44 minut

1. květen 2017

Obsah dílu

Prvomájová shromáždění a protesty — Politické oslavy 1. máje — Další pochody a protesty — Protesty před francouzskými volbami — Postup USA proti KLDR — Zaměstnávání vězňů — Soud s Čechy obviněnými ze špionáže — Následky rozvodnění řek — Postihy za nelegální hazard — Vyjednávání o americkém rozpočtu — Růst mzdy ve Venezuele — Pražské vystoupení Sergeje Polunina — Kauza korunových dluhopisů ministra Babiše — Přesidlování krajanů ze Srbska — Nová data o EET — Legendární Baťův letoun — Záchrana dětí z převrácených lodí — Podpora smíšených obchodů ve vsích — Pálení čarodějnic o filipojakubské noci — Svátek zamilovaných na Petříně — První máj – lásky čas — Zvýšený zájem o firemní sklady — Zranění kvůli turbulencím — Záchrana ohrožených druhů — Prodej nepotřebného státního majetku — Muzeum motocyklů Simson

Části dílu

00:32
Prvomájová shromáždění a protesty
  Prvomájová setkání politických stran se svými příznivci i pochody pravicových radikálů. Demonstrovalo i slavilo se na mnoha místech České republiky.
  01:18
  Politické oslavy 1. máje
   Vyšší mzdy i nižší daně. Politici už tradičně využili první květnový den k meetingům, během kterých voličům nabízejí svůj program. Sociální demokraté chtějí ještě v letošním roce prosadit vyšší minimální mzdu.
   05:34
   Další pochody a protesty
    Prvomájový pochod Brnem, který na dnešek svolala Dělnická mládež, provázely potyčky pravicových extremistů a antifašistů. Sešlo se asi 150 příznivců krajní pravice a 300 jejich odpůrců.
    06:36
    Protesty před francouzskými volbami
     Ani sváteční den nezastavil ve Francii předvolební kampaň. Oba kandidáti, Marine Le Penová i Emmanuel Macron, ho využili k ostrým vzájemným výpadům. Některé tradiční prvomájové demonstrace se proměnily v politické protesty proti krajní pravici.
     08:42
     Postup USA proti KLDR
      Japonské největší vojenské plavidlo poprvé doprovodí americkou zásobovací loď. Ta míří ke skupině plavidel amerického námořnictva, vedeného letadlovou lodí Carl Vinson. Spojené státy ji vyslaly do oblasti kvůli vyhrocenému napětí na Korejském poloostrově.
      09:03
      Zaměstnávání vězňů
       11:19
       Soud s Čechy obviněnými ze špionáže
        Dva Češi obvinění ze špionáže odletěli do Řecka, kde pozítří začne jejich případ projednávat soud. Martin Pezlar a Ivan Buchta podle tamních úřadů pořizovali jako zaměstnanci softwarové firmy záběry vojenských objektů v citlivé oblasti.
        13:22
        Následky rozvodnění řek
         Živý vstup redaktorky Zuzany Glacové.
         14:55
         Postihy za nelegální hazard
          Více než sto milionů korun. To je souhrnná výše dalších pokut, které udělilo ministerstvo financí třem zahraničním firmám, které nemají licenci a nadále provozují nelegální hazardní hry na českém internetu.
          16:05
          Vyjednávání o americkém rozpočtu
           Vyjednavači amerických republikánů a demokratů v Kongresu se shodli na znění rozpočtu. Obě komory o něm budou hlasovat v tomto týdnu. Díky dohodě získají vládní úřady a agentury financování až do konce září.
           17:52
           Růst mzdy ve Venezuele
            Venezuela letos už potřetí zvyšuje minimální mzdu – tentokrát o šedesát procent. Zvednou se i příspěvky na potraviny. Venezuelané by tak měli měsíčně dostávat v přepočtu asi tisíc dvě stě korun.
            18:18
            Pražské vystoupení Sergeje Polunina
             Jako jediný klasický tanečník dokázal vyprodat americké haly. Sergej Polunin dnes vystupuje v Praze. O představení byl enormní zájem. Lístky se vyprodaly během několika minut.
             20:51
             Kauza korunových dluhopisů ministra Babiše
              Ministr financí Andrej Babiš nechce na svou funkci rezignovat – řekl to na prvomájovém setkání hnutí ANO. Trvá na tom, že své podnikání včetně nákupu korunových dluhopisů od společnosti Agrofert v dopise adresovaném sněmovně dostatečně vysvětlil.
              21:51
              Přesidlování krajanů ze Srbska
               Senátoři vyzývají vládu k pomoci českým krajanům v Srbsku. Podle horní komory by bylo přesídlení oboustranně výhodné. Začlenění krajanů je díky blízkému jazyku a kultuře snazší. O trvalý pobyt v Česku mají zájem asi tři stovky hlavně mladých lidí.
               23:50
               Nová data o EET
                26:17
                Legendární Baťův letoun
                 Po osmdesáti letech zase doma. V Otrokovicích přistál letoun Lockheed Electra, se kterým obuvník Jan Antonín Baťa v roce 1937 absolvoval obchodní cestu kolem světa. Tehdy urazil 34 tis. kilometrů a vracel se právě 1. května.
                 28:11
                 Záchrana dětí z převrácených lodí
                  Hasiči a vodní záchranáři dopoledne zasahovali na novomlýnské nádrži. Vítr tam během jachtařské soutěže převrátil několik lodí. Z vody vytáhli 15 lidí - většinou dětí.
                  28:27
                  Podpora smíšených obchodů ve vsích
                   Smíšené prodejny postupně mizí z českých vesnic. Pro starší obyvatele jsou přitom často jediným zdrojem potravin, včetně čerstvého pečiva. Na Vysočině testují pilotní projekt – obcím do 300 obyvatel budou připlácet na provoz – maximálně ale 50 tis. ročně.
                   30:27
                   Pálení čarodějnic o filipojakubské noci
                    Statisíce lidí po celém Česku slavily filipojakubskou noc. Podle dávných tradic pálením čarodějnic odháněli zlé síly, zajišťovali úrodnost a plodnost. Letošní oslavy se ale nesly ve znamení zimy.
                    33:21
                    Svátek zamilovaných na Petříně
                     Od rána pak lidé plnili místa spojená s prvomájovou tradicí – pražský Petřín byl zaplněný už od rána.
                     33:45
                     První máj – lásky čas
                      Dnešní datum lidé často vnímají jako svátek zamilovaných. Pro prvomájový polibek se na pražský Petřín jako každý rok vypravilo tisíce párů. A lidé slavili první květen i jako svátek práce. Na několika místech v Česku vyrazili recesistické průvody.
                      35:21
                      Zvýšený zájem o firemní sklady
                       Český trh průmyslových nemovitostí prožívá rekordní období. Poptávka po moderních skladech a výrobních prostorách stále roste. Obsazeny jsou nyní téměř veškeré volné prostory. V některých regionech už je volných hal nedostatek.
                       37:00
                       Zranění kvůli turbulencím
                        Nejméně 27 lidí se zranilo při letu ruského Aeroflotu z Moskvy do Bangkoku. Během cesty se letoun dostal do silných turbulencí.
                        37:24
                        Záchrana ohrožených druhů
                         Navzdory protestům v Indonésii pokračuje vypalování deštných pralesů. Velké společnosti tak získávají plochu pro plantáže palmy olejné. Její plody se používají k výrobě oleje, jehož spotřeba ve světě roste.
                         39:44
                         Prodej nepotřebného státního majetku
                          Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových každoročně do státního rozpočtu přinese zhruba miliardu. Nejčastěji peníze plynou z prodeje nepotřebných budov. Úřad ale ve skladech má a snaží se prodat i spoustu dalších věcí.
                          41:48
                          Muzeum motocyklů Simson
                           V Žabovřeskách nad Ohří je ode dneška otevřené muzeum historických motorek Simson. Jde o největší sbírku strojů, které se vyráběly v bývalém východním Německu. Poslední motocykly se vyrobily před 15 lety.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           2. květen 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           5. prosinec

                           Headlines — Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                           5. 12. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           5. prosinec

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           5. 12. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           4. prosinec

                           Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                           4. 12. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           4. prosinec

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           4. 12. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           3. prosinec

                           Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                           3. 12. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           3. prosinec

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           3. 12. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           2. prosinec

                           Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                           2. 12. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           2. prosinec

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           2. 12. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           1. prosinec

                           Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                           1. 12. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           1. prosinec

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           1. 12. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám