14. listopad 2016

Obsah dílu

Headlines — Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy — Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy — Priority prezidenta Donalda Trumpa — Evropské reakce na zvolení Donalda Trumpa — Propuštění a následné zatčení Radka Březiny — Nový hejtman královéhradeckého kraje — Důkazy v kauze Oleo Chemical — Prezidentské volby v Německu — Exhumace ostatků exprezidenta Lecha Kaczyńského — Kočičí hra v Klicperově divadle — Trest za podcenění nebezpečné bakterie — Sčítání škod po ničivém zemětřesení — Odhad vývoje české ekonomiky — Zdravý životní styl jako prevence — Pozorování superúplňku — Pozorování superúplňku — Dobývání Měsíce a jeho využití — Likvidace padělaných autodílů — Soud proti doněckému konzulátu v Ostravě — Varování před ledovkou — Testování léčebného konopí — Nový bulharský prezident — Vladimír Vochoč Spravedlivým mezi národy

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy
   Ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO zatím zůstává ve vládě. Dnes s ním o jeho práci v resortu mluvil premiér Bohuslav Sobotka, který tak zahájil bilanční schůzky s ministry.
   03:46
   Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy
    Hostem Událostí je ministr dopravy Dan Ťok /ANO/.
    07:22
    Priority prezidenta Donalda Trumpa
     Nastupující americký prezident Donald Trump jmenoval první 2 klíčové členy svého týmu - kancléřem Bílého domu se stane dosavadní předseda republikánů Reince Priebus a hlavním poradcem kontroverzní Steve Bannon.
     09:41
     Evropské reakce na zvolení Donalda Trumpa
      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
      11:08
      Propuštění a následné zatčení Radka Březiny
       Šéf tzv. lihové mafie Radek Březina dnes vyšel z věznice ve Zlíně, kde si odpykal trest šestnáct měsíců za ukrývání zbraní. Vzápětí ale skončil ve vazbě.
       11:27
       Nový hejtman královéhradeckého kraje
        Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
        13:04
        Důkazy v kauze Oleo Chemical
         Společnost Oleo Chemical, kterou podle obžaloby tuneloval lobbista Ivo Rittig, se vzdala nároku na náhradu škody. U soudu to dnes řekl zástupce firmy s tím, že se necítí poškozená.
         15:19
         Prezidentské volby v Německu
          Německá vládní koalice podpoří v únorových prezidentských volbách společného kandidáta - dosavadního ministra zahraničí, sociálního demokrata Franka Waltera Steinmeiera.
          15:44
          Exhumace ostatků exprezidenta Lecha Kaczyńského
           Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
           17:44
           Kočičí hra v Klicperově divadle
            V Klicperově divadle přichystali premiéru Kočičí hry. Příběhu, který v Česku proslavila herečka Dana Medřická v legendární inscenaci Národního divadla. Její roli – ženu s nezdolným optimismem – teď nově nastudovala Pavla Tomicová.
            23:45
            Trest za podcenění nebezpečné bakterie
             Po předloňské smrti jednoho z hostů věděl, že v hotelové vodě byla nebezpečná bakterie legionella. Navzdory zákazu hygieniků ale Pavol Šindolár podnik nezavřel a tak se v něm vážně nakazil další člověk.
             24:28
             Sčítání škod po ničivém zemětřesení
              Dozvuky zemětřesení na Novém Zélandu – jižní ostrov, na kterém platí stav ohrožení, se po hlavním úderu otřásá dál. Varování před tsunami ale úřady stáhly.
              26:13
              Odhad vývoje české ekonomiky
               Česká ekonomika poroste zřejmě víc, než se čekalo. Ministerstvo financí nově odhaduje, že HDP letos posílí o 2,4 a příští rok dokonce o dvě a půl procenta.
               26:31
               Zdravý životní styl jako prevence
                Za první letošní pololetí v Česku zemřelo přes 54 tisíc lidí - nejčastěji na nemoci oběhové soustavy, rakovinu nebo nemoci dýchacích cest. Naděje na dožití se však, hlavně kvůli stále lepší lékařské péči i aktivnějšímu přístupu Čechů k prevenci, zvýšila.
                29:07
                Pozorování superúplňku
                 Největší úplněk za posledních téměř 70 let. Dnes měsíc na obloze dosáhne rekordního průměru a jasu.
                 32:19
                 Pozorování superúplňku
                  Živý vstup redaktorek Barbory Blažkové z Brna a Moniky Fleischmannové z Prostějova.
                  34:45
                  Dobývání Měsíce a jeho využití
                   Měsíc je také první a zatím jediné vesmírné těleso mimo Zemi, na kterém stanul člověk. Poprvé se to Američanům podařilo už před více než 47 lety - zatím naposled v roce 1972.
                   37:30
                   Likvidace padělaných autodílů
                    26 tun padělaných náhradních dílů do aut skončilo v drtičce. Rekordní dvě zásilky za stamiliony korun odhalili celníci ve středních Čechách před třemi lety - do Česka dorazily z Číny.
                    39:31
                    Soud proti doněckému konzulátu v Ostravě
                     Spolek, který v září v Ostravě otevřel samozvané zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky, se odmítá přejmenovat. Prostřednictvím Krajského soudu v Ostravě ho k tomu vyzvalo ministerstvo zahraničí.
                     39:58
                     Varování před ledovkou
                      Živý vstup redaktorky Gabriely Netopilové.
                      41:56
                      Testování léčebného konopí
                       Ústav analýzy potravin a výživy na VŠCHT získal - jako první neamerické pracoviště - certifikaci programu Patient Focused. Ten je nezávislým auditorem v oblasti kvality konopných výrobků určených ke spotřebě lidmi.
                       43:55
                       Nový bulharský prezident
                        Prezidentské volby v Bulharsku vyhrál proruský kandidát Rumen Radev. Bývalý generál letectva, který měl podporu opozičních socialistů, získal skoro 60 procent hlasů.
                        44:17
                        Vladimír Vochoč Spravedlivým mezi národy
                         Prestižní ocenění Spravedlivý mezi národy převzal potomek konzula Vladimíra Vochoče. Ten se podílel na záchraně 2500 Židů, kterým ve francouzské Marseille vydával československé doklady na cestě z okupované Evropy.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         15. listopad 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         24. březen

                         Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                         24. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         24. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         23. březen

                         Headlines — Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protifenzívy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                         23. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                         22. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám