48 minut

25. listopadu 2016

Obsah dílu

Headlines — Nový stavební zákon — Bilancování na Ministerstvu pro místní rozvoj — Úkoly pro ministryni Šlechtovou — Erdoganovy výhrůžky — Třetí den stávky pilotů — Spor o profesuru Jiřího Fajta — Odprodej písnického sídliště — Rozsáhlé požáry v Izraeli — Osud faráře Josefa Toufara na filmovém plátně — Vývza proti konvenčním zbraním — Vyšetřování úniku tajných informací — Prezident Zeman na Ústecku — Vydání zámku v Kroměříži církvi — Vyšetřování zpronevěry výkupného — Agresivita černých pasažérů vůči revizorům — Změny v exekucích — Zemřel František Peterka — Francouzské pravicové primárky — Hodnocení vědy a výzkumu — Uzavření zákaznických center ČEZ — Značky zákazu vjezdu segwayů — Večer před začátkem adventu — Zamítnutá stížnost žalobkyně Máchové — Skandál kolem zneužívání talentů trenéry — Vydání Edwarda Snowdena — Nové značení masa — Fantastický svět v obrazech Jana Híska

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv
  00:35
  Nový stavební zákon
   Novela stavebního zákona neřeší problémy s délkou schvalování větších staveb. Upozorňuje na to Hospodářská komora ČR. Vyřízení všech potřebných povolení a dokumentace dnes u bytových domů trvá developerům až sedm let.
   04:23
   Bilancování na Ministerstvu pro místní rozvoj
    Nejen stavební zákon, aletaké rozjezd čerpání nových evropských dotací – to jsou podle premiéra hlavní úkoly pro Karlu Šlechtovou.
    06:04
    Úkoly pro ministryni Šlechtovou
     Hostem Událostí je ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová /za ANO/.
     08:22
     Erdoganovy výhrůžky
      Turecký prezident Erdogan pohrozil otevřením hranic pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat přes Řecko dál do Evropy. Reagoval tak na včerejší usnesení Evropského parlamentu přerušit přístupová jednání s Ankarou.
      09:18
      Třetí den stávky pilotů
       Téměř tři tisíce zrušených letů, víc než 300 tisíc cestujících s problémy – taková je prozatímní bilance stávky pilotů německé společnosti Lufthansa. Protest odborů za vyšší platy se protáhne nejméně do soboty, kdy zasáhne hlavně mezikontinentální trasy.
       11:36
       Spor o profesuru Jiřího Fajta
        Prezident nemusí Jiřího Fajta jmenovat profesorem. Ředitel Národní galerie neuspěl se žalobou na nečinnost hlavy státu. Soud rozhodl stejně jako v případě dalšího odmítnutého kandidáta Ivana Ošťádala.
        12:49
        Odprodej písnického sídliště
         Živý vstup redaktorky Natálie Forsterové
         14:33
         Rozsáhlé požáry v Izraeli
          Izrael bojuje s dalšími lesními požáry už i v kopcích nad Jeruzalémem. Policie zadržela 13 lidí, které podezřívá ze žhářství. Premiér Netanjahu mluví o terorismu.
          16:53
          Osud faráře Josefa Toufara na filmovém plátně
           Živý vstup redaktora Dušana Vrbeckého
           19:47
           Vývza proti konvenčním zbraním
            Čtrnáct evropských zemí včetně Česka chce znovu nastartovat kontrolu konvenčních zbraní – jejich výzva míří především na Rusko, které před devíti lety pozastavilo platnost smlouvy o konvenčních ozbrojených silách.
            20:24
            Vyšetřování úniku tajných informací
             Poslance z vyšetřovací komise k reorganizaci policie chce vyslýchat generální inspekce bezpečnostních sborů, ato na pokyn pražských vrchních žalobců.
             22:31
             Prezident Zeman na Ústecku
              Na závěr třídenní návštěvy Ústeckého kraje navštívil prezident Miloš Zeman vojenskou střelnici nedaleko Loun. Tam si také vyzkoušel útočné zbraně.
              23:27
              Vydání zámku v Kroměříži církvi
               Stát na začátku roku definitivně vydá církvi jednu z nejcennějších českých památek – zámek v Kroměříži. České televizi to řekli olomoucký arcibiskup Jan Graubner a ministr kultury Daniel Herman.
               25:49
               Vyšetřování zpronevěry výkupného
                Policie vyloučila zpronevěru v případu údajného výkupného za dvě Češky unesené v Pákistánu – prověřování věci odložila. Ke stejnému závěru došel i státní zástupce. Případ se tím definitivně uzavřel.
                26:13
                Agresivita černých pasažérů vůči revizorům
                 Nadávky, ale čím dál častěji i fyzické útoky – revizoři v městské hromadné dopravě upozorňují, že agrese černých pasažérů vůči nim stoupá. Jen v hlavním městě bylo za letošní první pololetí napadeno 44 revizorů.
                 28:14
                 Změny v exekucích
                  Některým lidem s exekucí svítá naděje. Pokud totiž vznikla na základě rozhodčího řízení, může být zastavena. Navíc zpravidla bývají už i promlčené.
                  32:49
                  Zemřel František Peterka
                   Zemřel František Peterka. Bylo mu 94 let. V libereckém Divadle F. X. Šaldy vytvořil na 250 rolí. Tou jeho nejslavnější ale byla postava Krakonoše ve večerníčku Krkonošské pohádky.
                   33:14
                   Francouzské pravicové primárky
                    Dva bývalí premiéři Francie, teď kandidáti v pravicových prezidentských primárkách, mají za sebou jedinou televizní debatu mezi oběma koly. Podle prvních průzkumů byl přesvědčivější François Fillon.
                    35:19
                    Hodnocení vědy a výzkumu
                     Od příštího roku by se měl nově posuzovat výzkum. Místo počtu vědeckých výstupů bude zásadní kvalita institucí jako celku. Schválila to vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace.
                     35:54
                     Uzavření zákaznických center ČEZ
                      ČEZ dnes uzavřel centra pro kontakt se zákazníky po celém Česku včetně poboček smluvních partnerů. Mimo provoz zůstanou až do příštího pátku.
                      37:38
                      Značky zákazu vjezdu segwayů
                       V ulicích Prahy se teprve teď objevily první značky zakazující vjezd vozítek segway. Radní přitom zákaz schválili už v červenci. Pokuty do výše dvou tisíc korun nemohou strážníci rozdávat až do doby, než budou osazeny všechny.
                       38:17
                       Večer před začátkem adventu
                        Živý vstup redaktora Michala Cagaly
                        39:39
                        Zamítnutá stížnost žalobkyně Máchové
                         Ústavní soud odmítl stížnost žalobkyně Dagmar Máchové. Mimo jiné tvrdila, že vrchní pražská zástupkyně Lenka Bradáčová je vůči ní nepřátelská.
                         40:00
                         Skandál kolem zneužívání talentů trenéry
                          V Anglii sílí nový skandál sexuálního zneužívání dětí. Zasáhl vůbec nejpopulárnější sport – fotbal. Během týdne přiznalo už 5 bývalých hráčů, včetně reprezentantů, že je trenéři v mladém věku znásilňovali.
                          42:12
                          Vydání Edwarda Snowdena
                           Norsko nemůže zaručit Edwardu Snowdenovi, že ho nevydá do Spojených státu. Rozhodl o tom tamní nejvyšší soud. USA vydaly na bývalého zaměstnance národní bezpečnostní agentury mezinárodní zatykač v roce 2013 za zveřejnění utajovaných informací.
                           42:35
                           Nové značení masa
                            Už jen necelé 3 týdny zbývají potravinářům na to, aby na etiketách svých výrobků uváděli vedle složení i výživové hodnoty. Od 13. prosince to výrobcům balených potravin nařizuje Evropská unie.
                            44:54
                            Fantastický svět v obrazech Jana Híska
                             Svůj tajemný svět pootvírá malíř, grafik a ilustrátor Jan Hísek. V pražské galerii Villa Pellé vystavuje výběr děl s důrazem na knižní ilustrace.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž45 minut
                             Další díl
                             26. listopadu 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             22. května

                             Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                             22. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             22. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             21. května

                             Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                             21. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             21. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             20. května

                             Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                             20. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             20. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             19. května

                             Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                             19. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             19. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                             18. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 5. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám