Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Elektronická evidence tržeb

Ostrou výměnu názorů vyvolaly změny v elektronické evidenci tržeb, se kterými přišel ministr financí Andrej Babiš. Podle premiéra Bohuslava Sobotky jde o chaos a neprofesionalitu - samotné návrhy chce probrat na pondělním zasedání vlády.

Autentizační údaje u EET

Podnikatelé se do systému dál přihlašují. O autentizační údaje jich požádalo přes 46 tisíc. Mnozí z nich už postoupili dál a mají i potřebné certifikáty.

Vládní spor o evidenci tržeb

Rozhovor s předsedou sněmovního rozpočtového výboru - Václavem Votavou.

Vztahy EU-Turecko

Evropský parlament vyzval k dočasnému zmrazení přístupových jednání s Tureckem. Důvodem jsou represe, které trvají od červencového zmařeného pokusu o převrat.

Pražský rozpočet na příští rok

Živý vstup redaktorky Natalie Forsterové.

Bezvízový styk pro Ukrajinu

Ukrajina je podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska připravená na bezvízový styk s unijními zeměmi. Osmadvacítka se ale ještě musí dohodnout na úpravě pravidel.

Konec Dolu Paskov

Jak bude vypadat uzavírání Dolu Paskov do konce března příštího roku, se dnes dozvídali horníci už od šesti hodin ráno. Vedení OKD s nimi jednalo postupně, jak přicházeli do práce.

Hodinové kolony na Den Díkůvzdání

Přesun desítek milionů Američanů na Den Díkůvzdání nabídl ze vzduchu zajímavou podívanou. V červenobílý proud světel se proměnila dálnice u Los Angeles.

Pýcha a předsudek v Národním divadle

Národní divadlo vsadilo na Pýchu a předsudek. Poprvé tak první scéna uvede dramatizaci slavného románu DŽEJN ÓSTENOVÉ ((Jane Austenové)).

Bombový útok na benzinové stanici v Iráku

Více než sto lidí zemřelo při bombovém útoku jižně od Bagdádu. Nálož schovaná v nákladním autě explodovala u benzinové stanice na trase z irácké Karbaly, odkud se právě vracejí šíitští poutníci.

Otazníky nad zabezpečením reaktorů

Stabilita všech jaderných reaktorů v Česku a nejméně tuctu dalších po celé Evropě může být podle informací německé televize ARD a deníku Süddeutsche Zeitung ohrožena.

Martin Schulz na post německého kancléře?

Martin Schulz odejde z čela Evropského parlamentu. O funkci předsedy potřetí usilovat nebude. Soustředit se chce na německou politiku a příští rok kandidovat v parlamentních volbách.

Bilanční schůzka Sobotka-Herman

Daniel Herman má i přes spor kolem přijetí dalajlámy podporu premiéra Bohuslava Sobotky. Předseda vlády dnes ministra kultury pochválil za zahájení oprav Národního muzea i za čerpání evropských fondů.

Česká pošta zvyšuje mzdy

Česká pošta zvýší tarifní mzdy většině zaměstnanců - v průměru zhruba o dvě a půl procenta. Její lidé navíc dostanou v lednové výplatě mimořádnou odměnu. Celkem podnik rozdělí 57 milionů.

Most začal bourat v Chanově

Dva vybydlené panelové domy město nechá zbourat do konce roku. Sídliště tak přijde o víc než 60 bytů. Nové tu město stavět nebude. Počítá tu s parkem.

Termín dokončení dálnice D8

Stavaři poprvé potvrdili, že stihnou dokončit Dé osmičku v termínu. Do slavnostního otevření zbývají asi tři týdny. Posunout by ho prý neměly ani problémy se stabilitou jednoho ze svahů.

V centru války s Islámským státem

Irácký Mosul je momentálně nejnebezpečnějším místem světa. Odehrává se tam klíčová bitva války proti terorismu. V ulicích dvoumilionového města svádějí tvrdé boje irácká armáda a provládní milice s bojovníky organizace Islámský stát.

Bitva o Mosul

Druhé největší irácké město drží Islámský stát od předloňského června. Vláda chystala protiofenzivu dlouho, nakonec ji spustila v polovině října.

Český podíl na boji proti Islámskému státu

Česká stopa v bojích proti organizaci Islámský stát je viditelná. Na pozice radikálů útočí vládní letectvo českými stroji L-159. Pilotům pomáhají na základně Balad čeští instruktoři leteckého poradního týmu.

Nové kotlíkové dotace

Ministerstvo životního prostředí vypíše do konce března příštího roku další výzvu na čerpání dotací na kotle. Majitelé starého zařízení by mohli na koupi nového dostat až 127 tisíc korun.

Problematické hospodaření středočeských nemocnic

Středočeské hejtmanství nechá přezkoumat hospodaření všech svých pěti nemocnic. Ta kladenská ukončila loňský rok se ztrátou 185 milionů korun. Dnes na to upozornilo nové vedení kraje.

Nehody na D1

Dálnici D1 mezi Prahou a Brnem dnes zablokovalo hned několik nehod. Řidiči stáli v mnohakilometrových kolonách. Policistům a hasičům se plynulý provoz podařilo obnovit až v podvečer.

Nová mírová dohoda v Kolumbii

Kolumbijská vláda a povstalci z Revolučních ozbrojených sil podepsali v Bogotě novou mírovou dohodu. Jde o druhou upravenou verzi. Původní dokument obyvatelé země odmítli v říjnovém referendu.

Ocenění za pomoc českým disidentům

Vyznamenáním Zlaté Lípy ocenilo české ministerstvo obrany Jana Mroczkowskiho. V 80. letech patřil ke skupině polských kurýrů, kteří pomáhali českému disentu.

Zabezpečení Letiště Václava Havla Praha

Další posílení bezpečnosti na letišti Václava Havla. Krizové zásahy můžou policisté a ostraha nově nacvičovat na speciální laserové střelnici.

Středoškoláci nechtějí cvičit

Do tělocvičny nechodí vůbec nebo dlouhou dobu jen sedí na lavičkách. Podle školní inspekce je na středních školách příliš mnoho studentů, kteří jsou úplně nebo částečně osvobozeni od tělocviku.

Ceny Neuron rozdány

Šest českých vědců dnes převzalo cenu Neuron. Stejnojmenný nadační fond ji uděluje za mimořádný přínos světové vědě. Jedním z laureátů je například kardiolog Milan Šamánek.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD