Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Koaliční rada a střed zájmů

Slova o podrazu i o protiústavnosti - koaliční rada probírala zákon o střetu zájmů. Hnutí ANO přišlo s analýzou Parlamentního institutu, podle něhož norma odporuje ústavě.

Další témata koaliční rady

Lídři koaličních stran na večerním jednání hledají shodu i na dalších normách. Dlouhodobě nemocným by se měly zvýšit dávky - už v pondělí se na tom shodla tripartita.

Spory kvůli zákonu o střetu zájmů

Rozhovor s ministrem financí Andrejem Babišem.

Noví členové Trumpova týmu

Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.

Trumpův postoj k Číně

Jak moc Donald Trump dodrží své předvolební sliby, sleduje také Čína. Budoucí americký prezident varoval, že s asijskou velmocí rozpoutá obchodní válku.

Doživotí pro vraha britské poslankyně

Doživotním vězením potrestal britský soud vraha poslankyně Jo Coxové. Neonacista Thomas Mair političku zabil v polovině června - jen týden před referendem o brexitu.

Prezident Zeman v Ústeckém kraji

Živý vstup redaktorky Petry Musilové.

Změny v náhradní rodinné péči

Děti do sedmi let by v budoucnu neměly vyrůstat v ústavech a podobných zařízeních. Vláda dnes podpořila návrh, který upřednostňuje preventivní a ambulantní práci s rodinou.

Vydání Rusa Jevgenije Nikulina

Živý vstup redaktorky Lenky Drmotové.

Pašování ropy ruskými tankery do Sýrie

Evropská unie prověřuje informace o možném pašování ropy ruskými tankery do Sýrie. Podle agentury Reuters organizovala Moskva přesun paliva pro stíhačky přímo v evropských vodách.

Ruské rakety na hranicích EU

Polsko odsuzuje ruské plány umístit do Kaliningradské oblasti balistické rakety. Ministr obrany mluví o alarmující situaci pro evropskou bezpečnost.

Rekordní průměrná délka života v EU

Střední délka života v Evropské unii dosáhla rekordu: 81 let. Česko o dva roky zaostává. Uvádí to čerstvá zpráva OECD.

Populární kapela a symfonický orchestr na společné zkoušce

Nechte oblek doma - vzkázal Symfonický orchestr Českého rozhlasu a spojil se s kapelou Tata Bojs. Písně, které dnes večer v pražském Fóru Karlín zazní, upravil pro symfoniky a pětici rockerů Marek Doubrava.

Podpora obnovitelných zdrojů

Obnovitelné zdroje v Česku dostanou třicetisedmimiliardovou dotaci. Evropská komise schválí povolení, tzv. notifikaci, příští týden. České televizi to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Hospodaření církve

Katolická církev loni hospodařila s víc než třemi a půl miliardami korun. S číslem dnes přišla Česká biskupská konference.

Problémy s rekonstrukcí pražského hlavního nádraží

Půl miliardy korun chce zaplatit Správa železniční dopravní cesty firmě Grandi Stazioni za rekonstrukci hlavního nádraží v Praze. Italská společnost si ale v žalobě dělá nárok na víc než 770 milionů.

Pokuty místo vězení?

Udělujte víc peněžitých trestů - vzkázali dnes předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman soudům po celém Česku.

Češi a jejich oblíbené drogy

V Česku pozvolna ubývá drogově závislých lidí. Vyplývá to z národní zprávy o závislostech, s níž se dnes seznámila vláda - týká se to hlavně narkomanů, kteří si drogu vstřikují do žíly, jde hlavně o pervitin.

Drogy v ČR

Výroční zpráva o návykových látkách se věnuje i uživatelům drog. Nejpřekvapivějším zjištěním je, že o dva tisíce klesl počet těch, kteří berou pervitin a opiáty. Drogy se ale v Česku dál vyrábí.

Prevence drogové závislosti

První drogou, se kterou se mladiství a děti potkávají, bývá v drtivé většině případů alkohol. Obchodní řetězce proto začaly školit tisíce zaměstnanců a brigádníků, aby ho neprodávali mladistvým.

Případ zadržených Čechů v Turecku

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek bude v Ankaře jednat o propuštění dvou Čechů zadržených v Turecku. Cestu plánuje v polovině prosince.

Konec dolu Paskov

Živý vstup redaktorky Pavly Daňkové.

EIA a dálnice D49

Přípravy dálnice D49 pokročily. Ministerstvo životního prostředí vydalo závazné stanovisko vlivu na životní prostředí, označované jako EIA pro úsek Hulín–Fryšták.

Novela občanského soudního řádu

Možnost dovolání k Nejvyššímu soudu už nemají mít všichni. Vláda poslala do parlamentu návrh, podle kterého by se nejvyšší instance už neměla zabývat například spory do padesáti tisíc korun.

Demonstrace proti chystané věznici

Živý vstup redaktorky Věry Hoffmanové.

Mezinárodní porota ocenila Matyáše Chocholu

Letošním laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého je Matyáš Chochola. Ocenění pro nejlepšího výtvarného umělce do pětatřiceti let převzal včera večer v pražském Veletržním paláci.

Soud s nizozemským politikem

Nizozemský populista Geert Wilders znovu vystupuje jako bojovník za svobodu slova. Krajně pravicový politik se vůbec poprvé zúčastnil stání v procesu, ve kterém je obviněný z diskriminace a podněcování k rasové nenávisti na volebním mítinku.

Důvody výpadku služby Google

Včerejší dvouhodinový výpadek Googlu v Česku a okolí zřejmě způsobila chyba uvnitř firmy. Hackerský útok experti vyloučili.

Nový seriál Četníci z Luhačovic

Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD