památkového zákona — První vězeňkyně v nové věznici — Násilnosti v Hamburku — Zdravotní stav čínského disidenta — Přesná poloha tábora v Letech u Písku — Dluhy vlastníků bytů — Míra inflace — Kontroly dětských táborů — Tornádo v blízkosti mezinárodního letiště ve Vídni — Norské občanství pro syna Evy Michalákové — Zákaz kouření a prodej piva — Pacienti dluží nemocnicím — Průměrné náklady na léčbu — V zahraničí bez dostatečného pojištění — Schválená mise do Pobaltí — Čas na odchod Británie z Unie — Soud v případu bývalého policisty Kadlece — Fungování Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran — Začal festival Master of Rock — Cesta po městech zasažených terorismem — Odtrhnutý ledovec od Antarktidy — Zažít noc v kasárnách z První republiky

Části dílu

00:38
Rekordně nízká nezaměstnanost
  Nejméně lidí bez práce za posledních devatenáct let. Nezaměstnanost v červnu opět klesla – a to na rovná čtyři procenta.
  01:11
  Rekordně nízká nezaměstnanost
   Už delší dobu je česká nezaměstnanost vůbec nejnižší v celé Evropské unii. Volných míst je tu teď nejvíc v historii.
   04:01
   Rekordně nízká nezaměstnanost
    V červnu bylo bez místa přesně 297 439 lidí, volných pozic přes 183 tisíc.
    05:05
    Rekordně nízká nezaměstnanost
     Rozhovor s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy.
     07:39
     Schůzky Donalda Trumpa ml.
      Největší hon na čarodějnice v politických dějinách – slova, kterými se americký prezident zastal svého syna kvůli loňské schůzce s ruskou právničkou.
      10:36
      Návrh trestů ve sledované kauze vraždy opozičního předáka
       Doživotí pro vraha Borise Němcova, až 23 let pro jeho spolupachatele. Ruská prokurátorka představila návrh trestů ve sledované kauze vraždy opozičního předáka.
       10:59
       Kariérní řád učitelů
        Rozhodující hlasování o jednom z hlavních vládních slibů – kariérním řádu učitelů. Koaliční poslanci ale nejsou jednotní.
        13:23
        Vládní návrh památkového zákona
         Sněmovna zamítla i další prioritu popsanou v koaliční smlouvě – vládní návrh památkového zákona. Proti normě hlasovali nejen opoziční poslanci, ale také někteří zástupci ČSSD a hnutí ANO.
         13:41
         První vězeňkyně v nové věznici
          Živý vstup Iva Brániše.
          15:02
          Násilnosti v Hamburku
           Německé úřady v souvislosti s násilnostmi v Hamburku zadržují jednoho Čecha. 29letý muž z Prahy čelí podezření, že v rámci skupiny radikálů házel kameny a lahve na policisty.
           17:05
           Zdravotní stav čínského disidenta
            Čínský disident Liou Siao-po je podle nemocnice, kde se léčí, v kritickém stavu a ztrácí schopnost dýchat.
            17:30
            Přesná poloha tábora v Letech u Písku
             Týmu archeologů ze Západočeské univerzity v Plzni se podařilo určit polohu tábora v Letech u Písku. Pod úrovní terénu nalezli nejen jeho původní povrch, ale také věci, které patřily vězňům.
             20:10
             Dluhy vlastníků bytů
              Postavení společenství vlastníků vůči neplatičům nejspíš posílí. Senátní návrh schválili zrychleně už v prvním čtení poslanci.
              23:09
              Míra inflace
               Zdražování v Česku mírně zpomalilo. V červnu podle statistiků dosáhla míra inflace dvou celých a tří desetin procenta.
               23:32
               Kontroly dětských táborů
                Tento týden končí první turnusy letních táborů. Po celé zemi letos pod stan nebo do chatky vyrazí 160 tisíc dětí. Vedoucí pro ně připravili 1500 táborů.
                25:45
                Tornádo v blízkosti mezinárodního letiště ve Vídni
                 Supercelu doprovázelo silné krupobití. Následně se vytvořilo tornádo, které dosahovalo rychlosti až 180 kilometrů za hodinu.
                 26:09
                 Norské občanství pro syna Evy Michalákové
                  Starší z bratrů Michalákových, Denis, dostal podle zjištění Českého rozhlasu norské občanství. Jeho matka, Eva Michaláková, o tom předem nevěděla. Dnes dvanáctiletého chlapce jí norské úřady odebraly před šesti lety.
                  26:32
                  Zákaz kouření a prodej piva
                   Řada restauratérů tvrdí, že kvůli protikuřáckému zákonu mají méně hostů a vytočí menší množství piva. Především ti, kteří nemají zahrádky. Potvrzuje to i Český svaz pivovarů.
                   29:03
                   Pacienti dluží nemocnicím
                    Desítky milionů korun dluží českým nemocnicím cizinci, kteří potřebovali akutní péči a neměli pojištění. Největší objem pohledávek registruje motolská nemocnice – od roku 2000 vymáhala téměř 37 milionů.
                    31:22
                    Průměrné náklady na léčbu
                     Jak to vypadá v největší nemocnici v Česku, co se dlužníků týče, teď v číslech. V Motole evidují v současnosti přes 160 lidí, kteří za péči nezaplatili. Část peněz se ale podařilo získat zpět.
                     33:27
                     V zahraničí bez dostatečného pojištění
                      Do problémů se ale dostávají i Češi, kteří vycestují za hranice bez dostatečného pojištění. Ministerstvo zahraničních věcí eviduje ročně desítky takových případů.
                      35:40
                      Schválená mise do Pobaltí
                       Téměř 300 vojáků zřejmě pošle Česko do Pobaltí. Misi v rámci NATO schválili poslanci. Souhlasit musí i Senát. Do Litvy by měla příští rok dorazit mechanizovaná rota s pandury.
                       36:03
                       Čas na odchod Británie z Unie
                        Už před začátkem jednání o podmínkách brexitu zaznívala varování, že času je málo. Rozhovory se zatím nesou ve znamení tvrdých výrazů a minimální shody.
                        38:10
                        Soud v případu bývalého policisty Kadlece
                         Případ 24 aut nabouraných v jediné ulici zatím stále čeká na projednání před soudem. Mělo se tak stát už dnes – obžalovaný, bývalý policista Karel Kadlec, ale bez omluvy nepřišel.
                         38:42
                         Fungování Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran
                          Nový úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí si dnes v Praze převzal část své agendy – výroční finanční zprávy stran. Na deset metrů šanonů si z kanceláří sněmovního kontrolního výboru převezl do Brna, kde sídlí.
                          41:04
                          Začal festival Master of Rock
                           Vizovice na Zlínsku už jen hodiny dělí od startu velkého heavymetalového festivalu. Koncerty čtyř desítek kapel, například německé kapely Running Wild, bude až do neděle sledovat 25 000 lidí.
                           41:28
                           Cesta po městech zasažených terorismem
                            Desítky evropských muslimských vůdců objíždějí v těchto dnech místa, kde se odehrály teroristické útoky.
                            43:46
                            Odtrhnutý ledovec od Antarktidy
                             Od Antarktidy se odtrhnul jeden z největších známých ledovců. Masa ledu váží asi bilion tun a rozlohou předčí Moravskoslezský nebo Ústecký kraj. Vědci jev považují spíš za geografickou událost.
                             44:06
                             Zažít noc v kasárnách z První republiky
                              Do kasáren v Brdech se vrací vojenský režim, tentokrát ale jako zážitková turistika. Zdejší muzeum nabízí spaní v bývalých ubikacích tankového praporu.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              13. července 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                              22. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                              21. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                              20. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                              19. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                              18. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám