6. říjen 2016

Obsah dílu

Referendum o rozšíření větrné elektrárny — 45 let volební komisařkou — Volební superdebata ČT — Zemřel první slovenský prezident — České reakce na úmrtí Michala Kováče — Růst maloobchodních tržeb — Zamítnutí žaloby potomka Valdštejnů — Čekání na rozhodnutí azylového úřadu — Hurikán Matthew míří k USA — Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové — Peníze ze zrušeného 2. pilíře — Kult Václava Havla i v Rusku — Konec správce hlavního nádraží v Praze — Mírné zdražování pohonných hmot — Mapa míst, kde hrozí sesuv půdy — Finanční gramotnost českých dětí — Jak umí děti hospodařit s penězi — Pomoc exekutora při vymáhání alimentů — Pád stropu ve vybydleném domě — Podpora českého zbrojního průmyslu — Tunelování podniků přes falešná konta — Podzimní výlovy rybníků — Akutní nedostatek pitné vody v Gaze — Hurikán Matthew — Instalatérovy příhody na filmovém plátně

Části dílu

05:13
Referendum o rozšíření větrné elektrárny
  Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové.
  08:18
  45 let volební komisařkou
   V Česku zasednou už zítra do volební komise desítky tisíc volebních komisařů. Právě ti budou mít velkou zodpovědnost při kontrole volební účasti a i při sčítání hlasů. Někteří jsou nováčci, jiní tuto funkci plní už desítky let.
   09:57
   Volební superdebata ČT
    Živý vstup redaktorky Michaely Vašinové.
    11:15
    Zemřel první slovenský prezident
     Státní pohřeb někdejšího slovenského prezidenta Michala Kováče bude zřejmě příští čtvrtek, 13. října. Zemřel včera ve věku 86 let. První hlava státu samostatné Slovenské republiky zastávala funkci mezi léty 1993 a 1998.
     14:08
     České reakce na úmrtí Michala Kováče
      Slovensku už vyjádřili soustrast nejvyšší představitelé Česka - premiér Bohuslav Sobotka ocenil boj Michala Kováče za rozvoj demokracie a svobody. Podle prezidenta Miloše Zemana osobnosti jeho formátu teď Evropě chybějí.
      14:45
      Růst maloobchodních tržeb
       16:39
       Zamítnutí žaloby potomka Valdštejnů
        Soud pravomocně zamítl žalobu potomka rodu Valdštejnů, který se po Senátu domáhal vydání zkonfiskovaných pozemků na pražské Malé Straně a Hradčanech.
        16:57
        Čekání na rozhodnutí azylového úřadu
         Agenturu na ochranu vnějších hranic Frontex nahradila Agentura pro evropskou pohraniční a pobřežní stráž. Ta v případě nutnosti počítá s nasazením týmu rychlé reakce, podílet se bude na vracení neúspěšných žadatelů o azyl - i na prevenci terorismu.
         19:14
         Hurikán Matthew míří k USA
          Hurikán Matthew znovu zesílil ke čtvrtému stupni a blíží se k východnímu pobřeží USA – úřady na Floridě vyzvaly k evakuaci 1,5 milionu lidí. Bouři doprovází vítr přes 200 kilometrů za hodinu a prudké lijáky.
          19:36
          Obvinění žalobkyně Dagmar Máchové
           Státní zástupkyně Dagmar Máchová nesouhlasí s obviněním. Ve vyjádření pro Českou televizi zpochybnila, že by měla vynášet informace z policejních spisů.
           21:41
           Peníze ze zrušeného 2. pilíře
            Čtyři a půl tisíce lidí, tedy víc než pět procent střadatelů, nepožádalo ve stanoveném termínu o peníze ze zrušeného druhého důchodového pilíře. Termín vypršel 30. září.
            22:16
            Kult Václava Havla i v Rusku
             Nedožité osmdesátiny Václava Havla si připomněli i v Moskvě. Díky Českému centru zazněly ukázky z jeho her. Přišli hlavně diváci, kteří Havlovo dílo dobře znají.
             24:44
             Konec správce hlavního nádraží v Praze
              Stát ukončí spolupráci s italskou firmou Grandi Stazioni. Ta má už čtrnáctým rokem v nájmu většinu pražského hlavního nádraží a zavázala se ho opravit, jenže to už nestihne. SŽDC tvrdí, že další prodlužování smlouvy by bylo protiprávní.
              26:59
              Mírné zdražování pohonných hmot
               Po týdnech stagnace začaly pohonné hmoty zdražovat - kvůli vyšším cenám ropy. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 29 korun a 34 haléřů. Nafta 27,90. Nejvíc platí řidiči v Praze a na Vysočině.
               27:20
               Mapa míst, kde hrozí sesuv půdy
                Při stavbách v Česku by se mělo podle geologů více přihlížet k hrozícím sesuvům. I když jde vždy o lokální problém, každoročně způsobuje nebezpečí a škody na majetku.
                29:05
                Finanční gramotnost českých dětí
                 Češi se o peníze a to, jak s nimi správně nakládat, moc nezajímají. Dokazuje to průzkum finanční gramotnosti, který si nechala zpracovat Česká spořitelna. Nejhůř z něj vycházejí mladí lidé, kteří teprve sbírají zkušenosti.
                 31:04
                 Jak umí děti hospodařit s penězi
                  Zatímco před třemi lety se o to, jak hospodařit s penězi, zajímala jen necelá třetina dětí, dnes už je jich skoro polovina.
                  33:57
                  Pomoc exekutora při vymáhání alimentů
                   V hledáčku exekutorských úřadů jsou často i rodiče, kteří neplatí alimenty na své děti. Stále více samoživitelů se totiž obrací i na organizace, které s vymáháním výživného prostřednictvím exekutorů pomáhají.
                   36:03
                   Pád stropu ve vybydleném domě
                    Živý vstup redaktorky Jany Glózové.
                    37:05
                    Podpora českého zbrojního průmyslu
                     Ministerstvo obrany nedostatečně podporuje český zbrojní průmysl, tvrdí Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Podle jejích odhadů dostávají domácí zbrojní firmy, jež vojenský materiál skutečně vyrábí, průměrně pouze 30 procent armádních zakázek.
                     39:09
                     Tunelování podniků přes falešná konta
                      Stát už získal téměř 16 z víc než 20 milionů korun, které v roce 2014 vyvedli podvodníci ze Správy železniční dopravní cesty prostřednictvím falešné změny bankovních účtů.
                      40:25
                      Podzimní výlovy rybníků
                       Na jihu Čech začínají výlovy. První větší rybník - Staroborský na Blatensku - už má výlov za sebou a vypadá to, že letošní úlovek bude lepší než ten loňský. Počasí je pro rybáře zatím příznivé.
                       42:01
                       Akutní nedostatek pitné vody v Gaze
                        Izraelské námořnictvo zadrželo loď, která se se 13 propalestinskými aktivistkami včetně laureátky Nobelovy ceny míru na palubě snažila prorazit námořní blokádu Gazy. Touto cestou přichází do Gazy veškeré zboží včetně toho nejcennějšího - pitné vody.
                        44:32
                        Hurikán Matthew
                         45:10
                         Instalatérovy příhody na filmovém plátně
                          Do českých kin dnes míří vesnická komedie o muži, který "všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže". Instalatér z Tuchlovic. Desátý film režiséra Tomáše Vorla, který koprodukovala Česká televize, vznikl podle reálné předlohy.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          7. říjen 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          2. červen

                          Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                          2. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          2. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 6. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          1. červen

                          Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                          1. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          1. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 6. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          31. květen

                          Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                          31. 5. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          31. květen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          31. 5. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám