48 minut

5. říjen 2016

Obsah dílu

Růst minimální mzdy — Růst minimální mzdy — Nepolevující příliv uprchlíků — Útok na policisty v Bruselu — Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku — Čeští zdravotníci v Iráku? — Tržní cena orné půdy — Zákaz kouření v autech s dětmi? — Debata druhých mužů USA — Nedožité osmdesátiny Václava Havla — Vzpomínání na prvního českého prezidenta — Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové — Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta — Operace plodu v děloze matky — Žebříček nejbohatších Čechů — Nové metody odhalování drogových překupníků — Chybějící filtry pevných částic — Měření výfukových plynů ve městech — Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny — Prezident na Zlínsku — Ničivá bouře v Karibiku — Nobelova cena za chemii — Soudní přelíčení v terénu — Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon — První sníh na horách — Vláda premiérky Mayové — Nový generální tajemník OSN — Unikátní nález kostry bojovníka

Části dílu

00:35
Růst minimální mzdy
  Vláda dnes schválila historicky nejvyšší růst minimální mzdy. Ta od příštího roku stoupne o 1100 korun na 11 000 měsíčně. Kabinet tak chce zajistit, aby lidé pracující za nejnižší plat měli vyšší životní úroveň než lidé pobírající sociální dávky.
  04:45
  Růst minimální mzdy
   Hostem Událostí je prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
   07:04
   Nepolevující příliv uprchlíků
    Italská pobřežní stráž a evropská záchranná mise vytáhly za posledních 48 hodin z moře u libyjských břehů přes 10 tisíc migrantů. Pašeráci využívají klidného počasí a snaží se ze severní Afriky dostat co nejvíce běženců.
    09:22
    Útok na policisty v Bruselu
     V bruselské čtvrti Schaarbeek pobodal útočník dva policisty. Jednoho zasáhl do břicha a druhého do krku. V ohrožení života ale nejsou. Příslušníci bezpečnostních složek pachatele postřelili do nohy a následně ho zadrželi.
     09:40
     Méně škodlivin v ovzduší na Ostravsku
      Živý vstup redaktorky Markéty Radové.
      11:08
      Čeští zdravotníci v Iráku?
       V Iráku by mohla od prosince působit zdravotnická jednotka české armády. Její vyslání dnes podpořila vláda, souhlasit musí taky parlament. Během příštího roku by do země mohli zamířit i armádní instruktoři.
       11:40
       Tržní cena orné půdy
        14:07
        Zákaz kouření v autech s dětmi?
         Ve vozidlech, ve kterých cestují děti, by se nově nesmělo kouřit. Poslancům to doporučil sněmovní zdravotnický výbor. Změna je součástí tzv. protikuřáckého zákona, jejž poslancům opětovně předložila vláda.
         14:27
         Debata druhých mužů USA
          Špičky amerických republikánů vracejí do hry projekt protiraketové obrany v Česku a Polsku. Konkrétně kandidát na viceprezidenta Mike Pence v debatě se svým demokratickým oponentem navrhl obnovení systému jako reakci na agresivní chování Ruska.
          16:40
          Nedožité osmdesátiny Václava Havla
           Nedožité 80. narozeniny Václava Havla si připomínají i ve světě. Třeba v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Jeho předseda Martin Schulz označil prezidenta za velkou osobnost a významného státníka, který zasvětil život boji proti komunistické diktatuře.
           17:01
           Vzpomínání na prvního českého prezidenta
            Živý vstup redaktora Ivana Lukáše
            20:10
            Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové
             Policie obvinila žalobkyni Dagmar Máchovou z pražského městského státního zastupitelství ze zneužití pravomoci. Kauza se týká vynášení informací z trestních řízení.
             22:38
             Ombudsmanka o policejních akcích během návštěvy čínského prezidenta
              Ombudsmanka kritizuje postup policie při březnové návštěvě čínského prezidenta v Praze. Podle ní byl nepřiměřený a zmatečný. Anně Šabatové vadí mimo jiné to, že policisté některé lidi v ulicích bezdůvodně zajišťovali a následně odváželi k výslechu.
              22:57
              Operace plodu v děloze matky
               Lékařům v Česku se daří včas odhalovat problémy v těhotenství, která můžou ohrozit matku i plod. Pomáhá i funkční síť specializovaných center.
               24:58
               Žebříček nejbohatších Čechů
                Nejbohatším Čechem zůstává vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner. Podle časopisu Forbes jeho majetek letos přesáhl 250 mld. korun, druhý je se sedmdesáti miliardami majitel Agrofertu a ministr financí Andrej Babiš.
                25:28
                Nové metody odhalování drogových překupníků
                 Kriminalisti v česko-německém příhraničí mění taktiku proti drogovým dealerům. Dosud se vydávali za narkomany a nakupovali drogy, aby získali informace o distributorech.
                 27:37
                 Chybějící filtry pevných částic
                  Tisíce dieslových motorů jezdí po českých silnicích bez filtrů pevných částí - upozorňují na to jak některé automobilky tak i nový test ÚAMK.
                  31:48
                  Měření výfukových plynů ve městech
                   Jízda autem bez filtru není jen proti předpisům, ale škodí zdraví. Na částice z výfuků se váží další látky, které způsobují rakovinu. Například v Praze pochází většina znečištění v ovzduší právě z dopravy.
                   33:58
                   Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny
                    Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
                    36:00
                    Prezident na Zlínsku
                     Druhým dnem pokračuje prezidentská návštěva Zlínského kraje. Ráno Miloš Zeman zavítal do společnosti Tescoma. Odpoledne přejel do Uherského Brodu, kde se setkal s obyvateli města.
                     36:44
                     Ničivá bouře v Karibiku
                      Jedna z nejhorších bouří za poslední desetiletí - hurikán Matthew postupuje Karibikem. Na svědomí má nejmíň 11 životů, číslo ale může růst - do zdevastovaných míst na Haiti se záchranáři dostávají jen obtížně.
                      38:40
                      Nobelova cena za chemii
                       Vyvíjejí stroje o velikosti molekul, tisíckrát tenčí než lidský vlas. Za své objevy dnes Francouz Jean-Pierre Sauvage, Brit Fraser Stoddart a Nizozemec Bernard Feringa dostali Nobelovu cenu za chemii.
                       39:04
                       Soudní přelíčení v terénu
                        Neobvyklý průběh mělo soudní přelíčení v případu údajně předražené městské zakázky ve Frýdku-Místku. Obžalovaní, bývalí i současní radní a primátoři, nechali vyčistit příkopy kolem cest.
                        40:55
                        Polsko nebude zpřísňovat protipotratový zákon
                         41:15
                         První sníh na horách
                          Do Česka přišla zima. Hlavně ranní teploty tomu napovídají. A na horách poprvé nasněžilo. Třeba v Krkonoších napadlo místy i deset centimetrů. A sníh přinesl komplikace. Nejen tam, ale taky v Beskydech nebo Jeseníkách.
                          43:06
                          Vláda premiérky Mayové
                           Britská premiérka Theresa Mayová představila čtvrt roku po nástupu do funkce vizi své vlády. Zaujala politický střed s hodnotami férových pravidel a příležitostí pro všechny.
                           45:28
                           Nový generální tajemník OSN
                            Bývalý portugalský premiér Antonio Guterres má velkou šanci stát se novým generálním tajemníkem OSN. Při hlasování v Radě bezpečnosti proti němu žádná z mocností nepoužila právo veta.
                            45:48
                            Unikátní nález kostry bojovníka
                             Vědci zkoumají kostru bojovníka z dob Velkomoravské říše. Pozůstatky muže, který žil v 9. století, objevili archeologové v létě na nalezišti u bývalého hradiště v Mikulčicích.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             6. říjen 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             23. září

                             Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                             23. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             23. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                             22. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             21. září

                             Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                             21. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             20. září

                             Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                             20. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             20. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             19. září

                             Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                             19. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             19. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 9. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám