24. listopad 2016

Obsah dílu

Headlines — Elektronická evidence tržeb — Autentizační údaje u EET — Vládní spor o evidenci tržeb — Vztahy EU-Turecko — Pražský rozpočet na příští rok — Bezvízový styk pro Ukrajinu — Konec Dolu Paskov — Hodinové kolony na Den Díkůvzdání — Pýcha a předsudek v Národním divadle — Bombový útok na benzinové stanici v Iráku — Otazníky nad zabezpečením reaktorů — Martin Schulz na post německého kancléře? — Bilanční schůzka Sobotka-Herman — Česká pošta zvyšuje mzdy — Most začal bourat v Chanově — Termín dokončení dálnice D8 — V centru války s Islámským státem — Bitva o Mosul — Český podíl na boji proti Islámskému státu — Nové kotlíkové dotace — Problematické hospodaření středočeských nemocnic — Nehody na D1 — Nová mírová dohoda v Kolumbii — Ocenění za pomoc českým disidentům — Zabezpečení Letiště Václava Havla Praha — Středoškoláci nechtějí cvičit — Ceny Neuron rozdány

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Elektronická evidence tržeb
   Ostrou výměnu názorů vyvolaly změny v elektronické evidenci tržeb, se kterými přišel ministr financí Andrej Babiš. Podle premiéra Bohuslava Sobotky jde o chaos a neprofesionalitu - samotné návrhy chce probrat na pondělním zasedání vlády.
   03:42
   Autentizační údaje u EET
    Podnikatelé se do systému dál přihlašují. O autentizační údaje jich požádalo přes 46 tisíc. Mnozí z nich už postoupili dál a mají i potřebné certifikáty.
    04:11
    Vládní spor o evidenci tržeb
     Rozhovor s předsedou sněmovního rozpočtového výboru - Václavem Votavou.
     07:45
     Vztahy EU-Turecko
      Evropský parlament vyzval k dočasnému zmrazení přístupových jednání s Tureckem. Důvodem jsou represe, které trvají od červencového zmařeného pokusu o převrat.
      10:26
      Pražský rozpočet na příští rok
       Živý vstup redaktorky Natalie Forsterové.
       13:10
       Bezvízový styk pro Ukrajinu
        Ukrajina je podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska připravená na bezvízový styk s unijními zeměmi. Osmadvacítka se ale ještě musí dohodnout na úpravě pravidel.
        14:13
        Konec Dolu Paskov
         Jak bude vypadat uzavírání Dolu Paskov do konce března příštího roku, se dnes dozvídali horníci už od šesti hodin ráno. Vedení OKD s nimi jednalo postupně, jak přicházeli do práce.
         16:31
         Hodinové kolony na Den Díkůvzdání
          Přesun desítek milionů Američanů na Den Díkůvzdání nabídl ze vzduchu zajímavou podívanou. V červenobílý proud světel se proměnila dálnice u Los Angeles.
          16:45
          Pýcha a předsudek v Národním divadle
           Národní divadlo vsadilo na Pýchu a předsudek. Poprvé tak první scéna uvede dramatizaci slavného románu DŽEJN ÓSTENOVÉ ((Jane Austenové)).
           19:46
           Bombový útok na benzinové stanici v Iráku
            Více než sto lidí zemřelo při bombovém útoku jižně od Bagdádu. Nálož schovaná v nákladním autě explodovala u benzinové stanice na trase z irácké Karbaly, odkud se právě vracejí šíitští poutníci.
            20:04
            Otazníky nad zabezpečením reaktorů
             Stabilita všech jaderných reaktorů v Česku a nejméně tuctu dalších po celé Evropě může být podle informací německé televize ARD a deníku Süddeutsche Zeitung ohrožena.
             22:30
             Martin Schulz na post německého kancléře?
              Martin Schulz odejde z čela Evropského parlamentu. O funkci předsedy potřetí usilovat nebude. Soustředit se chce na německou politiku a příští rok kandidovat v parlamentních volbách.
              22:47
              Bilanční schůzka Sobotka-Herman
               Daniel Herman má i přes spor kolem přijetí dalajlámy podporu premiéra Bohuslava Sobotky. Předseda vlády dnes ministra kultury pochválil za zahájení oprav Národního muzea i za čerpání evropských fondů.
               25:33
               Česká pošta zvyšuje mzdy
                Česká pošta zvýší tarifní mzdy většině zaměstnanců - v průměru zhruba o dvě a půl procenta. Její lidé navíc dostanou v lednové výplatě mimořádnou odměnu. Celkem podnik rozdělí 57 milionů.
                25:52
                Most začal bourat v Chanově
                 Dva vybydlené panelové domy město nechá zbourat do konce roku. Sídliště tak přijde o víc než 60 bytů. Nové tu město stavět nebude. Počítá tu s parkem.
                 27:50
                 Termín dokončení dálnice D8
                  Stavaři poprvé potvrdili, že stihnou dokončit Dé osmičku v termínu. Do slavnostního otevření zbývají asi tři týdny. Posunout by ho prý neměly ani problémy se stabilitou jednoho ze svahů.
                  29:57
                  V centru války s Islámským státem
                   Irácký Mosul je momentálně nejnebezpečnějším místem světa. Odehrává se tam klíčová bitva války proti terorismu. V ulicích dvoumilionového města svádějí tvrdé boje irácká armáda a provládní milice s bojovníky organizace Islámský stát.
                   33:08
                   Bitva o Mosul
                    Druhé největší irácké město drží Islámský stát od předloňského června. Vláda chystala protiofenzivu dlouho, nakonec ji spustila v polovině října.
                    34:11
                    Český podíl na boji proti Islámskému státu
                     Česká stopa v bojích proti organizaci Islámský stát je viditelná. Na pozice radikálů útočí vládní letectvo českými stroji L-159. Pilotům pomáhají na základně Balad čeští instruktoři leteckého poradního týmu.
                     36:38
                     Nové kotlíkové dotace
                      Ministerstvo životního prostředí vypíše do konce března příštího roku další výzvu na čerpání dotací na kotle. Majitelé starého zařízení by mohli na koupi nového dostat až 127 tisíc korun.
                      37:29
                      Problematické hospodaření středočeských nemocnic
                       Středočeské hejtmanství nechá přezkoumat hospodaření všech svých pěti nemocnic. Ta kladenská ukončila loňský rok se ztrátou 185 milionů korun. Dnes na to upozornilo nové vedení kraje.
                       38:17
                       Nehody na D1
                        Dálnici D1 mezi Prahou a Brnem dnes zablokovalo hned několik nehod. Řidiči stáli v mnohakilometrových kolonách. Policistům a hasičům se plynulý provoz podařilo obnovit až v podvečer.
                        39:52
                        Nová mírová dohoda v Kolumbii
                         Kolumbijská vláda a povstalci z Revolučních ozbrojených sil podepsali v Bogotě novou mírovou dohodu. Jde o druhou upravenou verzi. Původní dokument obyvatelé země odmítli v říjnovém referendu.
                         40:17
                         Ocenění za pomoc českým disidentům
                          Vyznamenáním Zlaté Lípy ocenilo české ministerstvo obrany Jana Mroczkowskiho. V 80. letech patřil ke skupině polských kurýrů, kteří pomáhali českému disentu.
                          42:32
                          Zabezpečení Letiště Václava Havla Praha
                           Další posílení bezpečnosti na letišti Václava Havla. Krizové zásahy můžou policisté a ostraha nově nacvičovat na speciální laserové střelnici.
                           43:01
                           Středoškoláci nechtějí cvičit
                            Do tělocvičny nechodí vůbec nebo dlouhou dobu jen sedí na lavičkách. Podle školní inspekce je na středních školách příliš mnoho studentů, kteří jsou úplně nebo částečně osvobozeni od tělocviku.
                            45:50
                            Ceny Neuron rozdány
                             Šest českých vědců dnes převzalo cenu Neuron. Stejnojmenný nadační fond ji uděluje za mimořádný přínos světové vědě. Jedním z laureátů je například kardiolog Milan Šamánek.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             25. listopad 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             30. březen

                             Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                             30. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. březen

                             Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                             29. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             28. březen

                             Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                             28. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 3. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám