48 minut

5. říjen 2016

Obsah dílu

Růst minimální mzdy — Růst minimální mzdy — Nepolevující příliv uprchlíků — Útok na policisty v Bruselu — Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku — Čeští zdravotníci v Iráku? — Tržní cena orné půdy — Zákaz kouření v autech s dětmi? — Debata druhých mužů USA — Nedožité osmdesátiny Václava Havla — Vzpomínání na prvního českého prezidenta — Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové — Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta — Operace plodu v děloze matky — Žebříček nejbohatších Čechů — Nové metody odhalování drogových překupníků — Chybějící filtry pevných částic — Měření výfukových plynů ve městech — Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny — Prezident na Zlínsku — Ničivá bouře v Karibiku — Nobelova cena za chemii — Soudní přelíčení v terénu — Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon — První sníh na horách — Vláda premiérky Mayové — Nový generální tajemník OSN — Unikátní nález kostry bojovníka

Části dílu

00:35
Růst minimální mzdy
  Vláda dnes schválila historicky nejvyšší růst minimální mzdy. Ta od příštího roku stoupne o 1100 korun na 11 000 měsíčně. Kabinet tak chce zajistit, aby lidé pracující za nejnižší plat měli vyšší životní úroveň než lidé pobírající sociální dávky.
  04:45
  Růst minimální mzdy
   Hostem Událostí je prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
   07:04
   Nepolevující příliv uprchlíků
    Italská pobřežní stráž a evropská záchranná mise vytáhly za posledních 48 hodin z moře u libyjských břehů přes 10 tisíc migrantů. Pašeráci využívají klidného počasí a snaží se ze severní Afriky dostat co nejvíce běženců.
    09:22
    Útok na policisty v Bruselu
     V bruselské čtvrti Schaarbeek pobodal útočník dva policisty. Jednoho zasáhl do břicha a druhého do krku. V ohrožení života ale nejsou. Příslušníci bezpečnostních složek pachatele postřelili do nohy a následně ho zadrželi.
     09:40
     Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku
      Živý vstup redaktorky Markéty Radové.
      11:08
      Čeští zdravotníci v Iráku?
       V Iráku by mohla od prosince působit zdravotnická jednotka české armády. Její vyslání dnes podpořila vláda, souhlasit musí taky parlament. Během příštího roku by do země mohli zamířit i armádní instruktoři.
       11:40
       Tržní cena orné půdy
        14:07
        Zákaz kouření v autech s dětmi?
         Ve vozidlech, ve kterých cestují děti, by se nově nesmělo kouřit. Poslancům to doporučil sněmovní zdravotnický výbor. Změna je součástí tzv. protikuřáckého zákona, jejž poslancům opětovně předložila vláda.
         14:27
         Debata druhých mužů USA
          Špičky amerických republikánů vracejí do hry projekt protiraketové obrany v Česku a Polsku. Konkrétně kandidát na viceprezidenta Mike Pence v debatě se svým demokratickým oponentem navrhl obnovení systému jako reakci na agresivní chování Ruska.
          16:40
          Nedožité osmdesátiny Václava Havla
           Nedožité 80. narozeniny Václava Havla si připomínají i ve světě. Třeba v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Jeho předseda Martin Schulz označil prezidenta za velkou osobnost a významného státníka, který zasvětil život boji proti komunistické diktatuře.
           17:01
           Vzpomínání na prvního českého prezidenta
            Živý vstup redaktora Ivana Lukáše
            20:10
            Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové
             Policie obvinila žalobkyni Dagmar Máchovou z pražského městského státního zastupitelství ze zneužití pravomoci. Kauza se týká vynášení informací z trestních řízení.
             22:38
             Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta
              Ombudsmanka kritizuje postup policie při březnové návštěvě čínského prezidenta v Praze. Podle ní byl nepřiměřený a zmatečný. Anně Šabatové vadí mimo jiné to, že policisté některé lidi v ulicích bezdůvodně zajišťovali a následně odváželi k výslechu.
              22:57
              Operace plodu v děloze matky
               Lékařům v Česku se daří včas odhalovat problémy v těhotenství, která můžou ohrozit matku i plod. Pomáhá i funkční síť specializovaných center.
               24:58
               Žebříček nejbohatších Čechů
                Nejbohatším Čechem zůstává vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner. Podle časopisu Forbes jeho majetek letos přesáhl 250 mld. korun, druhý je se sedmdesáti miliardami majitel Agrofertu a ministr financí Andrej Babiš.
                25:28
                Nové metody odhalování drogových překupníků
                 Kriminalisti v česko-německém příhraničí mění taktiku proti drogovým dealerům. Dosud se vydávali za narkomany a nakupovali drogy, aby získali informace o distributorech.
                 27:37
                 Chybějící filtry pevných částic
                  Tisíce dieslových motorů jezdí po českých silnicích bez filtrů pevných částí - upozorňují na to jak některé automobilky tak i nový test ÚAMK.
                  31:48
                  Měření výfukových plynů ve městech
                   Jízda autem bez filtru není jen proti předpisům, ale škodí zdraví. Na částice z výfuků se váží další látky, které způsobují rakovinu. Například v Praze pochází většina znečištění v ovzduší právě z dopravy.
                   33:58
                   Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny
                    Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                    36:00
                    Prezident na Zlínsku
                     Druhým dnem pokračuje prezidentská návštěva Zlínského kraje. Ráno Miloš Zeman zavítal do společnosti Tescoma. Odpoledne přejel do Uherského Brodu, kde se setkal s obyvateli města.
                     36:44
                     Ničivá bouře v Karibiku
                      Jedna z nejhorších bouří za poslední desetiletí - hurikán Matthew postupuje Karibikem. Na svědomí má nejmíň 11 životů, číslo ale může růst - do zdevastovaných míst na Haiti se záchranáři dostávají jen obtížně.
                      38:40
                      Nobelova cena za chemii
                       Vyvíjejí stroje o velikosti molekul, tisíckrát tenčí než lidský vlas. Za své objevy dnes Francouz Jean-Pierre Sauvage, Brit Fraser Stoddart a Nizozemec Bernard Feringa dostali Nobelovu cenu za chemii.
                       39:04
                       Soudní přelíčení v terénu
                        Neobvyklý průběh mělo soudní přelíčení v případu údajně předražené městské zakázky ve Frýdku-Místku. Obžalovaní, bývalí i současní radní a primátoři, nechali vyčistit příkopy kolem cest.
                        40:55
                        Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon
                         41:15
                         První sníh na horách
                          Do Česka přišla zima. Hlavně ranní teploty tomu napovídají. A na horách poprvé nasněžilo. Třeba v Krkonoších napadlo místy i deset centimetrů. A sníh přinesl komplikace. Nejen tam, ale taky v Beskydech nebo Jeseníkách.
                          43:06
                          Vláda premiérky Mayové
                           Britská premiérka Theresa Mayová představila čtvrt roku po nástupu do funkce vizi své vlády. Zaujala politický střed s hodnotami férových pravidel a příležitostí pro všechny.
                           45:28
                           Nový generální tajemník OSN
                            Bývalý portugalský premiér Antonio Guterres má velkou šanci stát se novým generálním tajemníkem OSN. Při hlasování v Radě bezpečnosti proti němu žádná z mocností nepoužila právo veta.
                            45:48
                            Unikátní nález kostry bojovníka
                             Vědci zkoumají kostru bojovníka z dob Velkomoravské říše. Pozůstatky muže, který žil v 9. století, objevili archeologové v létě na nalezišti u bývalého hradiště v Mikulčicích.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             6. říjen 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                             9. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             9. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                             8. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             8. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             7. srpen

                             Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                             7. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             7. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             7. 8. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám