Události

12. duben 2017

48 minut

12. duben 2017

Obsah dílu

Podpora rodin — Co schválila sněmovna? — Vyšší podpora rodin s dětmi — Útok na dortmundské fotbalisty — Bezpečnostní opatření v Dortmundu — Zimolův náměstek nabídnul rezignaci — Schůzka Lavrov–Tillerson — Bezpečnost na letišti — Nanotechnologie v praxi — Rozloučení s Libuší Havelkovou — Projev premiéra Sobotky k brexitu — Další oběť atentátu v Petrohradu — Postup policie při návštěvě čínského prezidenta — Koaliční smlouva Lidovců a hnutí STAN — Kauza amerických aerolinek — Ústavní novela o zbraních — Lobbista Marek Dalík je volný — Rozhodnutí soudu v případu Marka Dalíka — Důvody Dalíkova propouštění — Budoucnost Marka Dalíka — Důchodová novela — Průměrný důchod — Jak se žije důchodcům? — Policista Kadlec u soudu — Spor kvůli středoevropské univerzitě — Královna Alžběta II. hvězdou sociálních sítí — Jednání zastupitelstva v Liberci — Letecké linky mezi Českem a Čínou — Český podpis za práva Číňanů — Prodej provizorních mostů — Volba ředitele ČT — Přijímací zkoušky na střední školy

Části dílu

00:36
Podpora rodin
  Poslanci dnes schválili řadu výhod pro rodiny s dětmi – pomůžou třeba těm s vícerčaty. Vyšší daňovou slevu ale bude moct uplatnit i rodič jediného potomka.
  01:17
  Co schválila sněmovna?
   Daňová sleva na první dítě se zvýší o 150 korun měsíčně – mimochodem úlevy na další děti sněmovna schválila už dříve. Teď mají růst ještě přídavky a nově by na ně dosáhlo víc lidí.
   03:51
   Vyšší podpora rodin s dětmi
    Rozhovor s Markétou Pekarovou Adamovou, poslankyní a členkou výboru pro sociální politiku.
    07:13
    Útok na dortmundské fotbalisty
     Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
     11:19
     Bezpečnostní opatření v Dortmundu
      Živý vstup a reportáž zpravodaje Václava Černohorského.
      12:28
      Zimolův náměstek nabídnul rezignaci
       Náměstek jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly Jaromír Slíva dnes nabídl svou rezignaci. Po hejtmanovi jde o druhého muže, pro kterého šéf krajských nemocnic Martin Bláha stavěl chatu na Lipně.
       13:34
       Schůzka Lavrov–Tillerson
        Živý vstup zpravodajů Davida Miřejovského a Martina Řezníčka.
        17:10
        Bezpečnost na letišti
         O velikonočních svátcích se do ulic měst a na mezinárodní letiště vrátí policisté se samopaly. Dohlížet budou hlavně na bezpečnost takzvaných měkkých cílů.
         17:45
         Nanotechnologie v praxi
          Jsou tenčí než pavučina – nanovlákna a materiály z nich vyrobené pomáhají v medicíně, elektronice nebo automobilovém průmyslu. Technologické novinky byly k vidění na takzvaném Nanodni v Pardubicích.
          19:12
          Rozloučení s Libuší Havelkovou
           Herečtí kolegové i rodina se dnes ve Strašnickém krematoriu naposledy rozloučili s herečkou a pedagožkou Libuší Havelkovou.
           20:00
           Projev premiéra Sobotky k brexitu
            Živý vstup redaktorky Petry Tuháčkové.
            21:20
            Další oběť atentátu v Petrohradu
             V nemocnici v Petrohradu zemřel další zraněný po atentátu v metru. Počet obětí tak stoupl na 14. Mrtvý je i sebevražedný atentátník původem z Kyrgyzstánu.
             21:39
             Postup policie při návštěvě čínského prezidenta
              Policie během loňské návštěvy čínského prezidenta v Praze nespáchala trestný čin. Vyplývá to z rok trvající prověrky Generální inspekce bezpečnostních sborů. Teď ji definitivně uzavřeli žalobci.
              22:47
              Koaliční smlouva Lidovců a hnutí STAN
               Lidovci a Starostové podepsali koaliční smlouvu – potvrdili tak, že do podzimních voleb půjdou společně. Předsedové obou stran završili zhruba tříměsíční vyjednávání.
               23:27
               Kauza amerických aerolinek
                Skandál kolem letecké společnosti United Airlines má další vývoj. Jediné krátké video dokázalo smazat stamiliony dolarů její hodnoty.
                25:27
                Ústavní novela o zbraních
                 25:58
                 Lobbista Marek Dalík je volný
                  Marek Dalík je na svobodě. Nejvyšší soud nařídil jeho propuštění ze znojemské věznice.
                  26:14
                  Rozhodnutí soudu v případu Marka Dalíka
                   Lobbista si odpykával čtyřletý trest za pokus o podvod spojený s nákupem pandurů. Nejvyšší soud neřekl, proč ho teď propustil.
                   27:56
                   Důvody Dalíkova propouštění
                    Dokud Nejvyšší soud nesdělí důvody Dalíkova propuštění, lze o nich jen spekulovat. Jak už jsme ale slyšeli, podle oslovených právníků se jako nejpravděpodobnější jeví varianta, že soud verdikt zrušil a případ vrátil k novému projednání.
                    28:23
                    Budoucnost Marka Dalíka
                     Kam by teď mohly vést další kroky Marka Dalíka? Z věznice ho odvezlo auto s brněnskou poznávací značkou.
                     29:06
                     Důchodová novela
                      Zásadní zpráva pro ty, kdo se narodili v roce 1971 a později. Do důchodu by měli jít nejpozději v 65 letech – shodla se na tom sněmovna.
                      32:09
                      Průměrný důchod
                       Průměrně český důchodce měsíčně dostane 11 460 korun. Průměr důchodů je nejvyšší v hlavním městě.
                       32:38
                       Jak se žije důchodcům?
                        A tak jako se mohou výrazně lišit pobírané důchody, čím dál víc se liší životní styl jednotlivých důchodců – a přibývá podnikatelů, kteří v nich vidí obchodní příležitost.
                        35:12
                        Policista Kadlec u soudu
                         Žalobci poslali k soudu kauzu bývalého policisty Karla Kadlece. Kvůli tomu, že na pražských Vinohradech pod vlivem alkoholu naboural 24 aut.
                         35:32
                         Spor kvůli středoevropské univerzitě
                          Evropská komise má pochybnosti o dodržování společných evropských hodnot v Maďarsku. Budapešti dnes pohrozila dalšími kroky. Obavy vyvolává novela vysokoškolského zákona, kvůli které se v tamní metropoli v minulých dnech ve velkém protestovalo.
                          38:07
                          Královna Alžběta II. hvězdou sociálních sítí
                           Jednou z dnešních hvězd sociálních sítí se stala britská královna Alžběta II. Panovnice si s princem Filipem přijela prohlédnout sloní centrum v hrabství Bedfordshire.
                           38:26
                           Jednání zastupitelstva v Liberci
                            Poprvé od rozpadu koalice se sešlo liberecké zastupitelstvo. Změna pro Liberec vypověděla smlouvu s hnutím ANO minulý týden – a to kvůli dlouhodobým sporům.
                            39:53
                            Letecké linky mezi Českem a Čínou
                             V prvním pololetí příštího roku by měla do Prahy létat další – už čtvrtá – přímá linka z Číny. Po Pekingu, Šanghaji a Čcheng-tu přibude spoj z Kchun-mingu v jihozápadní provincii Jün-nan.
                             41:45
                             Český podpis za práva Číňanů
                              Jedenáct zemí včetně Česka vyzvalo Čínu, aby vyšetřila zprávy o mučení vězněných obhájců lidských práv – uvedl to server Sinopsis.cz.
                              42:08
                              Prodej provizorních mostů
                               Správa hmotných rezerv chce rozprodat část provizorních mostů. Stát by tím měl získat až 80 milionů na obměnu a nákup modernějších konstrukcí. Jako první dnes prodala ten v Českém Krumlově.
                               44:13
                               Volba ředitele ČT
                                O místo generálního ředitele České televize pro příštích šest let se utkají současný šéf Petr Dvořák, a také Martin Konrád, Karel Novák, Petr Vinklář a Jiří František Potužník.
                                44:35
                                Přijímací zkoušky na střední školy
                                 Testy z matematiky a češtiny. Začalo první kolo jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Uchazeči je můžou dělat dvakrát, na každé škole, kde chtějí studovat.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 13. duben 2017

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 19. květen

                                 Headlines — Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 19. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 18. květen

                                 Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 18. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 17. květen

                                 Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 17. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám