48 minut

5. říjen 2016

Obsah dílu

Růst minimální mzdy — Růst minimální mzdy — Nepolevující příliv uprchlíků — Útok na policisty v Bruselu — Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku — Čeští zdravotníci v Iráku? — Tržní cena orné půdy — Zákaz kouření v autech s dětmi? — Debata druhých mužů USA — Nedožité osmdesátiny Václava Havla — Vzpomínání na prvního českého prezidenta — Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové — Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta — Operace plodu v děloze matky — Žebříček nejbohatších Čechů — Nové metody odhalování drogových překupníků — Chybějící filtry pevných částic — Měření výfukových plynů ve městech — Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny — Prezident na Zlínsku — Ničivá bouře v Karibiku — Nobelova cena za chemii — Soudní přelíčení v terénu — Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon — První sníh na horách — Vláda premiérky Mayové — Nový generální tajemník OSN — Unikátní nález kostry bojovníka

Části dílu

00:35
Růst minimální mzdy
  Vláda dnes schválila historicky nejvyšší růst minimální mzdy. Ta od příštího roku stoupne o 1100 korun na 11 000 měsíčně. Kabinet tak chce zajistit, aby lidé pracující za nejnižší plat měli vyšší životní úroveň než lidé pobírající sociální dávky.
  04:45
  Růst minimální mzdy
   Hostem Událostí je prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
   07:04
   Nepolevující příliv uprchlíků
    Italská pobřežní stráž a evropská záchranná mise vytáhly za posledních 48 hodin z moře u libyjských břehů přes 10 tisíc migrantů. Pašeráci využívají klidného počasí a snaží se ze severní Afriky dostat co nejvíce běženců.
    09:22
    Útok na policisty v Bruselu
     V bruselské čtvrti Schaarbeek pobodal útočník dva policisty. Jednoho zasáhl do břicha a druhého do krku. V ohrožení života ale nejsou. Příslušníci bezpečnostních složek pachatele postřelili do nohy a následně ho zadrželi.
     09:40
     Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku
      Živý vstup redaktorky Markéty Radové.
      11:08
      Čeští zdravotníci v Iráku?
       V Iráku by mohla od prosince působit zdravotnická jednotka české armády. Její vyslání dnes podpořila vláda, souhlasit musí taky parlament. Během příštího roku by do země mohli zamířit i armádní instruktoři.
       11:40
       Tržní cena orné půdy
        14:07
        Zákaz kouření v autech s dětmi?
         Ve vozidlech, ve kterých cestují děti, by se nově nesmělo kouřit. Poslancům to doporučil sněmovní zdravotnický výbor. Změna je součástí tzv. protikuřáckého zákona, jejž poslancům opětovně předložila vláda.
         14:27
         Debata druhých mužů USA
          Špičky amerických republikánů vracejí do hry projekt protiraketové obrany v Česku a Polsku. Konkrétně kandidát na viceprezidenta Mike Pence v debatě se svým demokratickým oponentem navrhl obnovení systému jako reakci na agresivní chování Ruska.
          16:40
          Nedožité osmdesátiny Václava Havla
           Nedožité 80. narozeniny Václava Havla si připomínají i ve světě. Třeba v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Jeho předseda Martin Schulz označil prezidenta za velkou osobnost a významného státníka, který zasvětil život boji proti komunistické diktatuře.
           17:01
           Vzpomínání na prvního českého prezidenta
            Živý vstup redaktora Ivana Lukáše
            20:10
            Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové
             Policie obvinila žalobkyni Dagmar Máchovou z pražského městského státního zastupitelství ze zneužití pravomoci. Kauza se týká vynášení informací z trestních řízení.
             22:38
             Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta
              Ombudsmanka kritizuje postup policie při březnové návštěvě čínského prezidenta v Praze. Podle ní byl nepřiměřený a zmatečný. Anně Šabatové vadí mimo jiné to, že policisté některé lidi v ulicích bezdůvodně zajišťovali a následně odváželi k výslechu.
              22:57
              Operace plodu v děloze matky
               Lékařům v Česku se daří včas odhalovat problémy v těhotenství, která můžou ohrozit matku i plod. Pomáhá i funkční síť specializovaných center.
               24:58
               Žebříček nejbohatších Čechů
                Nejbohatším Čechem zůstává vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner. Podle časopisu Forbes jeho majetek letos přesáhl 250 mld. korun, druhý je se sedmdesáti miliardami majitel Agrofertu a ministr financí Andrej Babiš.
                25:28
                Nové metody odhalování drogových překupníků
                 Kriminalisti v česko-německém příhraničí mění taktiku proti drogovým dealerům. Dosud se vydávali za narkomany a nakupovali drogy, aby získali informace o distributorech.
                 27:37
                 Chybějící filtry pevných částic
                  Tisíce dieslových motorů jezdí po českých silnicích bez filtrů pevných částí - upozorňují na to jak některé automobilky tak i nový test ÚAMK.
                  31:48
                  Měření výfukových plynů ve městech
                   Jízda autem bez filtru není jen proti předpisům, ale škodí zdraví. Na částice z výfuků se váží další látky, které způsobují rakovinu. Například v Praze pochází většina znečištění v ovzduší právě z dopravy.
                   33:58
                   Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny
                    Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                    36:00
                    Prezident na Zlínsku
                     Druhým dnem pokračuje prezidentská návštěva Zlínského kraje. Ráno Miloš Zeman zavítal do společnosti Tescoma. Odpoledne přejel do Uherského Brodu, kde se setkal s obyvateli města.
                     36:44
                     Ničivá bouře v Karibiku
                      Jedna z nejhorších bouří za poslední desetiletí - hurikán Matthew postupuje Karibikem. Na svědomí má nejmíň 11 životů, číslo ale může růst - do zdevastovaných míst na Haiti se záchranáři dostávají jen obtížně.
                      38:40
                      Nobelova cena za chemii
                       Vyvíjejí stroje o velikosti molekul, tisíckrát tenčí než lidský vlas. Za své objevy dnes Francouz Jean-Pierre Sauvage, Brit Fraser Stoddart a Nizozemec Bernard Feringa dostali Nobelovu cenu za chemii.
                       39:04
                       Soudní přelíčení v terénu
                        Neobvyklý průběh mělo soudní přelíčení v případu údajně předražené městské zakázky ve Frýdku-Místku. Obžalovaní, bývalí i současní radní a primátoři, nechali vyčistit příkopy kolem cest.
                        40:55
                        Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon
                         41:15
                         První sníh na horách
                          Do Česka přišla zima. Hlavně ranní teploty tomu napovídají. A na horách poprvé nasněžilo. Třeba v Krkonoších napadlo místy i deset centimetrů. A sníh přinesl komplikace. Nejen tam, ale taky v Beskydech nebo Jeseníkách.
                          43:06
                          Vláda premiérky Mayové
                           Britská premiérka Theresa Mayová představila čtvrt roku po nástupu do funkce vizi své vlády. Zaujala politický střed s hodnotami férových pravidel a příležitostí pro všechny.
                           45:28
                           Nový generální tajemník OSN
                            Bývalý portugalský premiér Antonio Guterres má velkou šanci stát se novým generálním tajemníkem OSN. Při hlasování v Radě bezpečnosti proti němu žádná z mocností nepoužila právo veta.
                            45:48
                            Unikátní nález kostry bojovníka
                             Vědci zkoumají kostru bojovníka z dob Velkomoravské říše. Pozůstatky muže, který žil v 9. století, objevili archeologové v létě na nalezišti u bývalého hradiště v Mikulčicích.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             6. říjen 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             2. říjen

                             Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                             2. 10. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             2. říjen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             2. 10. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                             1. 10. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 10. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             30. září

                             Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                             30. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             30. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. září

                             Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                             29. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             28. září

                             Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                             28. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             28. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 9. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám