Nahrávám video

1. květen 2017

Obsah dílu

Prvomájová shromáždění a protesty — Politické oslavy 1. máje — Další pochody a protesty — Protesty před francouzskými volbami — Postup USA proti KLDR — Zaměstnávání vězňů — Soud s Čechy obviněnými ze špionáže — Následky rozvodnění řek — Postihy za nelegální hazard — Vyjednávání o americkém rozpočtu — Růst mzdy ve Venezuele — Pražské vystoupení Sergeje Polunina — Kauza korunových dluhopisů ministra Babiše — Přesidlování krajanů ze Srbska — Nová data o EET — Legendární Baťův letoun — Záchrana dětí z převrácených lodí — Podpora smíšených obchodů ve vsích — Pálení čarodějnic o filipojakubské noci — Svátek zamilovaných na Petříně — První máj – lásky čas — Zvýšený zájem o firemní sklady — Zranění kvůli turbulencím — Záchrana ohrožených druhů — Prodej nepotřebného státního majetku — Muzeum motocyklů Simson

Části dílu

00:32
Prvomájová shromáždění a protesty
  Prvomájová setkání politických stran se svými příznivci i pochody pravicových radikálů. Demonstrovalo i slavilo se na mnoha místech České republiky.
  01:18
  Politické oslavy 1. máje
   Vyšší mzdy i nižší daně. Politici už tradičně využili první květnový den k meetingům, během kterých voličům nabízejí svůj program. Sociální demokraté chtějí ještě v letošním roce prosadit vyšší minimální mzdu.
   05:34
   Další pochody a protesty
    Prvomájový pochod Brnem, který na dnešek svolala Dělnická mládež, provázely potyčky pravicových extremistů a antifašistů. Sešlo se asi 150 příznivců krajní pravice a 300 jejich odpůrců.
    06:36
    Protesty před francouzskými volbami
     Ani sváteční den nezastavil ve Francii předvolební kampaň. Oba kandidáti, Marine Le Penová i Emmanuel Macron, ho využili k ostrým vzájemným výpadům. Některé tradiční prvomájové demonstrace se proměnily v politické protesty proti krajní pravici.
     08:42
     Postup USA proti KLDR
      Japonské největší vojenské plavidlo poprvé doprovodí americkou zásobovací loď. Ta míří ke skupině plavidel amerického námořnictva, vedeného letadlovou lodí Carl Vinson. Spojené státy ji vyslaly do oblasti kvůli vyhrocenému napětí na Korejském poloostrově.
      09:03
      Zaměstnávání vězňů
       11:19
       Soud s Čechy obviněnými ze špionáže
        Dva Češi obvinění ze špionáže odletěli do Řecka, kde pozítří začne jejich případ projednávat soud. Martin Pezlar a Ivan Buchta podle tamních úřadů pořizovali jako zaměstnanci softwarové firmy záběry vojenských objektů v citlivé oblasti.
        13:22
        Následky rozvodnění řek
         Živý vstup redaktorky Zuzany Glacové.
         14:55
         Postihy za nelegální hazard
          Více než sto milionů korun. To je souhrnná výše dalších pokut, které udělilo ministerstvo financí třem zahraničním firmám, které nemají licenci a nadále provozují nelegální hazardní hry na českém internetu.
          16:05
          Vyjednávání o americkém rozpočtu
           Vyjednavači amerických republikánů a demokratů v Kongresu se shodli na znění rozpočtu. Obě komory o něm budou hlasovat v tomto týdnu. Díky dohodě získají vládní úřady a agentury financování až do konce září.
           17:52
           Růst mzdy ve Venezuele
            Venezuela letos už potřetí zvyšuje minimální mzdu – tentokrát o šedesát procent. Zvednou se i příspěvky na potraviny. Venezuelané by tak měli měsíčně dostávat v přepočtu asi tisíc dvě stě korun.
            18:18
            Pražské vystoupení Sergeje Polunina
             Jako jediný klasický tanečník dokázal vyprodat americké haly. Sergej Polunin dnes vystupuje v Praze. O představení byl enormní zájem. Lístky se vyprodaly během několika minut.
             20:51
             Kauza korunových dluhopisů ministra Babiše
              Ministr financí Andrej Babiš nechce na svou funkci rezignovat – řekl to na prvomájovém setkání hnutí ANO. Trvá na tom, že své podnikání včetně nákupu korunových dluhopisů od společnosti Agrofert v dopise adresovaném sněmovně dostatečně vysvětlil.
              21:51
              Přesidlování krajanů ze Srbska
               Senátoři vyzývají vládu k pomoci českým krajanům v Srbsku. Podle horní komory by bylo přesídlení oboustranně výhodné. Začlenění krajanů je díky blízkému jazyku a kultuře snazší. O trvalý pobyt v Česku mají zájem asi tři stovky hlavně mladých lidí.
               23:50
               Nová data o EET
                26:17
                Legendární Baťův letoun
                 Po osmdesáti letech zase doma. V Otrokovicích přistál letoun Lockheed Electra, se kterým obuvník Jan Antonín Baťa v roce 1937 absolvoval obchodní cestu kolem světa. Tehdy urazil 34 tis. kilometrů a vracel se právě 1. května.
                 28:11
                 Záchrana dětí z převrácených lodí
                  Hasiči a vodní záchranáři dopoledne zasahovali na novomlýnské nádrži. Vítr tam během jachtařské soutěže převrátil několik lodí. Z vody vytáhli 15 lidí - většinou dětí.
                  28:27
                  Podpora smíšených obchodů ve vsích
                   Smíšené prodejny postupně mizí z českých vesnic. Pro starší obyvatele jsou přitom často jediným zdrojem potravin, včetně čerstvého pečiva. Na Vysočině testují pilotní projekt – obcím do 300 obyvatel budou připlácet na provoz – maximálně ale 50 tis. ročně.
                   30:27
                   Pálení čarodějnic o filipojakubské noci
                    Statisíce lidí po celém Česku slavily filipojakubskou noc. Podle dávných tradic pálením čarodějnic odháněli zlé síly, zajišťovali úrodnost a plodnost. Letošní oslavy se ale nesly ve znamení zimy.
                    33:21
                    Svátek zamilovaných na Petříně
                     Od rána pak lidé plnili místa spojená s prvomájovou tradicí – pražský Petřín byl zaplněný už od rána.
                     33:45
                     První máj – lásky čas
                      Dnešní datum lidé často vnímají jako svátek zamilovaných. Pro prvomájový polibek se na pražský Petřín jako každý rok vypravilo tisíce párů. A lidé slavili první květen i jako svátek práce. Na několika místech v Česku vyrazili recesistické průvody.
                      35:21
                      Zvýšený zájem o firemní sklady
                       Český trh průmyslových nemovitostí prožívá rekordní období. Poptávka po moderních skladech a výrobních prostorách stále roste. Obsazeny jsou nyní téměř veškeré volné prostory. V některých regionech už je volných hal nedostatek.
                       37:00
                       Zranění kvůli turbulencím
                        Nejméně 27 lidí se zranilo při letu ruského Aeroflotu z Moskvy do Bangkoku. Během cesty se letoun dostal do silných turbulencí.
                        37:24
                        Záchrana ohrožených druhů
                         Navzdory protestům v Indonésii pokračuje vypalování deštných pralesů. Velké společnosti tak získávají plochu pro plantáže palmy olejné. Její plody se používají k výrobě oleje, jehož spotřeba ve světě roste.
                         39:44
                         Prodej nepotřebného státního majetku
                          Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových každoročně do státního rozpočtu přinese zhruba miliardu. Nejčastěji peníze plynou z prodeje nepotřebných budov. Úřad ale ve skladech má a snaží se prodat i spoustu dalších věcí.
                          41:48
                          Muzeum motocyklů Simson
                           V Žabovřeskách nad Ohří je ode dneška otevřené muzeum historických motorek Simson. Jde o největší sbírku strojů, které se vyráběly v bývalém východním Německu. Poslední motocykly se vyrobily před 15 lety.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           2. květen 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           3. říjen

                           Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                           3. 10. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           3. říjen

                           Ve znakovém jazyce

                           3. 10. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           2. říjen

                           Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                           2. 10. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           2. říjen

                           Ve znakovém jazyce

                           2. 10. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           1. říjen

                           Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                           1. 10. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           1. říjen

                           Ve znakovém jazyce

                           1. 10. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám