24. září 2016

Obsah dílu

Změna pravidel pro exekutory — Návrhy ministerstva spravedlnosti — Jednání o ochraně unijních hranic — Jednání o ochraně unijních hranic — Boje o Aleppo — Protipovodňové cvičení v Praze — Pušky pro českou armádu — Protesty proti policii v Charlotte — Corbyn dál v čele labouristů — Podpora charity v poslední vůli — Zpoždění oprav mostů — Zemřel Max Mannheimer — Výročí mobilizace v českém pohraničí — Dorovnání minimální mzdy pro handicapované — Staronové ceny točeného piva — Nadbytečné výjezdy záchranné služby — Šikana na školách — Rybaření bez povolení — Odškodňování obětí trestných činů — Pokles kriminality v Česku — Nezájem majitelů o vrácení ukradených věcí — Násilná smrt Čecha v Londýně — Čínská nedůvěra v jüan — Setkání motorkářského gangu — Přečtení genomu pšenice — Lovec červených korálů — Zakončení festivalu Dvořákova Praha

Části dílu

00:34
Změna pravidel pro exekutory
  Teritorialita má omezit korupci při vymáhání pohledávek. Senátní návrh, aby exekutoři mohli zasahovat jen ve svém regionu, ale sněmovna zřejmě neschválí.
  03:32
  Návrhy ministerstva spravedlnosti
   Kvůli rozporům mezi ministry tento týden vláda odložila záměr rozšířit bezplatnou právní pomoc. Robert Pelikán navrhuje, aby měli nemajetní možnost poradit se za státní peníze s advokátem - maximálně ale dvě hodiny za rok.
   05:28
   Jednání o ochraně unijních hranic
    Ve Vídni se sešla desítka lídrů zemí, kterých se nejvíc dotýká migrační krize na balkánské trase. Vedle premiérů Řecka, Maďarska a státníků z Balkánu dorazila i německá kancléřka Merkelová nebo šéf Evropské rady Tusk.
    07:48
    Jednání o ochraně unijních hranic
     Živý vstup redaktora Lukáše Mathého.
     09:14
     Boje o Aleppo
      Syrská armáda tlačí na povstalce v Aleppu. Na dva miliony obyvatel je po intenzivním bombardování bez vody. 25 lidí podle syrské opozice zemřelo.
      09:38
      Protipovodňové cvičení v Praze
       Praha si dnes vyzkoušela záplavy nanečisto. V Holešovicích se konal trénink na případné povodně. Cílem cvičení, kterého se zúčastnili vojáci, hasiči i policisté bylo prověřit rychlost a komunikaci při stavbě protipovodňových zábran.
       11:46
       Pušky pro českou armádu
        Ministerstvo obrany vypsalo zakázku na nákup pušek pro přesnou střelbu. Pořídit jich chce 238. Hodnotu zakázky ministerstvo neuvedlo.
        12:02
        Protesty proti policii v Charlotte
         Policie v americkém městě Charlotte stále odmítá uvolnit nahrávky ze zásahu, při kterém tento týden zastřelila černocha. Video z tragické události ale zveřejnila rodina zemřelého muže.
         13:53
         Corbyn dál v čele labouristů
          Jeremy Corbyn dál povede britské labouristy. Z víc než půl milionu registrovaných členů a příznivců strany pro něj hlasovalo skoro 62 procent. Svou pozici musel hájit po referendu o brexitu.
          14:15
          Podpora charity v poslední vůli
           Přibývá závětí, ve kterých lidé odkazují majetek na dobročinné účely. Podle notářů je letošní rok mimořádně štědrý. Nadace a neziskové organizace takto získávají peníze, pozemky i činžovní domy.
           16:20
           Zpoždění oprav mostů
            18:05
            Zemřel Max Mannheimer
             V Německu zemřel Max Mannheimer, spisovatel a malíř, známý pamětník holokaustu. Bylo mu 96 let. Narodil se v Novém Jičíně na severní Moravě a v době nacismu prošel několika koncentračními tábory.
             18:21
             Výročí mobilizace v českém pohraničí
              Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
              20:26
              Dorovnání minimální mzdy pro handicapované
               Zdravotně postižení zřejmě nakonec budou mít od příštího roku stejnou minimální mzdu jako zdraví lidé. Ministerstvo práce našlo v rozpočtu peníze na zvýšení příspěvků na platy těchto lidí.
               22:39
               Staronové ceny točeného piva
                Další velké pivovarnické skupiny v Česku zatím nebudou zvyšovat ceny a následovat tak Plzeňský Prazdroj. Ten zdraží od října všechny své nápoje.
                25:15
                Nadbytečné výjezdy záchranné služby
                 Odstranění klíštěte anebo nachlazení - i to jsou pro některé lidi důvody k přivolání záchranné služby. Takových nadbytečných výjezdů přibývá.
                 27:51
                 Šikana na školách
                  Šikana se na českých školách nejčastěji objevuje ve formě slovních útoků. Podobné případy řešila v letech 2012 až 2015 každá druhá základní škola.
                  28:11
                  Rybaření bez povolení
                   Tolik pytláků jako letos porybní na západočeských přehradách nepamatují. Na dvou největších nádržích v Karlovarském kraji – Skalce a Jesenici – chytili dvakrát víc pytláků než loni.
                   30:15
                   Odškodňování obětí trestných činů
                    Oběti trestných činů by se mohly dostat rychleji k odškodnému. Ministerstvo spravedlnosti chce mezi ně rozdělovat peníze získané v trestním řízení.
                    32:04
                    Pokles kriminality v Česku
                     Kriminalita obecně v poslední letech klesá. Loni policie vyšetřovala zhruba 248 tisíc případů - v roce 2013, kdy tehdejší prezident Václav Klaus vyhlásil částečnou amnestii, jich bylo o 77 tisíc víc.
                     32:49
                     Nezájem majitelů o vrácení ukradených věcí
                      Ne všechny ukradené věci, které policisté najdou u zlodějů, se podaří vrátit původním majitelům.
                      34:45
                      Násilná smrt Čecha v Londýně
                       Londýnská policie zatkla tři podezřelé z vraždy 31letého Čecha. Mezi nimi i šestnáctiletého mladíka. Podle očitého svědka se s mužem nejdřív pohádali v obchodě s rychlým občerstvením.
                       35:04
                       Čínská nedůvěra v jüan
                        Číňané ztrácejí důvěru ve vlastní měnu. Jak ekonomika zpomaluje, jednotlivci a firmy ve velkém přesouvají peníze do zahraničí. Využívají k tomu různé cesty - někdy i na hraně zákona.
                        37:05
                        Setkání motorkářského gangu
                         Policisté v Libině na Šumpersku jsou v pohotovosti. Po roce se tam znovu sjelo několik desítek členů a příznivců motorkářského gangu Outlaws MC.
                         37:47
                         Přečtení genomu pšenice
                          Jde o jednu ze tří nejdůležitějších plodin na světě a vědci o ní brzo budou vědět téměř vše. Čtení genomu pšenice je totiž u konce. A v mezinárodním konsorciu, které to dokázalo, hráli výraznou roli Češi.
                          39:14
                          Lovec červených korálů
                           Odeznívající hospodářská krize ve Francii stále postihuje některá odvětví – včetně přepychových výrobků. Ostrov Korsika je známý svým výjimečně kvalitním a vzácným červeným korálem.
                           41:43
                           Zakončení festivalu Dvořákova Praha
                            Živý vstup redaktorky Ireny Krchákové.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            25. září 2016

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            27. leden

                            Headlines — Začalo druhé kolo prezidentských voleb — Lidé vybírají mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem — Hlas odevzdali Pavel i Babiš — Zájem voličů o volby — Zájem v obcích s nízkou a vysokou účastí v 1. kole — Podporovatelé obou kandidátů — Zajímavá čísla k 1. kolu voleb — Příběhy prvovoličů — Práce ve volební komisi — Zájem o volby ve Špindlerově mlýně — Volby v zahraničí — Příběhy českých voličů napříč planetou — Organizace voleb — Vzkazy prezidentských kandidátů — Válka na Ukrajině — Škody po čtvrtečních raketových útocích — BIS prověřuje únik tajných informací — Průměrný starobní důchod — Mezinárodní den památky holocaustu — Investice do JE Dukovany — Jak se daří hospodám a restauracím — Šíření ptačí chřipky — Japonská obranná strategie — Útok Izralců na výrobnu raket v Pásmu Gazy — Vědci míří na Antarktidu — Obvinění policistů z vraždy muže v Memphisu — Nástup vojáků po návratu z mise v Mali — Obnova vyhořelé chaty Tesák — Škvoreckého Smiřický v Divadle na Vinohradech

                            27. 1. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. leden

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 1. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            26. leden

                            Headlines — Vrcholí kampaň před druhým kolem voleb — Závěr kampaně obou kandidátů — Příprava druhého kola prezidentských voleb — Volby v zahraničí — Boje u Bachmut — Situace v okolí Bachmutu — Ruské raketové útoky — Ekonomická prognóza — Jednání premiéra s guvernérem ČNB — Střet izraelské armády s Palestinci na Západním břehu — Nový velvyslanec na Slovensku — Turné brněnské filharmonie v USA — Města lákají nové obyvatele — 30 let od zvolení Václava Havla prezidentem — Nová zelená úsporám light — Předpověď počasí na další dny — Jak hlasovat v druhém kole voleb — Volební účast v prezidentských volbách — Vliv počasí na volební účast — Kdy bude jasno o výsledku — Prověřování původu peněz z Ruska — Nové letecké linky — Následky útoku ve Španělsku mačetou — Protesty proti penzijní reformě ve Francii — Jednání o novém vedení Prahy — Nová pravidla sociálních služeb — Londýnské metro slaví 160 let provozu — Dokumentární tvorba ČT — Návrat vlaků na Osoblažsko — Nové vydání Rilkeho románu

                            26. 1. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            26. leden

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 1. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            25. leden

                            Vrcholí prezidentská kampaň — Program prezidentských kandidátů — Lidé v izolaci volili prezidenta — Důležité termíny v prezidentské volbě — Ukrajina dostane tanky Leopard — Boje o Soledar a Bachmut — Dodávky tanků Ukrajině — Valorizace výchovného v rámci důchodů — Export léků z ČR — Zadržení muže kvůli dopisům s výbušninami — Rekordní inflace v Maďarsku — Trest pro lékařku za ublížení na zdraví — Monodrama Všechny báječný věci — Útok nožem ve vlaku v Německu — Doplnění ústavního soudu — Uložení korunovačních klenotů do Korunní komory — Soud projedná obžalobu Tušla — Žádosti o předčasný důchod — Nová pravidla hypoték — Tanky Leopard — Tanky pro Ukrajinu — Tank Leopard 2 — Leopardy pro Česko — Ředitelství silnic a dálnic před soudem — Návrh milostivého léta na dluhy na sociálních odvodech — Britský ministr obchodu v Praze — Ruský soud zrušil Moskevskou helsinskou skupinu — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Zřízení datových schránek — Problémy s přípravou olympiády — Slovensko je blíž k předčasným volbám — Kreativní výuka ve školách — Obnova lesů po tornádu — Paměť národa připomene romský holokaust

                            25. 1. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            25. leden

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 1. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám