Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Personální změny ve vládě

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chce obměnit svůj tým. A to jak na úrovni vlády, tak ve strukturách své strany. Oznámil to v dopise, který adresoval všem členům sociální demokracie.

Personální změny ve vládě

Živý vstup redaktora Vladimíra Keblúška.

Personální změny ve vládě

Živý vstup redaktora Vladimíra Keblúška.

Demolice uprchlického tábora

Francouzské úřady vyklidily divoký uprchlický tábor, který v minulých týdnech vyrostl na severu Paříže. Podle posledních údajů v něm žily skoro čtyři tisíce lidí.

Turecko-kurdské napětí

Turecká policie zatkla 11 poslanců opoziční prokurdské strany a obvinila je z propagace terorismu. Několik hodin poté zabila bomba na kurdském jihovýchodě země 8 lidí a přes sto zranila.

Elektronická evidence nanečisto

Podnikatelé už čtyři dny mohou testovat systém elektronické evidence tržeb. Zatím se jich do systému přihlásilo bezmála 1 200. Ministr financí dnes na konferenci v Ostravě řekl, že zkušební provoz zatím funguje bez problémů.

Petice kvůli kamionům v obytné zóně

Živý vstup redaktorky Lucie Chytilové.

Závěr prezidentovy návštěvy Moravskoslezského kraje

Miloš Zeman ukončil trojdenní cestu po Moravskoslezském kraji. V jejím závěru navštívil nošovický pivovar a ve Frenštátu pod Radhoštěm debatoval s místními.

Zpoplatnění německých dálnic

Cesta ke zpoplatnění německých dálnic pro osobní auta, které by se dotklo i českých řidičů, ještě není otevřena.

Srážka pěti pandurů a osobního auta

Řetězová nehoda mezi obrněnými vozy Pandur a osobním autem si dnes vyžádala 10 zraněných. K havárii došlo v nájezdu na most přes Jordán v Táboře.

Poslední klapka Hřebejkovy trilogie

Režisér Jan Hřebejk dotočil tento týden poslední stěžejní scény Zahradnictví, filmové trilogie, která svým dějem předchází Pelíškům.

Ministři vnitra o migraci

Česká republika bude i nadále pomáhat evropským zemím, které se potýkají s migrací. Dohodli se na tom ministři vnitra ze střední a východní Evropy v rámci Salcburského fóra.

Zemřel válečný veterán Stanislav Hnělička

Ve věku čtyřiadevadesáti let zemřel hrdina z druhé světové války Stanislav Hnělička, pamětník bojů u Tobruku nebo u Dunkerque.

Souboj o prezidentské křeslo

Do amerických prezidentských voleb zbývají pouhé čtyři dny a oba hlavní kandidáti označují budoucnost země - pokud by ten druhý vyhrál - za plnou katastrof.

Nález letecké pumy v Brně

Sto šedesát obyvatel Brna muselo odpoledne opustit svoje domovy. Evakuovala je policie po tom, co se na staveništi v Řípské ulici našla nevybuchlá letecká puma.

Týden vědy a techniky

Pokračuje týden vědy a techniky. Program nabízí interaktivní výstavy, workshopy i přednášky. Na Akademii věd svou práci představili antropologové z Kriminalistického ústavu.

Bezpečnější asfalt na rizikové silnice

Hlučnější ale bezpečnější - takové jsou opravy silnic pomocí mikrokoberce. Letos jich silničáři v Česku položili přes sto třicet kilometrů. Na jižní Moravě je použili vůbec poprvé.

Investice do drahých kovů

Drahé kovy, poštovní známky, obrazy nebo třeba i stavebnice. Češi se čím dál častěji poohlížejí po alternativních investicích. Můžou za to hlavně nízké úrokové sazby.

Investice do nemovitostí

Nejtypičtější investicí je aktuálně městský byt 2+kk, s nízkou spotřebou a s parkovacím stáním. Cena do tří milionů korun.

Letité problémy v justici

Živý vstup redaktorky Barbory Měchurové.

Opravy silnice mezi Ostravou a Opavou

Silničáři dnes začali opravovat hlavní tah mezi Ostravou a Opavou. Uzavřený je úsek v Komárově a projet tady mohou jen místní obyvatelé. Pro cestu mezi oběma městy tak budou muset řidiči zvolit objízdné trasy.

Třídění bioodpadu v Česku

Češi loni roztřídili o 100 tisíc tun bioodpadu víc než v roce 2014. Ukazují to nejnovější statistiky ministerstva životního prostředí. Pomohla tomu především téměř dva roky platná vyhláška.

Humanitární pauza v Aleppu

V syrském Aleppu s příchodem tmy skončila desetihodinová přestávka v náletech, kterou vyhlásily vláda a ruská armáda. Povstalci a obyvatelé čekají, kdy bombardování znovu začne.

Hromadná žaloba na slevový portál

Koupili si poukaz na ubytování v hotelu s wellness, přijeli ale k hotelu, který neexistoval, byl zavřený a nebo v něm wellness nebylo. I takové byly nabídky slevového portálu Kouzelný děda.

Nová budova Labské filharmonie

Po letech průtahů se v Hamburku veřejnosti otevřela nová budova Labské filharmonie. Náklady na výstavbu dominanty největšího přístavu na Labi se vyšplhaly v přepočtu na více než 20 miliard korun.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD