20. říjen 2016

Obsah dílu

Posun v ukončení bojů na Ukrajině — Debaty o protiruských sankcích — Odpovědnost za neúspěch ve volbách — Výkonný výbor TOP 09 — Závěrečná debata prezidentských kandidátů — Závěrečná debata prezidentských kandidátů — Povolební vyjednávání o koalicích — Neúčast části rektorů na předávání státních vyznamenání — Podpis miliardových investic — Výpovědi v kauze policejní reorganizace — Karel Roden v roli Jana Masaryka — Spor o přijetí dalajlamy — Brněnec kulturní památkou — Nejoblíbenější jména pro novorozence — Očkování proti chřipce — Zadržení ruského hackera — Zatýkání Jevgenije Nikulina — Spor o vydání počítačového piráta — Kompenzace firmám z chráněné krajiny — Zadržení podezřelého z útoku — Protesty bojovníků za svobodu — Čeští zdravotníci do Iráku — Česká záliba v alkoholu — Požární cvičení v dálničních tunelech — Podmínka pro předsedu Národní demokracie Adama B. Bartoše — Ocenění projektů aplikovaného výzkumu

Části dílu

00:36
Posun v ukončení bojů na Ukrajině
  Tvrdý střet kvůli válce v Sýrii a mírnou naději pro východní Ukrajinu přineslo noční jednání Normandské čtyřky v Berlíně.
  03:21
  Debaty o protiruských sankcích
   Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
   06:59
   Odpovědnost za neúspěch ve volbách
    TOP 09 celé odpoledne řeší výsledky senátních a hlavně krajských voleb. S počtem získaných mandátů v regionu není spokojená. Šéf strany Miroslav Kalousek dnes výkonný výbor vyzval k tomu, aby mu dal zpětnou vazbu.
    09:04
    Výkonný výbor TOP 09
     Živý vstup redaktorky Mariany Kopecké.
     10:06
     Závěrečná debata prezidentských kandidátů
      Donald Trump odmítl ve třetí, závěrečné debatě s Hillary Clintonovou potvrdit, že přijme výsledky prezidentských voleb, ať už budou jakékoliv. Za to ho kritizovali i někteří republikánští spolustraníci.
      12:39
      Závěrečná debata prezidentských kandidátů
       Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
       14:21
       Povolební vyjednávání o koalicích
        Živý vstup redaktorek Petry Musilové a Veroniky Kabátové.
        17:32
        Neúčast části rektorů na předávání státních vyznamenání
         Ani letos se ceremoniálu předávání státních vyznamenání na Pražském hradě nezúčastní většina rektorů veřejných vysokých škol. Někteří se omluvili, jiným vadí, že prezident Miloš Zeman nepozval všechny.
         17:54
         Podpis miliardových investic
          Nový závod za více než miliardu korun postaví, a další miliardy v Česku investuje, americká firma GE Electric. S vládou dnes podepsala investiční smlouvu. Závod pro vývoj, testování a výrobu turbovrtulových motorů do letadel začne fungovat v roce 2022.
          20:11
          Výpovědi v kauze policejní reorganizace
           Exšéf policejní inspekce před poslaneckou vyšetřovací komisí. Ivan Bílek popisoval, jak se už před osmi lety podílel na přípravě policejní reorganizace.
           21:12
           Karel Roden v roli Jana Masaryka
            Dva dramatické roky v životě diplomata a politika Jana Masaryka zpracovává režisér Julius Ševčík v novém filmu, nazvaném prostě Masaryk. V titulní roli se představí Karel Roden.
            24:02
            Spor o přijetí dalajlamy
             Čína si ještě před návštěvou dalajlamy pozvala českého velvyslance v Pekingu. Podle ministerstva zahraničí varovala před kontakty ministrů s ním a hrozila zhoršením vztahů.
             26:36
             Brněnec kulturní památkou
              Kulturní památkou se stal areál bývalého koncentračního tábora v Brněnci - prohlásilo ho za ni ministerstvo kultury. Za druhé světové války tam Oskar Schindler zaměstnával Židy a víc než tisícovku tak zachránil před smrtí.
              26:57
              Nejoblíbenější jména pro novorozence
               Eliška znovu opanovala žebříček nejoblíbenějších jmen u novorozených dívek v Česku. V seznamu statistiků následuje Tereza a Anna. Chlapci mají v rodném listě nejčastěji napsáno Jakub, Jan a Tomáš.
               27:10
               Očkování proti chřipce
                Nastala správná doba nechat se očkovat proti chřipce. Lékaři to doporučují hlavně dětem a starším nebo chronicky nemocným lidem. Právě u těchto skupin hrozí další komplikace.
                29:08
                Zadržení ruského hackera
                 V Praze zadržený údajný ruský hacker zůstává v předběžné vazbě. O zatčení požádala zdejší úřady americká FBI. Muže viní z krádeže až 160 milionů dat ze serverů společnosti LinkedIn.
                 29:57
                 Zatýkání Jevgenije Nikulina
                  Případ, který má potenciál zásadně ovlivnit vztahy Česka s Ruskem a Spojenými státy, případ, o kterém určitě ještě dost uslyšíme. Pojďme teď déle než dva týdny proti proudu času.
                  33:06
                  Spor o vydání počítačového piráta
                   O vydání zadrženého Rusa bude rozhodovat městský soud v Praze. Očekává se, že proces bude trvat několik měsíců. Svou roli v něm chce ale sehrát i Moskva, která proti extradici ostře protestuje. Tak jako v minulosti už několikrát.
                   35:09
                   Kompenzace firmám z chráněné krajiny
                    Poslanci chtějí zamítnout vládní novelu, která ruší náhrady státním podnikům hospodařícím v chráněných oblastech - tedy na rozdíl od běžných lesů s určitým omezením.
                    37:10
                    Zadržení podezřelého z útoku
                     Maďarské protiteroristické komando dopadlo člověka podezřelého z bombového útoku na policejní hlídku v Budapešti - odehrál se koncem září. Pachatel odpálil batoh s výbušninou na dálku, mladou strážkyni zákona i jejího kolegu exploze těžce zranila.
                     37:30
                     Protesty bojovníků za svobodu
                      Pětadevadesátiletý veterán od Tobruku Pavel Vranský vystoupil z Českého svazu bojovníků za svobodu - na protest proti vyloučení tří členů, kteří kritizovali vedení. Zanikly i dvě oblastní organizace.
                      39:32
                      Čeští zdravotníci do Iráku
                       Česko vyšle armádní zdravotníky do Iráku - po Senátu souhlasila i sněmovna. Sedmnáctičlenný chirurgický tým má odcestovat v prosinci. Působit bude asi 70 kilometrů jižně od Mosulu.
                       39:48
                       Česká záliba v alkoholu
                        Češi jsou třetími největšími konzumenty alkoholu v Evropské unii - za Litvou a Rumunskem. A jako v jednom z mála států v tuzemsku neklesá ani jeho spotřeba.
                        42:11
                        Požární cvičení v dálničních tunelech
                         Speciální kouřovou zkoušku mají za sebou tunely na nedostavěném úseku dálnice D8. Hasiči tu spolu se stavaři simulovali požár, aby vyzkoušeli odvětrání tunelu – zda systém bezchybně zvládne krizovou situaci.
                         44:03
                         Podmínka pro předsedu Národní demokracie Adama B. Bartoše
                          Roční podmínku s odkladem na dva roky dnes udělil jihlavský soud předsedovi Národní demokracie Adamu Benjaminu Bartošovi. Potrestal ho za umístění protižidovsky laděného textu na místě symbolického hrobu Anežky Hrůzové v Polné.
                          44:23
                          Ocenění projektů aplikovaného výzkumu
                           Živý vstup redaktora Daniela Stacha.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           21. říjen 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           27. květen

                           Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                           27. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           27. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 5. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                           26. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 5. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                           25. 5. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 5. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám