48 minut

16. března 2017

Obsah dílu

Výsledky nizozemských voleb — Reakce Zaorálka na volby v Nizozemsku — Vliv voleb na burzu — Turecko-nizozemský spor — Další volby v Evropě — Babišovy obchody s Agrofertem — Kotlíkové dotace — Pozastavení dekretu — První rozpočet podle Trumpa — Pravidla pro zaměstnávání cizinců — Jiráskova Lucerna v Divadle v Dlouhé — Střelba ve francouzské škole — Zákaz kouření v restauracích na Ústavním soudu — Soud kvůli protičínským protestům — Kontroly sběren surovin — Nárůst dopravy v Česku — Měření rychlosti na D1 — Ženy v české armádě — Požadavky na vojáky — Ženy v aktivních zálohách — Ceny pohonných hmot — Nová přehrada na Labi? — Výbuch v kráteru sopky Etna — Nové objevy a výzkumy v Egyptě — Pokuta za použití síly vůči migrantům — Podpora pro pěstitele zeleniny — Britská královna podepsala zákon o brexitu — Pátrání po uprchlém trestanci — Nové projekty ČT

Části dílu

00:34
Výsledky nizozemských voleb
  Evropou ostře sledované nizozemské volby skončily vítězstvím dosavadního středopravicového premiéra Marka Rutteho. Ten sice oproti roku 2012 oslabil, přesto ale získal velký náskok před svým vyzyvatelem.
  03:09
  Reakce Zaorálka na volby v Nizozemsku
   Podle šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka vyhráli v nizozemských volbách politici, se kterými bude moci Česká republika jednat na stejně dobré úrovni jako doposud.
   03:39
   Vliv voleb na burzu
    Výsledky z Nizozemska ovlivňují i celoevropský byznys. Amsterodamská burza vystoupala na svá maxima od roku 2007, akcie se zhodnocovaly třeba také ve Francii nebo Německu.
    03:56
    Turecko-nizozemský spor
     Živý vstup a reportáž zpravodaje Bohumila Vostala.
     06:05
     Další volby v Evropě
      Další letošní ostře sledované volby v Evropě jsou prezidentské volby ve Francii a parlamentní v Německu.
      07:51
      Babišovy obchody s Agrofertem
       Ministr financí Andrej Babiš do konce dubna vysvětlí poslancům sporné obchody, které v minulosti udělal se svou firmou Agrofert. Babiš tak dnes reagoval na včerejší usnesení poslanců, kteří ho vyzvali, aby vyvrátil podezření z daňových úniků.
       10:59
       Kotlíkové dotace
        Stát rozdělí další peníze na výměnu starých kotlů za ekologičtější. Ve druhém kole takzvaných kotlíkových dotací nabídne víc než tři miliardy korun.
        13:18
        Pozastavení dekretu
         Trumpův nový migrační dekret nezačne platit. Novou verzi odmítl federální soud na Havaji a v Marylandu. Podle prokuratur je nařízení diskriminační.
         13:40
         První rozpočet podle Trumpa
          Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
          15:55
          Pravidla pro zaměstnávání cizinců
           Živý vstup redaktorky Lucie Pelanové.
           17:21
           Jiráskova Lucerna v Divadle v Dlouhé
            Jiráskova Lucerna - báchorka o starých mýtech a nebo hra, která v sobě ukrývá odkazy k současnosti? Nejhranějši českou klasiku se teď nově pokusilo rozkrýt pražské Divadlo v Dlouhé pod režijním vedením Hany Burešove.
            20:02
            Střelba ve francouzské škole
             Jihofrancouzské město Grasse pořádně vyděsila střelba na jedné z tamních středních škol. Osm lidí utrpělo zranění, většinou jsou lehká. V zemi stále platí výjimečný stav kvůli zvýšenému riziku atentátů.
             22:21
             Zákaz kouření v restauracích na Ústavním soudu
              Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích nebo prodeje alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory.
              23:02
              Soud kvůli protičínským protestům
               Soud schválil postup policie během loňské návštěvy čínského prezidenta v Praze. Organizátoři demonstrace za lidská práva neuspěli se žalobou proti tomu, že nebyli vpuštěni na Hradčanské náměstí.
               24:50
               Kontroly sběren surovin
                Stále míň krádeží kovů, zejména na železnici - trend posledních dvou let potvrzují i kontroly sběren, které v tomto týdnu dělají policisté a lidé z inspekce životního prostředí.
                27:09
                Nárůst dopravy v Česku
                 Automobilová doprava v Česku za posledních šest let výrazně zhoustla - ukazují to první data ze sčítání dopravy, které se konalo loni - o rok později, než mělo.
                 27:34
                 Měření rychlosti na D1
                  Dodržet přesně povolenou osmdesátku - nebo zaplatit pokutu. Dilema, kterému se řidiči letos na dálnici D1 nevyhnou. Technici tam dnes nainstalovali první kamery pro měření rychlosti - hlavní vlna ale zřejmě přijde až v létě.
                  29:20
                  Ženy v české armádě
                   13% - to je podíl žen v České armádě. 0% - to je současný podíl žen v nejvyšším armádním velení. A to by se mělo brzo změnit.
                   31:55
                   Požadavky na vojáky
                    Ženy mají při vstupu do armády stejnou startovní pozici jako muži. Hlavním požadavkem je plnoletost, čistý trestní rejstřík a alespoň výuční list. Takové uchazeče Armáda láká v náborových videích.
                    32:30
                    Ženy v aktivních zálohách
                     Ženy ale nenastupují jenom přímo do armády. Řada z nich se rozhodla vstoupit také do aktivní zálohy. Takoví lidé se několik týdnů v roce věnují vojenskému výcviku, zůstávají ale ve svém civilním povolání.
                     35:19
                     Ceny pohonných hmot
                      Po měsících zdražování nebo stagnace přichází zlevnění. Ceny pohonných hmot klesly za poslední týden v průměru o sedm haléřů. Litr nafty teď stojí 30 korun a 45 haléřů, litr benzinu 31,23.
                      37:18
                      Nová přehrada na Labi?
                       Živý vstup redaktora Přemysla Šrámka.
                       39:00
                       Výbuch v kráteru sopky Etna
                        Deset lidí zranil výbuch v jednom z kráterů sicilské sopky Etna. Šest jich záchranáři převezli do nemocnice. Explozi způsobila horká láva v kombinaci se sněhem. Mezi zraněnými jsou turisté i vědci, kteří vulkán zrovna zkoumali.
                        39:21
                        Nové objevy a výzkumy v Egyptě
                         Káhira oslavuje nečekaný nález tři tisíce let staré sochy faraona Ramsesse II. Osmimetrová skulptura objevená na městské skládce se zapíše mezi největší nálezy posledních let.
                         42:11
                         Pokuta za použití síly vůči migrantům
                          Dva maďarští policisté dostali pokutu za použití nadměrné síly vůči migrantům. A to když zasahovali na jižní hranici se Srbskem. Informovala o tom maďarská media. Budapešť Západ kritizuje za tvrdý přístup vůči migrantům.
                          42:27
                          Podpora pro pěstitele zeleniny
                           Státní zemědělský intervenční fond začal v těchto dnech vyplácet dotace pěstitelům zeleniny. Celkem farmářům, kteří produkují zeleninu s vysokou a velmi vysokou pracností, vyplatí více než 100 milionů korun.
                           44:20
                           Britská královna podepsala zákon o brexitu
                            Britská královna Alžběta podepsala zákon o brexitu. Parlament ho schválil v pondělí. Britům už tak nic nebrání k zahájení procesu odchodu z Evropské unie.
                            44:31
                            Pátrání po uprchlém trestanci
                             Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
                             45:36
                             Nové projekty ČT
                              Česká televize připravuje třicet jedna nových filmů, minisérií a dokumentů. I letos se zaměří na tuzemské dějiny. Představí třeba příběh Aloise Rašína.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              17. března 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              23. dubna

                              Headlines — Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                              23. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              23. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              22. dubna

                              Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                              22. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              21. dubna

                              Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                              21. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              21. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              20. dubna

                              Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                              20. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              20. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              19. dubna

                              Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                              19. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              19. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 4. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám