45 minut

24. září 2016

Obsah dílu

Změna pravidel pro exekutory — Návrhy ministerstva spravedlnosti — Jednání o ochraně unijních hranic — Jednání o ochraně unijních hranic — Boje o Aleppo — Protipovodňové cvičení v Praze — Pušky pro českou armádu — Protesty proti policii v Charlotte — Corbyn dál v čele labouristů — Podpora charity v poslední vůli — Zpoždění oprav mostů — Zemřel Max Mannheimer — Výročí mobilizace v českém pohraničí — Dorovnání minimální mzdy pro handicapované — Staronové ceny točeného piva — Nadbytečné výjezdy záchranné služby — Šikana na školách — Rybaření bez povolení — Odškodňování obětí trestných činů — Pokles kriminality v Česku — Nezájem majitelů o vrácení ukradených věcí — Násilná smrt Čecha v Londýně — Čínská nedůvěra v jüan — Setkání motorkářského gangu — Přečtení genomu pšenice — Lovec červených korálů — Zakončení festivalu Dvořákova Praha

Části dílu

00:34
Změna pravidel pro exekutory
  Teritorialita má omezit korupci při vymáhání pohledávek. Senátní návrh, aby exekutoři mohli zasahovat jen ve svém regionu, ale sněmovna zřejmě neschválí.
  03:32
  Návrhy ministerstva spravedlnosti
   Kvůli rozporům mezi ministry tento týden vláda odložila záměr rozšířit bezplatnou právní pomoc. Robert Pelikán navrhuje, aby měli nemajetní možnost poradit se za státní peníze s advokátem - maximálně ale dvě hodiny za rok.
   05:28
   Jednání o ochraně unijních hranic
    Ve Vídni se sešla desítka lídrů zemí, kterých se nejvíc dotýká migrační krize na balkánské trase. Vedle premiérů Řecka, Maďarska a státníků z Balkánu dorazila i německá kancléřka Merkelová nebo šéf Evropské rady Tusk.
    07:48
    Jednání o ochraně unijních hranic
     Živý vstup redaktora Lukáše Mathého.
     09:14
     Boje o Aleppo
      Syrská armáda tlačí na povstalce v Aleppu. Na dva miliony obyvatel je po intenzivním bombardování bez vody. 25 lidí podle syrské opozice zemřelo.
      09:38
      Protipovodňové cvičení v Praze
       Praha si dnes vyzkoušela záplavy nanečisto. V Holešovicích se konal trénink na případné povodně. Cílem cvičení, kterého se zúčastnili vojáci, hasiči i policisté bylo prověřit rychlost a komunikaci při stavbě protipovodňových zábran.
       11:46
       Pušky pro českou armádu
        Ministerstvo obrany vypsalo zakázku na nákup pušek pro přesnou střelbu. Pořídit jich chce 238. Hodnotu zakázky ministerstvo neuvedlo.
        12:02
        Protesty proti policii v Charlotte
         Policie v americkém městě Charlotte stále odmítá uvolnit nahrávky ze zásahu, při kterém tento týden zastřelila černocha. Video z tragické události ale zveřejnila rodina zemřelého muže.
         13:53
         Corbyn dál v čele labouristů
          Jeremy Corbyn dál povede britské labouristy. Z víc než půl milionu registrovaných členů a příznivců strany pro něj hlasovalo skoro 62 procent. Svou pozici musel hájit po referendu o brexitu.
          14:15
          Podpora charity v poslední vůli
           Přibývá závětí, ve kterých lidé odkazují majetek na dobročinné účely. Podle notářů je letošní rok mimořádně štědrý. Nadace a neziskové organizace takto získávají peníze, pozemky i činžovní domy.
           16:20
           Zpoždění oprav mostů
            18:05
            Zemřel Max Mannheimer
             V Německu zemřel Max Mannheimer, spisovatel a malíř, známý pamětník holokaustu. Bylo mu 96 let. Narodil se v Novém Jičíně na severní Moravě a v době nacismu prošel několika koncentračními tábory.
             18:21
             Výročí mobilizace v českém pohraničí
              Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
              20:26
              Dorovnání minimální mzdy pro handicapované
               Zdravotně postižení zřejmě nakonec budou mít od příštího roku stejnou minimální mzdu jako zdraví lidé. Ministerstvo práce našlo v rozpočtu peníze na zvýšení příspěvků na platy těchto lidí.
               22:39
               Staronové ceny točeného piva
                Další velké pivovarnické skupiny v Česku zatím nebudou zvyšovat ceny a následovat tak Plzeňský Prazdroj. Ten zdraží od října všechny své nápoje.
                25:15
                Nadbytečné výjezdy záchranné služby
                 Odstranění klíštěte anebo nachlazení - i to jsou pro některé lidi důvody k přivolání záchranné služby. Takových nadbytečných výjezdů přibývá.
                 27:51
                 Šikana na školách
                  Šikana se na českých školách nejčastěji objevuje ve formě slovních útoků. Podobné případy řešila v letech 2012 až 2015 každá druhá základní škola.
                  28:11
                  Rybaření bez povolení
                   Tolik pytláků jako letos porybní na západočeských přehradách nepamatují. Na dvou největších nádržích v Karlovarském kraji – Skalce a Jesenici – chytili dvakrát víc pytláků než loni.
                   30:15
                   Odškodňování obětí trestných činů
                    Oběti trestných činů by se mohly dostat rychleji k odškodnému. Ministerstvo spravedlnosti chce mezi ně rozdělovat peníze získané v trestním řízení.
                    32:04
                    Pokles kriminality v Česku
                     Kriminalita obecně v poslední letech klesá. Loni policie vyšetřovala zhruba 248 tisíc případů - v roce 2013, kdy tehdejší prezident Václav Klaus vyhlásil částečnou amnestii, jich bylo o 77 tisíc víc.
                     32:49
                     Nezájem majitelů o vrácení ukradených věcí
                      Ne všechny ukradené věci, které policisté najdou u zlodějů, se podaří vrátit původním majitelům.
                      34:45
                      Násilná smrt Čecha v Londýně
                       Londýnská policie zatkla tři podezřelé z vraždy 31letého Čecha. Mezi nimi i šestnáctiletého mladíka. Podle očitého svědka se s mužem nejdřív pohádali v obchodě s rychlým občerstvením.
                       35:04
                       Čínská nedůvěra v jüan
                        Číňané ztrácejí důvěru ve vlastní měnu. Jak ekonomika zpomaluje, jednotlivci a firmy ve velkém přesouvají peníze do zahraničí. Využívají k tomu různé cesty - někdy i na hraně zákona.
                        37:05
                        Setkání motorkářského gangu
                         Policisté v Libině na Šumpersku jsou v pohotovosti. Po roce se tam znovu sjelo několik desítek členů a příznivců motorkářského gangu Outlaws MC.
                         37:47
                         Přečtení genomu pšenice
                          Jde o jednu ze tří nejdůležitějších plodin na světě a vědci o ní brzo budou vědět téměř vše. Čtení genomu pšenice je totiž u konce. A v mezinárodním konsorciu, které to dokázalo, hráli výraznou roli Češi.
                          39:14
                          Lovec červených korálů
                           Odeznívající hospodářská krize ve Francii stále postihuje některá odvětví – včetně přepychových výrobků. Ostrov Korsika je známý svým výjimečně kvalitním a vzácným červeným korálem.
                           41:43
                           Zakončení festivalu Dvořákova Praha
                            Živý vstup redaktorky Ireny Krchákové.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            25. září 2016

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            19. června

                            Headlines — Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Migrace z Běloruska do Polska — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Seniorka zahnala lupiče — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                            19. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            19. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            18. června

                            Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                            18. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            18. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. června

                            Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                            17. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            16. června

                            Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                            16. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            16. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 6. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            15. června

                            Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                            15. 6. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            15. června

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 6. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám