48 minut

14. listopadu 2016

Obsah dílu

Headlines — Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy — Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy — Priority prezidenta Donalda Trumpa — Evropské reakce na zvolení Donalda Trumpa — Propuštění a následné zatčení Radka Březiny — Nový hejtman královéhradeckého kraje — Důkazy v kauze Oleo Chemical — Prezidentské volby v Německu — Exhumace ostatků exprezidenta Lecha Kaczyńského — Kočičí hra v Klicperově divadle — Trest za podcenění nebezpečné bakterie — Sčítání škod po ničivém zemětřesení — Odhad vývoje české ekonomiky — Zdravý životní styl jako prevence — Pozorování superúplňku — Pozorování superúplňku — Dobývání Měsíce a jeho využití — Likvidace padělaných autodílů — Soud proti doněckému konzulátu v Ostravě — Varování před ledovkou — Testování léčebného konopí — Nový bulharský prezident — Vladimír Vochoč Spravedlivým mezi národy

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy
   Ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO zatím zůstává ve vládě. Dnes s ním o jeho práci v resortu mluvil premiér Bohuslav Sobotka, který tak zahájil bilanční schůzky s ministry.
   03:46
   Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy
    Hostem Událostí je ministr dopravy Dan Ťok /ANO/.
    07:22
    Priority prezidenta Donalda Trumpa
     Nastupující americký prezident Donald Trump jmenoval první 2 klíčové členy svého týmu - kancléřem Bílého domu se stane dosavadní předseda republikánů Reince Priebus a hlavním poradcem kontroverzní Steve Bannon.
     09:41
     Evropské reakce na zvolení Donalda Trumpa
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      11:08
      Propuštění a následné zatčení Radka Březiny
       Šéf tzv. lihové mafie Radek Březina dnes vyšel z věznice ve Zlíně, kde si odpykal trest šestnáct měsíců za ukrývání zbraní. Vzápětí ale skončil ve vazbě.
       11:27
       Nový hejtman královéhradeckého kraje
        Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
        13:04
        Důkazy v kauze Oleo Chemical
         Společnost Oleo Chemical, kterou podle obžaloby tuneloval lobbista Ivo Rittig, se vzdala nároku na náhradu škody. U soudu to dnes řekl zástupce firmy s tím, že se necítí poškozená.
         15:19
         Prezidentské volby v Německu
          Německá vládní koalice podpoří v únorových prezidentských volbách společného kandidáta - dosavadního ministra zahraničí, sociálního demokrata Franka Waltera Steinmeiera.
          15:44
          Exhumace ostatků exprezidenta Lecha Kaczyńského
           Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
           17:44
           Kočičí hra v Klicperově divadle
            V Klicperově divadle přichystali premiéru Kočičí hry. Příběhu, který v Česku proslavila herečka Dana Medřická v legendární inscenaci Národního divadla. Její roli – ženu s nezdolným optimismem – teď nově nastudovala Pavla Tomicová.
            23:45
            Trest za podcenění nebezpečné bakterie
             Po předloňské smrti jednoho z hostů věděl, že v hotelové vodě byla nebezpečná bakterie legionella. Navzdory zákazu hygieniků ale Pavol Šindolár podnik nezavřel a tak se v něm vážně nakazil další člověk.
             24:28
             Sčítání škod po ničivém zemětřesení
              Dozvuky zemětřesení na Novém Zélandu – jižní ostrov, na kterém platí stav ohrožení, se po hlavním úderu otřásá dál. Varování před tsunami ale úřady stáhly.
              26:13
              Odhad vývoje české ekonomiky
               Česká ekonomika poroste zřejmě víc, než se čekalo. Ministerstvo financí nově odhaduje, že HDP letos posílí o 2,4 a příští rok dokonce o dvě a půl procenta.
               26:31
               Zdravý životní styl jako prevence
                Za první letošní pololetí v Česku zemřelo přes 54 tisíc lidí - nejčastěji na nemoci oběhové soustavy, rakovinu nebo nemoci dýchacích cest. Naděje na dožití se však, hlavně kvůli stále lepší lékařské péči i aktivnějšímu přístupu Čechů k prevenci, zvýšila.
                29:07
                Pozorování superúplňku
                 Největší úplněk za posledních téměř 70 let. Dnes měsíc na obloze dosáhne rekordního průměru a jasu.
                 32:19
                 Pozorování superúplňku
                  Živý vstup redaktorek Barbory Blažkové z Brna a Moniky Fleischmannové z Prostějova.
                  34:45
                  Dobývání Měsíce a jeho využití
                   Měsíc je také první a zatím jediné vesmírné těleso mimo Zemi, na kterém stanul člověk. Poprvé se to Američanům podařilo už před více než 47 lety - zatím naposled v roce 1972.
                   37:30
                   Likvidace padělaných autodílů
                    26 tun padělaných náhradních dílů do aut skončilo v drtičce. Rekordní dvě zásilky za stamiliony korun odhalili celníci ve středních Čechách před třemi lety - do Česka dorazily z Číny.
                    39:31
                    Soud proti doněckému konzulátu v Ostravě
                     Spolek, který v září v Ostravě otevřel samozvané zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky, se odmítá přejmenovat. Prostřednictvím Krajského soudu v Ostravě ho k tomu vyzvalo ministerstvo zahraničí.
                     39:58
                     Varování před ledovkou
                      Živý vstup redaktorky Gabriely Netopilové.
                      41:56
                      Testování léčebného konopí
                       Ústav analýzy potravin a výživy na VŠCHT získal - jako první neamerické pracoviště - certifikaci programu Patient Focused. Ten je nezávislým auditorem v oblasti kvality konopných výrobků určených ke spotřebě lidmi.
                       43:55
                       Nový bulharský prezident
                        Prezidentské volby v Bulharsku vyhrál proruský kandidát Rumen Radev. Bývalý generál letectva, který měl podporu opozičních socialistů, získal skoro 60 procent hlasů.
                        44:17
                        Vladimír Vochoč Spravedlivým mezi národy
                         Prestižní ocenění Spravedlivý mezi národy převzal potomek konzula Vladimíra Vochoče. Ten se podílel na záchraně 2500 Židů, kterým ve francouzské Marseille vydával československé doklady na cestě z okupované Evropy.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         15. listopadu 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         14. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                         13. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         12. června

                         Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                         12. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         12. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         12. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         11. června

                         Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                         11. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         11. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         11. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         10. června

                         Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                         10. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         10. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         10. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám