49 minut

5. října 2016

Obsah dílu

Růst minimální mzdy — Růst minimální mzdy — Nepolevující příliv uprchlíků — Útok na policisty v Bruselu — Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku — Čeští zdravotníci v Iráku? — Tržní cena orné půdy — Zákaz kouření v autech s dětmi? — Debata druhých mužů USA — Nedožité osmdesátiny Václava Havla — Vzpomínání na prvního českého prezidenta — Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové — Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta — Operace plodu v děloze matky — Žebříček nejbohatších Čechů — Nové metody odhalování drogových překupníků — Chybějící filtry pevných částic — Měření výfukových plynů ve městech — Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny — Prezident na Zlínsku — Ničivá bouře v Karibiku — Nobelova cena za chemii — Soudní přelíčení v terénu — Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon — První sníh na horách — Vláda premiérky Mayové — Nový generální tajemník OSN — Unikátní nález kostry bojovníka

Části dílu

00:35
Růst minimální mzdy
  Vláda dnes schválila historicky nejvyšší růst minimální mzdy. Ta od příštího roku stoupne o 1100 korun na 11 000 měsíčně. Kabinet tak chce zajistit, aby lidé pracující za nejnižší plat měli vyšší životní úroveň než lidé pobírající sociální dávky.
  04:45
  Růst minimální mzdy
   Hostem Událostí je prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
   07:04
   Nepolevující příliv uprchlíků
    Italská pobřežní stráž a evropská záchranná mise vytáhly za posledních 48 hodin z moře u libyjských břehů přes 10 tisíc migrantů. Pašeráci využívají klidného počasí a snaží se ze severní Afriky dostat co nejvíce běženců.
    09:22
    Útok na policisty v Bruselu
     V bruselské čtvrti Schaarbeek pobodal útočník dva policisty. Jednoho zasáhl do břicha a druhého do krku. V ohrožení života ale nejsou. Příslušníci bezpečnostních složek pachatele postřelili do nohy a následně ho zadrželi.
     09:40
     Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku
      Živý vstup redaktorky Markéty Radové.
      11:08
      Čeští zdravotníci v Iráku?
       V Iráku by mohla od prosince působit zdravotnická jednotka české armády. Její vyslání dnes podpořila vláda, souhlasit musí taky parlament. Během příštího roku by do země mohli zamířit i armádní instruktoři.
       11:40
       Tržní cena orné půdy
        14:07
        Zákaz kouření v autech s dětmi?
         Ve vozidlech, ve kterých cestují děti, by se nově nesmělo kouřit. Poslancům to doporučil sněmovní zdravotnický výbor. Změna je součástí tzv. protikuřáckého zákona, jejž poslancům opětovně předložila vláda.
         14:27
         Debata druhých mužů USA
          Špičky amerických republikánů vracejí do hry projekt protiraketové obrany v Česku a Polsku. Konkrétně kandidát na viceprezidenta Mike Pence v debatě se svým demokratickým oponentem navrhl obnovení systému jako reakci na agresivní chování Ruska.
          16:40
          Nedožité osmdesátiny Václava Havla
           Nedožité 80. narozeniny Václava Havla si připomínají i ve světě. Třeba v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Jeho předseda Martin Schulz označil prezidenta za velkou osobnost a významného státníka, který zasvětil život boji proti komunistické diktatuře.
           17:01
           Vzpomínání na prvního českého prezidenta
            Živý vstup redaktora Ivana Lukáše
            20:10
            Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové
             Policie obvinila žalobkyni Dagmar Máchovou z pražského městského státního zastupitelství ze zneužití pravomoci. Kauza se týká vynášení informací z trestních řízení.
             22:38
             Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta
              Ombudsmanka kritizuje postup policie při březnové návštěvě čínského prezidenta v Praze. Podle ní byl nepřiměřený a zmatečný. Anně Šabatové vadí mimo jiné to, že policisté některé lidi v ulicích bezdůvodně zajišťovali a následně odváželi k výslechu.
              22:57
              Operace plodu v děloze matky
               Lékařům v Česku se daří včas odhalovat problémy v těhotenství, která můžou ohrozit matku i plod. Pomáhá i funkční síť specializovaných center.
               24:58
               Žebříček nejbohatších Čechů
                Nejbohatším Čechem zůstává vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner. Podle časopisu Forbes jeho majetek letos přesáhl 250 mld. korun, druhý je se sedmdesáti miliardami majitel Agrofertu a ministr financí Andrej Babiš.
                25:28
                Nové metody odhalování drogových překupníků
                 Kriminalisti v česko-německém příhraničí mění taktiku proti drogovým dealerům. Dosud se vydávali za narkomany a nakupovali drogy, aby získali informace o distributorech.
                 27:37
                 Chybějící filtry pevných částic
                  Tisíce dieslových motorů jezdí po českých silnicích bez filtrů pevných částí - upozorňují na to jak některé automobilky tak i nový test ÚAMK.
                  31:48
                  Měření výfukových plynů ve městech
                   Jízda autem bez filtru není jen proti předpisům, ale škodí zdraví. Na částice z výfuků se váží další látky, které způsobují rakovinu. Například v Praze pochází většina znečištění v ovzduší právě z dopravy.
                   33:58
                   Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny
                    Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                    36:00
                    Prezident na Zlínsku
                     Druhým dnem pokračuje prezidentská návštěva Zlínského kraje. Ráno Miloš Zeman zavítal do společnosti Tescoma. Odpoledne přejel do Uherského Brodu, kde se setkal s obyvateli města.
                     36:44
                     Ničivá bouře v Karibiku
                      Jedna z nejhorších bouří za poslední desetiletí - hurikán Matthew postupuje Karibikem. Na svědomí má nejmíň 11 životů, číslo ale může růst - do zdevastovaných míst na Haiti se záchranáři dostávají jen obtížně.
                      38:40
                      Nobelova cena za chemii
                       Vyvíjejí stroje o velikosti molekul, tisíckrát tenčí než lidský vlas. Za své objevy dnes Francouz Jean-Pierre Sauvage, Brit Fraser Stoddart a Nizozemec Bernard Feringa dostali Nobelovu cenu za chemii.
                       39:04
                       Soudní přelíčení v terénu
                        Neobvyklý průběh mělo soudní přelíčení v případu údajně předražené městské zakázky ve Frýdku-Místku. Obžalovaní, bývalí i současní radní a primátoři, nechali vyčistit příkopy kolem cest.
                        40:55
                        Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon
                         41:15
                         První sníh na horách
                          Do Česka přišla zima. Hlavně ranní teploty tomu napovídají. A na horách poprvé nasněžilo. Třeba v Krkonoších napadlo místy i deset centimetrů. A sníh přinesl komplikace. Nejen tam, ale taky v Beskydech nebo Jeseníkách.
                          43:06
                          Vláda premiérky Mayové
                           Britská premiérka Theresa Mayová představila čtvrt roku po nástupu do funkce vizi své vlády. Zaujala politický střed s hodnotami férových pravidel a příležitostí pro všechny.
                           45:28
                           Nový generální tajemník OSN
                            Bývalý portugalský premiér Antonio Guterres má velkou šanci stát se novým generálním tajemníkem OSN. Při hlasování v Radě bezpečnosti proti němu žádná z mocností nepoužila právo veta.
                            45:48
                            Unikátní nález kostry bojovníka
                             Vědci zkoumají kostru bojovníka z dob Velkomoravské říše. Pozůstatky muže, který žil v 9. století, objevili archeologové v létě na nalezišti u bývalého hradiště v Mikulčicích.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             6. října 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             11. dubna

                             Headlines — Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Sumit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                             11. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             11. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             11. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             10. dubna

                             Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                             10. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             10. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             10. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             9. dubna

                             Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                             9. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             9. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             9. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž53 minut

                             8. dubna

                             Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                             8. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž53 minut

                             8. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             8. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž51 minut

                             7. dubna

                             Pellegrini vyhrál prezidentské volby — Výsledky prezidentských voleb na Slovensku — Výsledky 2. kola slovenských voleb — Výsledky 2. kola slovenských voleb — Volební účast na Slovensku — Vládní reakce na vítězství Petra Pellegriniho — Reakce opozice na vítězství Petra Pellegriniho — Plány vítěze voleb Petera Pellegriniho — Růst průměrných penzí — Izrael stáhl pozemní jednotky z Pásma Gazy — Agrární komora hrozí dalším protestem — Dejvické divadlo znovu v kinech — Ruské ostřelování Ukrajiny — Problémy s digitalizací stavebního řízení — Mobilní systém pro včasné varování — První tropický den — Teplé počasí na horách — Teplotní rekordy v Česku — Dřívější ovocná úroda — Návrhy na státní vyznamenání — Místní volby v Polsku — Rwanda si připomněla výročí genocidy — Program Poslanecké sněmovny — Kratší parkování na letišti — Vojenský újezd Boletice omezuje vstup pro turisty — Koncert k Mezinárodnímu dni Romů — Bourání mostu na dálnici D35 — Hladík navrhne vyloučení Svobody — Roste zájem o bitcoiny — Další cesta cestovatele Dana Přibáně

                             7. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž51 minut

                             7. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             7. 4. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám