48 minut

24. listopadu 2016

Obsah dílu

Headlines — Elektronická evidence tržeb — Autentizační údaje u EET — Vládní spor o evidenci tržeb — Vztahy EU-Turecko — Pražský rozpočet na příští rok — Bezvízový styk pro Ukrajinu — Konec Dolu Paskov — Hodinové kolony na Den Díkůvzdání — Pýcha a předsudek v Národním divadle — Bombový útok na benzinové stanici v Iráku — Otazníky nad zabezpečením reaktorů — Martin Schulz na post německého kancléře? — Bilanční schůzka Sobotka-Herman — Česká pošta zvyšuje mzdy — Most začal bourat v Chanově — Termín dokončení dálnice D8 — V centru války s Islámským státem — Bitva o Mosul — Český podíl na boji proti Islámskému státu — Nové kotlíkové dotace — Problematické hospodaření středočeských nemocnic — Nehody na D1 — Nová mírová dohoda v Kolumbii — Ocenění za pomoc českým disidentům — Zabezpečení Letiště Václava Havla Praha — Středoškoláci nechtějí cvičit — Ceny Neuron rozdány

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Elektronická evidence tržeb
   Ostrou výměnu názorů vyvolaly změny v elektronické evidenci tržeb, se kterými přišel ministr financí Andrej Babiš. Podle premiéra Bohuslava Sobotky jde o chaos a neprofesionalitu - samotné návrhy chce probrat na pondělním zasedání vlády.
   03:42
   Autentizační údaje u EET
    Podnikatelé se do systému dál přihlašují. O autentizační údaje jich požádalo přes 46 tisíc. Mnozí z nich už postoupili dál a mají i potřebné certifikáty.
    04:11
    Vládní spor o evidenci tržeb
     Rozhovor s předsedou sněmovního rozpočtového výboru - Václavem Votavou.
     07:45
     Vztahy EU-Turecko
      Evropský parlament vyzval k dočasnému zmrazení přístupových jednání s Tureckem. Důvodem jsou represe, které trvají od červencového zmařeného pokusu o převrat.
      10:26
      Pražský rozpočet na příští rok
       Živý vstup redaktorky Natalie Forsterové.
       13:10
       Bezvízový styk pro Ukrajinu
        Ukrajina je podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska připravená na bezvízový styk s unijními zeměmi. Osmadvacítka se ale ještě musí dohodnout na úpravě pravidel.
        14:13
        Konec Dolu Paskov
         Jak bude vypadat uzavírání Dolu Paskov do konce března příštího roku, se dnes dozvídali horníci už od šesti hodin ráno. Vedení OKD s nimi jednalo postupně, jak přicházeli do práce.
         16:31
         Hodinové kolony na Den Díkůvzdání
          Přesun desítek milionů Američanů na Den Díkůvzdání nabídl ze vzduchu zajímavou podívanou. V červenobílý proud světel se proměnila dálnice u Los Angeles.
          16:45
          Pýcha a předsudek v Národním divadle
           Národní divadlo vsadilo na Pýchu a předsudek. Poprvé tak první scéna uvede dramatizaci slavného románu DŽEJN ÓSTENOVÉ ((Jane Austenové)).
           19:46
           Bombový útok na benzinové stanici v Iráku
            Více než sto lidí zemřelo při bombovém útoku jižně od Bagdádu. Nálož schovaná v nákladním autě explodovala u benzinové stanice na trase z irácké Karbaly, odkud se právě vracejí šíitští poutníci.
            20:04
            Otazníky nad zabezpečením reaktorů
             Stabilita všech jaderných reaktorů v Česku a nejméně tuctu dalších po celé Evropě může být podle informací německé televize ARD a deníku Süddeutsche Zeitung ohrožena.
             22:30
             Martin Schulz na post německého kancléře?
              Martin Schulz odejde z čela Evropského parlamentu. O funkci předsedy potřetí usilovat nebude. Soustředit se chce na německou politiku a příští rok kandidovat v parlamentních volbách.
              22:47
              Bilanční schůzka Sobotka-Herman
               Daniel Herman má i přes spor kolem přijetí dalajlámy podporu premiéra Bohuslava Sobotky. Předseda vlády dnes ministra kultury pochválil za zahájení oprav Národního muzea i za čerpání evropských fondů.
               25:33
               Česká pošta zvyšuje mzdy
                Česká pošta zvýší tarifní mzdy většině zaměstnanců - v průměru zhruba o dvě a půl procenta. Její lidé navíc dostanou v lednové výplatě mimořádnou odměnu. Celkem podnik rozdělí 57 milionů.
                25:52
                Most začal bourat v Chanově
                 Dva vybydlené panelové domy město nechá zbourat do konce roku. Sídliště tak přijde o víc než 60 bytů. Nové tu město stavět nebude. Počítá tu s parkem.
                 27:50
                 Termín dokončení dálnice D8
                  Stavaři poprvé potvrdili, že stihnou dokončit Dé osmičku v termínu. Do slavnostního otevření zbývají asi tři týdny. Posunout by ho prý neměly ani problémy se stabilitou jednoho ze svahů.
                  29:57
                  V centru války s Islámským státem
                   Irácký Mosul je momentálně nejnebezpečnějším místem světa. Odehrává se tam klíčová bitva války proti terorismu. V ulicích dvoumilionového města svádějí tvrdé boje irácká armáda a provládní milice s bojovníky organizace Islámský stát.
                   33:08
                   Bitva o Mosul
                    Druhé největší irácké město drží Islámský stát od předloňského června. Vláda chystala protiofenzivu dlouho, nakonec ji spustila v polovině října.
                    34:11
                    Český podíl na boji proti Islámskému státu
                     Česká stopa v bojích proti organizaci Islámský stát je viditelná. Na pozice radikálů útočí vládní letectvo českými stroji L-159. Pilotům pomáhají na základně Balad čeští instruktoři leteckého poradního týmu.
                     36:38
                     Nové kotlíkové dotace
                      Ministerstvo životního prostředí vypíše do konce března příštího roku další výzvu na čerpání dotací na kotle. Majitelé starého zařízení by mohli na koupi nového dostat až 127 tisíc korun.
                      37:29
                      Problematické hospodaření středočeských nemocnic
                       Středočeské hejtmanství nechá přezkoumat hospodaření všech svých pěti nemocnic. Ta kladenská ukončila loňský rok se ztrátou 185 milionů korun. Dnes na to upozornilo nové vedení kraje.
                       38:17
                       Nehody na D1
                        Dálnici D1 mezi Prahou a Brnem dnes zablokovalo hned několik nehod. Řidiči stáli v mnohakilometrových kolonách. Policistům a hasičům se plynulý provoz podařilo obnovit až v podvečer.
                        39:52
                        Nová mírová dohoda v Kolumbii
                         Kolumbijská vláda a povstalci z Revolučních ozbrojených sil podepsali v Bogotě novou mírovou dohodu. Jde o druhou upravenou verzi. Původní dokument obyvatelé země odmítli v říjnovém referendu.
                         40:17
                         Ocenění za pomoc českým disidentům
                          Vyznamenáním Zlaté Lípy ocenilo české ministerstvo obrany Jana Mroczkowskiho. V 80. letech patřil ke skupině polských kurýrů, kteří pomáhali českému disentu.
                          42:32
                          Zabezpečení Letiště Václava Havla Praha
                           Další posílení bezpečnosti na letišti Václava Havla. Krizové zásahy můžou policisté a ostraha nově nacvičovat na speciální laserové střelnici.
                           43:01
                           Středoškoláci nechtějí cvičit
                            Do tělocvičny nechodí vůbec nebo dlouhou dobu jen sedí na lavičkách. Podle školní inspekce je na středních školách příliš mnoho studentů, kteří jsou úplně nebo částečně osvobozeni od tělocviku.
                            45:50
                            Ceny Neuron rozdány
                             Šest českých vědců dnes převzalo cenu Neuron. Stejnojmenný nadační fond ji uděluje za mimořádný přínos světové vědě. Jedním z laureátů je například kardiolog Milan Šamánek.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             25. listopadu 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž56 minut

                             18. dubna

                             Headlines — Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalixace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia litera

                             18. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž56 minut

                             18. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             17. dubna

                             Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                             17. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             17. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             16. dubna

                             Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                             16. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             16. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             16. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             15. dubna

                             Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                             15. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             15. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             15. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             14. dubna

                             Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                             14. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             14. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             14. 4. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám