44 minut

19. březen 2017

Obsah dílu

Důchody v ČR — Důchody v ČR — Důchody v ČR — SPD a Martin Schulz — Agitace Turecka — Nové hypotéky — Vzpomínka na kardinála Miloslava Vlka — Výtržnictví na stadionu — Zkoušku nového typu raketového motoru — Střelba na letišti Orly — Zemřel Chuck Berry — Změna služebního zákona — Vzpomínka na Václava Morávka — Proražené závory na přejezdu — Přívoz přes Lipno — Neprůstřelné vesty strážníků v Hradci Králové — Češi se v létě vrátí do Egypta — Obědy pro děti — Odebírání malých technických průkazů — Odebírání malých technických průkazů — Odebírání malých technických průkazů — Německé výdaje na obranu — Škody v lesích po únorové kalamitě — Milion tun lithia — Snímek Archa světel a stínů — Omezené demonstrace v Polsku — Nové tóry ve Staronové synagoze

Části dílu

00:36
Důchody v ČR
  Průměrný důchod víc než dvou milionů českých penzistů by mohl příští rok vzrůst o 400 korun. S číslem přišel ministr financí Andrej Babiš.
  03:24
  Důchody v ČR
   Zmiňovaný návrh, který by navyšování penzí navázal na polovinu růstu reálných mezd, by podle propočtů ministerstva práce umožnil zvýšit důchody v průměru až o víc než 500 Kč měsíčně.
   04:34
   Důchody v ČR
    Rozhovor s ministryní Marksovou.
    07:12
    SPD a Martin Schulz
     Po dnešku je definitivně jasné, že boj o křeslo německého kancléře s Angelou Merkelovou v podzimních volbách svede Martin Schulz.
     09:35
     Agitace Turecka
      Turecká vláda stále nevzdala agitaci v Německu před dubnovým referendem o posílení pravomocí prezidenta Erdogana.
      10:01
      Nové hypotéky
       Od prvního dubna už nebude možné získat hypotéku přesahující 90 procent hodnoty nemovitosti. Doporučení dává Česká národní banka.
       12:02
       Vzpomínka na kardinála Miloslava Vlka
        Lidé na mnoha místech v Česku dnes při bohoslužbách ve svých modlitbách vzpomínali na zesnulého kardinála Miloslava Vlka.
        13:19
        Výtržnictví na stadionu
         Živý vstup Tomáše Indreje.
         15:02
         Zkoušku nového typu raketového motoru
          Severní Korea tvrdí, že provedla zkoušku nového typu raketového motoru. Podle tamních médií vůdce Kim Čong-un řekl, že svět brzy pozná význam tohoto startu.
          15:22
          Střelba na letišti Orly
           Francouzské úřady stále pátrají po motivech útočníka z pařížského letiště Orly. Muže, který napadl vojačku, včera ráno zasahující jednotky zneškodnily dřív, než stihl kohokoliv zranit či zabít.
           17:31
           Zemřel Chuck Berry
            Zemřel americký zpěvák a kytarista, mnohými označovaný za otce rock'n'rollu. Bylo mu 90 let. Už v roce 1985 získal cenu Grammy za celoživotní přínos a vstoupil do rokenrolové síně slávy.
            19:48
            Změna služebního zákona
             Ministerstvo pro místní rozvoj dostalo už 160 podnětů na změnu služebního zákona. V Otázkách Václava Moravce to řekla šéfka úřadu Karla Šlechtová.
             20:40
             Vzpomínka na Václava Morávka
              Před 75 lety padl legendární odbojář a poslední příslušník skupiny Tří králů Václav Morávek. Včera večer ho v pražských Chotkových sadech připomněla akce, která je součástí projektu Libuše volá Londýn.
              22:48
              Proražené závory na přejezdu
               Moravskoslezská policie stíhá dalšího řidiče kamionu, který prorazil závory na přejezdu a ujel. Pětatřicetiletý cizinec vjel na červenou na koleje ve Vratimově.
               23:01
               Přívoz přes Lipno
                Město Horní Planá usiluje o to, aby se přívoz, který vozí lidi i auta přes Lipno, stal součástí krajské veřejné dopravy a jeho provoz byl dotovaný.
                24:53
                Neprůstřelné vesty strážníků v Hradci Králové
                 Všichni královéhradečtí strážníci dostanou neprůstřelné vesty. V poslední době totiž roste počet případů, kdy je někdo ohrožuje zbraní. Takhle vybavení budou jako jedni z prvních v Česku.
                 26:42
                 Češi se v létě vrátí do Egypta
                  Češi se v létě vrátí do Egypta - naznačují v tuto chvíli prodeje zájezdů. Destinace by se měla vrátit mezi 5 nejoblíbenějších.
                  27:01
                  Obědy pro děti
                   Už 10 tisíc dětí chodí na obědy díky dárcům. Pomáhají kraje, samotné školy i neziskové organizace.
                   28:58
                   Odebírání malých technických průkazů
                    Pět a půl tisíce zadržených malých technických průkazů - policisté mají tuto pravomoc právě rok. Odebírat je můžou přímo v provozu, pokud na autě zjistí vážné závady.
                    31:49
                    Odebírání malých technických průkazů
                     Podívejme se, čeho konkrétně si policisté při kontrole na autě všímají. Malý technický průkaz mohou odebrat například za poškozený výfuk a únik výfukových plynů dovnitř auta.
                     32:41
                     Odebírání malých technických průkazů
                      Jen za loňský rok policie eviduje téměř 99 tisíc nehod. Jak už zaznělo, o technický průkaz z nich ale přišlo jen zlomek aut.
                      35:04
                      Německé výdaje na obranu
                       Německá ministryně obrany von der Leyenová odmítla tvrzení amerického prezidenta, že Berlín dluží NATO a Spojeným států "ohromné sumy peněz" za obranu.
                       36:00
                       Škody v lesích po únorové kalamitě
                        Na západě Čech pokračuje likvidace stromů polámaných nedávnou vichřicí. Lesníci vyrazili do hůře přístupného terénu.
                        37:55
                        Milion tun lithia
                         Na krušnohorském Cínovci se nachází víc než milion tun lithia - odhalil to poslední průzkum lokality z konce loňského roku. V Otázkách Václava Moravce to uvedl vedoucí odboru nerostných surovin České geologické služby Jaromír Starý.
                         38:31
                         Snímek Archa světel a stínů
                          Filmové cestopisy patří k oblíbeným žánrům - dokument o jejich zrodu teď vzniká v koprodukci České televize. Snímek Archa světel a stínů přiblíží příběh amerického páru Martina a Osy Johnsonových.
                          40:51
                          Omezené demonstrace v Polsku
                           Polský prezident Andrzej Duda podepsal novelu zákona, která omezuje protestní demonstrace. Podle justice není v rozporu s ústavou. Odpůrci ji ale považují za protidemokratickou.
                           41:16
                           Nové tóry ve Staronové synagoze
                            Živý vstup Pavly Sedliské.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            20. březen 2017

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            14. srpen

                            Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                            14. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            14. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            14. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            13. srpen

                            Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                            13. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            13. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            13. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            12. srpen

                            Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                            12. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            12. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            12. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám