48 minut

5. říjen 2016

Obsah dílu

Růst minimální mzdy — Růst minimální mzdy — Nepolevující příliv uprchlíků — Útok na policisty v Bruselu — Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku — Čeští zdravotníci v Iráku? — Tržní cena orné půdy — Zákaz kouření v autech s dětmi? — Debata druhých mužů USA — Nedožité osmdesátiny Václava Havla — Vzpomínání na prvního českého prezidenta — Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové — Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta — Operace plodu v děloze matky — Žebříček nejbohatších Čechů — Nové metody odhalování drogových překupníků — Chybějící filtry pevných částic — Měření výfukových plynů ve městech — Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny — Prezident na Zlínsku — Ničivá bouře v Karibiku — Nobelova cena za chemii — Soudní přelíčení v terénu — Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon — První sníh na horách — Vláda premiérky Mayové — Nový generální tajemník OSN — Unikátní nález kostry bojovníka

Části dílu

00:35
Růst minimální mzdy
  Vláda dnes schválila historicky nejvyšší růst minimální mzdy. Ta od příštího roku stoupne o 1100 korun na 11 000 měsíčně. Kabinet tak chce zajistit, aby lidé pracující za nejnižší plat měli vyšší životní úroveň než lidé pobírající sociální dávky.
  04:45
  Růst minimální mzdy
   Hostem Událostí je prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
   07:04
   Nepolevující příliv uprchlíků
    Italská pobřežní stráž a evropská záchranná mise vytáhly za posledních 48 hodin z moře u libyjských břehů přes 10 tisíc migrantů. Pašeráci využívají klidného počasí a snaží se ze severní Afriky dostat co nejvíce běženců.
    09:22
    Útok na policisty v Bruselu
     V bruselské čtvrti Schaarbeek pobodal útočník dva policisty. Jednoho zasáhl do břicha a druhého do krku. V ohrožení života ale nejsou. Příslušníci bezpečnostních složek pachatele postřelili do nohy a následně ho zadrželi.
     09:40
     Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku
      Živý vstup redaktorky Markéty Radové.
      11:08
      Čeští zdravotníci v Iráku?
       V Iráku by mohla od prosince působit zdravotnická jednotka české armády. Její vyslání dnes podpořila vláda, souhlasit musí taky parlament. Během příštího roku by do země mohli zamířit i armádní instruktoři.
       11:40
       Tržní cena orné půdy
        14:07
        Zákaz kouření v autech s dětmi?
         Ve vozidlech, ve kterých cestují děti, by se nově nesmělo kouřit. Poslancům to doporučil sněmovní zdravotnický výbor. Změna je součástí tzv. protikuřáckého zákona, jejž poslancům opětovně předložila vláda.
         14:27
         Debata druhých mužů USA
          Špičky amerických republikánů vracejí do hry projekt protiraketové obrany v Česku a Polsku. Konkrétně kandidát na viceprezidenta Mike Pence v debatě se svým demokratickým oponentem navrhl obnovení systému jako reakci na agresivní chování Ruska.
          16:40
          Nedožité osmdesátiny Václava Havla
           Nedožité 80. narozeniny Václava Havla si připomínají i ve světě. Třeba v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Jeho předseda Martin Schulz označil prezidenta za velkou osobnost a významného státníka, který zasvětil život boji proti komunistické diktatuře.
           17:01
           Vzpomínání na prvního českého prezidenta
            Živý vstup redaktora Ivana Lukáše
            20:10
            Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové
             Policie obvinila žalobkyni Dagmar Máchovou z pražského městského státního zastupitelství ze zneužití pravomoci. Kauza se týká vynášení informací z trestních řízení.
             22:38
             Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta
              Ombudsmanka kritizuje postup policie při březnové návštěvě čínského prezidenta v Praze. Podle ní byl nepřiměřený a zmatečný. Anně Šabatové vadí mimo jiné to, že policisté některé lidi v ulicích bezdůvodně zajišťovali a následně odváželi k výslechu.
              22:57
              Operace plodu v děloze matky
               Lékařům v Česku se daří včas odhalovat problémy v těhotenství, která můžou ohrozit matku i plod. Pomáhá i funkční síť specializovaných center.
               24:58
               Žebříček nejbohatších Čechů
                Nejbohatším Čechem zůstává vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner. Podle časopisu Forbes jeho majetek letos přesáhl 250 mld. korun, druhý je se sedmdesáti miliardami majitel Agrofertu a ministr financí Andrej Babiš.
                25:28
                Nové metody odhalování drogových překupníků
                 Kriminalisti v česko-německém příhraničí mění taktiku proti drogovým dealerům. Dosud se vydávali za narkomany a nakupovali drogy, aby získali informace o distributorech.
                 27:37
                 Chybějící filtry pevných částic
                  Tisíce dieslových motorů jezdí po českých silnicích bez filtrů pevných částí - upozorňují na to jak některé automobilky tak i nový test ÚAMK.
                  31:48
                  Měření výfukových plynů ve městech
                   Jízda autem bez filtru není jen proti předpisům, ale škodí zdraví. Na částice z výfuků se váží další látky, které způsobují rakovinu. Například v Praze pochází většina znečištění v ovzduší právě z dopravy.
                   33:58
                   Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny
                    Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                    36:00
                    Prezident na Zlínsku
                     Druhým dnem pokračuje prezidentská návštěva Zlínského kraje. Ráno Miloš Zeman zavítal do společnosti Tescoma. Odpoledne přejel do Uherského Brodu, kde se setkal s obyvateli města.
                     36:44
                     Ničivá bouře v Karibiku
                      Jedna z nejhorších bouří za poslední desetiletí - hurikán Matthew postupuje Karibikem. Na svědomí má nejmíň 11 životů, číslo ale může růst - do zdevastovaných míst na Haiti se záchranáři dostávají jen obtížně.
                      38:40
                      Nobelova cena za chemii
                       Vyvíjejí stroje o velikosti molekul, tisíckrát tenčí než lidský vlas. Za své objevy dnes Francouz Jean-Pierre Sauvage, Brit Fraser Stoddart a Nizozemec Bernard Feringa dostali Nobelovu cenu za chemii.
                       39:04
                       Soudní přelíčení v terénu
                        Neobvyklý průběh mělo soudní přelíčení v případu údajně předražené městské zakázky ve Frýdku-Místku. Obžalovaní, bývalí i současní radní a primátoři, nechali vyčistit příkopy kolem cest.
                        40:55
                        Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon
                         41:15
                         První sníh na horách
                          Do Česka přišla zima. Hlavně ranní teploty tomu napovídají. A na horách poprvé nasněžilo. Třeba v Krkonoších napadlo místy i deset centimetrů. A sníh přinesl komplikace. Nejen tam, ale taky v Beskydech nebo Jeseníkách.
                          43:06
                          Vláda premiérky Mayové
                           Britská premiérka Theresa Mayová představila čtvrt roku po nástupu do funkce vizi své vlády. Zaujala politický střed s hodnotami férových pravidel a příležitostí pro všechny.
                           45:28
                           Nový generální tajemník OSN
                            Bývalý portugalský premiér Antonio Guterres má velkou šanci stát se novým generálním tajemníkem OSN. Při hlasování v Radě bezpečnosti proti němu žádná z mocností nepoužila právo veta.
                            45:48
                            Unikátní nález kostry bojovníka
                             Vědci zkoumají kostru bojovníka z dob Velkomoravské říše. Pozůstatky muže, který žil v 9. století, objevili archeologové v létě na nalezišti u bývalého hradiště v Mikulčicích.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             6. říjen 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             16. srpen

                             Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                             16. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             16. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             16. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             15. srpen

                             Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                             15. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             15. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             15. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             14. srpen

                             Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                             14. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             14. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             14. 8. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám