Události

14. listopad 2016

48 minut

14. listopad 2016

Obsah dílu

Headlines — Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy — Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy — Priority prezidenta Donalda Trumpa — Evropské reakce na zvolení Donalda Trumpa — Propuštění a následné zatčení Radka Březiny — Nový hejtman královéhradeckého kraje — Důkazy v kauze Oleo Chemical — Prezidentské volby v Německu — Exhumace ostatků exprezidenta Lecha Kaczyńského — Kočičí hra v Klicperově divadle — Trest za podcenění nebezpečné bakterie — Sčítání škod po ničivém zemětřesení — Odhad vývoje české ekonomiky — Zdravý životní styl jako prevence — Pozorování superúplňku — Pozorování superúplňku — Dobývání Měsíce a jeho využití — Likvidace padělaných autodílů — Soud proti doněckému konzulátu v Ostravě — Varování před ledovkou — Testování léčebného konopí — Nový bulharský prezident — Vladimír Vochoč Spravedlivým mezi národy

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy
   Ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO zatím zůstává ve vládě. Dnes s ním o jeho práci v resortu mluvil premiér Bohuslav Sobotka, který tak zahájil bilanční schůzky s ministry.
   03:46
   Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy
    Hostem Událostí je ministr dopravy Dan Ťok /ANO/.
    07:22
    Priority prezidenta Donalda Trumpa
     Nastupující americký prezident Donald Trump jmenoval první 2 klíčové členy svého týmu - kancléřem Bílého domu se stane dosavadní předseda republikánů Reince Priebus a hlavním poradcem kontroverzní Steve Bannon.
     09:41
     Evropské reakce na zvolení Donalda Trumpa
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      11:08
      Propuštění a následné zatčení Radka Březiny
       Šéf tzv. lihové mafie Radek Březina dnes vyšel z věznice ve Zlíně, kde si odpykal trest šestnáct měsíců za ukrývání zbraní. Vzápětí ale skončil ve vazbě.
       11:27
       Nový hejtman královéhradeckého kraje
        Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
        13:04
        Důkazy v kauze Oleo Chemical
         Společnost Oleo Chemical, kterou podle obžaloby tuneloval lobbista Ivo Rittig, se vzdala nároku na náhradu škody. U soudu to dnes řekl zástupce firmy s tím, že se necítí poškozená.
         15:19
         Prezidentské volby v Německu
          Německá vládní koalice podpoří v únorových prezidentských volbách společného kandidáta - dosavadního ministra zahraničí, sociálního demokrata Franka Waltera Steinmeiera.
          15:44
          Exhumace ostatků exprezidenta Lecha Kaczyńského
           Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
           17:44
           Kočičí hra v Klicperově divadle
            V Klicperově divadle přichystali premiéru Kočičí hry. Příběhu, který v Česku proslavila herečka Dana Medřická v legendární inscenaci Národního divadla. Její roli – ženu s nezdolným optimismem – teď nově nastudovala Pavla Tomicová.
            23:45
            Trest za podcenění nebezpečné bakterie
             Po předloňské smrti jednoho z hostů věděl, že v hotelové vodě byla nebezpečná bakterie legionella. Navzdory zákazu hygieniků ale Pavol Šindolár podnik nezavřel a tak se v něm vážně nakazil další člověk.
             24:28
             Sčítání škod po ničivém zemětřesení
              Dozvuky zemětřesení na Novém Zélandu – jižní ostrov, na kterém platí stav ohrožení, se po hlavním úderu otřásá dál. Varování před tsunami ale úřady stáhly.
              26:13
              Odhad vývoje české ekonomiky
               Česká ekonomika poroste zřejmě víc, než se čekalo. Ministerstvo financí nově odhaduje, že HDP letos posílí o 2,4 a příští rok dokonce o dvě a půl procenta.
               26:31
               Zdravý životní styl jako prevence
                Za první letošní pololetí v Česku zemřelo přes 54 tisíc lidí - nejčastěji na nemoci oběhové soustavy, rakovinu nebo nemoci dýchacích cest. Naděje na dožití se však, hlavně kvůli stále lepší lékařské péči i aktivnějšímu přístupu Čechů k prevenci, zvýšila.
                29:07
                Pozorování superúplňku
                 Největší úplněk za posledních téměř 70 let. Dnes měsíc na obloze dosáhne rekordního průměru a jasu.
                 32:19
                 Pozorování superúplňku
                  Živý vstup redaktorek Barbory Blažkové z Brna a Moniky Fleischmannové z Prostějova.
                  34:45
                  Dobývání Měsíce a jeho využití
                   Měsíc je také první a zatím jediné vesmírné těleso mimo Zemi, na kterém stanul člověk. Poprvé se to Američanům podařilo už před více než 47 lety - zatím naposled v roce 1972.
                   37:30
                   Likvidace padělaných autodílů
                    26 tun padělaných náhradních dílů do aut skončilo v drtičce. Rekordní dvě zásilky za stamiliony korun odhalili celníci ve středních Čechách před třemi lety - do Česka dorazily z Číny.
                    39:31
                    Soud proti doněckému konzulátu v Ostravě
                     Spolek, který v září v Ostravě otevřel samozvané zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky, se odmítá přejmenovat. Prostřednictvím Krajského soudu v Ostravě ho k tomu vyzvalo ministerstvo zahraničí.
                     39:58
                     Varování před ledovkou
                      Živý vstup redaktorky Gabriely Netopilové.
                      41:56
                      Testování léčebného konopí
                       Ústav analýzy potravin a výživy na VŠCHT získal - jako první neamerické pracoviště - certifikaci programu Patient Focused. Ten je nezávislým auditorem v oblasti kvality konopných výrobků určených ke spotřebě lidmi.
                       43:55
                       Nový bulharský prezident
                        Prezidentské volby v Bulharsku vyhrál proruský kandidát Rumen Radev. Bývalý generál letectva, který měl podporu opozičních socialistů, získal skoro 60 procent hlasů.
                        44:17
                        Vladimír Vochoč Spravedlivým mezi národy
                         Prestižní ocenění Spravedlivý mezi národy převzal potomek konzula Vladimíra Vochoče. Ten se podílel na záchraně 2500 Židů, kterým ve francouzské Marseille vydával československé doklady na cestě z okupované Evropy.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         15. listopad 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         25. květen

                         Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                         25. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         25. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         25. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                         24. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         24. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         23. květen

                         Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                         23. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         23. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám